*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 862730 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anapli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Κανενας 'παλαιος' εγγεγραμενος απο τα χρονια του Εκεπις;

Πως μπορω να δω τα στοιχεια μου στο μητρωο του ΕΟΠΠΕΠ?
Ειχα κανει χαρτια στο ΕΚΕΠΙΣ πριν πολλα χρονια, και ειχα ενταχθει στο εισαγωγικο μητρωο.
Δεν με ειχαν καλεσει ομως ολα αυτα τα χρονια, μεχρι προσφατα που προφανως καποια ΚΕΚ με 'ανακαλυψαν'/με χρειαζονται για διδασκαλια.
Τωρα διαφορα ΚΕΚ βλεπουν τα στοιχεια μου μεσω ΕΟΠΠΕΠ αλλα εγω δεν εχω καταφερει να τα εντοπισω.
Εστειλα mail στον ΕΟΠΠΕΠ, οχι ενα, αλλα δυο-τρια, σε διαφορετικα mail addresses, αλλα με 'εγραψαν' καταλληλως...και περιμενω πανω απο μήνα για μια (εστω προχειρη) απαντηση.

Εχει κανεις καποιο email που να απαντανε;
Μπορουν να μου δωσουν καποια βεβαιωση οτι ειμαι στο μητρωο και καποια στοιχεια για μενα;

Γενικα θα ηθελα να εχω μια επικαιροποιηση της ενημερωσης μου για το 'status' μου στο μητρωο, μιας και αλλαξε κι ο φορεας πλεον (εοππεπ κι οχι εκεπις), και θελω να ξερω που ειμαι πλεον καταταγμενος (τομεις), τι στοιχεια εχουν για μενα κλπ.

Επισης αν ξερει καποιος πως μπορει καποιος να κανει και τυχον τροποποιησεις στην κατασταση του ας πει. Καποιο σχετικο url κλπ.
'Ανηκω' στο 'εκεπις', στον εοππεπ, ή και στα δυο;
Αλλα σε πρωτη φαση, πρεπει να 'ανακαλυψω' κι εγω τα της 'νεας' εγγραφης μου στον εοππεπ.
Μπορειτε να με βοηθησετε καπως να βγαλω ακρη;

Δες  http://www.eoppep.gr/index.php/el/search-for/trainers-ekepis
για εισαγωγικό μητρώο (δηλ. Α' επίπεδο) απο ΕΚΕΠΙΣ. Βάλε τα στοιχεία σου...

ή
   εδώ  http://www.eoppep.gr/index.php/el/search-for/adult-educators
για αυτούς που είναι ήδη πιστοποιημένοι εκπαιδευτές ενηλίκων (δηλ. Β' επίπεδο) απο ΕΚΕΠΙΣ.

Αν είχες περάσει τα σεμινάρια του ΕΚΕΠΙΣ (των 300 ωρών) που έγιναν το 2006 λογικά είσαι στο δεύτερο site, αλλιώς στο πρώτο site.   

Μιλάω πάντα για παλιούς ΕΚΕΠΙτζήδες.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mentoras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
    • Προφίλ
Δες  http://www.eoppep.gr/index.php/el/search-for/trainers-ekepis
για εισαγωγικό μητρώο (δηλ. Α' επίπεδο) απο ΕΚΕΠΙΣ. Βάλε τα στοιχεία σου...

ή
   εδώ  http://www.eoppep.gr/index.php/el/search-for/adult-educators
για αυτούς που είναι ήδη πιστοποιημένοι εκπαιδευτές ενηλίκων (δηλ. Β' επίπεδο) απο ΕΚΕΠΙΣ.

Αν είχες περάσει τα σεμινάρια του ΕΚΕΠΙΣ (των 300 ωρών) που έγιναν το 2006 λογικά είσαι στο δεύτερο site, αλλιώς στο πρώτο site.   

Μιλάω πάντα για παλιούς ΕΚΕΠΙτζήδες.....

Να σαι καλα!
Οντως, μπορεσα να βρω τον εαυτο μου στο πρωτο λινκ.

Αλλα θελω να κανω καποιες αλλαγες στα στοιχεια επικοινωνιας.
Ξερει κανεις πως μπορω να το κανω;

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Εγώ πάντως έχω στείλει τα χαρτιά μου από τον Ιούνιο. Πήρα αριθμό πρωτοκόλλου κάποια στιγμή Ιούλιο-Αύγουστο και από τότε αναφέρεται στην ιστοσελίδα του ΕΟΠΠΕΠ ότι είναι "σε κατάσταση ελέγχου". Πολύ φοβάμαι ότι πρόκειται για άλλη μία περίπτωση "πιστοποίησης", που γίνεται για να φαγωθούν κάποια ευρωπαϊκά πακέτα και τελικά δε θα ληφθεί υπόψη πουθενά.

Αποσυνδεδεμένος mentoras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
    • Προφίλ
Δεν μπορω να φανταστω (βεβαια, στην Ελλαδα ζουμε...) οτι δεν εχουν προβλεψει καποια διαδικασια επικαιροποιησης στοιχειων.
Με καποια φορμα, ή email, καπως τελωσπαντων.
Ολα αυτα τα χρονια, 7-8 χρονια που ειχα καταχωρηθει, μπορει να αλλαξα σπιτι, τηλεφωνο κλπ. Καπως πρεπει να μπορει ο καταχωρημενος εκπαιδευτης να αλλαξει τα στοιχεια επικοινωνιας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Δεν μπορω να φανταστω (βεβαια, στην Ελλαδα ζουμε...) οτι δεν εχουν προβλεψει καποια διαδικασια επικαιροποιησης στοιχειων.
Με καποια φορμα, ή email, καπως τελωσπαντων.
Ολα αυτα τα χρονια, 7-8 χρονια που ειχα καταχωρηθει, μπορει να αλλαξα σπιτι, τηλεφωνο κλπ. Καπως πρεπει να μπορει ο καταχωρημενος εκπαιδευτης να αλλαξει τα στοιχεια επικοινωνιας.
:) Υπάρχει αυτή η σελίδα και τα επεξεργάζεσαι μόνος σου online. Ιδού: http://accounts.eoppep.gr/. Αφού συνδεθείς εκεί, στην κεντρική σελίδα επιλέγεις "ηλεκτρονικό χαρτοφυλάκιο"
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος mentoras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
    • Προφίλ
:) Υπάρχει αυτή η σελίδα και τα επεξεργάζεσαι μόνος σου online. Ιδού: http://accounts.eoppep.gr/. Αφού συνδεθείς εκεί, στην κεντρική σελίδα επιλέγεις "ηλεκτρονικό χαρτοφυλάκιο"

Ευχαριστω!
Οντως εκανα εγγραφη, και μπορεσα και ειδα τα στοιχεια μου. Αλλα, εχουν δηλωσει το email μου λαθος, οταν με αναζητουν διαφοροι τριτοι,
ενω μεσα στο περιβαλλον του accounts.eoppep.gr βλεπω ειναι δηλωμενο σωστα. Ισως επειδη ειναι το email μου με το οποιο τωρα εκανα εγγραφη; Ομως, καπως επρεπε να μπορω να το επεξεργαστω αυτο.
Πως, απο που, μπορω να αλλαξω το λαθος γραμμενο email μου, που εμφανιζεται λαθος οταν με αναζητουν εδω
http://www.eoppep.gr/index.php/el/search-for/trainers-ekepis
Υπαρχει η δυνατοτητα τροποποιησης του email address? Δεν βρηκα καπου να γινεται. Ξερει κανεις?

Αποσυνδεδεμένος jorgemakris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γειά σας,

Έχω δώσει εξετάσεις στον ΕΟΠΠΕΠ για την Πιστοποίηση Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής πρίν τις γιορτές των Χριστουγέννων 2014 και περιμένω αποτελέσματα.

Γνωρίζει κανείς για το πότε θα βγούν?


Αποσυνδεδεμένος mentoras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
    • Προφίλ
Μπορω απο καπου να αλλαξω το (λαθεμενο) δηλωμενο email μου;

Αποσυνδεδεμένος marigia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Βγήκαν τα αποτελέσματα παιδιά από τον ΕΟΠΠΕΠ, εικονίδιο διαύγεια κάτω δεξιά....
καλά αποτελέσματα σε όλους σας.... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
που είναι,δε το  βρίσκω;


Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
ο.κ ευχαριστώ


Αποσυνδεδεμένος nmak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Επιτέλους! Να δούμε τώρα πότε θα τα περάσουν στο σύστημα ώστε να φαινόμαστε στο μητρώο Β...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 498
Σύνολο: 498

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.