*

Αποστολέας Θέμα: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012  (Αναγνώστηκε 43032 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #168 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 02:25:13 μμ »
Και τι 5 είναι πολλοί;;  Tέλος πάντων εγω κοιτάω τι θα πάρει συνολικά σε όλη την Ελλάδα. Aυτό το πίνακα τώρα τι τον δημοσίσυεσαν;;

Στην ειδικοτητα μου είδα να πλεονάζουν 7 μόνο στην Αττική και δεν έχουν κανένα κενό. Απογοητεύτηκα, έλεος με τόσες συνταξιοδοτήσεις ακόμα πλεονάζουν;;; Tι να πω;;

Κρατάω μικρό καλάθι πάντως

Τύφλα να έχουν οι κομμωτές με 15 και βάλε κενά. Έλεος απόφοιτοι ΤΕΕ να έχουν τόσο τρελή ζήτηση για καθηγητές. 

Την καταδίκη μου μέσα
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2011, 02:37:36 μμ από JohnyWalker »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:31:52 »

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #169 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 02:32:32 μμ »

Επειδή η συγκεκριμένη σχολή έχει κακό προηγούμενο, δεν φοβάσαι ότι μπορεί πάλι να γίνουν λαμογιές; Σου θυμίζω ότι οι προσλήψεις της δεν γίνονται από το Υπουργείο, αλλά εξακολουθούν να γίνονται από τη σχολή. Απλά δεσμεύεται να προσλάβει από τον πίνακα αναπληρωτών που θα έχει καταρτίσει το Υπουργείο με αυτούς που επιθυμούν την πρόσληψη τους εκεί. Αν δεν υπάρχει δημοσιοποιημένος πίνακας, που ξέρω εγώ ποιους και από θα τους πάρει;
Με αυτή τη λογική θα έπρεπε να υπάρχει πίνακας για όλες τις περιοχές, γιατί φοβάμαι όχι μόνο για τη Σιβ, αλλά φοβάμαι εξίσου ότι γίνονται λαμογιές και στις άλλες περιοχές. Δηλαδή ανοίγουν το κενό της περιοχής τότε που έχει φτάσει ο πίνακας στον ενδιαφερόμενο.

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #170 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 02:46:38 μμ »
Μου έχουν σπάσει και εμένα τα νεύρα με τις κομμώτριες, αλλά όταν η κάθε κοπελίτσα βλέπει ότι θα πάρει ένα χαρτί κομμωτικής και θα πηγαίνει σε σπίτια βγάζοντας ένα 20αρι την ώρα (περισσότερα από μία καθηγήτρια που κάνει ιδιαίτερο) εντελώς μαύρα και αφορολόγητα, γιατι να μην πάει; Αφού δεν υπάρχει κανένας έλεγχος στην Ελλάδα για τη μαύρη εργασία, ότι γουστάρει ο καθένας κάνει.

Αποσυνδεδεμένος kakosg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #171 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 05:18:16 μμ »
Και τι 5 είναι πολλοί;;  Tέλος πάντων εγω κοιτάω τι θα πάρει συνολικά σε όλη την Ελλάδα. Aυτό το πίνακα τώρα τι τον δημοσίσυεσαν;;

Στην ειδικοτητα μου είδα να πλεονάζουν 7 μόνο στην Αττική και δεν έχουν κανένα κενό. Απογοητεύτηκα, έλεος με τόσες συνταξιοδοτήσεις ακόμα πλεονάζουν;;; Tι να πω;;

Κρατάω μικρό καλάθι πάντως

Τύφλα να έχουν οι κομμωτές με 15 και βάλε κενά. Έλεος απόφοιτοι ΤΕΕ να έχουν τόσο τρελή ζήτηση για καθηγητές. 

Την καταδίκη μου μέσα
γιατι βρε παιδια τις θεσεις σας παιρνουν και κανετε ετσι?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:31:52 »

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #172 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 08:15:17 μμ »
Eννοείται ότι παίρνουν τις θέσεις μας, όταν θα πάρει 200 κομμωτές μειώνεται κατευθείαν το κονδύλι.

Δεν είναι σοβαρά παράγματα αυτά

Αποσυνδεδεμένος ευρηκα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #173 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 08:23:05 μμ »
Καλησπέρα παιδιά,γνωρίζουμε πιθανό αριθμό μηχανολόγων που θα πάρουν ή τουλάχιστον αν υπάρχουν τα περσινά κενά?

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #174 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 09:21:49 μμ »
Yποθέτω λιγότερους από όσους κομμωτές θα πάρουν  :D :D :D :D]


Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #175 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 01:15:06 μμ »
Γιατί δεν μου αρέσουν οι τούφες. Αλλά έτσι που πάμε θα μας αναγκάσουν να γίνουμε κομμώτριες

Σε κάποιες Δευτεροβάθμιες έχουν βγάλει κενά τεχνικών ειδικοτήτων, σε κάποιες άλλες δεν έχω δει τίποτα, σαν να μην υπάρχουμε καν ένα πράγμα. Υποθέτω αύριο θα βγει η α φάση
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 06, 2011, 01:18:01 μμ από JohnyWalker »

Αποσυνδεδεμένος emene

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #176 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 01:46:08 μμ »
Γιατί δεν μου αρέσουν οι τούφες. Αλλά έτσι που πάμε θα μας αναγκάσουν να γίνουμε κομμώτριες

Σε κάποιες Δευτεροβάθμιες έχουν βγάλει κενά τεχνικών ειδικοτήτων, σε κάποιες άλλες δεν έχω δει τίποτα, σαν να μην υπάρχουμε καν ένα πράγμα. Υποθέτω αύριο θα βγει η α φάση

Πως βλέπεις τα κενά στις διάφορες Διευθύνσεις; Μπαίνεις στη σελίδα της κάθε Διευθυνσης χωριστά;

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #177 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 02:21:57 μμ »
Ναι μπήκα σε πολλές, οι πιο πολλές δεν έχουν. Έχει π..χ η Β Αθήνας ή Γ Αθήνας αν δεν κάνω λάθος κενά ειδικά τεχνικών ειδικοτήτων που βγήκαν πολύ πρόσφατα. Δεν ξέρω βέβαια ίσως τα καλύψουν και αυτά με αποσπάσεις

Άσε στις που στις περισσότερες δευτεροβάθμιες δεν έχουν βγάλει καν κενά μετά τις αποσπάσεις.

Δεν ξέρω τι παίζει. Αλλά βλ΄πεω για αυριο μαζί με βασικές ειδικότητες να βγαίνουν και δικά μας.

Βέβαια εγώ θεωρώ την επόμενη εβδομάδα πιο γούρικη, αλλά δεν έχει σημασία

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #178 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 09:27:23 μμ »
kakosg αμφιβάλω αν ποτέ στη ζωή σου έχεις δουλέψει ως καθηγητής. Τέτοιου επιπέδου άτομα δεν αξίζουν να διαπαιδαγωγούν μαθητές, ούτε καν να βρίσκονται στα σχολειά. Θα έλεγα καλύτερα άτομα σαν εσένα να επισκεφτούν ένα ψυχίατρο μπας και φυτρώσει λίγο μυαλό στον εγκέφαλο σου το κούφιο, διότι ξέρεις δεν αρκούν μόνο οι τρίχες στο κεφάλι σου, αν έχεις δηλαδή καθόλου.  Και επειδή η ανεργία και η μακακία σε έχει βαρέσει κατακούτελα από ότι βλέπω, πήγαινε αγόρι μου να πλύνεις κάνα πιάτο μήπως και ξεστραβωθείς λίγο και ωφελήσεις την κοινωνία με κάτι χρήσιμο, αν και χλωμό  πάλι το βλέπω

Φυσικά δεν πιστεύω ότι αυτό είναι το επίπεδο των κομμωτών που προσλαμβάνει η Διαμαντοπούλου, ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΠΛΕΟΝ, όπως βλέπετε τα υπόλοιπα μέλη. Αρνούμαι να συζητήσω με παιδάκια που μπαίνουν στo forum για να το παίζουν μάγκες ανώνυμα με τα λόγια, που το πιο πιθανό είναι να μην είναι καν καθηγητές ή να έχουν σχέση με το επάγγελμα

Για να καταλάβετε οι υπόλοιποι σε τι προσλήψεις ατόμων πηγαίνουν τα χρήματα σας
Να επιληφθεί άμεσα ο moderator για τον εν λόγω κύριο-παιδάκι

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 06, 2011, 09:56:14 μμ από JohnyWalker »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2268
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #179 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 10:05:38 μμ »
Καλησπερα.ξερει κανενας αν υπαρχουν κενα για πε12.05 στην θεσσαλονικη;
περισυ τον συναδελφο νουμερο 17 του πινακα τον πηραν θεσσαλονικη.
Εγω βρισκομαι στο νουμερο 19 φετος.εχω αραγε ελπιδες;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2011, 10:56:37 πμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος paralia1978

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #180 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 07:22:59 πμ »
Τελευταιες ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕς :
Η σειρα των τεχνικων ειδικοτητων ερχεται. μπορει να μην προλαβουν σημερα αλλα αρχεσ της αλλης βδομαδας σιγουρα. Νουμερο δεν μπορεσα να μαθω . Πιθανον την δευτερα να σασ πω. johny περπατητη μην μου εξεπτεσαι. ΟΛΟΙ μα ολοι  θελουμε ΝΑ δΟΥΛΕΨΟΥΜΕ , μεσα σε αυτη την δυσκολη οικονομοικοπολιτικη περιοδο τησ χωρασ μας. Απλα για καποιους η εκπαιδευση ειναι  επαγγελματισμος και για καποιους μισθοφορια. Ελπιζω να σε καλυψα.

Αποσυνδεδεμένος kakosg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #181 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 09:03:22 πμ »
kakosg αμφιβάλω αν ποτέ στη ζωή σου έχεις δουλέψει ως καθηγητής. Τέτοιου επιπέδου άτομα δεν αξίζουν να διαπαιδαγωγούν μαθητές, ούτε καν να βρίσκονται στα σχολειά. Θα έλεγα καλύτερα άτομα σαν εσένα να επισκεφτούν ένα ψυχίατρο μπας και φυτρώσει λίγο μυαλό στον εγκέφαλο σου το κούφιο, διότι ξέρεις δεν αρκούν μόνο οι τρίχες στο κεφάλι σου, αν έχεις δηλαδή καθόλου.  Και επειδή η ανεργία και η μακακία σε έχει βαρέσει κατακούτελα από ότι βλέπω, πήγαινε αγόρι μου να πλύνεις κάνα πιάτο μήπως και ξεστραβωθείς λίγο και ωφελήσεις την κοινωνία με κάτι χρήσιμο, αν και χλωμό  πάλι το βλέπω

Φυσικά δεν πιστεύω ότι αυτό είναι το επίπεδο των κομμωτών που προσλαμβάνει η Διαμαντοπούλου, ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΠΛΕΟΝ, όπως βλέπετε τα υπόλοιπα μέλη. Αρνούμαι να συζητήσω με παιδάκια που μπαίνουν στo forum για να το παίζουν μάγκες ανώνυμα με τα λόγια, που το πιο πιθανό είναι να μην είναι καν καθηγητές ή να έχουν σχέση με το επάγγελμα

Για να καταλάβετε οι υπόλοιποι σε τι προσλήψεις ατόμων πηγαίνουν τα χρήματα σας
Να επιληφθεί άμεσα ο moderator για τον εν λόγω κύριο-παιδάκι
Το αν έχει κάποιος δουλέψει φαίνετε καλά στους πίνακες του υπουργείου και δεν είσαι ΕΣΥ που θα το κρήνης . Τώρα όσο αφορά την διαπαιδαγώγηση τον μαθητών δεν νομίζω πώς τύποι σαν εσένα μπορούν να το κρίνουν αυτό γιατί απλά το μόνο που ξέρουν καλά είναι να βρίζουν και μάλλον να πίνουν αν κρίνο και το ψευδώνυμο σου. Και τέλος δεν επιτέθηκα εγώ σε έναν κλάδο αλλά  ΕΣΥ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 440
Σύνολο: 441

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.