*

Αποστολέας Θέμα: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012  (Αναγνώστηκε 43252 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #378 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 06:02:05 μμ »
Και εγώ ξαναλέω. Υπάρχει περίπτωση να ξεκουνηθούμε για να διεκδικήσουμε να μην είμαστε οι παραπεταμένοι της εκπαίδευσης; Μήπως ξεχάσαμε την αθλιότητα του 2009 που μας έβαλαν σαν λεπρούς να δώσουμε ΑΣΕΠ χωριστά από όλες τις υπόλοιπε ειδικότητες καλοκαιριάτικα, με αποτέλεσμα τα αποτελέσματα να βγουν Δεκέμβριο και να μην έχουν μείνει πιστώσεις για να πάρουν αναπληρωτές; Θα μας καλέσουν πάλι αναπληρωτές και θα αποβλακωθούμε για έναν ακόμα χρόνο, και του χρόνου το Φθινόπωρο θα έχουμε πάλι τα ίδια και θα ξανακλαίμε τη μοίρα μας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:34:21 »

Αποσυνδεδεμένος edge

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #379 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 06:28:06 μμ »


Τέλος πάντων για Β' Πειραιά (εκτός σαλαμίνας) υπάρχουν 2 τουλάχιστον κενά 17.02 και ένα ή δυο 17.03.
Για Α Αχαίας τα κενά είναι μηδενικά για τεχνικές ειδικότητες καλύφθηκαν με αποσπάσεις.

Porcupinetree , σε βρίσκω λίγο αισιόδοξη να γίνουν όλες οι προσλήψεις που αναφέρεις στην ά φάση . Τα κενά κατά την εκτίμησή μου είναι περισσότερα απο αυτά που αναφέρεις αλλά πιστέυω οτι θα γίνουν σε περισσότερες φάσεις.

 

Κι όμως edge είμαστε εντός στατιστικού ελέγχου.
Πέρυσι τέτοια εποχή είχαν προσληφθεί ήδη γύρω στους 120 ΠΕ1702 (α + β φάση παιδείας, α + β φάση Σιβιτανιδείου). Δεν πήγε κανείς στη Α Αχαΐας, ενώ πήγαν 4 στη Β Πειραιά, νούμερο που μάλλον παίζει και φέτος.
Τέλος , τέρμα με την στατιστική… Κυριακή κοντή γιορτή…

ΥΣ1. Τα νούμερα που αναφέρω κάθε άλλο παρά αισιόδοξα είναι… αναφέρω «τουλάχιστον». Αν θέλεις την δική μου αισιόδοξη πρόβλεψη, αυτή είναι 100 και πλέον ΠΕ1702. 
ΥΣ2. Είμαι ο Porcupinetree


Porcupinetree συγνώμη για το λάθος μου

Συμφωνώ με τις προβλέψεις σου για τα περσινά νούμερα και τα τελικά κενά ( πάνω απο 100 17.02) απλά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου για το πόσους αναπληρωτές θα καλέσει στην α φάση.

Μακάρι το συντομότερο και όσο περισσότερους τόσο το καλύτερο για όλους μας.

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #380 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 07:30:18 μμ »
Καλως ηρθες και παλι Porcupinetree.Μας ελειψες.Και οπως παντα πολυ εγκυρος στις προβλεψεις σου.
Συμφωνω μαζι σου οτι περιπου τοσα θα ειναι τα κενα.Στις προηγουμενες σελιδες που μιλησα για 3 κενα μηχανολογων και 2 ηλεκτρολογων ( πε 17.02 και πε 17.03) ηταν για β εβρου,.......αλλα μου κανει εντυπωση κατι.
Το μαγειρεμα που πεφτει.Εξηγουμαι αμεσως.Στους φετινους διορισμους οι μοναδικες ειδικοτητες τεχνικες για διορισμο ηταν πε 17.02 και πε 17.03 (τιποτα απο πε 18 και πε 19-πε20).Τα 3 κενα που αναφερω των μηχανολογων ειναι οργανικα.Δεν τα δωσανε ομως για διορισμο, στις περιοχες που ανακοινωσανε τοτε.Θα τα δωσει μαλλον για αναπληρωτες.Συμβαινουν παντου τετοια κουλα....γιαυτο ειμαστε επιφυλακτικοι στις πληροφοριες μας.

Μην μας φυγεις παλι Porcupinetree.
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #381 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 07:45:33 μμ »
Oι συνολικές προσλήψεις αναπληρωτών έως τώρα: 7993

ΠΕ70   2465 (ΜΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΜΑΖΙ)
ΠΕ60   1610
ΠΕ01   54
ΠΕ02   627
ΠΕ03   293
ΠΕ04.01   250
ΠΕ04.02   105
ΠΕ04.04   147
ΠΕ04.05   29
ΠΕ08   525
ΠΕ16/01/02   660
ΠΕ32   396
ΠΕ19/20   1
ΠΕ18.04   25
ΤΕ01.19   66
ΤΕ16   116
ΠΕ07   221 ΑΜΩ
ΠΕ06   352
ΠΕ18.41   51


(Δεν έχει υπολογίσει βέβαια ο συνάδελφος που έκανε το άθροισμα τους αναπληρωτές στην ειδική αγωγή, περίπου άλλες 2000 προσλήψεις)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 16, 2011, 07:48:29 μμ από Radius »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:34:21 »

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #382 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 08:59:00 μμ »
Διάβασα στο thread των πληροφορικών το ακόλουθο:

Οι Περιφερειακοί Δ/ντές Εκπ/σης μέχρι 19/10/2011 θα διαβιβάσουν στην Κ.Υ. του Υπουργείου πίνακες εκπ/κών που με αίτησή τους επιθυμούν να αποσπαστούν στα λειτουργικά κενά του συνοδευτικού πίνακα, προκειμένου να αποσπαστούν με απόφαση της Υπουργού ύστερα από πρόταση του ΚΥΣΔΕ.


Mαλιστά εκεί ισχυρίζονται ότι λόγω αυτής της εντολής να μην περιμένουν πριν το τέλος του μήνα προσλήψεις αναπληρωτών τουλάχιστον για το κλάδο τους. Δεδομένου ότι αυτή η εγκύκλιος είναι γενική και ισχύει και για τις τεχνικές ειδικότητες λέτε να πάμε και εμείς για αρχές άλλου μήνα;;

Mε λίγα λόγια το Υπουργεί καλεί πάλι μονίμους να καλύψουν τα κενά;;; ΘΑ τρελαθούμε ρε π....μου τελείως, θα τρελαθούμε
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 16, 2011, 09:03:46 μμ από JohnyWalker »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10838
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #383 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 10:06:07 μμ »
Διάβασα στο thread των πληροφορικών το ακόλουθο:

Οι Περιφερειακοί Δ/ντές Εκπ/σης μέχρι 19/10/2011 θα διαβιβάσουν στην Κ.Υ. του Υπουργείου πίνακες εκπ/κών που με αίτησή τους επιθυμούν να αποσπαστούν στα λειτουργικά κενά του συνοδευτικού πίνακα, προκειμένου να αποσπαστούν με απόφαση της Υπουργού ύστερα από πρόταση του ΚΥΣΔΕ.


Mαλιστά εκεί ισχυρίζονται ότι λόγω αυτής της εντολής να μην περιμένουν πριν το τέλος του μήνα προσλήψεις αναπληρωτών τουλάχιστον για το κλάδο τους. Δεδομένου ότι αυτή η εγκύκλιος είναι γενική και ισχύει και για τις τεχνικές ειδικότητες λέτε να πάμε και εμείς για αρχές άλλου μήνα;;

Mε λίγα λόγια το Υπουργεί καλεί πάλι μονίμους να καλύψουν τα κενά;;; ΘΑ τρελαθούμε ρε π....μου τελείως, θα τρελαθούμε
Προφανώς αυτό αφορά μόνο τους πληροφορικούς και όχι όλες τις τεχνικές ειδικότητες.
Πάντως όταν είχε ακουστεί η πληροφορία ότι οι αναπληρωτές τεχνικής εκπαίδευσης θα περίμεναν κάλεσμα μετά το πρώτο δεκαπενθήμερο του Οκτωβρίου δεν το δεχόσουν επειδή το θεωρούσες υπερβολική καθυστέρηση,
ενώ τώρα σε βλέπω να συζητάς για τις αρχές Νοέμβρη... Ας ελπίσουμε ότι θα καλέσουν, αν όχι την Παρασκευή επειδή μεσολαβεί η απεργία, το πολύ μέσα στην επόμενη εβδομάδα!

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #384 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 10:23:57 μμ »
Εχει αρχίσει να με ενοχλεί όλη αυτή η παραφιλολογία για το πότε θα καλέσουν τις τεχνικές ειδικότητες. Σε λίγο θα παίζουνε και στοίχημα κάποιοι με την αγωνία των υπολοίπων για το αν θα έχουν να φάνε το επόμενο 8μηνο. Για τις πληροφορίες που έχουν πια όλοι εδώ μέσα για ημερομηνίες κλπ δεν έχω πια να πω τίποτα. Μου κάνει εντύπωση πως τόσος κόσμος σε αυτή τη χώρα έχει τόσο εσωτερική πληροφόρηση. Εγώ προσωπικά που δεν εχω, δεν πρόκειται να ξαναασχοληθώ με το θέμα γιατί έχει αρχίσει και υποβιβάζει τη νοημοσύνη μου.

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #385 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 10:26:27 μμ »
ε τι να κάνω δηλαδή έπρεπε να χαρώ και να πετάξω στα σύννεφα;;
Aν σου πω ότι θα καλέσουν μετά τος 15 Νοεμβρίου θα το δεχτείς;;
Εγώ μίλησα για ακόμα πιο μακριά για 15 Νοεμβρίου και μετά άμα διαβάσεις την ανάλυση που έχω για τους ανθρωπομήνες.

Αλλά δεν την παλεύω άλλο με τη καταστροφολογία!!! Ελπίζω να μην επαληθευτεί κανένα σενάριο και να καλέσουν μέχρι τέλος εβδομάδας

Μας αδικούν ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ, αυτό να σκέφτεστε

Επομένως αν κατάλαβα εσύ λες ούτε αυτή την εβδομάδα;

πολύ καταστροφολογία έπεσε, μόνο οι κομμώτριες θα επιζήσουν !!!!!! (μήπως τις κάλεσε πρώτες για να μας δείξει πιο γρήγορα ότι "τα έκανε μαζί μας μαλλιά-κουβάρια";   ::) ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 16, 2011, 10:34:19 μμ από JohnyWalker »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10838
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #386 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 10:29:57 μμ »
ε τι να κάνω δηλαδή έπρεπε να χαρώ και να πετάξω στα σύννεφα;;
Aν σου πω ότι θα καλέσουν μετά τος 15 Νοεμβρίου θα το δεχτείς;;
Εγώ μίλησα για ακόμα πιο μακριά για 15 Νοεμβρίου και μετά άμα διαβάσεις την ανάλυση που έχω για τους ανθρωπομήνες.

Αλλά δεν την παλεύω άλλο με τη καταστροφολογία!!! Ελπίζω να μην επαληθευτεί κανένα σενάριο και να καλέσουν μέχρι τέλος εβδομάδας

Μας αδικούν ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ, αυτό να σκέφτεστε

Επομένως αν κατάλαβα εσύ λες ούτε αυτή την εβδομάδα;
Δεν έχω πληροφόρηση, απλά μεταφέρω ό,τι διαβάζω. Κάποιος είπε ότι μπορεί να καλέσουν την Παρασκευή επειδή νωρίτερα δεν έχει νόημα λόγω της απεργίας. Όμως, αν το υπουργείο εκνευριστεί με την όλη κατάσταση μπορεί και να το πάει τη βδομάδα 24 Δευτέρα ως 28 Παρασκευή. Πιο αργά δε νομίζω. Προσωπική εκτίμηση κάνω.

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #387 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 10:35:43 μμ »
άμα καλέσουν παρασκευή, αυτό σημαίνει ότι η επόμενη εβδομάδα θα είναι εβδομάδα παρουσιάσεων στις διευθυνσεις δεδομένου και της γιορτής της 28ης Οκτωβρίου. Επομένως οι αναπληρωτές θα μπουν αρχές Νοεμβρίου στα τμήματα.

Πάντως με βάση τις απεργίες μοιάζει πολύ πιθανό να καλέσουν από Παρασκευή και μετά, μιας και δεν θα υπάρχουν πλοία, συγκοινωνίες για να κινηθεί κάποιος αν τον καλέσουν π.χ. αύριο ή μέχρι Πέμπτη...

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ α ΦΑΣΗ, γιατί το παρατράβηξαν, και η ανωμαλία έχει τα οριά της !!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 16, 2011, 10:43:32 μμ από JohnyWalker »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10838
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #388 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 10:42:47 μμ »
άμα καλέσουν παρασκευή, αυτό σημαίνει ότι η επόμενη εβδομάδα θα είναι εβδομάδα παρουσιάσεων στις διευθυνσεις δεδομένου και της γιορτής της 28ης Οκτωβρίου. Επομένως οι αναπληρωτές θα μπουν αρχές Νοεμβρίου στα τμήματα
Πολύ λογικό. Από την άλλη αν κάποιος παρουσιαστεί Δευτέρα μπορεί να τον βάλουν κατευθείαν στην τάξη.
Σιγά μην περιμένουν με τόσα κενά που έχουν να περάσει η προθεσμία για να παρουσιαστούν όλοι.
Πρέπει να έχουν βαρεθεί οι μαθητές να κάνουν κενά. Πάντως και η παραπάνω Δευτέρα δεν είναι μέσα στον Νοέμβρη...είναι η τελευταία μέρα του Οκτώβρη - 31/10. Όποτε και να'ναι πλησιάζει σύντομα η μέρα της πρόσληψης...δε χρειάζεται να αγχώνεται κανείς.  :)

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #389 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 11:11:16 μμ »
Λοιπόν εδώ είναι να λέμε απόψεις. Θα το πω:

Οι φιλόλογοι είναι πολύ απογοητευμένοι, μιλάνε ότι μίλησαν με μια Διευθυνση δευτεροβάθμιας και τους είπε ¨ξεχάστε προς το παρών αναπληρωτές-θα πάει μακριά η βαλίτσα". Οι δάσκαλοι επίσης και ένας αιρετός λέει ότι πάει μακριά η βαλίτσα να ξανακαλέσουν
Επίσης οι φιλόλογοι επικαλούνται αυτό που είπε η Χριστοφιλοπούλου:

ότι η εβδομάδα που πέρασε κλήθηκαν και οι τελευταίοι αναπληρωτές. Πράγματι αυτό το είπε.

Σας έπιασε ψυχοπλάκωμα;; Aυτά βέβαια αν δεν είναι γενικά και αφορούν μόνο αυτές τις ειδικότητες είναι θετικά ίσως για εμάς, ότι πλησιάζει μια φάση πρόσληψης

Τώρα χωρίς πλάκα: λέτε να έγινε καμιά μαμακία και πραγματικά να το εννούσε αυτό η Χριστοφιλοπούλου, μιας και προσέλαβε  αυτήν την εβδομάδα κομμωτές. Λέτε να θεωρεί ότι πήρε ήδη τεχνικές ειδικότητες και άρα......

Επίσης οι προσλήψεις κομμωτριών ήταν μειωμένες φέτος κατά 60% στην α φάση σε σχέση με πέρυσι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Λέτε να είναι καλό ή κακό αυτό ως μήνυμα για τους υπόλοιπους κλάδους;;;;;

Αυριο τηλέφωνο οπωσδήποτε στο Υπουργείο
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 16, 2011, 11:25:28 μμ από JohnyWalker »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10838
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #390 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 11:24:00 μμ »
Johnywalker αρκετά αγχώσαμε τον κόσμο βραδιάτικα. Αν αυτά που είπες λέχτηκαν δεν ξέρουμε ίσως αφορούν τις ειδικότητες για τις οποίες λέχτηκαν και για τις οποίες έχουν γίνει ήδη προσλήψεις.

Ας αφήσουμε τις κινδυνολογίες και τους υπολογισμούς γιατί δε νομίζω ότι προσφέρουν κάτι καλό.
Αύριο Δευτέρα θα δούμε τι θα ανακοινωθεί και βλέπουμε. Πάντως δε γίνεται να λειτουργήσουν ΕΠΑΛ και ΕΠΑΣ μόνο με αισθητικούς και κομμώτριες, άρα θα πάρουν και ηλεκτρολόγους, μηχανολόγους, γεωπόνους κλπ.

Υπομονή και αναμονή στο pde.  ;)

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #391 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 12:38:45 πμ »
άμα καλέσουν παρασκευή, αυτό σημαίνει ότι η επόμενη εβδομάδα θα είναι εβδομάδα παρουσιάσεων στις διευθυνσεις δεδομένου και της γιορτής της 28ης Οκτωβρίου. Επομένως οι αναπληρωτές θα μπουν αρχές Νοεμβρίου στα τμήματα
Πολύ λογικό. Από την άλλη αν κάποιος παρουσιαστεί Δευτέρα μπορεί να τον βάλουν κατευθείαν στην τάξη.
Σιγά μην περιμένουν με τόσα κενά που έχουν να περάσει η προθεσμία για να παρουσιαστούν όλοι.
Πρέπει να έχουν βαρεθεί οι μαθητές να κάνουν κενά. Πάντως και η παραπάνω Δευτέρα δεν είναι μέσα στον Νοέμβρη...είναι η τελευταία μέρα του Οκτώβρη - 31/10. Όποτε και να'ναι πλησιάζει σύντομα η μέρα της πρόσληψης...δε χρειάζεται να αγχώνεται κανείς.  :)

Και εσυ αν ηταν να πας αναπληρωτης στο Παιδειας το ιδιο αγχωμενος θα ησουν με εμας που περιμενουμε.Εχει καλως που εισαι στον Οαεδ.Αν ομως του χρονου γινουν χειροτερα τα πραγματα και δεν παρει ΞΑΝΑ εσας που εχετε Φεκ....τοτε ελα να συζητησουμε τι θα πει αγχος.Εσυ για φετος εχεις να φας.....εμας μας ρωτας πως θα βγουν οι υποχρεωσεις μας?
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161415
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 558
Σύνολο: 569

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.