*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ  (Αναγνώστηκε 66490 φορές)

carni και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 657
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ
« Απάντηση #182 στις: Σεπτέμβριος 04, 2022, 12:20:49 πμ »
Α τώρα μάλιστα ευχαριστώ συνάδελφοι η λέξη βελτίωση δεν είναι δόκιμη εδώ..μα λέω τόσο αδαείς είναι εκεί στη διεύθυνση;Και γνωρίζω ότι συνάδελφοι όντως άλλαξαν σχολείο λανθασμένα λοιπόν το λέμε βελτίωση ο.κ!

Ναι , συνήθως όταν κάποιος τοποθετείται σε σχολείο που δεν το θέλει κάνει αίτηση για "βελτίωση". Έτσι είθισται να τη λέμε. Και όντως συμβαίνει να αλλάζουν εκπαιδευτικοί σχολείο  ,ώστε να τοποθετηθούν σε ένα πιθανόν πιο κοντινό, συνήθως όταν προσλαμβάνονται αναπληρωτές. Βέβαια αυτό επαφίεται στην καλή θέληση του ΠΥΣΔΕ. Δηλαδή δεν είναι υποχρεωτικό να μετακινήσει εσένα σε καλύτερη θέση και να τοποθετήσει τον αναπληρωτή στη δικιά σου. Όμως είθισται να συμβαίνει.
Οπότε σωστά είναι όσα λες. Σωστά όμως είναι και αυτά που σου λένε ο gismix και ο gtΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:08:56 »

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 657
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ
« Απάντηση #183 στις: Σεπτέμβριος 04, 2022, 12:25:16 πμ »
ωπ, σόρι !  δεν διάβασα τι έγραψες νωρίτερα και δημοσίευσα , τα ίδια λέμε  8)
Δεν πειράζει.   :) Σημασία έχει ότι λέμε τα ίδια.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1196
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ
« Απάντηση #184 στις: Σεπτέμβριος 04, 2022, 10:00:33 πμ »
Εδώ διαβάζω να γράφουν αναπληρωτές ότι θα κάνουν αίτηση για "βελτίωση θέσης" χωρίς να έχουν οργανική θέση :)

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ
« Απάντηση #185 στις: Σεπτέμβριος 04, 2022, 11:11:08 πμ »
Αυτό που λες θα ίσχυε αν είχαν οργανική. Εδώ μιλάμε για προσωρινή τοποθέτηση. Θα πάρω την Δευτέρα να ρωτήσω, απλά έλεγα μήπως ξέρει κανείς.
οπως ειπαν ηδη αρκετοι συναδελφοι, βελτιωση θεσης υπάρχει ως επίσημη διαδικασια μονο σε ενα σημειο της νομοθεσιας δηλ στο πδ 50/96 και αφορά τη μεταθεση απο σχολειο σε σχολειος της ιδιας περιοχης. Ομως για να ζητησεις βελτιωση (της οργανικης σου θεσης) θα πρεπει να εχεις ηδη οργανικη σε ενα σχολειο και επιθυμεις να πας σε ενα αλλο που σε εξυπηρετει καλυτερα. Η διαδικασία αυτη γινεται στις εσωτερικες υπηρεσιακες μεταβολες του πυσδε που πραγματοποιουνται απριλη-μαη-ιουνη καθε χρονιας.
Όταν δεν εχεις οργανικη θεση και εισαι στη διαθεση του πυσδε δεν μπορεις να αιτηθεις βελτιωση θεσης γιατι δεν έχεις (οργανικη) θεση,
Απλά, με την εναρξη του σχολ ετους οι εκπαιδευτικοι καλουνται από τα πυσδε να κανουν αιτηση τοποθετησης / συμπληρωσης ωραριου σε σχολεια γαι την καλυψη λειτουργικών κενών. Η διαδικασια αιτησεων γινεται επισημως μια φορα το χρονο με την εναρξη του σχολ ετους.
Στη συνεχεια οταν ενας εκπκος που ειναι στη ΔΙΑΘΕΣΗ του πυσδε τοποθετηθει ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ σε ενα σχολειο Α, μπορει -οποτεδηποτε κατα τη διαρκεια της χρονιας- να στειλει μια συμπληρωματική αιτηση προς το πυσδε και να τους δηλωνει/γνωστοποιει την πρόθεσή του να επανατοποθετηθει στο σχολειο Β. Αν προκυψει κενό, κατα τη διαρκεια της χρονιας, στο σχολειο Β και βρεθει αντικαταστατης στο σχολειο Α (ή καλυφθει εκ των εσω με αλλαγες αναθεσεων), τοτε πραγματοποιειται τροποποιηση της προσωρινής τοποθετησης του εκπκου.
Απο κει και υστερα πολλοι συναδελφοι νεοδιόριστοι και στο διαστημα που ηταν αναπληρωτες, ακουγαν απο αλλους συναδελφους και αναπαρηγαγαν ότι μετά την προσληψή τους στην πχ  Α φαση και την τοποθετησή τους σε ένα σχολείο, μπορουσαν να αιτηθουν βελτιωση σχολειου (ως επισημη διαδικασια)  και να πανε σε ενα καλυτερο, για τα συμφεροντά τους, σχολείο.
Ομως η λεξη βελτιωση τοποθετησης δεν υπήρχε (και δεν υπάρχει) πουθενα ως επίσημος ορος στη νομοθεσία για τους αναπληρωτες. Απλα εκανες μια απλη αιτηση προς το πυσδε σα να τους ελεγες "κοιταξτε αν τυχον βρεθει -στην πορεία- κενό στο σχολειο Α, να λαβετε υποψη σας οτι επιθυμω να παω εκει". Οταν με το καλό σε καποια συνεδριαση του πυσδε αναφερονταν δημιουργια κενου στο σχολειο Α, αν  θυμοταν την αιτηση του αναπληρωτη ο γραμματεας πυσδε ή καποιο μελος, δινανε εγκριση τροποποιησης της τοποθετησης του αναπληρωτή.
Ηδη από περυσι εχει αποσταλει από το υπουργειο -ως απάντηση σε ερωτημα καποιας δδε-  εγγραφο που αναφερει ότι απαγορευεται να γινει βελτιωση θεσης σε αναπληρωτη που τοποθετηθηκε σε σχολειο στην Α φαση προσληψης και να επανατοποθετηθει σε ενα σχολειο Β (που τον εξυπηρετει καλυτερα) επειδη εχει περισσοτερα μορια απο τους προσληφθεντες αναπληρωτες της Β φασης δηλ και επισημως το υπουργειο πηρε θεση και διεγραψε τη λεξη βελτιωση απο τις διαδικασιες των αναπληρωτων.
Παρ ολα αυτα το υπουργειο σιωπα ως προς το εξής φαινομενο:
(και) φετος δηλωθηκαν, με  παντελως βεβιασμενες διαδικασιες, κενά (στις 2/9) από τις δδε και τα οποία κενά ηταν,σε καποιες δδε, παντελως εωλα και σε καποιες αλλες μερικως εωλα.Την ευθυνη γι αυτο τη φερει αποκλειστικά το υπουργειο που πιεσε για επισπευση διαδικασιων και τοποθετησεις αρον-αρον παλιων και νεοδιοριστων εκπαιδευτικών, ΧΩΡΙΣ να εχουν συνεδριασει οι Σ/Δ για να κανουν αναθεσεις και να αποτυπωθουν με ακριβεια τα πραγματικά κενά. Η συνεπεια αυτων είναι το γεγονός να δηλωνουν οι αναπληρωτες στις 2/9 σχολεια και απο 7/9, που θα ξανασυνεδριασουν τα πυσδε, να τους τοποθετούν σε άλλα σχολεια δηλ το υπουργειο απο τη μια απαγορευει τις αλλαγες σχολειων των αναπληρωτων, όταν αυτοι αιτουνται βελτιωσης και απο την αλλη επιτρεπει στα πυσδε να προχωρανε σε τροποποιησεις διαθεσεων χωρις να ρωτιούνται οι αναπληρωτες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:08:56 »

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ
« Απάντηση #186 στις: Σεπτέμβριος 04, 2022, 11:18:45 πμ »
Την ευθυνη γι αυτο τη φερει αποκλειστικά το υπουργειο που πιεσε για επισπευση διαδικασιων και τοποθετησεις αρον-αρον παλιων και νεοδιοριστων εκπαιδευτικών, ΧΩΡΙΣ να εχουν συνεδριασει οι Σ/Δ για να κανουν αναθεσεις και να αποτυπωθουν με ακριβεια τα πραγματικά κενά.
Την ευθυνη γι αυτο τη φερει αποκλειστικά το υπουργειο που για να μην πιάσει το άρθρο 31 του νόμου των αποσπάσεων τα αποσπασμένα σε φορείς βύσματα (που κάνουν την βρώμικη δουλειά που δεν κάνουν οι μόνιμοι διοικητικοί, δηλαδή να ροκανίζουν κονδύλια ΕΣΠΑ κλπ)  και χαθούν τα χρήματα προορισμένα να μπουν στις τσέπες κάποιων επιτήδειων , πιεσε παρανόμως για επισπευση διαδικασιων και τοποθετησεις αρον-αρον παλιων και νεοδιοριστων εκπαιδευτικών μια-δυο μέρες πριν την έναρξη του σχολικού έτους, ΧΩΡΙΣ να εχουν συνεδριασει οι Σ/Δ για να κανουν αναθεσεις και να αποτυπωθουν με ακριβεια τα πραγματικά κενά.

https://www.youtube.com/watch?v=OaeaUuftupc
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 04, 2022, 12:12:44 μμ από lemonpies »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1196
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ
« Απάντηση #187 στις: Σεπτέμβριος 04, 2022, 06:05:47 μμ »
Μετά από τόση διάλεξη ανοίγω τη ΔΙΑΥΓΕΙΑ και βλέπω

Εξέταση αιτήσεων βελτίωσης θέσης εκπαιδευτικών διδακτικού έτους 2022-2023

Τη βελτίωση θέσης της ___, νεοδιόριστης εκπαιδευτικού κλάδου ΠΕ60 (Νηπιαγωγών), από το 1/θ Νηπιαγωγείων Βελιών στο 1/θ Νηπιαγωγείο Ελαφονήσου, μετά την πρόσληψη αναπληρώτριας/ή εκπαιδευτικού.

κοκ...

Ενώ είναι ξεκάθαρα αλλαγή τοποθέτησης!

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ
« Απάντηση #188 στις: Σεπτέμβριος 04, 2022, 07:28:27 μμ »
Πάντως συνάδελφοι αυτό με τη καλυτέρευση τοποθέτησης (έτσι θα την πω εγώ, ενώ όλοι την έχουμε ακούσει σαν βελτίωση) παίζει χρόνια σε πολλές διευθύνσεις, και προσωπικά το θεωρώ και λογικό να γίνεται σε ένα βαθμό. Μάλιστα κάποιες επικαλούνταν και ένα φεκ άλλα μου διαφεύγει και τώρα δεν μπορώ να το ψάξω.

Μήπως τελικά μπορώ να το κάνω και εγώ φέτος ως νεοδιόριστος; Έχασα το σχολείο που ήθελα και μου ήταν στις 2 ώρες απόσταση με βολική συγκοινωνία και με όλο το ωράριο μου εκεί και τώρα είμαι σε ένα άλλο σε λίγο μεγαλύτερη απόσταση και με άβολη συγκοινωνία αλλά όχι για όλο το ωράριο μου, μάλλον θα πηγαίνω και δυο μέρες αλλού και δεν ξέρω καν που θα βρεθώ. Το πρώτο σχολείο θα βγάλει οσονούπω και άλλο κενό στην ειδικότητα μου (μου το είπαν από το σχολείο γιατί τηλεφώνησα, επειδή ξέρω ότι κάθε χρόνο σε αυτό το σχολείο βγαίνουν περισσότερα κενά) όταν θα οριστικοποιηθούν τα τμήματα. Αυτό δεν ενδιαφέρει κανέναν άλλον από μόνιμους και νεοδιόριστους, οπότε μόνο σε αναπληρωτές θα μπορούσε να πάει, θα μπορούσα να κάνω μια αίτηση στο πυσδε να εξετάσει το ενδεχόμενο αυτό; τι πιθανότητες έχω να ικανοποιηθεί το αίτημα μου;

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ
« Απάντηση #189 στις: Σεπτέμβριος 04, 2022, 07:47:53 μμ »
Μετά από τόση διάλεξη ανοίγω τη ΔΙΑΥΓΕΙΑ και βλέπω
...
Ενώ είναι ξεκάθαρα αλλαγή τοποθέτησης!

μην το κουράζουμε κι άλλο , έχει ξεκαθαρίσει : όταν είσαι από τους τελευταίους στη διάθεση (συνήθως από απόσπαση από αλλού , νεοδιόριστος , αναπληρωτής)  μπορεί να αλλάζεις συνέχεια προσωρινή τοποθέτηση για 1-2 μήνες ανάλογα τα κενά και το λένε σε αυτή τη φάση βελτίωση θέσης  - επανατοποθέτηση , όπως θέλει κανείς. παλιότερα (προ τελευταίων διορισμών) το λέγαμε άλλαξε τοποθέτηση (πολλοί ξανά και ξανά). μην το φιλολογίζουμε άλλο.


Μήπως τελικά μπορώ να το κάνω και εγώ φέτος ως νεοδιόριστος; Έχασα το σχολείο που ήθελα και μου ήταν στις 2 ώρες απόσταση με βολική συγκοινωνία και με όλο το ωράριο μου εκεί και τώρα είμαι σε ένα άλλο σε λίγο μεγαλύτερη απόσταση και με άβολη συγκοινωνία αλλά όχι για όλο το ωράριο μου, μάλλον θα πηγαίνω και δυο μέρες αλλού και δεν ξέρω καν που θα βρεθώ. Το πρώτο σχολείο θα βγάλει οσονούπω και άλλο κενό στην ειδικότητα μου (μου το είπαν από το σχολείο γιατί τηλεφώνησα, επειδή ξέρω ότι κάθε χρόνο σε αυτό το σχολείο βγαίνουν περισσότερα κενά) όταν θα οριστικοποιηθούν τα τμήματα. Αυτό δεν ενδιαφέρει κανέναν άλλον από μόνιμους και νεοδιόριστους, οπότε μόνο σε αναπληρωτές θα μπορούσε να πάει, θα μπορούσα να κάνω μια αίτηση στο πυσδε να εξετάσει το ενδεχόμενο αυτό; τι πιθανότητες έχω να ικανοποιηθεί το αίτημα μου;

μη ρωτάς εδώ ! τρέχα αύριο να κάνεις ΑΙΤΗΣΗ να υπάρχει και τσίγκλα τους. μπορεί αναλόγως τις περιστάσεις να υπάρχουν πιθανότητες

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ
« Απάντηση #190 στις: Σεπτέμβριος 04, 2022, 07:55:48 μμ »


μη ρωτάς εδώ ! τρέχα αύριο να κάνεις ΑΙΤΗΣΗ να υπάρχει και τσίγκλα τους. μπορεί αναλόγως τις περιστάσεις να υπάρχουν πιθανότητες

Έχεις δίκιο! Ευχαριστώ. Δεν έχω να χάσω κάτι. Το πολύ πολύ να την πετάξουν στα σκουπίδια και να μην μου απαντήσουν ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος kosmar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ
« Απάντηση #191 στις: Ιούλιος 27, 2023, 05:16:00 μμ »
Καλησπέρα. Μόνιμος καθηγητής ζητά απόσπαση σε σχολείο με λειτουργικο κενο 13 ωρών, ενώ έχει 18 ώρες υποχρεωτικό ωράριο. Συνεπώς αναμένει συμπλήρωση 5 ωρών σε όμορο σχολείο. Σε λίγες ημέρες συνάδελφος ίδιας ειδικότητας με πλήρες ωράριο στο σχολείο αυτό παίρνει άδεια ανατροφής. Ο πρώτος εκπαιδευτικός τότε με τροποποίηση απόσπασης παίρνει όλες τις ώρες στο σχολείο και τις υπόλοιπες συν τις συμπλήρωσης της αναλαμβάνει αναπληρωτής συνάδελφος ή παραμένει η αρχική απόφαση και το λειτουργικό κενό καλύπτεται πλήρως από τον αναπληρωτή συνάδελφο;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ
« Απάντηση #192 στις: Ιούλιος 27, 2023, 06:21:47 μμ »
Λογικά ο αποσπασμένος θα συμπληρώσει όλο του το ωράριο στο σχολείο. Τις υπόλοιπες ώρες θα τις καλύψει αναπληρωτής, ο οποίος θα συμπληρώνει σε άλλο σχολείο, αν δεν μπορεί να συμπληρώσει με β ανάθεση ή με δεύτερο πτυχίο.

Αποσυνδεδεμένος kosmar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ
« Απάντηση #193 στις: Ιούλιος 27, 2023, 06:33:02 μμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση. Προσπαθώ να βρω κάποια αναφορά σε νόμο για τη συγκεκριμένη περίπτωση και δεν βρίσκω.

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ
« Απάντηση #194 στις: Ιούλιος 27, 2023, 07:31:09 μμ »
Καλησπέρα. Μόνιμος καθηγητής ζητά απόσπαση σε σχολείο με λειτουργικο κενο 13 ωρών, ενώ έχει 18 ώρες υποχρεωτικό ωράριο. Συνεπώς αναμένει συμπλήρωση 5 ωρών σε όμορο σχολείο. Σε λίγες ημέρες συνάδελφος ίδιας ειδικότητας με πλήρες ωράριο στο σχολείο αυτό παίρνει άδεια ανατροφής. Ο πρώτος εκπαιδευτικός τότε με τροποποίηση απόσπασης παίρνει όλες τις ώρες στο σχολείο και τις υπόλοιπες συν τις συμπλήρωσης της αναλαμβάνει αναπληρωτής συνάδελφος ή παραμένει η αρχική απόφαση και το λειτουργικό κενό καλύπτεται πλήρως από τον αναπληρωτή συνάδελφο;
εφοσον αυτος που αιτειται αποσπαση τοποθετηθει οντως στο κενο των 13 ωρων, τοτε  ενεργοποιειται η 85980/Δ2 και η οποια λεει

"Δ. Τα μαθήματα ανατίθενται στους εκπαιδευτικούς με την εξής σειρά προτεραιότητας:

Ο/Η εκπαιδευτικός διδάσκει:
α) στο σχολείο όπου είναι τοποθετημένος/η οργανικά ή προσωρινά (σσ.και η αποσπαση μια μορφη προσωρινης δηλ λειτουργικης τοποθετηση ειναι):
1. μαθήματα της πρώτης ανάθεσης της βασικής ειδικότητας
2. μαθήματα της δεύτερης ανάθεσης της βασικής ειδικότητας
3. μαθήματα της δεύτερης ειδικότητας (σε α΄ και β΄ ανάθεση)..κλπ"
οποτε εφοσον τοποθετηθηκε εκει θα πρεπει να συμπληρωσει σε αυτο το σχολειο και να μην διατεθει σε αλλο. Αρα θα κλεισει ωραριο ο αποσπασμενος και οτι περισεψει θα παρει ο αναπληρωτης. Απαξ και τοποθετηθηκε απαγορευεται να τον "σηκωσει " το πυσδε και να βαλει στη θεση του αναπληρωτη ΔΗΛ ο αποσπασμενος λειτουργει, βασει της 85980, κατα καποιο τροπο σαν οργανικα ανηκοντας για το συγκεκριμενο διδακτικό ετος

Αποσυνδεδεμένος kosmar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ
« Απάντηση #195 στις: Ιούλιος 27, 2023, 08:36:28 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ο οργανικά τοποθετημένος καθηγητής με πλήρες ωράριο θα λάβει άδεια ανατροφής και θα αποχωρήσει τέλη Σεπτεμβρίου και το ζήτημα είναι αν ο αποσπασμένος σε λειτουργικό κενό 13 ωρών που μέχρι τότε θα έχει κληθεί να συμπληρώσει το ωράριο του σε άλλο σχολείο, μετά την αποχώρηση του συναδέλφου με την άδεια ανατροφής θα σταματήσει τη συμπλήρωση σε άλλο σχολείο και θα πάρει εξ ολοκλήρου ωράριο στο σχολείο απόσπασης. Σίγουρα θα κληθεί συνάδελφος αναπληρωτής να καλύψει το κενό του αδειούχου καθηγητή, αλλά θα πάει ο αναπληρωτής να συμπληρώσει στο δεύτερο σχολείο; Ομολογώ ότι δεν μου έχει ξανατύχει τέτοια περίπτωση!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159443
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 381
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 331
Σύνολο: 349

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.