*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 62515 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #252 στις: Μάρτιος 14, 2013, 11:27:36 πμ »
Στην δικη μου περιοχη παλι εχει 6 πε06 αποσπασμενους στη ΔΔΕ κι εχει αφησει τρια λειτουργικα κενα στην β/μια και 4 στην α/μια στην τυχη τους....δεν τους καιγεται καρφι....
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:04:03 »

Αποσυνδεδεμένος k_g

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #253 στις: Μάρτιος 15, 2013, 10:13:51 πμ »
θα σε απογοητευσω, αν σου πω οτι στην δικη μου περιοχη υπηρχαν 7 αγγλικοι στο γραφειο της Β/βαθμιας που εχουν αρχισει να επιστρεφουν στις θεσεις τους. Αποτελεσμα? δεν καλεσαν κανεναν αναπληρωτη στην περιοχη μου.
Ενω αν δεν υπηρχαν αποσπασμενοι θα επαιρνε πιστευεις 7 αναπληρωτες? οχι φυσικα. αφου φανηκε φετος το πραμα. εχουμε κενα και δεν εχουμε λεφτα. Στο λεω γιατι στη δικη μου περιοχη ειτε υπηρχαν αποσπασμενοι στα γραφεια ειτε οχι (υπαρχει ενας) ειχε κενα, εχει ακομα και φυσικα δεν πηραν. εξαρταται και απο ποια περιοχη εισαι. ειδα ηλεια τρελαθηκαν να παιρνουν, κρητη τα ιδια, τωρα αν εισαι απο θεσσαλονικη, λαρισα και γυρω εκει, αυτες οι περιοχες ανεκαθεν ειχαν προβλημα. δεν εχουν κενα εκει. ποτε δεν ειχαν. Που θελω να καταληξω? εμενα προσωπικα στον κλαδο μας δε με πειθουν οι κυριοι οτι τα κενα καλυπτονται. θα υπαρχουν...... απλα δε θα παιρνουν κοσμο οπως εγινε φετος. τι να πω, μπορει να κανω και λαθος...και να καλυφθουν ολα....

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #254 στις: Μάρτιος 16, 2013, 04:33:11 μμ »
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #255 στις: Μάρτιος 16, 2013, 04:40:45 μμ »
Και απο τους ταφους να γυρισει τα κενα δεν τα καλυπτει! >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:04:03 »

Αποσυνδεδεμένος k_g

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #256 στις: Μάρτιος 16, 2013, 09:14:28 μμ »
Συμφωνω! Και αυξηση ωραριου να κανει και συγχωνευσεις παλι μενουν, δεν καλυπτονται. Τα κενα πανελλαδικα δεν ηταν 70 και 100. Ηταν παρα πολλα και θα παραμεινουν και αν ηθελε και μονιμους να διορισει τουλαχιστον αυτους που χρωσταει μπορουσε και δε θα περισσευαν. Η ανησυχια δεν ειναι αν τα κενα θα καλυφθουν με διαφορους τροπους αλλα το οτι δεν διοριζει και δεν θελει να διοριζει. Φετος τα κενα παρεμειναν. Ε....ετσι θα μενουν και τα επομενα χρονια. Τους νοιαζει?? οχι. απλα.

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #257 στις: Μάρτιος 17, 2013, 12:50:26 μμ »
Υπαρχει,κρατος;οχι.Απλα.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #258 στις: Μάρτιος 24, 2013, 02:34:31 πμ »
δεν ξερω τι γινεται στις υπολοιπες περιοχες και αν οντως υπαρχουν ατομα στα γραφεια που επιστρεφουν στις θεσεις τους, οπως ειπε η catwoman, αλλα Αιτ/νια που ειμαι φετος η χρονια βγαινει με κενα τα οποια φυσικα και δεν εχουν σκοπο να καλυψουν. και φυσικα η Αιτ/νια ειναι μια περιοχη στην οποια θεωρουμασταν υπεραριθμοι...ε ρε σφαλιαρες που θελουν!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #259 στις: Μάρτιος 24, 2013, 04:29:44 μμ »
δυστυχως αφου δεν υπαρχουν χρηματα και οι δοσεις ερχονται με το σταγονομετρο και αφου υπακουσουμε στις διαταγες των δανειστων μας μεσα απο την ψηφηση νομοσχεδιων, δεν βλεπω φως στην ακρη του τουνελ, ΑΝΕΡΓΙΑ..... το θεμα ειναι ποσα χρονια θα κρατησει αυτη η κατασταση :'( :'( :'( :'( :'( Ειδαμε και το οχι της κυπρου, το πληρωσαν με κουρεμα 20% στις καταθεσεις..........ευτυχως που δεν εχω πια καταθεσεις και δεν εχω αγχος να κανω αναληψεις , δεν εχω τιποτα >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος evdmen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #260 στις: Μάρτιος 24, 2013, 06:43:53 μμ »
Και στην πρωτοβάθμια Ηλείας που είμαι εγώ τα κενά είναι τραγικά!!! δεν τους νοιάζει τίποτα! να σας πω και κάτι άλλο ούτε και οι γονείς ενδιαφέρονται...στο σχολείο που είμαι απ'ο,τι έχω κταλάβει το προτιμούσαν όταν δεν είχαν δασκάλα αγγλικών γιατί σχολούσαν τα παιδιά τους πιο νωρίς...και κάποιοι από αυτούς δεν με αφήνουν να κάνω σωστά την δουλειά μου γιατί λέει πιέζω τα παιδιά...και ξέρετε τι εννοούν όταν λένε ότι τα πιέζω? Αυτό που κάνω είναι να κάνω σοβαρ'ο φροντιστηριακό μάθημα με σκοπό να τους δώσω ό,τι μπορω κι ας πηγαίνουν φροντιστήριο ή κάνουν ιδιαίτερα...Τελικά ίσως θέλουν τους δημοσίους υπαλλήλους που βρίζουν,δηλ. αυτούς που τεμπελιάζουν και αδιαφορούν...
ουφ...τα είπα και ξελάφρωσα...

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #261 στις: Μάρτιος 24, 2013, 06:50:48 μμ »
Και στην πρωτοβάθμια Ηλείας που είμαι εγώ τα κενά είναι τραγικά!!! δεν τους νοιάζει τίποτα! να σας πω και κάτι άλλο ούτε και οι γονείς ενδιαφέρονται...στο σχολείο που είμαι απ'ο,τι έχω κταλάβει το προτιμούσαν όταν δεν είχαν δασκάλα αγγλικών γιατί σχολούσαν τα παιδιά τους πιο νωρίς...και κάποιοι από αυτούς δεν με αφήνουν να κάνω σωστά την δουλειά μου γιατί λέει πιέζω τα παιδιά...και ξέρετε τι εννοούν όταν λένε ότι τα πιέζω? Αυτό που κάνω είναι να κάνω σοβαρ'ο φροντιστηριακό μάθημα με σκοπό να τους δώσω ό,τι μπορω κι ας πηγαίνουν φροντιστήριο ή κάνουν ιδιαίτερα...Τελικά ίσως θέλουν τους δημοσίους υπαλλήλους που βρίζουν,δηλ. αυτούς που τεμπελιάζουν και αδιαφορούν...
ουφ...τα είπα και ξελάφρωσα...
εχεις δικιο, ετσι ειναι η κατασταση , το εχω βιωσει και εγω και το καταλαβαινω. >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #262 στις: Μάρτιος 29, 2013, 08:45:16 μμ »
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #263 στις: Μάρτιος 30, 2013, 10:20:41 πμ »
με το σταγονομετρο.... :-[

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #264 στις: Μάρτιος 30, 2013, 10:46:35 πμ »
ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΕΩΣ ΤΩΡΑ


1η  φαση ειδικης  β/μια         7                                                       01/10/12                                                                                 
 2η  φαση ΕΣΠΑ   α/μια      296                                                       25/09/12
 3η  φαση ΕΣΠΑ   α/μια        44                                                       23/10/12
 4η  φαση ΚΡΑΤΙΚΟ            112              [  46 α/μια + 66 Β/μια]      12/11/12
 5η  φαση ΖΕΠ    α/μια           1                                                       26/11/12
 6η  φαση ΕΣΠΑ  α/μια         58                                                       26/11/12
 7η  φαση ΚΡΑΤΙΚΟ  α/μια    21                                                       11/01/13
 8η  φαση ΚΡΑΤΙΚΟ  β/μια      3                                                       24/01/13
 9η φαση ΕΣΠΑ     α/μια       17                                                       30/01/13
10η φαση ΚΡΑΤΙΚΟ                4                                                       07/02/13
11η φαση ΚΡΑΤΙΚΟ                1                                                       18/02/13
12η φαση ΚΡΑΤΙΚΟ+ΕΣΠΑ    11       [3 + 8 ]                                    01/03/13
13η φαση ΚΡΑΤΙΚΟ                1                                                       12/03/13 
14η φαση ΕΣΠΑ                     6                                                        29/03/13
15η φαση ΚΡΑΤΙΚΟ                1                                                       29/03/13       

              ΣΥΝΟΛΟ               583         
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #265 στις: Απρίλιος 03, 2013, 06:57:15 μμ »
Παιδια καλησπερα.Αγωνιω να τελειωσει η χρονια γτ η κατασταση στα σχολεια πλεον ειναι απαλευτη,στα δημοτικα τουλαχιστον.Ποια συναδελφος ειχε διοριστει β'ανατολικης αττικης μειωμενου ωραριου φετος απο το φορουμ?Αν δει το μηνυμα πλιζ ας μου στειλει ενα προσωπικο μειλ θελω καποιες πληροφοριες αν εχει την καλοσυνη.Πως παει η ομαδα αδερφια?Του χρονου μας βλεπω ολους σπιτι να κανουμε φασινα με προπερσινη χλωρινη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 543
Σύνολο: 558

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.