*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 750298 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος agnes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1694 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 12:17:15 πμ »
Σας παρακαλω δωστε μου ενα τηλ για να δω με τις πληρωμες τι γινεται.
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:52:54 »

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1695 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 08:30:20 πμ »
2131314582 είναι το τηλέφωνο του λογιστηρίου. Καμιά φορά απαντάνε στο τηλέφωνο. Αν έχουν πάρει τα χαρτιά σου από την ομάδα έργου (κάτι που γίνεται μήνες μετά τη λήξη του τμήματος που έχεις κάνει) , θα σου πουν ότι σε 20 περίπου μέρες θα πληρωθείς. Αλλά στην πραγματικότητα θα πληρωθείς κάποια άγνωστη στιγμή στο μέλλον πολύ μετά τις 20 μέρες. Γενικά μέχρι να πληρωθείς θα σου έχουν πρήξει τα..... 8)συκώτια!
Επίσης, αν έχεις οδοιπορικά, αυτά δε θα τα πάρεις ποτέ, απ΄ό,τι έχω καταλάβει.
Γενικά θα στα έχουν πρήξει (τα...συκώτια) τόσο πολύ που θα το σκεφτείς δύο και τρεις φορές αν θα τους ξανακάνεις την τιμή να διδάξεις. Εγώ προσωπικά έχω ήδη αρνηθεί δύο 25ωρα που μου έχουν προτείνει από τέλη Οκτώβρη.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2014, 08:51:45 πμ από pipis75 »

Αποσυνδεδεμένος agnes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1696 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 11:41:47 πμ »
εχω αρνηθει ηδη μαθημα.με πηραν τον σεπτεμβριο.για κοροιδα ψαχνουν.

Αποσυνδεδεμένος niina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86 (ΠΕ 20)
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1697 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 03:12:01 μμ »
2131314582 είναι το τηλέφωνο του λογιστηρίου. Καμιά φορά απαντάνε στο τηλέφωνο. Αν έχουν πάρει τα χαρτιά σου από την ομάδα έργου (κάτι που γίνεται μήνες μετά τη λήξη του τμήματος που έχεις κάνει) , θα σου πουν ότι σε 20 περίπου μέρες θα πληρωθείς. Αλλά στην πραγματικότητα θα πληρωθείς κάποια άγνωστη στιγμή στο μέλλον πολύ μετά τις 20 μέρες. Γενικά μέχρι να πληρωθείς θα σου έχουν πρήξει τα..... 8)συκώτια!
Επίσης, αν έχεις οδοιπορικά, αυτά δε θα τα πάρεις ποτέ, απ΄ό,τι έχω καταλάβει.
Γενικά θα στα έχουν πρήξει (τα...συκώτια) τόσο πολύ που θα το σκεφτείς δύο και τρεις φορές αν θα τους ξανακάνεις την τιμή να διδάξεις. Εγώ προσωπικά έχω ήδη αρνηθεί δύο 25ωρα που μου έχουν προτείνει από τέλη Οκτώβρη.
εγω πηρα σημερα το πρωι στο τηλεφωνο που έγραψες το σηκωσαν αμεσως και μου ειπαν πως η πληρωμη μου ειναι για υπογραφή, οταν τους ρωτησα τι σημαινει αυτο μου ειπαν να περιμενω σε καμια 10αρια μερες... ειδωμεν!!!!!!!!!
επίσης τους ρώτησα και για τα οδοιπορικα μου αλλα δεν τους εβγαζε κατι στο συστημα και με περέπεμψαν στον υπευθυνο εργου που εδω και μερες ειναι μονιμος σε αδεια........!! ελπιζω να αληθευει γιατι απ οτι φαινεται απο βδομαδα θα ξεκινησω και θα τους βγάλω στα καναλια!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:52:54 »

Αποσυνδεδεμένος mikepts

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1698 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 04:06:07 μμ »
Πέρισυ έκανα αρκετές ώρες σε διάφορα τμήματα.Μέχρι και σήμερα περιμένω να πληρωθώ για 200 ώρες ακόμα.Ακούστε και γελάστε, κλάψτε κτλ κτλ με τα παρακάτω τελευταία νέα...

Την προηγούμενη παρασκευή με πέρνουν τηλ να διδάξω σε ένα τμήμα 10 χλμ μακριά...Συνενοούμε με την υπέθυνη να περιμένει να κάνει την ανακοίνωση του προγράμματος στο σύστημα την Δευτέρα το πρωί.Στις 11:51 της ίδιας ημέρας με δηλώνει!!! στο σύστημα για καθηγητή ένας άλλος υπέυθυνος του νομού μου ΧΩΡΙΣ να με ενημερώσει καν. Την επόμενη μέρα βρήκα το κινητό του και επικοινώνησα μαζί του λέγοντας ότι με πήρε η τάδε και έγιναν αυτά και αυτά....
Η απάντηση ήταν άμα θέλεις καλώς άμα δεν θέλεις ο επόμενος. Υπ όψιν τα μαθήματα για 50 ώρες ξεκινούσαν 6/11 και τελειώναν 25/01 με 1 μήνα διακοπή λόγω χριστουγέννων...λόγω ότι οι μαθητές ήταν εκπαιδευτικοί...

Το ίδιο σενάριο έγινε και σε 2 άλλες προτάσεις για μάθημα που μου έγιναν σε διαφορετικούς νομούς (με διαμονή που θα χρειαζόταν σε κάθε περίπτωση) με αποκορύφωμα την πρόταση από νησί του νοτίου αιγαίου για να διδάξω σε e-kdvm 2 τμήματα 25 ωρών.Το πρόγραμμα κατά την υπεύθυνη ήταν ξεκινάω στις 17/11 (αργία στα σχολεία) και τελειώνω στις 27 χωρίς μάθημα το ΣΚ. της απαντάω λόγω ότι θα μετακινηθώ 500 χλμ μακρία χώρια αεροπλάνο και πλοίο που θα χρειαστεί (άγονη γραμμή φουλ) να ξεκινήσω π.χ. Δευτέρα και να το κάνουμε σερί με το ΣΚ μέσα και να τελειώσουμε 2 μέρες πιο νωρίς για να μην μείνω σε ένα νησί χωρίς να κάνω τπτ. Η απάντηση ήταν... διευθύντρια του σχολείου ΑΡΝΕΙΤΑΙ να ανοίξει το σχολείο και δεν γίνεται αλλιώς, θέλω να είμαι τυπική, τι πρόβλημα υπάρχει κτλ κτλ.

Δλδ δεν μπορεί να κάνει μία εξυπηρέτηση να ανοίξει το σχολείο ένα ΣΚ και να τελειώνει το τμήμα νωρίτερα, εγώ να επιστρέψω πιο γρήγορα, το ινεδιβιμ να μην χρεωθεί 3 μέρες εξτρα διανυκτέρευση και να σου λένε άμα θέλεις...

Και ρωτάω εγώ τώρα...

Για να κάνεις τμήμα δλδ πρέπει

να ΜΗΝ κάνεις τπτ άλλο και να περιμένεις να χτυπήσει το τηλ
να ΜΗΝ μπορείς να αλλάξεις τπτ από τις προτεινόμενες ημερομηνίες - ώρες
να προσπαθείς να ζεις με τις ώρες που σου δίνει το κάθε ΚΔΒΜ και αν είσαι οκ να περιμένεις να πληρωθείς 6 μήνες τουλάχιστον και βλέπουμε

Είναι δυνατόν να μπορέσει κάποιος mid 30'ς με προυπηρεσία και υποχρεώσεις να μπορεί να ανταπεξέλθει σε αυτά που ζητάνε? Να μην προσπαθεί να έρθει ο χ υπέυθυνος σε συνεννοηση με τον εκπαιδευτη αν βολεύει το πρόγραμμα και τι μπορεί να γίνει?

Νιώθω μία απογοήτευση γιατί πραγματικά στο νησί ήθελα να πάω να διδάξω σαν εκπαιδευτής κυρίως και επειδή δύσκολα θα μου δινόταν η ευκαιρία να ξαναπάω σε αυτό το μέρος. Κρίμα πραγματικά για τις δύο ξεροκέφαλες που ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να κάνουν το αυτονόητο. Εγώ όμως θα πρέπει να ταξιδέψω 13 ώρες για να φτάσω και άλλες τόσες επιστροφή...

Αλλά ξέχασα έχει και άλλα σκυλάκια η λίστα.......
Σιχτίρ...

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1699 στις: Νοέμβριος 14, 2014, 03:51:48 μμ »
Άλλη μία εβδομάδα πέρασε και μείναμε απλήρωτοι. Μας κοροιδεύουν κανονικά αλλά δε μασάμε! Δε θα μας σπάσουν τα νεύρα αυτοί! Απλά μας τηλεφωνούν για μαθήματα και τρώνε πόρτα. Άλλωστε εγώ έχω φτάσει κορυφή στις διδακτικές ώρες δια βίου μάθησης που μοριοδοτούνται στις προκηρύξεις, άρα δε τους έχω ανάγκη! Ας δουλέψουν και οι πιο νέοι και ας πληρωθούν του Αγίου Ποτέ.
Θυμάμαι παλιά που πληρωνόμουν κάθε μήνα, άντε κάθε δύο, ως ωρομίσθιος τόσο στο δημόσιο όσο και στον ιδιωτικό τομέα. Ωραίες εποχές! :P
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 14, 2014, 03:59:26 μμ από pipis75 »

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1700 στις: Νοέμβριος 14, 2014, 04:39:49 μμ »
Να ρωτήσω κατι αν ξέρει κάποιος. Στην καινούργια προκήρυξη για κδβμ έγραφε στα κοινωνικά κριτήρια τριτεκνιια (γονείς και τέκνα). Υπάρχει κάποιος περιορισμός ηλικιακός Ή κάποιος άλλος στα τέκνα τρίτεκνων ή οχι. Γνωρίζει καποιος τι ισχύει? ευχαριστω

Υπάρχει περιορισμός.
Αν εσύ ως τρίτεκνη μάνα ή τρίτεκνος πατέρας κάνεις αίτηση για εκπαιδευτής/τρια σε ΚΔΒΜ, πρέπει τα παιδιά σου να είναι και τα 3 μέχρι 24 χρονών (και 23 χρονών).
Αν εσύ είσαι παιδί τρίτεκνης ή πολύτεκνης οικογένειας πρέπει να είσαι έως 24 χρονών καθώς και τα υπόλοιπα αδέρφια σου.

Αποσυνδεδεμένος niina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86 (ΠΕ 20)
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1701 στις: Νοέμβριος 14, 2014, 08:47:22 μμ »
Έλεος ... εχω κουραστει πάρα πολυ!! πλέον δεν σηκωνουν καν τα τηλεφωνα και οταν τα σηκωσουν κανουν οτι λειπουν .... επι 2 βδομάδες καθε μερα σχεδον οι 2 υπευθυνες εργου τις περιφέρειας μου μονιμως λειπουν....
μιλησα με λογιστηριο και τα οδοιπορικα μου δεν φαίνονται καν στο συστημα....
μαλλον πρέπει τις επόμενες μερες να τους ηχογραφήσω, να τα πάω σε δικηγορο και να ξεκινησω εξωδικα στους υπαλληλους ή δεν ξερω σε όποιον ειναι υπεθυνος για τα ψεματα, την κοροιδια και τον εξευτελισμό μας!!!

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1702 στις: Νοέμβριος 17, 2014, 11:52:51 πμ »
Καλημέρα παιδιά

Στο ΚΔΒΜ της περιοχής μου υποτίθεται ότι ορίστηκαν οι θεματικές ενότητες και κανονικά θα έπρεπε να ειδοποιούν εκπαιδευτές και εκπαιδευόμενους. Ρωτώντας εκπαιδευόμενους που γνωρίζω προσωπικά μιας και είμαστε μικρή κοινωνία μου είπε ένας ότι ενώ δήλωσε 3 θεματικές ενότητες για να παρακολουθήσει, ακόμα δεν τον ειδοποίησαν για καμία, ενώ μια συνάδελφό του την ειδοποίησαν να παρακολουθήσει μια θεματική που δήλωσε και αυτός και συγκεκριμένα τα Ιταλικά στον Τουρισμό. Τι μπορεί να συμβαίνει; Από όσο γνωρίζω οι θεματικές βγαίνουν και επιλέγονται με βάση το ενδιαφέρον των εκπαιδευόμενων και η επιλογή εκπαιδευτών γίνεται ακόμα από το παλιό μητρώο. Πως γίνεται να καλούν κάποιους και όχι όλους τους εκπαιδευόμενους; Αν γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω ευπρόσδεκτο... Ο λόγος που ενδιαφέρομαι είναι ότι είμαι από τους "τυχερούς" που μετά από 4 μήνες το ΙΝΕΔΙΒΙΜ με πλήρωσε, από την άλλη δεν θέλω να ρωτήσω τις υπεύθυνες γιατί δεν μου αρέσει να τους φαίνομαι ότι "ζητιανεύω"...

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1703 στις: Νοέμβριος 17, 2014, 02:01:17 μμ »
Kαλούν σύμφωνα με το πότε έκαναν αίτηση οι εκπαιδευόμενοι και φυσικά υπάρχει ανώτατο όριο ανά τμήμα. Λογικά θα καλέσουν το γνωστό σου όταν ξαναγίνει τμήμα.

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1704 στις: Νοέμβριος 17, 2014, 03:31:42 μμ »
Καλημέρα παιδιά

Στο ΚΔΒΜ της περιοχής μου υποτίθεται ότι ορίστηκαν οι θεματικές ενότητες και κανονικά θα έπρεπε να ειδοποιούν εκπαιδευτές και εκπαιδευόμενους. Ρωτώντας εκπαιδευόμενους που γνωρίζω προσωπικά μιας και είμαστε μικρή κοινωνία μου είπε ένας ότι ενώ δήλωσε 3 θεματικές ενότητες για να παρακολουθήσει, ακόμα δεν τον ειδοποίησαν για καμία, ενώ μια συνάδελφό του την ειδοποίησαν να παρακολουθήσει μια θεματική που δήλωσε και αυτός και συγκεκριμένα τα Ιταλικά στον Τουρισμό. Τι μπορεί να συμβαίνει; Από όσο γνωρίζω οι θεματικές βγαίνουν και επιλέγονται με βάση το ενδιαφέρον των εκπαιδευόμενων και η επιλογή εκπαιδευτών γίνεται ακόμα από το παλιό μητρώο. Πως γίνεται να καλούν κάποιους και όχι όλους τους εκπαιδευόμενους; Αν γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω ευπρόσδεκτο... Ο λόγος που ενδιαφέρομαι είναι ότι είμαι από τους "τυχερούς" που μετά από 4 μήνες το ΙΝΕΔΙΒΙΜ με πλήρωσε, από την άλλη δεν θέλω να ρωτήσω τις υπεύθυνες γιατί δεν μου αρέσει να τους φαίνομαι ότι "ζητιανεύω"...

Οι θεματικές ενότητες προϋπάρχουν από τις επιλογές των εκπαιδευομένων, στην αίτηση.
Οι τίτλοι προγραμμάτων των θεματικών ενοτήτων υπάρχουν στην αίτηση εκπαιδευομένου ανάλογα με τις ειδικότητες των εκπαιδευτών που υπάρχουν.
Οι πολίτες καλούνται να επιλέξουν 2 από όλα τα προγράμματα που υπάρχουν σε μια αίτηση.
Όταν μαζευτεί ικανοποιητικός αριθμός αιτήσεων για ένα πρόγραμμα τότε δημιουργείται το τμήμα.
Συνήθως το τμήμα δημιουργείται από 15 έως 20 άτομα σε μεγάλες πόλεις ενώ σε χωριά δημιουργείται τμήμα από 12 έως 20 άτομα.
Τα τμήματα δημιουργούνται κατόπιν ζήτησης των πολιτών και όχι το αντίθετο!

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1705 στις: Νοέμβριος 17, 2014, 07:25:46 μμ »
Ευχαριστώ τους συναδέλφους Bania και Evikdvm για τις απαντήσεις, ωστόσο στο συγκεκριμένο ΚΔΒΜ οι θεματικές είχαν οριστεί Σεπτέμβριο πριν την περίοδο των εγγραφών. Γνωρίζω ότι κάποιες νέες κυρίως θεματικές είχαν πολύ ενδιαφέρον από το κοινό, αλλά δεν μπήκαν, αυτό όμως που μου κάνει εντύπωση είναι πως κάλεσαν ορισμένους και όχι όλους για το τμήμα των Ιταλικών, είχε εξαντληθεί ο αριθμός; Τι να πω, δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στους υπεύθυνους, πέρσι έφτιαξαν τμήμα τον Απρίλιο με εκπαιδευόμενους που γράφτηκαν το Σεπτέμβριο! Το αποτέλεσμα; βαρέθηκαν πολλοί από αυτούς να περιμένουν 7-8 μήνες και αποφάσισαν να μην το παρακολουθήσουν καθόλου. Άλλη ερώτηση. Υπάρχει κάποιο όριο στη δημιουργία τμημάτων λόγω κόστους στις πληρωμές των καθηγητών ή όχι; Αν η ζήτηση επιτάσσει πχ τη δημιουργία 15 τμημάτων, έχουν δικαίωμα να φτιάξουν 15 ή μήπως τους περιορίζει το ΙΝΕΔΙΒΙΜ στο να φτιάξουν λιγότερα;

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1706 στις: Νοέμβριος 18, 2014, 03:16:03 μμ »
Ευχαριστώ τους συναδέλφους Bania και Evikdvm για τις απαντήσεις, ωστόσο στο συγκεκριμένο ΚΔΒΜ οι θεματικές είχαν οριστεί Σεπτέμβριο πριν την περίοδο των εγγραφών. Γνωρίζω ότι κάποιες νέες κυρίως θεματικές είχαν πολύ ενδιαφέρον από το κοινό, αλλά δεν μπήκαν, αυτό όμως που μου κάνει εντύπωση είναι πως κάλεσαν ορισμένους και όχι όλους για το τμήμα των Ιταλικών, είχε εξαντληθεί ο αριθμός; Τι να πω, δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στους υπεύθυνους, πέρσι έφτιαξαν τμήμα τον Απρίλιο με εκπαιδευόμενους που γράφτηκαν το Σεπτέμβριο! Το αποτέλεσμα; βαρέθηκαν πολλοί από αυτούς να περιμένουν 7-8 μήνες και αποφάσισαν να μην το παρακολουθήσουν καθόλου. Άλλη ερώτηση. Υπάρχει κάποιο όριο στη δημιουργία τμημάτων λόγω κόστους στις πληρωμές των καθηγητών ή όχι; Αν η ζήτηση επιτάσσει πχ τη δημιουργία 15 τμημάτων, έχουν δικαίωμα να φτιάξουν 15 ή μήπως τους περιορίζει το ΙΝΕΔΙΒΙΜ στο να φτιάξουν λιγότερα;

Οι υπεύθυνοι καλούν τους εκπαιδευόμενους να ενταχθούν στο τμήμα, βάσει σειράς προτεραιότητας της αίτησής τους.
Αν υπάρχουν 30 άτομα που έκαναν αίτηση π.χ. για Ιταλικά, τότε θα ενταχθούν στο τμήμα οι 20 πρώτοι και οι υπόλοιποι δέκα θα ενταχθούν στο επόμενο τμήμα, εάν γίνει.
Υπάρχει στοχοθεσία τμημάτων από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ ανάλογα με τον πληθυσμό κάθε Δήμου.
Δεν είναι απεριόριστα τα τμήματα τα οποία μπορούν να γίνουν σε κάθε ΚΔΒΜ.

Αποσυνδεδεμένος tiziano

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1707 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 10:33:26 μμ »
Σας χαιρετώ όλους, να ρωτήσω μήπως κάποιος ξέρει, για εκπαιδευτή ΚΔΒΜ με πτυχίο ΑΕΙ και μεταπτυχιακό, πέρσι (2013) το φεκ έλεγε για 19 ευρώ την  ώρα αποζημίωση και φέτος (2014) για 18 ευρώ την ώρα. Εγώ πληρώθηκα μετά από ένα χρόνο τον 9/2014 αλλά για το περσινό πρόγραμμα μου έδωσαν 15.20 ευρώ την ώρα και για το φετινό 14.40 την ώρα. Να ρωτήσω, υπάρχουν κρατήσεις; Δηλαδή δεν είναι "καθαρές" οι τιμές που αναφέρονται στα φεκ; Κι αν υπάρχουν, υπερ τίνος πράγματος, αφού δεν έχουμε ούτε ιατροφαρμακευτική, ούτε κάτι άλλο νομίζω. Όποιος γνωρίζει να μου πει τον ευχαριστώ πολύ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 489
Σύνολο: 490

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.123 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.