*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127306 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος liaaa!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7266 στις: Απρίλιος 20, 2016, 08:46:27 μμ »
Δύο ερωτήσεις σχετικά με την εργασία του 510...

1ον: Τελικά δεν άλλαξε κάτι με την ημερομηνία παράδοσης των εργασίων, σωστά; Είναι την Παρασκευή; Γιατί ο καθηγητής στην τηλεδιάσκεψη είπε ότι θα ψάξει το θέμα που τέθηκε με τη διαφορετική ημερομηνία παράδοσης εργασίων σε κάποια ακροατήρια.

2ον: Στο διάγραμμα του μαθήματος γράφει ότι: "η εργασία δεν θα πρέπει να ξεπερνα τις 5000 λέξεις συμπεριλαμβανομένων των αναφορών". Εννοούν τις αναφορές μέσα στη ροή του κειμένου ή στο όριο των λέξεων συμπεριλαμβάνεται ο πλήρης κατάλογος των βιβλιογραφικών αναφορών που παραθέτουμε στο τέλος;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ariadny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7267 στις: Απρίλιος 20, 2016, 10:04:49 μμ »
Δύο ερωτήσεις σχετικά με την εργασία του 510...

1ον: Τελικά δεν άλλαξε κάτι με την ημερομηνία παράδοσης των εργασίων, σωστά; Είναι την Παρασκευή; Γιατί ο καθηγητής στην τηλεδιάσκεψη είπε ότι θα ψάξει το θέμα που τέθηκε με τη διαφορετική ημερομηνία παράδοσης εργασίων σε κάποια ακροατήρια.

2ον: Στο διάγραμμα του μαθήματος γράφει ότι: "η εργασία δεν θα πρέπει να ξεπερνα τις 5000 λέξεις συμπεριλαμβανομένων των αναφορών". Εννοούν τις αναφορές μέσα στη ροή του κειμένου ή στο όριο των λέξεων συμπεριλαμβάνεται ο πλήρης κατάλογος των βιβλιογραφικών αναφορών που παραθέτουμε στο τέλος;

Η εργασία του 510 έχει πάρει παράταση εώς 8 Μαϊου.Βέβαια εγώ έχω τον κ.Μουσουλίδη δεν ξέρω αν υπάρχουν και άλλοι καθηγητές που δεν έχουν δώσει παράταση.

Αποσυνδεδεμένος liaaa!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7268 στις: Απρίλιος 20, 2016, 10:45:41 μμ »
Η εργασία του 510 έχει πάρει παράταση εώς 8 Μαϊου.Βέβαια εγώ έχω τον κ.Μουσουλίδη δεν ξέρω αν υπάρχουν και άλλοι καθηγητές που δεν έχουν δώσει παράταση.

Στην τηλεδιάσκεψη είπαν κάποιοι ότι σε άλλα ακροατήρια έχει δοθεί παράταση, αλλά ο καθηγητής δεν ήξερε κάτι και είπε θα το ψάξει... Μέχρι σήμερα δεν έχει ανέβει ανακοίνωση

Αποσυνδεδεμένος oli_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7269 στις: Απρίλιος 21, 2016, 06:12:40 μμ »
Μια ερώτηση για το 511--> το ηχητικό ντοκουμέντο της συνέντευξης μας, το υποβάλλουμε μαζί με όλα τα υπόλοιπα (μελέτη, απομαγνητοφώνηση, ανάλυση δεδομένων)?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mamarpde

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7270 στις: Απρίλιος 21, 2016, 06:51:33 μμ »
Εγώ παιδιά πάντως πήρα την προηγούμενη βδομάδα και δίνοντας τον αριθμό πρωτοκόλλου μου είπαν ότι μόλις είχε πρωτοκολληθεί καθώς μόλις είχαν φτάσει τα χαρτιά μας από το πανεπιστήμιο.
Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει, τα πτυχία μας παίρνουν έναν αριθμό πρωτοκόλου όταν παραλαμβάνονται όλα μαζί από τον ΔΟΑΤΑΠ ή ο καθένας μας (εκτός του αρχικού αριθμού πρωτοκόλου) θα έχει κ έναν επιπλέον αριθμό, δηλαδή τα πρωτοκολούν ξεχωριστά?

Αποσυνδεδεμένος nikoleta_chaido

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7271 στις: Απρίλιος 21, 2016, 09:36:43 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος από εσάς που να  έχει το μάθημα 526 και να  ασχολείται στην εργασία του με διαγνωστική αξιολόγηση στην εκτέλεση αριθμητικών πράξεων. Θέλω να ρωτήσω ότι επειδή όσον αφορά την αξιολόγηση στρατηγικών μάθησης δεν υπάρχει κάποιος έτοιμος πίνακας, όπως της σελίδας 154 για «-Πότε μαθαίνω πιο καλά να παράγω γραπτό λόγο, όταν…»,Θα δημιουργήσουμε μόνοι μας??

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7272 στις: Απρίλιος 21, 2016, 10:33:35 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος από εσάς που να  έχει το μάθημα 526 και να  ασχολείται στην εργασία του με διαγνωστική αξιολόγηση στην εκτέλεση αριθμητικών πράξεων. Θέλω να ρωτήσω ότι επειδή όσον αφορά την αξιολόγηση στρατηγικών μάθησης δεν υπάρχει κάποιος έτοιμος πίνακας, όπως της σελίδας 154 για «-Πότε μαθαίνω πιο καλά να παράγω γραπτό λόγο, όταν…»,Θα δημιουργήσουμε μόνοι μας??

δες σελίδες 193 & 198.. αν δεν σου κάνουν απλά άλλαξε θέμα... δεν έχει σημασία να γράψεις αυτό που σου αρέσει αλλά αυτό που καταλαβαίνεις και μπορείς να το κάνεις γρήγορα και απλά... ο βαθμός θα είναι ο ίδιος
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος ankar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7273 στις: Απρίλιος 21, 2016, 10:52:03 μμ »
Καλησπέρα σας. Υπάρχει κάποιος από σας που να έχει το 504 και να έχει επιλέξει για θέμα τη σύγκριση του ρόλου του διευθυντή με το ρόλο του εκπαιδευτικού; Λόγω άλλης εργασίας το άφησα τελευταία στιγμή και έχω απελπιστεί. :'( :'( :'( :'( Οι τηλεδιασκέψεις με τη διδάσκουσα με μπέρδεψαν περισσότερο μπορώ να πω. Τι άξονες σύγκρισης χρησιμοποιήσατε;;;

Αποσυνδεδεμένος nikoleta_chaido

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7274 στις: Απρίλιος 22, 2016, 12:12:28 πμ »
δες σελίδες 193 & 198.. αν δεν σου κάνουν απλά άλλαξε θέμα... δεν έχει σημασία να γράψεις αυτό που σου αρέσει αλλά αυτό που καταλαβαίνεις και μπορείς να το κάνεις γρήγορα και απλά... ο βαθμός θα είναι ο ίδιος
ευχαριστώ πολύ Sokratis ....δεν έχει να κάνει με τι μου αρέσει κάτι εύκολο αναζητάω για να τελειώσω επιτέλους(τελευταίο μάθημα τελευταία εργασία) απλά επειδή είμαι μαθηματικός αναρωτιέμαι μήπως πρέπει να γράψω κάτι στον τομέα μου......αν δεν έχει σημασία φυσικά και θα την κάνω και εγώ πάνω στη παραγωγή γραπτού λόγου όπου υπάρχουν όλα έτοιμα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος mariamaraki1984

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7275 στις: Απρίλιος 22, 2016, 08:47:59 μμ »
Καλησπέρα!!! Στις εξετάσεις μπορούμε να έχουμε μαζί μας σημειώσεις (από τηλεδιασκέψεις, προσωπικές μας κλπ) έτσι δεν είναι; Επίσης, μπορεί κάποιος που είχε το 521 και το 624 να μου πει τι θέματα βάζουν; Ευχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος georgina_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7276 στις: Απρίλιος 22, 2016, 10:59:22 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!
Σκέφτομαι το ενδεχόμενο να ακολουθήσω το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό.
Γνωρίζει κάποιος τι τελικά γίνεται με την αναγνώριση;
Επίσης ισχύει ότι υπήρξε απορρόφηση όλων όσων είχαν μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή, ακόμη και των φιλολόγων;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.  :)

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7277 στις: Απρίλιος 22, 2016, 11:06:59 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!
Σκέφτομαι το ενδεχόμενο να ακολουθήσω το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό.
Γνωρίζει κάποιος τι τελικά γίνεται με την αναγνώριση;
Επίσης ισχύει ότι υπήρξε απορρόφηση όλων όσων είχαν μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή, ακόμη και των φιλολόγων;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.  :)

για την αναγνώριση.... μέχρι τώρα ισχύει... για μετά ρώτα το Φϋλη... όπως με τα μνημόνια που θα τα διαγράφανε και φτάσαμε αισίως στο τέταρτο και έρχονται χειρότερα

για την απορρόφηση θα κάνεις το εξής: θα βρεις τους πινακες με τους αναπληρωτές ειδικής αγωγής από το υπουργείο και θα δεις εσύ τι μόρια θα έπιανες αν είχες και το μεταπτυχιακό (σε 1,5+ χρόνια)
μετά δες εάν κάποιοι με τα μόρια που έπιασες έχουν πάει ως αναπληρωτές...

να πιστεύεις αυτά που βλέπεις με τα μάτια σου και όχι αυτά που θα σου λένε κάποιοι ....
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος georgina_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7278 στις: Απρίλιος 22, 2016, 11:28:19 μμ »
Σ' ευχαριστώ πολύ Σωκράτη.
Δυστυχώς υπάρχει τέτοια ρευστότητα από την κυβέρνηση και τόση παραπληροφόρηση γενικά, που είναι δύσκολο να βρούμε μια άκρη.
Παίζουν με τις ζωές μας και δεν τους νοιάζει.
 Θα το ψάξω όπως μου πες.  ;)

Αποσυνδεδεμένος demy4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7279 στις: Απρίλιος 23, 2016, 01:54:12 πμ »
Δύο ερωτήσεις!
1) Θυμάται κανείς κανένα θέμα εξετάσεων για τη συμπερίληψη 621?
2) Είχε κάνεις σας την Ηλιάδου να μου πείτε πώς είναι στη βαθμολογία?
Ευχαριστώ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158534
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 411
Σύνολο: 426

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.127 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.