*

Αποστολέας Θέμα: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014  (Αναγνώστηκε 735128 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος constansn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #798 στις: Απρίλιος 09, 2013, 02:23:11 μμ »
Δεν ξέρουν τι τους γίνεται όταν τους πήρα τηλέφωνο μου είπαν αλλά τώρα με πήραν αυτοί και μου ζητιάνε αμκα ΑΦΜ, ταυτότητα και ΙΚΑ
Για το ΙΚΑ ξέρει κανείς τι χρειάζεται δεν έχω?

Aριθμό μητρώου ΙΚΑ. Αν δεν έχεις πρέπει να υποβάλλεις σχετική αίτηση στο ΙΚΑ. Δεν θύμαμαι τι δικαιολογητικά χρειάζονται οπότε καλύτερα να τηλεφωνήσεις στο ΙΚΑ για να μάθεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:38:30 »

Αποσυνδεδεμένος nikonana

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 408
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #799 στις: Απρίλιος 09, 2013, 02:48:13 μμ »
Γνωρίζει κανείς αν κάλεσαν στο νομό Ροδόπης;;;;
Γιατί ούτε η εγκύκλιος έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα τους, ούτε και κάποιος πίνακας φυσικά. Τουλάχιστον να δούμε σε ποιά θέση είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #800 στις: Απρίλιος 09, 2013, 03:01:04 μμ »
το ξαναειπα! στο σχολειο που πηραν εμενα με 18 ωρες πηραν 4 φιλολογους! 5-5-4-4!! τυχερουλα ειναι γεγονος, οχι εικασια!

Οι ώρες σε ένα ΣΚΕΔ δε θα κατανεμηθούν από τη δευτεροβάθμια αλλά από την αρμόδια διεύθυνση που διαχειρίζεται το πρόγραμμα στο Υπουργείο.

Ότι και να σας λένε στις δευτεροβάθμιες είναι δικές τους εικασίες και εκτιμήσεις. Η διαδικασία κατανομής θα γίνει από το Υπουργείο για να μην υπάρξουν παρατράγουδα με εσωτερικές πιέσεις στις δευτεροβάθμιες.

Ο στόχος του Υπουργείου είναι να καλύψει  το 15ωρο σε φιλολόγους ίσως και μαθηματικούς. Άρα αν σε ένα ΣΚΕΔ δείτε 18 ώρες δε θα πάρει 2 φιλολόγους από 9 ώρες αλλά έναν με 15 και έναν με 3.

Προσοχή λοιπόν.

Link : http://xenesglosses.eu/2013/03/tropos-katanomis-oron-sta-sxolika-ken/#ixzz2Q3MP70tX

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3388
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #801 στις: Απρίλιος 09, 2013, 03:15:36 μμ »
Συνάδερφοι, προσοχή! Κάποιες περιπτώσεις προσλήψεων αναπληρωτών "μυρίζουν" μέσον από μακριά. Αναφέρομαι στον αριθμό ωρών που δόθηκαν σε ημέτερους!!! Προσοχή αν επηρεάζεται κάποιος αρνητικά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:38:30 »

Αποσυνδεδεμένος P_Maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #802 στις: Απρίλιος 09, 2013, 03:17:20 μμ »

  Δεν μ είπαν ώρες...ακριβώς...θα μ πει αύριο ο Διευθυντής... ::) από ότι ξέρω...μεσημέρι...αύριο το πρωί θα μ πουν σίγουρα...!!! ;D

αρχικά πήρα τηλέφωνο στην ΔΔΕ δυτικής θεσνικης μου είπαν ακόμη δεν γνωρίζουν θα τα υπογράψει ο διευθυντής κατά το μεσημέρι 2.00 πήγα στη ΔΔΕ μου είπαν πάλι τα ίδια, βέβαια τους ρώτησα εαν δεν είμαι επιλέξιμη δεν υπάρχει πρόβλημα απλά ενημερώστε με ότι διατέθηκαν πολλές ώρες στους πρώτους δύο..έρχομαι σπίτι και εσυ ισχυρίζεσαι ότι πήγες και υπέγραψες κιόλας..καλά μας δουλεύουν κανονικά;
για να ρωτήσω αλήθεια τι ακριβώς υπέγραψες σύμβαση χωρις να αναγράφονται οι ωρες που θα διατεθείς :o :o
''The whole problem with the world is that fools and fanatics are so certain of themselves, but wiser people so full of doubts''  Bertrand Russell

Αποσυνδεδεμένος constansn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #803 στις: Απρίλιος 09, 2013, 03:20:01 μμ »
Γνωρίζει κανείς αν κάλεσαν στο νομό Ροδόπης;;;;
Γιατί ούτε η εγκύκλιος έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα τους, ούτε και κάποιος πίνακας φυσικά. Τουλάχιστον να δούμε σε ποιά θέση είμαστε.

μπες στην ιστοσελίδα τησ ΔΙΔΕ Πρέβεζας εκεί υπάρχουν οι πίνακεσ όλων των νομών, να είναι καλά οι άνθρωποι

Αποσυνδεδεμένος taekmaria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03..Το πιο τέλειο, είναι να μν είσαι τέλειος...
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #804 στις: Απρίλιος 09, 2013, 03:23:06 μμ »
 Στη σύμβαση ο αριθμός το ωρών ήταν διακριτός...απλά δεν μου είπαν το ακριβές πρόγραμμα... :-\


  Δεν μ είπαν ώρες...ακριβώς...θα μ πει αύριο ο Διευθυντής... ::) από ότι ξέρω...μεσημέρι...αύριο το πρωί θα μ πουν σίγουρα...!!! ;D

αρχικά πήρα τηλέφωνο στην ΔΔΕ δυτικής θεσνικης μου είπαν ακόμη δεν γνωρίζουν θα τα υπογράψει ο διευθυντής κατά το μεσημέρι 2.00 πήγα στη ΔΔΕ μου είπαν πάλι τα ίδια, βέβαια τους ρώτησα εαν δεν είμαι επιλέξιμη δεν υπάρχει πρόβλημα απλά ενημερώστε με ότι διατέθηκαν πολλές ώρες στους πρώτους δύο..έρχομαι σπίτι και εσυ ισχυρίζεσαι ότι πήγες και υπέγραψες κιόλας..καλά μας δουλεύουν κανονικά;
για να ρωτήσω αλήθεια τι ακριβώς υπέγραψες σύμβαση χωρις να αναγράφονται οι ωρες που θα διατεθείς :o :o
Τα απίθανα είναι πιθανά, τα πιθανά είναι απίθανα... ;)

Αποσυνδεδεμένος P_Maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #805 στις: Απρίλιος 09, 2013, 03:23:32 μμ »
Συνάδερφοι, προσοχή! Κάποιες περιπτώσεις προσλήψεων αναπληρωτών "μυρίζουν" μέσον από μακριά. Αναφέρομαι στον αριθμό ωρών που δόθηκαν σε ημέτερους!!! Προσοχή αν επηρεάζεται κάποιος αρνητικά.

αυτό ήταν φανερό από την αρχή με τη διαδικασία που ακολουθήθηκε και την επιλογή ενός ΣΚΕΔ ακόμη περισσότερο με το ελεύθερο της διάθεσης ωρών κατά το δοκούν της κάθε διεύθυνσης εκπαίδεσης
''The whole problem with the world is that fools and fanatics are so certain of themselves, but wiser people so full of doubts''  Bertrand Russell

Αποσυνδεδεμένος kvanto_thess

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #806 στις: Απρίλιος 09, 2013, 03:29:45 μμ »
Σημερα κατα της 11.30 με πηραν τηλ απο Ανατολικη Θεσσαλονικη. 8 ωρες. τους ειπα θα μαι Αναπληρωτες Μειωμενου?
 Η απαντηση "..Δεν ξερουμε τι θα σαι , η Συμβαση γραφει Εκπαιδευτης .σκετο"  .....βγαλε ακρη  :-)

Αποσυνδεδεμένος taekmaria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03..Το πιο τέλειο, είναι να μν είσαι τέλειος...
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #807 στις: Απρίλιος 09, 2013, 03:32:54 μμ »

  Πράγματι η σύμβαση δεν το έγραφε ξεκάθαρα...Δεν χαρακτήριζε...Απλά αναφέρει τα προσωπικά στοιχεία και το σύνολο των ωρών... :o Βέβαια τις συμβάσεις δεν τις δώσαν...διότι κάτι θα πρέπει να συμπληρώσουν από το εκάστοτε σχολείο...Ποιος ξέρει... ???
Τα απίθανα είναι πιθανά, τα πιθανά είναι απίθανα... ;)

Αποσυνδεδεμένος fasvil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τους υπουργούς της
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #808 στις: Απρίλιος 09, 2013, 03:35:08 μμ »
Συνάδελφοι, όσοι υπογράψατε ξέρετε πότε ξεκινάτε;

Αποσυνδεδεμένος ρακοσυλλέκτης πτυχίων

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Ευχαριστώ τους ΦΕΚίτες που μου άνοιξαν τα μάτια!
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #809 στις: Απρίλιος 09, 2013, 03:36:28 μμ »
το ξαναειπα! στο σχολειο που πηραν εμενα με 18 ωρες πηραν 4 φιλολογους! 5-5-4-4!! τυχερουλα ειναι γεγονος, οχι εικασια!

Οι ώρες σε ένα ΣΚΕΔ δε θα κατανεμηθούν από τη δευτεροβάθμια αλλά από την αρμόδια διεύθυνση που διαχειρίζεται το πρόγραμμα στο Υπουργείο.

Ότι και να σας λένε στις δευτεροβάθμιες είναι δικές τους εικασίες και εκτιμήσεις. Η διαδικασία κατανομής θα γίνει από το Υπουργείο για να μην υπάρξουν παρατράγουδα με εσωτερικές πιέσεις στις δευτεροβάθμιες.

Ο στόχος του Υπουργείου είναι να καλύψει  το 15ωρο σε φιλολόγους ίσως και μαθηματικούς. Άρα αν σε ένα ΣΚΕΔ δείτε 18 ώρες δε θα πάρει 2 φιλολόγους από 9 ώρες αλλά έναν με 15 και έναν με 3.

Προσοχή λοιπόν.

Link : http://xenesglosses.eu/2013/03/tropos-katanomis-oron-sta-sxolika-ken/#ixzz2Q3MP70tX

τυχερουλα, οντως ισχυει αυτο? εγω παντως που ημουν πρωτη σε σχολειο με 22 ωρες πηρα 6 απο τη β βαθμια... υπαρχει δηλ περιπτωση αυριο που θα παω στο σχολειο να μου δωσουν 15 ωρες??????

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #810 στις: Απρίλιος 09, 2013, 03:39:50 μμ »
το λινκ αυτο εχει παλια ημερομηνια. τι να πω? παντως στη δικη μου δευτεροβαθμια γινανε οι προσληψεις όπως περιεγραψα. η υπευθυνη με την οποια επικοινωνησα ειπε πως το υπουργειο τους ειπε οτι μπορουν να δωσουν απο 1 ως 15 ωρες κατα βουληση του διευθυντη δευτεροβαθμιας.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος mpempis811

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #811 στις: Απρίλιος 09, 2013, 03:46:53 μμ »
Να σας ρωτήσω, όταν ένα σχολείο λέει π.χ. 10 ώρες, εννοεί την εβδομάδα ή σύνολο μέχρι το τέλος της χρονιάς;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 596
Σύνολο: 613

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.