*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.  (Αναγνώστηκε 299394 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος iam_almost_sofuckinhappy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1036 στις: Σεπτέμβριος 28, 2007, 02:20:54 μμ »
Γεια χαρα σε ολους..Ειμαι νεο αιμα και πολυ ασχετη......θα μπορουσε κανεις να με διαφωτισει για το αν εχω καμια ελπιδα για ωρομισθια?Εχω σειρα 100 στον πινακα για θρακη με 14 μορια.
Pleaseeeeeeeeeeeeee αν μπορει να μου πει καποιος πιο εμπειρος...Να την κοψω την φλεβα η υπαρχει ελπις??????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:56:37 »

Αποσυνδεδεμένος ada13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο2
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1037 στις: Σεπτέμβριος 28, 2007, 02:46:05 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Λοιπόν, μόλις επέστρεψα από το γραφείο δευτεροβάθμιας, όπου είχα πάει για να πάρω τη βεβαίωση προυπηρεσίας μου. Μιας που ήμουν εκεί, είπα να κάνω και μια ερωτησούλα για τους αναπληρωτές. Ο κύριος που ρώτησα μου είπε ότι θα πρέπει να περιμένουμε κανένα μήνα ακόμη και μου ανέπτυξε μια πολύπλοκη θεωρία για τις τοποθετήσεις των διευθυντών. Στην απορία μου (και το σοκ) αν είναι δυνατόν να μείνουν τα σχολεία άλλο ένα μήνα με τόσα κενά, μου αποκρίθηκε ότι τα οριστικά κενά θα βγουν μετά τις τοποθετήσεις των διευθυντών και μπορεί να είναι πολύ λίγα!  ??? Και πάνω που αναρωτιόμουν τι σχέση έχουν οι διευθυντές μ' εμάς και πάθαινα το εγκεφαλικό, παρενέβη ένας άλλος κύριος και είπε σ' εμένα και τον πρώτο κύριο ότι η διαδικασία των διευθυντών έχει αποδεσμευτεί από αυτή των αναπληρωτών και από εβδομάδα θα αρχίσουν να καλούν. Μάλιστα, ο δεύτερος κύριος με ρώτησε τι ειδικότητα είμαι και πού περίπου στον πίνακα. Εγώ του είπα ότι είμαι φιλόλογος και περίπου στο 500 και μου είπε με απίστευτη βεβαιότητα ότι φέτος θα δουλέψω αναπληρώτρια. Βέβαια, έσπευσε να προσθέσει: "Όπου όμως σε καλέσει η πατρίς. Τι έχεις δηλώσει;" Του απάντησα ότι έχω βάλει ναι σε όλα και μου ξαναείπε ότι είμαι σίγουρη για φέτος. Συμπλήρωσε δε ότι μόνο η Δ' Αθηνών έχει δώσει περίπου 100 κενά για φιλολόγους. Τότε μπήκε στο γραφείο μια άλλη υπάλληλος, με ρώτησε κι αυτή την ειδικότητα και τη σειρά μου στον πίνακα και αποφάνθηκε ότι σίγουρα θα με πάρουν, γιατί έχουν πάρα πολλά κενά.
Το συμπέρασμα που βγάζω εγώ είναι ότι όντως υπάρχουν πολλά κενά και μάλλον θα δουλέψει πολύς κόσμος φέτος. Νομίζω ότι θα κινηθούν σίγουρα στα περσινά νούμερα και ακόμη παραπάνω. Εκτός κι αν μου έλεγαν μουφιές...
Sapere aude

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1038 στις: Σεπτέμβριος 28, 2007, 02:53:24 μμ »
Πρωτον ο ιδιος ο υπουργος ειπε οτι θα αρχισουν να τοποθετουν αναπληρωτες απο αυτη τη Δευτερα . Δεν εχουν καμια σχεση οι διευθυντες (για τους οποιους θα γινουν νεες επιλογες για προσληψη ημετερων) με τους αναπληρωτες.
Δευτερον εκανα τη δικη μου ερευνα αγορας. Στο φροντιστηριο που δουλευω αρχισα να ρωταω τα παιδια αν εχουν φιλολογους στα γυρω σχολεια(κοντα στον Πειραια) και μου ειπαν οτι τους λειπουν πολλοι φιλολογοι γιατι κανουν ολα τα τμηματα φιλολογικα μαθηματα απο λιγο και κανουν τετραωρα και πενταωρα. Θα μου πεις ειναι αποδειξη αυτο? Οχι αλλα ειναι καποιες ενδειξεις. Επισης οι μαμαδες γκρινιαζουν οτι δεν εχουν τα παιδια τους καθηγητες και κανουν εξαωρα με τρεις ωρες κενα ενδιαμεσα.

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
  • Με ταλαιπωρεί η εκπαίδευση!!!
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1039 στις: Σεπτέμβριος 28, 2007, 03:02:22 μμ »
Αντουλίνι, το μήνυμά σου είναι σαν σίριαλ του Παπακαλιάτη  :), όλο ανατροπές!!! Απ' ό,τι φαίνεται όμως θα έχει happry end για όλους όσοι ελπίζουν... Πάντως κι εγώ είμαι αισιόδοξη ότι θα δουλέψει κόσμος φέτος!  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:56:37 »

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1040 στις: Σεπτέμβριος 28, 2007, 03:05:03 μμ »
Πάντως ada, ομολογώ ότι διαβάζοντας στην αρχή  ότι θα πρέπει να περιμένουμε 1 μήνα, λίγο έλειψε να πάθω ανακοπή...
Σκέφτηκα δηλ. , αν μπορούν τα σχολεία να λειτουργούν για 1 μήνα με τόσα κενά, γιατί να μην μπορούν να λειτουργήσουν έτσι μέχρι το τέλος;;Στη συνέχεια  όλα καλα...

Αποσυνδεδεμένος ada13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο2
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1041 στις: Σεπτέμβριος 28, 2007, 03:07:38 μμ »
Ποιο σίριαλ του Παπακαλιάτη, αυτό ήταν χειρότερο. Όσο τον άκουγα να μου λέει για διευθυντές, αναπληρωτές σ' ένα μήνα και λίγα κενά, μου ήρθε ο θάνατος! Μετά όμως... είδες, έστρωσε το πράμα. Άντε, λίγες μέρες ακόμη υπομονή, Ρηνάκι, και θα ξεκαθαρίσει το τοπίο για όλους μας. Σε φιλώ έστω και από μακριά.
Sapere aude

Αποσυνδεδεμένος ada13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο2
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1042 στις: Σεπτέμβριος 28, 2007, 03:10:45 μμ »
Syrrahm και υπόλοιπα παιδιά, sorry αν σας αναστάτωσα, δεν το έκανα επίτηδες. Απλώς πάνω στη φούρια μου να σας τα πω δε σκέφτηκα να αρχίσω από τα καλά και τα διηγήθηκα όπως μου συνέβησαν. Ελπίζω να μην έμεινε κάγκελο κανένας, πριν προλάβει να διαβάσει όλο το μήνυμα.  :-[ :-[ :-[
Sapere aude

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
  • Με ταλαιπωρεί η εκπαίδευση!!!
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1043 στις: Σεπτέμβριος 28, 2007, 03:30:48 μμ »
Μωρέ αφού δεν τον έδειρες τον πρώτο μετά από τις λανθασμένες πληροφορίες! Άμα δεν είναι σωστά ενημερωμένοι, τι μιλάνε και παίζουν με την αγωνία του κοσμάκη ??? Φιλιά!

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1044 στις: Σεπτέμβριος 28, 2007, 03:31:24 μμ »
Syrrahm και υπόλοιπα παιδιά, sorry αν σας αναστάτωσα, δεν το έκανα επίτηδες. Απλώς πάνω στη φούρια μου να σας τα πω δε σκέφτηκα να αρχίσω από τα καλά και τα διηγήθηκα όπως μου συνέβησαν. Ελπίζω να μην έμεινε κάγκελο κανένας, πριν προλάβει να διαβάσει όλο το μήνυμα. :-[ :-[ :-[
Αστειευόμουν ada :)

Αποσυνδεδεμένος georg9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1045 στις: Σεπτέμβριος 28, 2007, 04:18:06 μμ »
Πάντως δεν είχε άδικο ότι μετά την τοποθέτηση των διευθυντών θα υπάρχει ανακατανομή  κενών  και ίσως προκύψουν θέσεις που τώρα δεν υπάρχουν  αλλά πιθανών αυτά θα πάνε στη δεύτερη η τρίτη φάση

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1046 στις: Σεπτέμβριος 28, 2007, 04:36:07 μμ »
Η Αττική έχει σίγουρα πολλά κενά. Απ' ό,τι έμαθα, στα περισσότερα σχολεία της Α΄Πειραιά υπάρχει τουλάχιστον 1 κενό φιλολόγου!

Αποσυνδεδεμένος Ambracia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1047 στις: Σεπτέμβριος 28, 2007, 04:43:51 μμ »
Όσον αφορά στους διευθυντές, κυκλοφορεί ακόμη και η πληροφορία ότι μπορεί να μην τους αλλάξουν για φέτος λόγω της καθυστέρησης από τις εκλογές αλλά και των προβλημάτων που θα προκαλέσει η αλλαγή αυτή στη λειτουργία των σχολείων και την ανακατανομή των  κενών.
Στο σώμα, στην ενθύμηση πονούμε.
Mας διώχνουνε τα πράγματα, κι η ποίησις
είναι το καταφύγιο που φθονούμε.

Αποσυνδεδεμένος telos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1048 στις: Σεπτέμβριος 28, 2007, 04:52:41 μμ »
τα κενα στην κοζανη στους φιλολογους ειναι ακριβως 36 και ενδεχετε να βγουνε και αλλα
μπορειτε να μου πειτε ποσους αναπληρωτες θα παρουνε στην α φαση?

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1049 στις: Σεπτέμβριος 28, 2007, 04:55:02 μμ »
Κανείς δεν ξέρει πόσους θα πάρουν στην α΄φάση. Ελπίζουμε -με βάση τις ενδείξεις για πολλά κενά- ότι θα πάρουν πολλούς, ίσως και περισσότερους από πέρσι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 760
Σύνολο: 771

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.