*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.  (Αναγνώστηκε 298724 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #350 στις: Αύγουστος 06, 2007, 02:30:35 πμ »
 Πράγματι, απ' όσα έχω προλάβει να διαβάσω, είναι εντυπωσιακό πόσο προσπαθεί ο καθένας να βοηθήσει! Τόσο καιρό παλεύω μόνη μου να κατανοήσω τις διαδικασίες κλπ... Πιστεύω πως ,αν είχα ανακαλύψει νωρίτερα αυτο το φόρουμ, τώρα ίσως να ήμουν σε καλύτερο δρόμο.. Τουλάχιστον , σας βρήκα στη φάση που η απογοήτευσή μου είχε φτάσει στο αποκορύφωμα..

Ωρομίσθια έχω δηλώσει Α', Β',Γ',Δ' Κυκλάδων. Δεν ξέρω, αλλά φοβάμαι πως οι θέσεις των ωρομισθίων είναι περιορισμένες και ίσως ήδη..."κλεισμένες". Όταν έκανα την αίτηση για ωρομίσθια δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι μπορούσα να δηλώσω και δωδεκάνησα.Ανήκουν όντως στην ίδια περιφέρεια...
Μου φαίνεται απίστευτο τελικά να προσληφθώ, αλλά αν συμβεί θα έχω κατά νου όσα μου είπες για τα κοινωνικά κριτήρια.
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:44:49 »

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #351 στις: Αύγουστος 06, 2007, 02:46:59 πμ »
Τι εννοεις "κλεισμενες"? Κανένας δεν μπορεί να φάει τη σειρά σου τη στιγμη που έχεις δηλώσει τις περιοχές. Να παρακολουθείς τους πίνακες και να ρωτάς συνέχεια στη δευτεροβάθμια μέχρι ποιο νούμερο έχει πάρει στους ωρομισθίους. Προσοχή, μην αδιαφορήσεις γιατί παρανομούν από παντού. Να τους παίρνεις τηλέφωνο και να ρωτάς και όταν θα αρχίσουν να καλούν θα ενημερώνεσαι και από εδώ με πόσα μόρια πήγαν που.

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #352 στις: Αύγουστος 06, 2007, 03:20:12 πμ »
 Έχεις δίκιο, πρέπει να βρίσκομαι σ' εγγρήγορση. Τι να κάνω θα το παλέψω.
Η πρόσληψη των ωρομισθίων είναι μόνο θέμα διεύθυνσης ή έχουν λόγο και τα κατά τόπους γραφεία? Στο νησί που κατοικώ το γραφείο Δευτεροβάθμειας δεν παρουσιάζεται συνήθως πρόθυμο στο να δίνει πληροφορίες.Προφανώς θα πρέπει να απευθύνομαι τηλεφωνικά κατευθείαν στη Διεύθυνση Δευτεροβάθμειας στη Σύρο.

Δε μπορώ να μη σ' ευχαριστήσω γι' άλλη μια φορά συν των άλλων και για την ηθική στήριξη (κυρίως γι'αυτή) :).

Καλή συνέχεια , καλό υπόλοιπο βράδυ.

Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #353 στις: Αύγουστος 06, 2007, 12:43:55 μμ »
Καλή εβδομάδα σε όλους. Η αγωνία συνεχίζεται για όλους εμάς που ελπίζουμε σε μία θέση αναπληρωτή ή ωρομισθίου. Στον νέο πίνακα που έφτιαξαν οι συνάδελφοι-τους ευχαριστούμε για ακόμη μία φορά- έχουμε αλλαγές και δυστυχώς έχουμε κατέβει στη σειρά. Τι γίνεται μας πέρασαν όσοι έχουν ιδιωτική προϋπηρεσία η οποία τους δίνει τόαα πολλά μόρια; Πότε υπολογίζεται να βγει ο επίσημος πίνακας αναπληρωτών; Μετά τα οριστικά αποτελέσματα των φιλολόγων;  Θα μας φάει πάλι η αναμονή και το άγχος.
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:44:49 »

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #354 στις: Αύγουστος 06, 2007, 01:33:49 μμ »
tihea, σε καλωσορίζω κι εγώ στο forum. Φαντάζομαι ότι δίνεις κι εσύ τον αγώνα σου, όπως και όλοι μας, και ίσως εσύ να αξίζεις κι ένα "συγχαρητήρια" παραπάνω. Καλό κουράγιο, λοιπόν, και σε σένα.
Όσον αφορά τώρα το ζήτημα που σε απασχολεί. Πιστεύω πως αν προκύψουν ανάγκες στο νομό σου, τα μόριά σου είναι πολύ καλά για να κάνεις ωρομισθία. Μία φίλη μου που ζει στη Θεσσαλία κι έχει ελάχιστα μόρια, κάπου 2.5, ρώτησε στη Β'Βαθμια της περιοχής της για αν έχει πιθανότητες να κληθεί ωρομίσθια και της απάντησαν "αν δηλώσεις τίποτα Κυκλάδες, ίσως...". Βέβαια, τα 2,5 μόρια τα θεωρώ ελάχιστα ακόμα και για ... Γαύδο αλλά θέλω να σου πω ότι φαντάσου εσύ με τα 16+...

Επίσης, για το ζήτημα της οικογενειακής σου κατάστασης, δεν ξέρω αν εμπίπτεις σε κάποια ειδική κατηγορία, ωστόσο όταν θα πας να κάνεις αίτηση για ΠΔΣ εγώ έχω να σου προτείνω το εξής: όπως κάποιοι πάνε και χώνουν τα βυσματάκια τους και γλείφουν τους διευθυντάδες, εσύ θα πας με όλο το δίκιο με το μέρος σου και θα τους πεις "ακούστε, κύριοι, δεν σας παρακαλάω να μου δώσετε ώρες αλλά και μην τολμήσετε να ΜΗ μου δώσετε"! Μην αφήσεις κανένα "χαυλιόδοντα" να σε φάει! Στις μικρές επαρχίες, σου μιλάω εκ πείρας, είναι πολύ εύκολο να πάρει κάποιος ΠΔΣ, σχεδόν όλοι παίρνουν, δεν λείπουν όμως και κρούσματα του τύπου 2 ώρες κάποιος φιλόλογος, 10 ο άλλος! Ή και 11 κάποιος καμία ο άλλος. Γι' αυτό έχε τις κεραίες σου ανοιχτές, κάνε σαματά αν σε αδικήσουν και σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!  :)   

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #355 στις: Αύγουστος 06, 2007, 02:27:54 μμ »
εχει δίκιοη rica. Οταν δεν μιλάς σε παραγκωνίζουν. Στις κλειστες κοινωνίες αυτό είναι πιο εύκολο γιατί ο γνωστος του γνωστου κ.λ.π. Μην αφήσεις κανένα να σου φάει τη θεση.Δικαιούσαι και καλή ωρομισθία και ΠΔΣ για να ελπίζεις για σύντομη αναπλήρωση. Κάνε τον αγώνα σου. Εχεις σοβαρούς λόγους.Θαρρος.

Αποσυνδεδεμένος xstavros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #356 στις: Αύγουστος 06, 2007, 03:51:15 μμ »
είμαι διοριστέα ΠΕ02 με την δεύτερη φουρνιά του ασεπ....απ'ότι βλέπω μπορεί να με καλέσουν ως αναπληρώτρια αφού έχω 25 περιπου μόρια. έχω όμως ήδη δουλεψει ήδη την περασμένη χρονιά ως αναπληρώτρια σε σμεα όπου έχω ξανακάνει αίτηση και θέλω να παραμέινω και φέτος. ξέρει κανες σίγουρα αν προηγείται η πρόσληψη αναπληρωτών σε σμεα απ'ότι στην τυπική εκπαίδευση?? πότε καλούν τους πρώτους αναπληρωτές από τον ενιαίο??   ευχαριστώ................

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #357 στις: Αύγουστος 06, 2007, 03:52:00 μμ »
ioanna, τι συμβολίζουν τα διαφορετικά χρώματα (πράσινο, κόκκινο και μπλε) στη στήλη με τα τελικά μόρια;
και κάτι άλλο...Ξέρει κάποιος να μου πει πόσα μόρια παίρνει όποιος κάνει ΠΔΣ; Με έχουν φάει τα φροντιστήρια από τα 22 και από φοιτήτρια τα ιδιαίτερα αλλά ποτέ δεν έκανα ΠΔΣ, γιατί δεν είχα καμία "καλή" γνωριμία.
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #358 στις: Αύγουστος 06, 2007, 04:07:33 μμ »
ioanna, άκυρη η ερώτηση σχετικά με τα χρώματα. Το παρατήρησα και κατάλαβα.
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος sisses

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή τελικά είναι ωραία!!!- ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #359 στις: Αύγουστος 06, 2007, 04:14:38 μμ »
Παιδιά μη με αγχώνεtε άλλο!!!!!!!Στο τέλος θα τρελλαθώ!!!!! Ιωάννα ή Ovidius στον πίνακα που βγάλατε δε με έχετε συμπεριλάβει καθόλου. Στον προηγούμενο είχα στην στήλη Β σειρά 886 και συνολικά μόρια : 20,569.  Τι γίνεται τώρα; Αν είναι ποτέ δυνατόν, μόνο εμένα ξεχάσατε; Έλεος!!!!!!!!
S. O. S!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος sisses

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή τελικά είναι ωραία!!!- ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #360 στις: Αύγουστος 06, 2007, 04:20:05 μμ »
Παιδιά μου έχετε προσθέσει μόνο 5,449 μόρια , χωρίς τα μόρια του ΑΣΕΠ 2006, με σειρά 4507.
Παρακαλώ κοιτάξτε το και πείτε μου, γιατί έπαθα σοκ!!!!!!1

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #361 στις: Αύγουστος 06, 2007, 06:44:59 μμ »
Παιδιά μου έχετε προσθέσει μόνο 5,449 μόρια , χωρίς τα μόρια του ΑΣΕΠ 2006, με σειρά 4507.
Παρακαλώ κοιτάξτε το και πείτε μου, γιατί έπαθα σοκ!!!!!!1

Πραγματικά, σε σένα έτυχε να γίνει λάθος;  ;) Διορθώθηκε!

http://www.mediafire.com/?dmzbme402ga

http://www.4shared.com/file/21474025/512711e0/eniaios_pe02_2007_katharos_31707-telikos.html

Γιατί τόσο άγχος, όμως, βρε sisses; Δεν είμαστε -ευτυχώς- το υπουργείο!  :P
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 06, 2007, 06:52:32 μμ από ioanna89 »

Αποσυνδεδεμένος korina76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • If you're gonna dream, dream high
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #362 στις: Αύγουστος 06, 2007, 06:57:28 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΡΩΣ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟ SITE.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΙΓΟ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ. ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ 2004 ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ 62,43, ΑΡΑ 1,215 ΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ 2006 66,68 ΑΡΑ 11,68. ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ 12,895.ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟς ΑΥΤΟΣ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ; ΑΝ ΝΑΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΘΑ ΨΑΞΩ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ;

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #363 στις: Αύγουστος 06, 2007, 07:00:23 μμ »
ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ 2004 ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ 62,43, ΑΡΑ 1,215 ΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ 2006 66,68 ΑΡΑ 11,68. ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ 12,895.ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟς ΑΥΤΟΣ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ; ΑΝ ΝΑΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΘΑ ΨΑΞΩ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ;

Ναι, αυτά είναι τα μόριά σου. Οι βαθμοί που λες είναι χωρίς τις προσαυξήσεις, έτσι;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161828
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 514
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 443
Σύνολο: 449

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.