*

Αποστολέας Θέμα: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi  (Αναγνώστηκε 260918 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PANOSPAN

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτά Ιταλικά Πανεπιστήμια (Marconi και UNINETTUNO)
« Απάντηση #182 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 12:36:57 μμ »
ΒΓΗΚΕ Κ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ!! ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΙΜΒΑ ΠΑΤΡΑ??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανοικτά Ιταλικά Πανεπιστήμια (Marconi και UNINETTUNO)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:21:31 »

Αποσυνδεδεμένος garwas74

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Για ποια ανθρώπινα ιερά μάς εγκαλείτε;
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτά Ιταλικά Πανεπιστήμια (Marconi και UNINETTUNO)
« Απάντηση #183 στις: Δεκέμβριος 09, 2014, 08:12:13 πμ »
Καλημέρα
 δίνω αύριο τα πρώτα τρία αντικείμενα (   Leadership and Change Management, Organizational Behavior, People and Project Management) στην Αθήνα και η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω το τι μας περιμένει ...
 Μου φάνηκε πολύ μεγάλη η διαφορά των διαφανειών της κάθε παρουσίασης απο τις ερωτήσεις που υπάρχουν στο multiple choice . Μπορεί κάποιος παλαιότερος στο course να μας κατατοπίσει στο τι είδους ερωτήσεις παίζουν (ανάπτυξης αλλά βασισμένες σε τι; )
Μετά ήρθαν να συλλάβουν εμένα, αλλά δεν υπήρχε πια κανείς να αντισταθεί μαζί μου ...

Αποσυνδεδεμένος kalini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτά Ιταλικά Πανεπιστήμια (Marconi και UNINETTUNO)
« Απάντηση #184 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 12:10:02 μμ »
καλημέρα σε όλους  :)

Παρακολουθώ και γω το IMBA στα ελληνικά ...και πάω στα τυφλά!
θα μπορούσες να μας πείς πως πήγε η εξεταστική και που κυμαίνεται...?
και κάτι ακόμα...
νόμιζα ότι δίναμε όλα τα μαθήματα του κορμού μαζί...δηλ. και τα 8 (αφού παραδώσουμε τις εργασίες)... και πως δεν είχαμε την δυνατότητα να τα δίνουμε λίγα-λίγα (όπως εσύ που έδωσες τα 3 μόνο)...ισχύει?

ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος mdimitra217

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτά Ιταλικά Πανεπιστήμια (Marconi και UNINETTUNO)
« Απάντηση #185 στις: Δεκέμβριος 14, 2014, 10:37:59 μμ »
Θα μπορούσε κάποιος που να παρακολουθεί το imba του marconi να μας δώσει περισσότερες πληροφορίες, για τα μαθήματα, εργασίες, δυσκολία εξετάσεων και ότι άλλο χρήσιμο.. ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανοικτά Ιταλικά Πανεπιστήμια (Marconi και UNINETTUNO)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:21:31 »

Αποσυνδεδεμένος bestar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτά Ιταλικά Πανεπιστήμια (Marconi και UNINETTUNO)
« Απάντηση #186 στις: Ιανουάριος 04, 2015, 05:49:15 μμ »
Εχουμε κανεναν που να εχει λαβει αναγνωριση για την Εκπαιδευτικη Ηγεσια του Μαρκονι;

Κανενας που το ολοκληρωσε να μας διαφωτισει λιγο για τις εξετασεις/εργασιες και το φορτο εργασιας;

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτά Ιταλικά Πανεπιστήμια (Marconi και UNINETTUNO)
« Απάντηση #187 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 09:47:12 μμ »
Γεια σας και καλη χρονια με υγεια!
Γιατι απο τα ατομα που παρακολουθουν ηδη μαστερ, δεν εχουμε καμια μα καμια παροχη πληροφοριων οσον αφορα μαθηματα,εξετασεις,εργασιες κλπ??????????????????????
Μου κανει τεραστια αρνητικη εντυπωση που ουτε ενας δεν μπαινει στον κοπο να πληροφορησει τα τοσα ατομα που ρωτανε...Καλο ειναι να βοηθαει ο ενας τον αλλο και να μην ονειρευεται ανταγωνιστες εκει που δεν υπαρχουν..

Αποσυνδεδεμένος Nord

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτά Ιταλικά Πανεπιστήμια (Marconi και UNINETTUNO)
« Απάντηση #188 στις: Ιανουάριος 07, 2015, 09:43:23 πμ »
Καλημερα. Κι εγω εχω κανει εγγραφη και δινω τα τρια πρωτα μαθηματα Μαρτιο στην Αθηνα... Οντως ειναι αρνητικο οτι κανεις δεν εχει βρεθει να μας πληροφορησει για τις εξετασεις. Προσωπικα παντως διαβασα τις διαφανειες και ακουσα τα ηχητικα μαθηματα, αλλα οχι κατι παραπανω. Τους εστειλα μηνυμα θεωρωντας απαραιτητο οτι θα χρειαζοταν να κανω καποια επιπλεον ερευνα στο ιντερνετ, καθως πολλα σημεια ειναι ασαφη και με πολυ λιγες πληροφοριες (ετσι εκρινα εγω τουλαχιστον). Μου απαντησαν οτι δεν ειναι αναγκαιο, οποτε εμεινα στο δοθεν υλικο. Εψαξα μονο κανα δυο πραγματακια που ηταν πραγματικα ακατανοητα ετσι οπως τα περνουσαν επιδερμικα. Τωρα λεω να αρχισω με την μελετη των διαφανειων, να αρχισω δηλ. την υλη των εξετασεων.

Αποσυνδεδεμένος bestar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτά Ιταλικά Πανεπιστήμια (Marconi και UNINETTUNO)
« Απάντηση #189 στις: Ιανουάριος 07, 2015, 05:52:08 μμ »
Την εκπαιδευτικη ηγεσια κανεις; Στα ελληνικα η το αγγλοφωνο; Ποσα credits το καθε μαθημα; Πως σου φαινονται ως τωρα; Ενδιαφερον;

Αποσυνδεδεμένος Nord

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτά Ιταλικά Πανεπιστήμια (Marconi και UNINETTUNO)
« Απάντηση #190 στις: Ιανουάριος 07, 2015, 06:06:31 μμ »
Ελληνοφωνη εκπαιδευτικη ηγεσια, διοικηση και αναδυομενες τεχνολογιες. Δεν περιμενα ιδιαιτερα πραγματα, και δεν βρηκα ιδιαιτερα πραγματα προς το παρον! Εχω κανει κι αλλο μεταπτυχιακο στο παρελθον, οποτε θα ελεγα οτι σαν δυσκολια, υλη και κυριως επιπεδο ειναι χαμηλοτερο το συγκεκριμενο. Δινει 60 ects απο οσο θυμαμαι. Προοριζεται μαλλον για να καλυψει τις  αναγκες ολων μας για κατοχη μεταπτυχιακου τιτλου. Αν θες περισσοτερη γνωση απο εκει κ περα, το διαδικτυο ειναι ολο δικο σου για ερευνα! Αν απο την αλλη δεν διαθετεις χρονο, ειναι ενδεδειγμενη λυση, κατ' εμε παντα...

Αποσυνδεδεμένος bestar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτά Ιταλικά Πανεπιστήμια (Marconi και UNINETTUNO)
« Απάντηση #191 στις: Ιανουάριος 07, 2015, 07:18:59 μμ »
Σ ευχαριστουμε παρα πολυ! Η πρωτη διαφωτιστικη απαντηση στο θεμα! Ποσες ωρες περιπου αφιερωνεις τη βδομαδα ανα μαθημα; βγαινουν 3 μαθηματα ανα 4μηνο; Πες μας αν θες και τι ειδικοτητα εισαι! Εγω ειμαι Αγγλικων κ ενδιαφερομαι. Το μονο μεγιστο αρνητικο ειναι οτι εχει εξετασεις μονο Αθηνα Πατρα!

Αποσυνδεδεμένος Nord

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτά Ιταλικά Πανεπιστήμια (Marconi και UNINETTUNO)
« Απάντηση #192 στις: Ιανουάριος 07, 2015, 08:09:23 μμ »
Βγαινει πολυ ανετα. Υποθετω στην περιοδο των εξετασεων θα χρειαστει λιγο στριμωγμα, αλλα προς το παρον το καταφερνω πολυ καλα εν μεσω πολλων αλλων επαγγελματικων κ οικογενειακων απαιτησεων. Δεν ασχολουμαι καθε μερα καν. Τα τρια μαθηματα ανα εξαμηνο ειναι βατα, το δε πρωτο ισως ειναι εισαγωγικο, διοτι ειναι υποδεεστερο των αλλων δυο.- Ξενων γλωσσων ειμαι κ εγω, σε απαντηση της ερωτησης σου.- Οσον αφορα τον τοπο των εξετασεων, 3-4 φορες μετακινησης θα ειναι συνολικα σε ενα ετος, δεν ειναι τραγικο (αν εχεις ευκολη προσβαση βεβαια Αθηνα/ Πατρα).

Αποσυνδεδεμένος mhtsos90

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτά Ιταλικά Πανεπιστήμια (Marconi και UNINETTUNO)
« Απάντηση #193 στις: Ιανουάριος 14, 2015, 05:17:40 μμ »
Γεια σε όλους και ευχαριστώ όσους βοήθησαν στο θέμα!Κάποιος ο οποίος να είναι στο ΙΜΒΑ στα ελληνικά να μας πει καποιες λεπτομέρειες για τις εξετάσεις.Υπάρχει περίπτωση να εξεταστούν και στην Βορ.Ελλάδα;Η διπλωματική πως εκπονείται?Εχεις τη δυνατότητα να διαλέξεις εσύ τον καθηγητή και το θέμα;

Αποσυνδεδεμένος bestar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτά Ιταλικά Πανεπιστήμια (Marconi και UNINETTUNO)
« Απάντηση #194 στις: Ιανουάριος 14, 2015, 06:39:00 μμ »
Εστειλα ηδη μειλ για Β. Ελλαδα κ ηταν αρνητικοι. Στειλτε και οι υπολοιποι οσοι ενδιαφερομαστε μπας και πιεσουμε για εξετασεις Θεσσαλονικη. Για μενα ειναι απο τους βασικοτερους λογους που δεν το εχω ξεκινησει ακομα. Δεν ειναι κ ευκολο απο Βορεια Ελλαδα να κατεβαινεις Αθηνα η Πατρα.

Αποσυνδεδεμένος mhtsos90

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτά Ιταλικά Πανεπιστήμια (Marconi και UNINETTUNO)
« Απάντηση #195 στις: Ιανουάριος 14, 2015, 11:35:54 μμ »
Σε καταλαβαίνω απόλυτα.Και γω δυσκολευομαι πολυ να πάω Πατρα ή Αθήνα.Τους εστειλα να σκεφτουν σοβαρα για την δημιουργία νέου εξεταστικού κέντρου.Ελπίζω κάποιοι πιο έμπειροι στο θέμα του μεταπτυχιακού να μας βοηθήσουν και να μας κατατοπίσουν σε ολους τους τομεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 385
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 365
Σύνολο: 368

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.