*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1780539 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6664 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 03:58:59 μμ »
Είναι μόρια απόσπασης.
Κάπου στη απόφαση αναφέρει τον όρο από πλεονασματική σε ελλειμματική περιοχή. Εκεί παίχτηκε το παιχνίδι. Η διδε σου σε δήλωσε πλεόνασμα;;Στις επιλογές σου δήλωσαν έλλειμμα;; Κάπως έτσι το δούλεψαν....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:55:36 »

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6665 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 03:59:15 μμ »
οι αποσπασεις εγιναν απο πλεονασματικες περιοχες σε περιοχες με κενα της καθε ειδικοτητας συμφωνα με οτι δηλωσαν ο διευθυντες εκπαιδευσης. Αυτα ειναι γνωστα στο ΚΥΣΔΕ. Αν μιλησετε με αιρετο θα σας πει ως τι δηλωθηκε η περιοχη σας. Ισως πρεπει να πιεσουμε τους διευθυντες εκπαιδευσης.

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6666 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 04:05:39 μμ »
Ξέρω ότι η περιοχή μου ΔΕΝ είναι πλεονασματική. Γι' αυτό και ρωτάω. Θα γίνουν από μη πλεονασματικες προς ελλειματικές? Πχ στην Αττική ούτε κατά διάνοια δεν καλύφθηκαν οι κενές των ΠΕ06. Θα μας αποσπάσουν λοιπόν ή θα συνεχίσουν τα βασανιστήρια??? Να χαρώ τον κοινωνικό χαρακτήρα των αποσπάσεων! Ελεύθεροι χωρίς προυπηρεσία στα σπίτια τους και οικογενειάρχες σπαρμένοι στα τέσσερα σημεία του οριζοντα!Ωραια!!!

Αποσυνδεδεμένος dim07

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6667 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 04:23:58 μμ »
Μπορείτε να μου πείτε που θα βρούμε τα ψυχικά αποθέματα να αντέξουμε;Μπήκα σήμερα στην τάξη για μάθημα και τα μάτια μου ήταν δακρυσμένα...σκεφτόμουν τα δικά μου παιδιά  .... χιλιόμετρα μακριά! Κάθε μέρα με ρωτούν: "Μαμά, πότε επιτέλους θα ρθεις;"

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:55:36 »

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6668 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 04:24:27 μμ »
Έχουμε μπλέξει με διεφθαρμένους που προσπαθούν να σώσουν το τομάρι τους καθώς το πλοίο βουλιάζει (βλέπε ρουσφέτια με μετατάξεις) αλλά και συνάμα άσχετους που ουδεμία σχέση έχουν με την εκπαίδευση (υπουργούς, υφυπουργούς και οι σύμβολου αυτών), με "πρόθυμους" που έχουν την ψευδαίθηση ότι με το "ναι σε όλα" θα είναι παρόντες και στη νέα τάξη (διευθυντές εκπαίδευσης, προϊστάμενοι κ.λπ.).
Γενικότερα, έχουμε μπλέξει με επικίνδυνους...
Το πως θα ξεμπλέξουμε είναι ένα μεγάλο ζήτημα στο οποίο θα πρέπει κάποια στιγμή να αναλάβουμε και εμείς ενεργό ρόλο (εντάξει... λέμε και καμιά για να περάσει η δύσκολη ώρα)...

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6669 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 04:35:40 μμ »

Αποσυνδεδεμένος eirini_chat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6670 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 04:42:29 μμ »
και δίκη μου απορία είναι πως θα μάθουμε ποιες περιοχές δηλώθηκαν πλεονασματικές και ποιες μη. Αν ρωτήσουμε τις διευθύνσεις μας λέτε να έχουν τη διάθεση να μας πουν;

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6671 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 04:42:36 μμ »
Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ ειλικρινά πιστεύω ότι δε θα τη βγάλω καθαρή φέτος!Όλη αυτή η στεναχώρια, η μία απογοήτευση μετά την άλλη και η τόση αγωνία σε συνδυασμό με την αυπνία και τα ατελείωτα χιλιόμετρα δε θα μου βγουν σε καλό!Και όσο σκέφτομαι ότι κάποια βύσματα έχουν βολευτεί από την αρχή της χρονιάς και δεν έχουν πάρει χαμπάρι τι γίνεται με όλους τους υπόλοιπους...Τι να πώ? Μεχρι και η μικρη μου μου είπε: "Μα καλά μαμά, τόσα σχολεία είναι κοντά στο σπίτι μας,εσύ γιατί δε μπορείς να δουλέψεις εκεί?" Αλλά βέβαια το μωρό έχει περισσότερο μυαλό από αυτούς που ορίζουν τη μοίρα μας....

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6672 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 04:44:48 μμ »
και δίκη μου απορία είναι πως θα μάθουμε ποιες περιοχές δηλώθηκαν πλεονασματικές και ποιες μη. Αν ρωτήσουμε τις διευθύνσεις μας λέτε να έχουν τη διάθεση να μας πουν;


Ρωτήστε στη Δ/νση σας και θα σας πουν για την ειδικότητα σας.Κρυφό το έχουν?

Αποσυνδεδεμένος corsair05

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6673 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 04:51:04 μμ »
Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ ειλικρινά πιστεύω ότι δε θα τη βγάλω καθαρή φέτος!Όλη αυτή η στεναχώρια, η μία απογοήτευση μετά την άλλη και η τόση αγωνία σε συνδυασμό με την αυπνία και τα ατελείωτα χιλιόμετρα δε θα μου βγουν σε καλό!Και όσο σκέφτομαι ότι κάποια βύσματα έχουν βολευτεί από την αρχή της χρονιάς και δεν έχουν πάρει χαμπάρι τι γίνεται με όλους τους υπόλοιπους...Τι να πώ? Μεχρι και η μικρη μου μου είπε: "Μα καλά μαμά, τόσα σχολεία είναι κοντά στο σπίτι μας,εσύ γιατί δε μπορείς να δουλέψεις εκεί?" Αλλά βέβαια το μωρό έχει περισσότερο μυαλό από αυτούς που ορίζουν τη μοίρα μας....
Κι εγω ετσι νοιωθω....αφου πιανω τον εαυτο μου κατι φορες να ελπιζει σε θαυμα οτι κατι θα γινει κ θα παω σπιτι μου...κ ξερω πως πλεον δεν εχω ελπιδες αλλα....

Αποσυνδεδεμένος english06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6674 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 06:41:59 μμ »
Κι εγω ετσι νοιωθω....αφου πιανω τον εαυτο μου κατι φορες να ελπιζει σε θαυμα οτι κατι θα γινει κ θα παω σπιτι μου...κ ξερω πως πλεον δεν εχω ελπιδες αλλα....
συμπάσχω απόλυτα...μας έχουν φτάσει στα όρια...θα καταντήσουμε σαν την τρελή τη δασκάλα του χωριού στο Κολοκοτρωνίτσι...2 μήνες τώρα ο απόλυτος εφιάλτης.Στο σχολείο πηγαίνω με το ζόρι...και τωρα έρχεταΙ ΚΑΙ αξιολόγηση σχολικής  μονάδας...θέλουν να μας εξοντώσουν...

Αποσυνδεδεμένος lhel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6675 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 06:48:39 μμ »
Έχει κανεις καμιά πληροφορία-ενημέρωση αν θα υπάρξει επόμενη φάση αποσπάσεων για τις βασικές ειδικότητες?
θα γίνουν άλλες ή θα τη βγάλουμε εδώ και φέτος???

Αποσυνδεδεμένος Κοράκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 731
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6676 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 06:55:04 μμ »
Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ ειλικρινά πιστεύω ότι δε θα τη βγάλω καθαρή φέτος!Όλη αυτή η στεναχώρια, η μία απογοήτευση μετά την άλλη και η τόση αγωνία σε συνδυασμό με την αυπνία και τα ατελείωτα χιλιόμετρα δε θα μου βγουν σε καλό!Και όσο σκέφτομαι ότι κάποια βύσματα έχουν βολευτεί από την αρχή της χρονιάς και δεν έχουν πάρει χαμπάρι τι γίνεται με όλους τους υπόλοιπους...Τι να πώ? Μεχρι και η μικρη μου μου είπε: "Μα καλά μαμά, τόσα σχολεία είναι κοντά στο σπίτι μας,εσύ γιατί δε μπορείς να δουλέψεις εκεί?" Αλλά βέβαια το μωρό έχει περισσότερο μυαλό από αυτούς που ορίζουν τη μοίρα μας....

Συμπάσχω .... κάθε Παρασκευή και Κυριακή 5 ώρες ταξίδι για να δω το 4 μηνών μωράκι μας .... βλέπω το αμαξάκι μου πλέον σαν σύντροφο, όπως ο Λούκι Λουκ το άλογό του .....

Αλήθεια, τελικά θα γίνουν οι υπόλοιπες 227 αποσπάσεις ή μας δουλεύουν κατάμουτρα; Ξέρει κανείς τίποτα;

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6677 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 07:26:16 μμ »
Ας μου λύσει κάποιος μερικές απορίες: Σημέρα έγινε κάποιο κυσπε  και δεν το καταλάβαμε?Πώς ανακοινώθηκαν αποσπάσεις απο πυσπε σε πυσπε ???Πώς αποσπάσθηκαν όλοι αυτοί?Κ τελικά αυτή ηταν η γ΄φάση???Δηλαδη να κάνουμε επανεξεταση για τη δ φάση?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 744
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 685
Σύνολο: 687

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.