*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1777524 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #84 στις: Ιούνιος 20, 2013, 10:02:37 μμ »
Πως θα κάνουν απόσπαση οι μεταταχθέντες άμα δεν υπάρχουν άλλοι (της ίδιας ειδικότητας στην αβθμια) να τους αντικαταστήσουν;

υπάρχουν όσοι είναι σε διάθεση και οι αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:03:20 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #85 στις: Ιούνιος 20, 2013, 10:05:48 μμ »
Σε διάθεση στην αβθμια υπάρχει κανένας στις ειδικότητες αυτές;
Οσο για αναπληρωτές θα πάρει για να δώσει αποσπάσεις;
Οκ δεν επιμένω αλλά και πάλι θα μπορούσε να βγάλει μια έξτρα ανακοίνωση μετά τις μετατάξεις.
Αν δεν κάνω λάθος και τις φετινές αποσπάσεις από βθμια σε αβθμια τις έβγαλε μετά.

ΥΓ.Πάντως για φέτος είπε αποσπάσεις λίγες και μόνο σε ειδικότητες που πλεονάζουν. απλά στο λέω να το έχεις υπόψη.

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #86 στις: Ιούνιος 20, 2013, 10:30:40 μμ »
Σε διάθεση στην αβθμια υπάρχει κανένας στις ειδικότητες αυτές;
Οσο για αναπληρωτές θα πάρει για να δώσει αποσπάσεις;
Οκ δεν επιμένω αλλά και πάλι θα μπορούσε να βγάλει μια έξτρα ανακοίνωση μετά τις μετατάξεις.
Αν δεν κάνω λάθος και τις φετινές αποσπάσεις από βθμια σε αβθμια τις έβγαλε μετά.

ΥΓ.Πάντως για φέτος είπε αποσπάσεις λίγες και μόνο σε ειδικότητες που πλεονάζουν. απλά στο λέω να το έχεις υπόψη.

Πλεονάζουμε, μην αγχώνεσαι :)  Σκέψου ότι τους αναπληρωτές τους παίρνει από ΕΣΠΑ. Επίσης υπάρχουν πολλοί στη διάθεση του αντίστοιχου ΠΥΣΔΕ που προωθούνται αυτόματα στα ΠΥΣΠΕ.

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #87 στις: Ιούνιος 21, 2013, 10:16:09 πμ »
ξερει μηπως κανεις εαν παρεις αποσπαση στη α φαση (λεμε τωρα) μπορεις να κανεις επανεξεταση στην β φαση για να αλλαξεις νομο? δηλαδη εαν πχ θελεις να πας θεσσαλονικη και βαλεις και την αρτα και παρεις αποσπαση στην αρτα στην α φαση μπορεις να ξανακανεις αιτηση για την β φαση ?

Nαι, κατα την επανεξεταση της αιτησης αποσπασης στη β φαση μπορεις να ζητησεις τροποποιηση, εφοσον συντρεχουν σοβαροι λογοι που αποδεικνυονται με δικαιολογητικα, συμφωνα παντα με τα περσινα δεδομενα. 
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:03:20 »

Αποσυνδεδεμένος Roidis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #88 στις: Ιούνιος 21, 2013, 12:58:05 μμ »
ξερει μηπως κανεις εαν παρεις αποσπαση στη α φαση (λεμε τωρα) μπορεις να κανεις επανεξεταση στην β φαση για να αλλαξεις νομο? δηλαδη εαν πχ θελεις να πας θεσσαλονικη και βαλεις και την αρτα και παρεις αποσπαση στην αρτα στην α φαση μπορεις να ξανακανεις αιτηση για την β φαση ?

Nαι, κατα την επανεξεταση της αιτησης αποσπασης στη β φαση μπορεις να ζητησεις τροποποιηση, εφοσον συντρεχουν σοβαροι λογοι που αποδεικνυονται με δικαιολογητικα, συμφωνα παντα με τα περσινα δεδομενα.

'Ετσι γνωρίζω κι εγώ αλλά αποσπάσεις μόνο για μία φάση ακούω φέτος...

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #89 στις: Ιούνιος 21, 2013, 01:01:50 μμ »
Και σημασία πιθανόν να παίξει όχι μόνο το πόσες φάσεις αλλά και το πότε και ίσως το ποιοι και που  ;)

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 788
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #90 στις: Ιούνιος 22, 2013, 11:02:22 μμ »
παιδια, με τοσους υπεραριθμους στα ΠΥΣΔΕ της Αθηνας, αξιζει να κανει κανεις αιτηση αποσπασης;θα χει ελπιδες... για καλή τοποθετηση;
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #91 στις: Ιούνιος 22, 2013, 11:18:56 μμ »
Να κάνεις αίτηση, ποτέ δεν ξέρεις. Να σου πω το σκεπτικό μου. Πέρυσι πήρα απόσπαση Ανατολική Αττική, και φέτος εκεί θέλω οπότε το έψαξα. Για παράδειγμα στην ειδικότητά μου πήραν 100 φιλολόγος αποσπασμένους και αναπληρωτές. Και σκέφτομαι με το μικρό μου μυαλουδάκι. Πόσο πια να συντελέσει η αύξηση των 2 ωρών για να μη δωθούν φέτος καθόλου αποσπάσεις? Αφου αναπληρωτές δε θα πάρει κι επιπλέον όλοι ξέρουμε ότι τα πλεονάσματα που έβγαλαν τα ΠΥΣΔΕ ήταν πλασματικά.
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 788
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #92 στις: Ιούνιος 22, 2013, 11:52:35 μμ »
Να κάνεις αίτηση, ποτέ δεν ξέρεις. Να σου πω το σκεπτικό μου. Πέρυσι πήρα απόσπαση Ανατολική Αττική, και φέτος εκεί θέλω οπότε το έψαξα. Για παράδειγμα στην ειδικότητά μου πήραν 100 φιλολόγος αποσπασμένους και αναπληρωτές. Και σκέφτομαι με το μικρό μου μυαλουδάκι. Πόσο πια να συντελέσει η αύξηση των 2 ωρών για να μη δωθούν φέτος καθόλου αποσπάσεις? Αφου αναπληρωτές δε θα πάρει κι επιπλέον όλοι ξέρουμε ότι τα πλεονάσματα που έβγαλαν τα ΠΥΣΔΕ ήταν πλασματικά.
ευχαριστω για τη γνωμη
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος SOKAL

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #93 στις: Ιούνιος 25, 2013, 12:05:20 μμ »
ευχαριστω πολυ guestteacher και DAMIEN για τις απαντήσεις σας απ'τι το βλεπω σκουρα παλι τα πραγματα

Αποσυνδεδεμένος SOKAL

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #94 στις: Ιούνιος 25, 2013, 12:08:25 μμ »
ξερει μηπως κανεις εαν παρεις αποσπαση στη α φαση (λεμε τωρα) μπορεις να κανεις επανεξεταση στην β φαση για να αλλαξεις νομο? δηλαδη εαν πχ θελεις να πας θεσσαλονικη και βαλεις και την αρτα και παρεις αποσπαση στην αρτα στην α φαση μπορεις να ξανακανεις αιτηση για την β φαση ?

Nαι, κατα την επανεξεταση της αιτησης αποσπασης στη β φαση μπορεις να ζητησεις τροποποιηση, εφοσον συντρεχουν σοβαροι λογοι που αποδεικνυονται με δικαιολογητικα, συμφωνα παντα με τα περσινα δεδομενα. 
ξερει μηπως κανεις εαν παρεις αποσπαση στη α φαση (λεμε τωρα) μπορεις να κανεις επανεξεταση στην β φαση για να αλλαξεις νομο? δηλαδη εαν πχ θελεις να πας θεσσαλονικη και βαλεις και την αρτα και παρεις αποσπαση στην αρτα στην α φαση μπορεις να ξανακανεις αιτηση για την β φαση ?

Nαι, κατα την επανεξεταση της αιτησης αποσπασης στη β φαση μπορεις να ζητησεις τροποποιηση, εφοσον συντρεχουν σοβαροι λογοι που αποδεικνυονται με δικαιολογητικα, συμφωνα παντα με τα περσινα δεδομενα.

'Ετσι γνωρίζω κι εγώ αλλά αποσπάσεις μόνο για μία φάση ακούω φέτος...
λες δηλαδη να κανουν μονο μια φαση?????? εισαι σιγουρος??

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #95 στις: Ιούνιος 25, 2013, 12:09:52 μμ »
Τι ακούγεται? Θα βγει η εγκύκλιος αυτή τη βδομάδα για τις αποσπάσεις?
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος dz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #96 στις: Ιούνιος 25, 2013, 10:17:50 μμ »
Είμαστε πολλοί που περιμένουμε... Αν έχει κάποιος κάποια πληροφόρηση, ας μας διαφωτίσει... Οπως πάντα τελευταία στιγμή :(

Αποσυνδεδεμένος k_teacher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • ό, τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #97 στις: Ιούνιος 26, 2013, 08:45:46 πμ »
γνωριζει κανεις αν θα βγει σιγουρα τελος εβδομαδας; εχουμε και μεταφορες πραγματων!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2013, 11:53:11 πμ από kel_teacher »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159437
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 381
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 326
Σύνολο: 345

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.132 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.