*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 388111 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Στην γειτονική μου ΕΠΑΣ μάλλον θα δώσουν: 1ος του Ν.2190/94 - Ν.3552/07 21 ώρες, 1ος άνεργος 21 ώρες, 1ος στον πίνακα CNC 14 ώρες και 1ος ιδιώτης 9 ώρες και προς αποφυγή παρεξηγήσεων εγώ δεν είμαι μέσα σ' αυτές τις θέσεις. Πως σας φαίνεται; Εγώ πιστεύω είναι μια δίκαιη κατανομή!

Μπορει ο ιδιωτης να παρει 9 ωρες?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους!  :)
Ειναι η πρωτη φορά που σας γράφω εάν και σας παρακολουθω εδω και πολύ καιρό!
Εχω μια ερωτηση να σας κάνω. Στην ΕΠΑΣ που ειχα κάνει εγω την αιτηση ηταν μια κυρία με περίπου 900 μόρια στον πινακα των ιδιωτών και μετά εγω με 200 μόρια αφού ειμαι άνεργη.
Πήρα σήμερα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι μόνο 6 ώρες υπάρχουν και ότι θα τις πάρει η κυρία από τον πινακα των ιδιωτών ενω εγω ειμαι άνεργη. Είναι σωστο αυτό;
Σας ευχαριστώ!
Όταν προσλαμβάνεται μόνο ένας εκπαιδευτικός στην ειδικότητα πρέπει να είναι από τον πίνακα ανέργων, για να μπορέσει να τηρηθεί ο όρος "τουλάχιστον 30% των προσλήψεων να είναι από τον πίνακα ανέργων".

Για αυτό θεωρώ ότι τις ώρες πρέπει να τις πάρεις εσύ, ασχέτως αν η 1η του πίνακα Ιδιωτών έχει πιο πολλά μόρια.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Μπορει ο ιδιωτης να παρει 9 ωρες?
Μπορεί κατ' εξαίρεση με ειδική άδεια από τη διοίκηση να πάρει ως και 10 ώρες ο Ιδιώτης, αν εργάζεται.
Αν δεν εργάζεται μπορεί να πάρει και πλήρες ωράριο κανονικά!

Αποσυνδεδεμένος nick00

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όταν προσλαμβάνεται μόνο ένας εκπαιδευτικός στην ειδικότητα πρέπει να είναι από τον πίνακα ανέργων, για να μπορέσει να τηρηθεί ο όρος "τουλάχιστον 30% των προσλήψεων να είναι από τον πίνακα ανέργων".

Για αυτό θεωρώ ότι τις ώρες πρέπει να τις πάρεις εσύ, ασχέτως αν η 1η του πίνακα Ιδιωτών έχει πιο πολλά μόρια.

Η προκήρυξη λέει ότι: "Εκ των προσλαμβανομένων το 30% κατ΄ελάχιστον θα είναι άνεργοι." Δεν λέει για πίνακα ανέργων. Οπότε, εάν κάποιος στον πίνακα ιδιωτών έχει περισσότερα μόρια και είναι τώρα άνεργος προηγείται...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Η προκήρυξη λέει ότι: "Εκ των προσλαμβανομένων το 30% κατ΄ελάχιστον θα είναι άνεργοι." Δεν λέει για πίνακα ανέργων. Οπότε, εάν κάποιος στον πίνακα ιδιωτών έχει περισσότερα μόρια και είναι τώρα άνεργος προηγείται...
Αυτό δεν το είχα σκεφτεί. Σωστά μπορεί να είναι άνεργος τώρα και αυτός που είναι στον πίνακα Ιδιωτών...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Γνωρίζει κανείς αν μπορεί κάποιος να δεχτεί θέση αναπληρωτή σε αβαθμια/ββαθμια χωρίς να παραιτηθεί από την ΕΠΑΣ? Δεδομένο ότι εχει μεχρι 6 ώρες στην ΕΠΑΣ.
Οι φετινές οδηγίες λένε ότι δεν μπορείς να έχεις πάνω από 23 ώρες αθροιστικά σε ΟΑΕΔ και Υπ. Παιδείας.

Αποσυνδεδεμένος nick00

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτό δεν το είχα σκεφτεί. Σωστά μπορεί να είναι άνεργος τώρα και αυτός που είναι στον πίνακα Ιδιωτών...


Το μόνο που έχουν κερδίσει όσοι ήταν άνεργοι κατά την περίοδο των αιτήσεων είναι τα 200 μόρια. Τίποτα άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Gianis90

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
    • Προφίλ
αφήστε και καμία ώρα για κανέναν αλλον, που πάτε για 23 σε δυο δομές.έλεος

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Όταν αυτό που σου είπαν δεν ισχύει και στον πρώτο δίνονται αρκετά λιγότερες ώρες, τι μπορεί να κάνει;
Αν δίνονται στον πρώτο κάτω από 18 ώρες, μπορεί να πάρει τηλέφωνο στη διοίκηση του ΟΑΕΔ.
Ωστόσο, αν υπάρχουν συνολικά 25 ώρες, δεν μπορεί να δώσουν στον πρώτο 23 και 2 μόνο στον επόμενο.
Ακόμα κι αν του δώσουν 18, ο δεύτερος θα έχει μόνο 7 που είναι λίγες. Άρα ίσως κάνουν μια κατανομή ωρών που θα θεωρηθεί πιο δίκαια, όπως 15 ο πρώτος και 10 ο δεύτερος...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Αφήστε και καμία ώρα για κανέναν αλλον, που πάτε για 23 σε δυο δομές. Έλεος
Εγώ απλά ανέφερα τι λένε οι οδηγίες και η aghathi που ρώτησε έχει μόνο 6 ώρες στην ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ.

Είναι δύσκολες εποχές συνάδελφε yannakis. Κι εγώ πέρυσι ήμουν άνεργος, ενώ φέτος μου έδωσαν μόνο 8 ώρες.

Αποσυνδεδεμένος Adrianna3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Lasid τι μου προτείνεις να κανω σε αυτή την περιπτωση;
Λες ότι εμενα πρεπει να πάρουν κανονικα;
Ειμαι άνεργη και τωρα !
Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Μάλλον αν είναι άνεργη και αυτή που είναι πρώτη στον πίνακα Ιδιωτών δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.
Αν είναι εργαζόμενη δικαιούσαι εσύ τις ώρες. Πάρε τηλέφωνο στη διοίκηση στην Αθήνα.

Αποσυνδεδεμένος Adrianna3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μήπως σου ειναι εύκολο να μου πεις το τηλ.;
Και τι ακριβώς να τους πω;
Και συγνώμη !ειναι η πρωτη φορά που κανω την αιτηση και δεν ξερω  :-[

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Η προκήρυξη λέει ότι: "Εκ των προσλαμβανομένων το 30% κατ΄ελάχιστον θα είναι άνεργοι." Δεν λέει για πίνακα ανέργων. Οπότε, εάν κάποιος στον πίνακα ιδιωτών έχει περισσότερα μόρια και είναι τώρα άνεργος προηγείται...

Και που ξέρουν αν τώρα είναι άνεργοι;Τους παίρνουν τηλ και τους ρωτάνε καλημέρα σήμερα είστε άνεργος ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 524
Σύνολο: 537

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.