*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 389104 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος polo792

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα συνάδελφοι!Ηθελα να ρωτήσω το εξής, είμαι πρώτη στα μόρια σε μια επας οαεδ για το μάθημα των γαλλικών, σύμφωνα με τα οριστικά αποτελέσματα και μου είπαν πως θα γίνει κατά πάσα πιθανότητα τμήμα 1 ώρας. Ενώ μου είχαν πει πως κατά πάσα πιθανότητα θα με καλέσουν, σήμερα που τους κάλεσα μου είπαν πως μάλλον θα τη δώσουν σε μια μόνιμη υπάλληλο με μητρική γλώσσα τα γαλλικά. Πώς γίνεται αυτό;είναι νόμιμο;;;;και έχει μόνιμους υπαλλήλους εκπαιδευτικούς γαλλικών στις Επας Οαεδ;Πώς θα το εμποδίσω;;;
Αυτο το ακουσα κι εγω.....μου ειπαν οτι ειναι πιθανο να καλυψουν ωρες μονιμοι υπαλληλοι γιατι δεν συμπληρωνουν ωραριο. Αλλα δεν το πολυκαταλαβα......μονιμοι εκπαιδευτικοι των επας ειναι αυτοι? υπαρχουν και τετοιοι? η μονιμοι υπαλληλοι του οαεδ? και αν ειναι μονιμοι εκπαιδευτικοι που δεν συμπληρωνουν ωραριο....λεμε τωρα ......γιατι δεν τους μετακινουν σε καποια υπηρεσια του οαεδ να ησυχασουμε ολοι? Τι να πω συναδελφοι......μαγειριο μεγαλο ο οαεδ....δεν το πιστευα οταν μου το ελεγαν....ΤΕΡΑΣΤΙΩΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ.......το νου μας ολοι.........αντε γιατι παρατραβηξε....με την ανοχη σε ολα τα στραβα και τ αναποδα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marifei

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
http://www.oaed.gr/images/NEA-ANAKOINWSEIS/KATARTISI/prokhryxhepas.pdf
Η προκήρυξη το λέει ...μπορούν να καλύπτουν τις θέσεις με μόνιμο εκπαιδευτικό προσωπικό αλλά δεν προσδιορίζει αν είναι διοικητικοί ή εκπαιδευτικοί...Δηλαδή στην περίπτωση μου υπάρχει μόνιμος υπάλληλος με μητρική γλώσσα τα γαλλικά;;;Ιδέες για το πώς θα κινηθώ;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
polo792 φυσικά και υπάρχουν μόνιμοι εκπαιδευτικοί στον ΟΑΕΔ. Δεν είναι απλά υπάλληλοι του ΚΠΑ.

marifei καλωσήρθες στο pde.
Αυτό με τη μητρική γλώσσα πρώτη φορά το βλέπω. Πάντως αν είναι μητρική της γλώσσα τα γαλλικά, τότε θεωρητικά έχει επάρκεια. Πέρυσι μας έλεγε το μέλος mpesg ότι η μόνιμη καθηγήτρια γαλλικών της ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ είχε επάρκεια διδασκαλίας αγγλικών, οπότε τελικά δεν προσλήφθηκε ο mpesg για να διδάξει και τελικά δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα για αυτό!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2013, 01:15:29 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος marifei

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλώς σας βρήκα Lasid!Η προκήρυξη αφήνει παράθυρα ανοιχτά, όμως δεν αναφέρεται καθόλου στο θέμα της επάρκειας των μόνιμων καθηγητών!Δηλαδή προηγούνται οι επαρκειούχοι από τους πτυχιούχους;Και αν ναι, πώς είμαστε σε θέση εμείς να ξέρουμε αν όντως διαθέτουν επάρκεια;;;Μου φαίνεται σικέ το θέμα και θέλω να το ψάξω αλλά πρέπει να έχω στοιχεία στα χέρια μου!!!Έχει τύχει σε κάποιον άλλο συνάδελφο αντίστοιχη περίπτωση με τη δική μου;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marifei

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπορούμε να ζητήσουμε να μας το πιστοποιήσουν τα όσα ισχυρίζονται με το να μας δείξουν τον φάκελο του υπαλλήλου που διαθέτει την επάρκεια;mpesg  θα μπορούσες να μας ενημερώσεις για το πώς κινήθηκες;

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Καλημέρα συνάδελφοι!Ηθελα να ρωτήσω το εξής, είμαι πρώτη στα μόρια σε μια επας οαεδ για το μάθημα των γαλλικών, σύμφωνα με τα οριστικά αποτελέσματα και μου είπαν πως θα γίνει κατά πάσα πιθανότητα τμήμα 1 ώρας. Ενώ μου είχαν πει πως κατά πάσα πιθανότητα θα με καλέσουν, σήμερα που τους κάλεσα μου είπαν πως μάλλον θα τη δώσουν σε μια μόνιμη υπάλληλο με μητρική γλώσσα τα γαλλικά. Πώς γίνεται αυτό;είναι νόμιμο;;;;και έχει μόνιμους υπαλλήλους εκπαιδευτικούς γαλλικών στις Επας Οαεδ;Πώς θα το εμποδίσω;;;

Όμορφα! Τι δεν καταλαβαίνεις επιτέλους?
Η μόνη μου ένσταση είναι ότι κακώς έβαλαν τις βρεφονηπιοκόμους να κάνουν αιτήσεις, γιατί όλο και κάποια μόνιμη θα έχει ξεσκατ@σει τα βρέφη της, οπότε κάλλιστα στη νέα Ελλάδα που γεννήθηκε μπορεί να διδάξει...

(Η επάρκεια δίνεται ΜΟΝΟ μετά από εξετάσεις. Δε ξέρω δε αν σε εξασφαλίζει για να διδάξεις σε δημόσιο φορέα έναντι της ξένης φιλολογίας...)
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Σιγα μη σου δείξουν τα στοιχεία του υπαλλήλου!!!Είναι προσωπικά δεδομένα!!!!!!Μόνο αν εμπλάξεις δικηγόρο !!Και αυτό πάλι δεν το ξέρω, γιατί κάποιος έδω (απο ότι διάβαζα σε παλιότερο ποστ) πήγε με δικαστική δεν ξέρω, απόφαση?εντολή?δεν ξέρω τι ήταν ,πάντως με ανάμειξη δικηγόρου και τελικά είχε γράψει στο ποστ ότι δεν έγινε τίποτα!!!!!!!!  Δεν θυμάμαι ποιος ήταν, αν μας διαβάζει ίσως το ξαναανφέρει.

Αποσυνδεδεμένος phni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 233
  • Φύλο: Άντρας
  • πε 17.02
    • Προφίλ
εγω ειχα παει με δικηγορο περσι δεν εγινε κατι και φετος με εντολη εισαγγελεα και παλι δεν μου δειχνουν τα χαρτια υποφηφιου

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Έτσι δούλευε και έτσι δουλεύει το σύστημα στην Ελλάδα. Για το μέλλον ποιος μπορεί να απαντήσει; Οι μόνιμοι απολαμβάνουν και οι ωρομίσθιοι τρέχουν. Το θέμα είναι μέχρι πότε οι μόνιμοι θα απολαμβάνουν; Οι ωρομίσθιοι απ' ότι φαίνεται θα συνεχίσουν να τρέχουν. Ποιος ξέρει τρέχοντας μπορεί να καταρρίψουμε και κανένα ρεκόρ...

Αποσυνδεδεμένος polo792

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έτσι δούλευε και έτσι δουλεύει το σύστημα στην Ελλάδα. Για το μέλλον ποιος μπορεί να απαντήσει; Οι μόνιμοι απολαμβάνουν και οι ωρομίσθιοι τρέχουν. Το θέμα είναι μέχρι πότε οι μόνιμοι θα απολαμβάνουν; Οι ωρομίσθιοι απ' ότι φαίνεται θα συνεχίσουν να τρέχουν. Ποιος ξέρει τρέχοντας μπορεί να καταρρίψουμε και κανένα ρεκόρ...
ισως θα πρεπει καποια στιγμη οτι στραβο και κουλο βλεπουμε να του δινουμε τη διασταση που πρεπει .......μηπως καποια στιγμη αρχισουν να τρεχουν κι αλλοι ποιο γρηγορα απο μας. αν το δεις χριστιανικα καλο θα κανουμε....θα σηκωθουν λιγο απο την καρεκλα να γυμναστουν..........

Αποσυνδεδεμένος asd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Η διευκρινιστική εγκύκλιος όσον αφορά τις προσλήψεις θα σταλεί προς όλους τους διευθυντές την Δευτέρα. Θα ενημερώσω το forum για το τι ακριβώς λέει... (Μη φιλονικήσετε ή "γλύψετε" κανένα)...

porcupinetree έχεις κάτι νεότερο;

Αποσυνδεδεμένος nick00

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η εγκύκλιος τελικά πήγε στους διευθυντές των ΕΠΑΣ;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Δηλαδή προηγούνται οι επαρκειούχοι από τους πτυχιούχους;Και αν ναι, πώς είμαστε σε θέση εμείς να ξέρουμε αν όντως διαθέτουν επάρκεια;;;Μου φαίνεται σικέ το θέμα και θέλω να το ψάξω αλλά πρέπει να έχω στοιχεία στα χέρια μου!!!Έχει τύχει σε κάποιον άλλο συνάδελφο αντίστοιχη περίπτωση με τη δική μου;
Οι μόνιμοι προηγούνται στη συμπλήρωση ωραρίου και όσες ώρες περισσέψουν διατίθενται στους ωρομισθίους.
Δε νομίζω ότι θα σου επιτραπεί να ψάξεις τα στοιχεία μόνιμου υπαλλήλου...εδώ δε δίνουν πληροφορίες ούτε για το τι έχει δηλώσει στην αίτησή του υποψήφιος ωρομίσθιος εκπαιδευτικός!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Η εγκύκλιος τελικά πήγε στους διευθυντές των ΕΠΑΣ;
Όχι ακόμα. Αναμένεται να φτάσει σήμερα το απόγευμα ή αύριο...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 262
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 239
Σύνολο: 240

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.