*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 389150 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aposperitis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Τι δεν καταλαβαίνεις?
Αν η "συμπάθεια" του διευθυντή είναι ο πρώτος, εσύ θα πάρεις 32-23=9 ώρες.
Αν η "συμπάθεια" του διευθυντή είσαι εσύ, θα πάρεις 18+14=32 "τουτέστιν" 14 ώρες.
Αν η "συμπάθεια" του διευθυντή είναι ο τρίτος, θα πάρεις 18+8+6=32 "τουτέστιν" 8 ώρες.
Αν ο διευθυντής δεν έχει συμπάθειες (πράγμα δύσκολο) θα πάρεις πέριξ του δεκάρικου.

Απλά μαθηματικά είναι!...


Είσαι πολύ ωραίος ρε φίλε.....(δεν το 'λέω' ειρωνικά)
Ένα μονάχα κράτησε και ξέχασέ τα όλα,
βαθιά ψυχή να τα χωράει όλα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος aposperitis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Παρακαλώ Any26.

Βασικά μπορεί να το θεωρείς οξύμωρο επειδή ο τότε άνεργος προηγείται, ενώ τώρα είσαι κι εσύ άνεργη.
Έλαβες όμως υπόψη σου ότι αυτός που ήταν άνεργος τον Ιούνιο μπορεί και να μη δούλεψε καν όλη τη χρονιά;
Εσύ τουλάχιστον δούλευες ως τον Ιούνιο.

Σου το γράφω αυτό γιατί συνέβη στη δική μου περίπτωση... Ήμουν άνεργος όλο το σχολικό έτος 2012-2013.

Τότε άνεργος και τώρα άνεργος
Και ο μελλοντικός άνεργος;
Αυτόν γιατί τον βγάζουμε απ' έξω;
Αλλά υπάρχει και ο μελλοντικός εργαζόμενος (ξεκίνησε άνεργος αλλά στην πορεία προσλήφθηκε σε κάποια εταιρία για π.χ.)
Επίσης εαν προσληφθώ  στα Ναυτικά Λύκεια; Θα μειωθεί το ωράριο που πήρα σαν άνεργος;

Προτείνω η Διεύθυνση Εκπαίδευσης να αγοράσει μια τεράστια κληρωτίδα
και να μην υπάρχει προκήρυξη για το επόμενο σχ. έτος.
Επίσης δε θα κουράζετε κι ο Υπουργός να ακούει τον καθένα για αλλαγή Υπουργικής!
Ένα μονάχα κράτησε και ξέχασέ τα όλα,
βαθιά ψυχή να τα χωράει όλα.

Αποσυνδεδεμένος #mpourmpoulithra#

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλησπέρα!
ακούστε και τη δική μου περίπτωση.
κάλεσα χθες την επας οπού και είμαι πρώτη στον πίνακα ανέργων και πρώτη και από τον πίνακα των ιδιωτών ( 100 ο ιδιώτης και 4000 εγώ) μίλησα με τον διευθυντή και η απάντηση του ήταν μάλλον δεν θα δημιουργηθεί το τμήμα και ότι θα στείλουν τα χαρτιά( πόσοι μαθητές γράφτηκαν) κάτω στην διοίκηση ( για να δει προφανώς ο διοικητής του οαεδ αν θα αποφασίσει  να γίνει το τμήμα) και ότι θα έχει νέα είτε από την άλλη εβδομάδα είτε από τις 7/10 και μετά.
είπα να τον καλέσω για να μάθω νεότερα και μου απάντησε να μην κάνω τίποτα! θα με πουν αυτοί αν είναι!

διαβάζοντας αυτά που γράφετε βλέπω ότι αρκετούς από εσάς σας κάλεσαν και σαν ανέθεσαν και ώρες.
κάτι δεν μου κολλάει......

Αποσυνδεδεμένος asd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Υ.Γ Στη διευθυνση εκπαιδευσης που πήρα τηλ. μου είπαν ότι το μόνο ξεκάθαρο είναι ο πρώτος να
πάρει ή πληρες ωραριο ή το λιγότερο 18 ωρες....Από εκεί και πέρα ειναι θέμα διευθυντή...

σε ποιο τηλέφωνο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Μόλις με καλέσανε για 8 ώρες στην ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ. Τους ρώτησα γιατί τόσες λίγες ώρες και μου είπαν οτι υπάρχουν μόνιμοι. Αν αύριο που θα πάω, βρω ώρες παραπάνω, αλλά μου τις κρύβουν, τι μπορώ να κάνω;
Αν καλέσουν και άλλον, τι μπορώ να κάνω; Πως μπορώ να τις διεκδικήσω;
Αν υπογράψω για οκτώ ώρες, αυτές θα μου δώσουν, ακόμη και αν εμφανιστούν και άλλες αργότερα;

Δε θα βγάλεις άκρη. Τα πάντα θα είναι νόμιμα... Τώρα θα μου πεις το νόμιμο είναι και ηθικό?... Τελικά μας "πέρασαν" ότι είναι (μπορεί πχ να δεις ότι οι μόνιμοι έχουν πάρει ένα κάρο υπερωρίες)...
Δέξου τις 8 ώρες. Αυτές δεν μπορούν να στις μειώσουν... Και ίσως στο μέλλον "βρεθούν" ως εκ θαύματος και άλλες ώρες τις οποίες αναγκαστικά θα τις πάρεις...
Δεύτερο δεν μπορούν να πάρουν. Ούτε να τον "εμφανίσουν" στην πορεία ακόμα κι αν έχουν πάρει μαθήματα μαγείας από τον Μάικ Λαμάρ...

Καλά ξεμπερδέματα

@Lasid
Διαφωνούμε για μια ακόμη φορά... Οι μειώσεις ισχύουν για τις "άλλες" ΕΠΑΣ, όχι για τη "δική μας" που έχουμε και τις συμπάθειές μας άμα λάχει...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 26, 2013, 09:45:42 μμ από porcupinetree »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος markos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε ευχαριστώ Lasid!

Και εγώ έτσι πιστευω να πάρει τον πρώτο και εμένα!Αν όμως πάρει και τον τριτο που τυχαίνει να είναι φίλος μου
με δεδομένο ότι όπως και εσύ ειπες και εγω συμφωνω Ο πρωτος θα πάρει 20 ωρες θα μεινουν 12 ωρες για 2 εκπαιδευτες...εκεί ποσες θα πάρω σαν δευτερος;Μάλλον θα μπλέξουν τα πραγματα μετά...και με τιποτα δε θελω να αντιπαρατεθω με το φιλο μου! Ρε πως μας εχουν κανει με τις ασάφειες τους....

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
#mpourmpoulithra# μπορεί όντως να μην έχει αρκετούς μαθητές το τμήμα και να θέλει ειδική έγκριση για τη δημιουργία του από τη διοίκηση του ΟΑΕΔ. Πάντως δεν μπορούν να προσλάβουν άλλο άτομο και να σε υποσκελίσουν, αν τελικά γίνει το τμήμα.

Οι συνάδελφοι που ήδη κλήθηκαν και παρουσιάστηκαν για ανάληψη υπηρεσίας σε ΕΠΑΣ, πήγαν επειδή τα τμήματα είναι σίγουρο ότι έχουν αρκετούς μαθητές για να λειτουργήσουν κανονικά!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Σε ευχαριστώ Lasid!

Και εγώ έτσι πιστευω να πάρει τον πρώτο και εμένα!Αν όμως πάρει και τον τριτο που τυχαίνει να είναι φίλος μου
με δεδομένο ότι όπως και εσύ ειπες και εγω συμφωνω Ο πρωτος θα πάρει 20 ωρες θα μεινουν 12 ωρες για 2 εκπαιδευτες...εκεί ποσες θα πάρω σαν δευτερος;Μάλλον θα μπλέξουν τα πραγματα μετά...και με τιποτα δε θελω να αντιπαρατεθω με το φιλο μου! Ρε πως μας εχουν κανει με τις ασάφειες τους....
Παρακαλώ markos1976.

Αποσυνδεδεμένος #mpourmpoulithra#

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
#mpourmpoulithra# μπορεί όντως να μην έχει αρκετούς μαθητές το τμήμα και να θέλει ειδική έγκριση για τη δημιουργία του από τη διοίκηση του ΟΑΕΔ. Πάντως δεν μπορούν να προσλάβουν άλλο άτομο και να σε υποσκελίσουν, αν τελικά γίνει το τμήμα.

Οι συνάδελφοι που ήδη κλήθηκαν και παρουσιάστηκαν για ανάληψη υπηρεσίας σε ΕΠΑΣ, πήγαν επειδή τα τμήματα είναι σίγουρο ότι έχουν αρκετούς μαθητές για να λειτουργήσουν κανονικά!

σε ευχαριστώ πολύ lasid! μακάρι, αν και όπως ανέφερα κάτι δεν μου άρεσε. δεν είναι δυνατόν να ξεκινάνε τα μαθήματα στις 1/10 και αυτοί θα έχουν απάντηση μετά από 2 εβδομάδες όπως μου είπαν! φοβάμαι μήπως μου λένε ψέματα για να πάρουν  δικά τους άτομα!

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Μη ξεχνατε αυτη την δ/νση: http://et.diavgeia.gov.gr/f/oaed/find/unit:2337

Ολα εδω θα τα αναρτησουν, ειναι υποχρεωτικο, μπαινετε καθημερινα και αν δειτε καποια παρατυπια κανετε μηνυση για να απολυθουν. Φτανει πια με τα λαμογια του ΟΑΕΔ, τωρα φοβουνται ολοι μηπως τους απολυσουν.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
σε ευχαριστώ πολύ lasid! μακάρι, αν και όπως ανέφερα κάτι δεν μου άρεσε. δεν είναι δυνατόν να ξεκινάνε τα μαθήματα στις 1/10 και αυτοί θα έχουν απάντηση μετά από 2 εβδομάδες όπως μου είπαν! φοβάμαι μήπως μου λένε ψέματα για να πάρουν  δικά τους άτομα!
Δεν μπορούν να πάρουν κανένα άλλο άτομο. Είσαι η πρώτη και πρέπει να αρνηθείς για να περάσουν στον επόμενο.

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Η συμπάθεια είναι το Α και το Ω στον ΟΑΕΔ όπως πολύ σωστά λέει και ο porcupinetree!
Θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο. Οι ΤΕ ωρομίσθιοι μπορούν να πάρουν σχεδιαστικό μάθημα αντί για ΠΕ12 & 17;
Επίσης μπορούν οι ΤΕ ωρομίσθιοι να πάρουν ως Β ανάθεση θεωρίες;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Μη ξεχνατε αυτη την δ/νση: http://et.diavgeia.gov.gr/f/oaed/find/unit:2337

Ολα εδω θα τα αναρτησουν, ειναι υποχρεωτικο, μπαινετε καθημερινα και αν δειτε καποια παρατυπια κανετε μηνυση για να απολυθουν. Φτανει πια με τα λαμογια του ΟΑΕΔ, τωρα φοβουνται ολοι μηπως τους απολυσουν.
Σε ευχαριστούμε πολυ mokrina. Τώρα θα μπορούμε να παρακολουθούμε όλοι τι γίνεται!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Οι ΤΕ ωρομίσθιοι μπορούν να πάρουν σχεδιαστικό μάθημα αντί για ΠΕ12 & 17;
Επίσης μπορούν οι ΤΕ ωρομίσθιοι να πάρουν ως Β ανάθεση θεωρίες;
Σου απαντώ με κάθε επιφύλαξη: Στα σχεδιαστικά μαθήματα συνήθως υπάρχουν 2 εκπαιδευτικοί.
Αν ο ένας είναι ΤΕ, ο άλλος πρέπει να είναι ΠΕ. Επίσης, οι ΤΕ ωρομίσθιοι δεν μπορούν να διδάξουν θεωρίες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 322
Σύνολο: 345

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.