*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2013-2014  (Αναγνώστηκε 177748 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος polo792

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2013-2014
« Απάντηση #294 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 06:59:27 μμ »
καλυτερα να κλαψει καποιος τα 35 ευρω παρα να παει να μαθει γαλλικα για να μπει ασπαιτε....

εμποριο ηταν πριν και εις βαρος ολων...
τωρα ειναι τυχη...πολυ καλυτερο λεω εγω!

δημοσια εκπαιδευση δεν υπηρχε και οταν η ασπαιτε επαιρνε κοσμο με κριτηριο την διδακτικη προυπηρεσια, δεν υπηρχε οταν επαιρνε κοσμο με βαση τις ξενες γλωσσες και τον βαθμο πτυχιου δεν χρειαζοταν η κληρωση να το ανακαλυψουμε...

απλα η κληρωση για μια παιδαγωγικη επιμορφωση που μπορει αυριο να μην εισαι καν σε ταξη ειναι πολυ καλυτερη...

απορω με μερικους...θελετε εμποριο πτυχιων...και μετα να κλαιτε γιατι δεν πιανουν τοπο...

παλι καλα,δεν κοιταζω πλεον το βαθμο πτυχιου στο αει αθηνας που τελειωσα με του αλλου στο τει καρδιτσας!

το παιδαγωγικο επρεπε να ειναι ελευθερο σε ολο τον κοσμο!
η τουλαχιστον να το κανει καποιος αφου διοριστει στην εκπαιδευση...


τωρα αν απο πριν θελατε γαλλικα,και μετα παιδαγωγικο και αχρειαστα και τα 2 ειναι και αυτο μια αποψη!

παλια ειχαμε τον αδιοριστο πτυχιουχο και σημερα τον πτυχιουχο ξενογλωσσο μεταπτυχιακο με παιδαγωγικη καταρτιση!μεγαλη εξελιξη φιλε μου....και να σε δω αυριο υπαλληλο σε καφετερια!
συμφωνω απολυτα.....αλλα πες μου εμενα τωρα....ειμαι 41. ειχα 15 χρονια σε ιδιωτικο λυκειο που εκλεισε. εχω 3 επιτυχιες στον ασεπ με βαθμο>15 και μπαιναν κατι 10ρια με ασπαιτε. ειμαι δευτερος σε μορια στον πινακα αναπληρωτων σε ολη την ελλαδα αλλα 113 σειρα αν θυμαμαι καλα ....με ασπαιτε κατεβαινω σειρα 10 περιπου. προηγουνται κατι καρπεροι...εγω δεν ημουν τοσο δυστυχως. ειμαι ωρομισθιος στις επας του οαεδ που κλεινουν σε 2 χρονια....βλεπω κατι αγγελιες για εργασια και ολες λενε μεχρι 32-35χρ. Με ασπαιτε αν μπω εχω μια ελπιδα....χωρις ασπαιτε καμια....αντε βρες ακρη σ αυτο το αδιεξοδο.................

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:21:15 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10880
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2013-2014
« Απάντηση #295 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 07:11:53 μμ »
Θα μπεις βρε polo792 στην ΑΣΠΑΙΤΕ.
Ξέχασες; 98% πιθανότητες έχεις για εισαγωγή!

Αποσυνδεδεμένος nikikostas123

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2013-2014
« Απάντηση #296 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 07:45:01 μμ »
συμφωνω απολυτα.....αλλα πες μου εμενα τωρα....ειμαι 41. ειχα 15 χρονια σε ιδιωτικο λυκειο που εκλεισε. εχω 3 επιτυχιες στον ασεπ με βαθμο>15 και μπαιναν κατι 10ρια με ασπαιτε. ειμαι δευτερος σε μορια στον πινακα αναπληρωτων σε ολη την ελλαδα αλλα 113 σειρα αν θυμαμαι καλα ....με ασπαιτε κατεβαινω σειρα 10 περιπου. προηγουνται κατι καρπεροι...εγω δεν ημουν τοσο δυστυχως. ειμαι ωρομισθιος στις επας του οαεδ που κλεινουν σε 2 χρονια....βλεπω κατι αγγελιες για εργασια και ολες λενε μεχρι 32-35χρ. Με ασπαιτε αν μπω εχω μια ελπιδα....χωρις ασπαιτε καμια....αντε βρες ακρη σ αυτο το αδιεξοδο.................

τι να σου πω....εχεις 15 χρονια στην ταξη και δεν θεωρεισαι παιδαγωγος!και βαζουν παιδαγωγικο τα παιδακια με γαλλικα 23 χρονων...
αυτο ειναι το ελλαδισταν...

παιδαγωγικο επρεπε μονο οσοι διοριζονται!κανενας αλλος,για να μην ταλαιπωρειται ο κοσμος!!!και ποσο μαλλον με γαλλικα και χαρτια να μπεις σε κατι που αυριο παιζει να μην σου χρησιμευσει πουθενα!


αλλα βεβαια εδω περα ο ενας εχει μεταπτυχιακο λεει μετρα αυτο,ο αλλος γαλλικα μετρα αυτα κλπ κλπ
ας παιξουμε με κληρωση τωρα και ας παμε τα γαλλικα στον ιδιωτικο τομεα που μετρανε πολυ!

και για να τελειωνουμε:η εκπαιδευση ειναι το μοναδικο επαγγελμα στην ελλαδα που δεν αξιολογειται για το εργο σου στην ταξη...το πιο σημαντικο...μετρανε παιδια,γαλλικα,παιδαγωγικα κλπ και κανενας το μαθημα που κανεις!για αυτο και ειναι απατη και ασοβαρο επαγγελμα!
με 1 ασεπ 3 ωρων δεν γινεται αξιολογηση στο επακρο!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2013, 07:51:43 μμ από nikikostas123 »

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2013-2014
« Απάντηση #297 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 07:52:20 μμ »
Δεν ξέρω αν στον ιδιωτικό τομέα μετράν τα γαλλικά και τα λοιπά, αυτό που είναι σίγουρο είναι ότι το βύσμα είναι το Νο.1 για τον ιδιωτικό τομέα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:21:15 »

Αποσυνδεδεμένος polo792

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2013-2014
« Απάντηση #298 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 07:56:15 μμ »
Δεν ξέρω αν στον ιδιωτικό τομέα μετράν τα γαλλικά και τα λοιπά, αυτό που είναι σίγουρο είναι ότι το βύσμα είναι το Νο.1 για τον ιδιωτικό τομέα
DIM αυτο πιστευα κι εγω.....αλλα αρχιζω να αναθεωρω...τα περι βυσματος. Οσο βυσμα και να εχεις στον ιδιωτικο τομεα αν δε φερνεις 5 φορες οσα περνεις θα σε ξερασει.....ενω ο δημοσιος τομεας θα σε εχει εκει και θα σε λιβανιζει μεχρι συνταξιοδοτησης....

Αποσυνδεδεμένος nikikostas123

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2013-2014
« Απάντηση #299 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 08:32:07 μμ »
καλα και τα πτυχια αλλα τα χρονια περναν...ο συναδελφος ειναι 41 και ειναι στον αερα...
εχει φυγει κοσμος πολυς απο εκπαιδευση αναγκαστικα γιατι αυτο το πραγμα δεν τελειωνει ποτε....
και θα φυγουν και αλλοι....εγω ξερω πολλους που θελουν δουλεια εξω στον ιδιωτικο τομεα παρα να συνεχισουν το κυνηγι μαγισσων στην εκπαιδευση...

δεν σας κανει εντυπωση για θεσεις 100 κανουν αιτησεις μονο 200;

ο 30ρης νεος ειναι ετοιμος για δουλεια...ειναι να βγει στην παραγωγη...δεν ειναι στην ελλαδα να τον εχεις να μαζευει μορια και χαρτια και να παιζει με τα ποια κριτηρια θα του κατσουν κλπ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2013, 08:37:05 μμ από nikikostas123 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10880
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2013-2014
« Απάντηση #300 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 09:08:42 μμ »
Συνεπώς συνάδελφοι το συμπέρασμα είναι ότι καλώς έγινε από φέτος η εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ με κλήρωση από το ΕΑΠ.
Ας μην πλατιάσουμε περισσότερο τη συζήτηση και ας μείνουμε στο θέμα που πλέον έχει να κάνει με τα αποτελέσματα των αιτήσεων που έχουν υποβληθεί.

Αποσυνδεδεμένος SoniaBp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2013-2014
« Απάντηση #301 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 03:58:37 μμ »
Καλή επιτυχία σε όλους!!! Άντε να δούμε και στο Βόλο τι θα γίνει...70 θέσεις για 293 άτομα... :o

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10880
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2013-2014
« Απάντηση #302 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 04:29:07 μμ »
SoniaBp καλωσήρθες στο pde. Ο Βόλος μαζί με τη Θεσσαλονίκη έχουν τις πιο δύσκολες αναλογίες. Θα εισαχθεί περίπου ο ένας στους τέσσερις! Θυμίζω ότι στη Θεσσαλονίκη έγιναν 657 αιτήσεις για 160 θέσεις. Είμαστε όλοι σε αναμονή. Υπομονή μέχρι την πέμπτη που θα βγούνε τα αποτελέσματα.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2013-2014
« Απάντηση #303 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 08:07:13 μμ »
Eγω εχω να πω κάτι: κακώς και κάκιστα έγινε η εισαγωγή με κλήρωση.
Εξηγούμαι: ηλίθιοι είμασταν εμείς που τρέχαμε για πτυχία;; OXI BEBAIA (άλλωστε τα πτυχία γλωσσομάθειας δεν πάνε ποτέ χαμένα).

Δεύτερον: το επίπεδο της ΑΣΠΑΙΤΕ θα μειωθεί κατακόρυφα πλέον. Είναι σίγουρο αυτό, μιας και θα εισαχθεί και η κουτσή μαρίκα. Π.χ. τελειώνω εγώ το τελευταίο ΤΕΙ, με βάση εισαγωγής 2 και μπαίνω ΑΣΠΑΙΤΕ. Φανταστείτε στην τύχη να εισαχθεί το μεγαλύτερο ποσοστό φοιτητών από αυτό το ΤΕΙ.

Τρίτον: το γεγονός ότι η ΑΣΠΑΙΤΕ κάνει κλήρωση, σημαίνει ότι έχει ήδη μειώσει το επίπεδο σπουδών της κατακόρυφα, μιας και λέει σε ολους ελάτε ότι και να είστε. Το μόνο θετικό για την ΑΣΠΑΙΤΕ θα είναι ζεστό χρήμα και τίποτα άλλο

Τέταρτον: να περιμένετε χαμηλό επίπεδο σπουδών φέτος, ίσως το χειρότερο των τελευταίων ετών


Πέμπτον και σημαντικότερο:  όσοι πιο πολλοί έχετε ΑΣΠΑΙΤΕ τόσο χειρότερο, διότι ήδη είναι κορεσμένα τα πράγματα. Σε ένα πιθανό μελλοντικό διαγωνισμό ΑΣΕΠ η ΑΣΠΑΙΤΕ πλεον δεν θα έχει κανένα απολύτως κύρος, μιας και όλοι θα την έχουν. Επομένως η ποιότητα ήδη του πτυχίου και η αίγλη του έχουν πέσει κατακόρυφα. Είναι σαν να πουλάω ένα προϊόν που είναι brand name σε εξευτελιστικές τιμές και σε όλους. Μπορεί να βγάλω κανα φράγκο, αλλά η αγορά λέει ότι το προιόν αυτό δεν θα έχει καμία απήχηση και αξία , μιας και είναι ένα από τα ίδια, επομένως μεσοπρόθεσμα όλο αυτό θα είναι εις βάρος της ΑΣΠΑΙΤΕ και των αποφοίτων.

Δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια όσο και αν δεν αρέσει σε κάποιους.

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2013-2014
« Απάντηση #304 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 08:49:10 μμ »
Συμφώνώ με τον Foibos απόλυτα. Ότι πιο βλακώδες έκανε η ΑΣΠΑΙΤΕ η οποία έιχε κ ένα κύρος καθώς έμπαιναν άτομα με προσόντα. Η ασπαιτε προσωπικά με έκανε να στραφώ κ σε μεταπτυχιακό για να γίνω πιο ανταγωνιστική κ να εισαχθώ σε περίπτωση που δεν μου έδινε το μεταπτυχιακό μου την παιδαγωγική επάρκεια.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2013-2014
« Απάντηση #305 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 11:05:20 μμ »
Α δεν παρατήρησα ότι έβγαλαν τα στατιστικά. Επομένως τυχεροί είναι αυτοί που δήλωσαν Ρόδο και Μυτιλήνη

Τώρα ποιος ξέρει τι αλγόριθμο και τι μαιμουδιες θα κάνει ο αλγόριθμος αυτός....λέω εγώ.
Λες και θα κάνει κλήρωση ΛΟΤΤΟ για τα εκατομμύρια το παρουσιάζει η ΑΣΠΑΙΤΕ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2013, 11:17:52 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος polo792

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2013-2014
« Απάντηση #306 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 01:19:38 πμ »
Eγω εχω να πω κάτι: κακώς και κάκιστα έγινε η εισαγωγή με κλήρωση.
Εξηγούμαι: ηλίθιοι είμασταν εμείς που τρέχαμε για πτυχία;; OXI BEBAIA (άλλωστε τα πτυχία γλωσσομάθειας δεν πάνε ποτέ χαμένα).

Δεύτερον: το επίπεδο της ΑΣΠΑΙΤΕ θα μειωθεί κατακόρυφα πλέον. Είναι σίγουρο αυτό, μιας και θα εισαχθεί και η κουτσή μαρίκα. Π.χ. τελειώνω εγώ το τελευταίο ΤΕΙ, με βάση εισαγωγής 2 και μπαίνω ΑΣΠΑΙΤΕ. Φανταστείτε στην τύχη να εισαχθεί το μεγαλύτερο ποσοστό φοιτητών από αυτό το ΤΕΙ.

Τρίτον: το γεγονός ότι η ΑΣΠΑΙΤΕ κάνει κλήρωση, σημαίνει ότι έχει ήδη μειώσει το επίπεδο σπουδών της κατακόρυφα, μιας και λέει σε ολους ελάτε ότι και να είστε. Το μόνο θετικό για την ΑΣΠΑΙΤΕ θα είναι ζεστό χρήμα και τίποτα άλλο

Τέταρτον: να περιμένετε χαμηλό επίπεδο σπουδών φέτος, ίσως το χειρότερο των τελευταίων ετών


Πέμπτον και σημαντικότερο:  όσοι πιο πολλοί έχετε ΑΣΠΑΙΤΕ τόσο χειρότερο, διότι ήδη είναι κορεσμένα τα πράγματα. Σε ένα πιθανό μελλοντικό διαγωνισμό ΑΣΕΠ η ΑΣΠΑΙΤΕ πλεον δεν θα έχει κανένα απολύτως κύρος, μιας και όλοι θα την έχουν. Επομένως η ποιότητα ήδη του πτυχίου και η αίγλη του έχουν πέσει κατακόρυφα. Είναι σαν να πουλάω ένα προϊόν που είναι brand name σε εξευτελιστικές τιμές και σε όλους. Μπορεί να βγάλω κανα φράγκο, αλλά η αγορά λέει ότι το προιόν αυτό δεν θα έχει καμία απήχηση και αξία , μιας και είναι ένα από τα ίδια, επομένως μεσοπρόθεσμα όλο αυτό θα είναι εις βάρος της ΑΣΠΑΙΤΕ και των αποφοίτων.

Δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια όσο και αν δεν αρέσει σε κάποιους.
φιλε foibos σε ενα θα διαφωνησω μαζι σου.....απο που κι ως που να μετρανε τα πτυχια ξενων γλωσσων, τα μεταπτυχιακα κλπ και 15 χρονια διδακτικης προυπηρεσιας σε ιδιωτικο λυκειο να βαθμολογουνται με 0 μορια????????

Αποσυνδεδεμένος nikikostas123

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2013-2014
« Απάντηση #307 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 11:21:26 πμ »
εγω λεω για να ανεβει το επιπεδο στους εισακτεους στις πανελληνιες να βαλουν ως κριτηριο 2 ξενες γλωσσες!
και αν δεν εχει 1 παιδι λεφτα να παει δεν πειραζει!

τι σχεση εχουν τα γαλλικα με το παιδαγωγικο;ενα νεο παιδι θελει να γινει καθηγητης;θελει πτυχιο και παιδαγωγικο...

πρεπει να το βαλεις με το ζορι να παρει γαλλικα;πρεπει για να δουλευει το συστηματακι...

εσεις που μαζευετε χαρτια τωρα και θελετε να μετρανε παντου και παντα προσεξτε σε καμμια 5τια μην δεν χρησιμευουν σε διορισμο και κλαιγεστε οτι σας δουλεψαν...
καποιοι τα λεγαν χθες αυτα!

foibos θες να μετρανε γαλλικα και μεταπτυχιακα στην ασπαιτε;αν θες διασφαλισε πως δινονται αυτα σε κοσμο(αλλο με λεφτα εξωτερικο,αλλο με βυσμα ελλαδα κλπ) και μετα ζητα να μετραν!
και κατι τελευταιο!ο πατερας μου αποφοιτος γυμνασιου ξερει περισσοτερα γραμματα απο μας τα παιδια των χαρτιων!
γιατι αραγε;;;;και το μαθημα στην ταξη σημερα ειναι καλυτερο με τα πολλα χαρτια!ναι ναι.....


ελληνας πτυχιουχος το 2000:θα κανω μεταπτυχιακο οτι να ναι αντικειμενο δεν εχει κανεις,θα ξεχωριζω στο δημοσιο
ελληνας πτυχιουχος το 2010:θα κανω μεταπτυχιακο οχι οτι να ναι ,σε καλο αντικειμενο να πιασει τοπο στον ιδιωτικο τομεα γιατι δημοσιο βρωμισε η δουλεια...ολοι εχουν εγω θα παω σε καλο χαρτι!
ελληνας πτυχιουχος το 2020:κανω μεταπτυχιακο απο χομπι...πουθενα δεν χρησιμευει!

πως αλλαζουν οι καιροι λεω εγω!

τσακωνονται τα μικρα αδιοριστα για το τι πτυχια θα μετρανε στο δημοσιο!γαλλικα για να παρεις λεω εγω θα πρεπει να εχεις μεταπτυχιακο,να ειναι ανεβασμενο το επιπεδο!

foibos μεταπτυχιακο που εκανες γιατι δεν φωναζες να μετραει το παιδαγωγικο στους εισακτεους;για ανεβασμενο επιπεδο;και στο παιδαγωγικο θες να μετραει το μεταπτυχιακο;φιλε μου αν θες παντου το ιδιο!

ετσι γινεται στο ελλαδισταν...οταν εχεις κοσμο να κανει μεταπτυχιακο για να μπει στην ασπαιτε!
μαλλον μεταπτυχιακο θε επρεπε να κανει καποιος για αλλο λογο!ερευνα κλπ παιρνουν χαρτια καποιοι και δεν ξερουν ποια ειναι η ουσια τους!



ενα παιδι στα γραμματα σημερα μπορει να παρει απο πολλες πηγες μορφωση και εφοδιο για ζωη:πτυχιο,μεταπτυχιακο,διδακτορικο,παιδαγωγωγικο,γλωσσες,σεμιναρια ειδικης αγωγης,νοηματικη κλπ
οτι θελει ο καθενας κανει!αλλα απο που και ως που για να παρεις μια μορφωση μου λετε να υπαρχει κριτηριο καποια αλλη μορφωση;κολλαει αυτο;

μαλλον μπερδευστε με μια καμμια προκυρηξη στο δημοσιο καποιοι και εχετε πλακα!

θα εισηγηθω στα μεταπτυχιακα να εχεις ασπαιτε για να μπεις!!!


μεταπτυχιακο κανεις για ερευνα
στην ελλαδα καναμε για διορισμο
και φτασαμε να κανουμε για να μπουμε στην ασπαιτε!

δουλευεστε με τον εαυτο σας μερκοι μου φαινεται!φωναξτε γιατι δεν μετραει!εχετε δικιο...καπου πρεπει να μετρησει και ας μην κολλαει!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2013, 12:03:32 μμ από nikikostas123 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 518
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 693
Σύνολο: 705

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.