*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14  (Αναγνώστηκε 872392 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος brad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1176 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 11:38:32 μμ »
αν κάποιος ξεκινούσε και έγραφε:
είναι τα μεταπτυχιακά του εξωτερικού ίδια με εκείνα της Ελλάδας όταν ΔΕΝ μπορείς να μπεις σε ΜΠΣ αν ΔΕΝ έχεις μέσο ή αν ΔΕΝ ασχοληθείς με τις φοιτητικές παρατάξεις και αν στην συνέντευξη που σου κάνουν ΔΕΝ ξέρεις τον ωροσκόπο της Barbara Bateman αν η επιτροπή ΔΕΝ είναι μιλημένη για την περίπτωση σου;

μετά από αυτά τι περιθώριο συνεργασίας και με ποια ψυχολογία θα πήγαινες μαζί του να διεκδικήσεις τα αιτήματα που αφορούν όλους μας;
πραγματικά όπως έγραψε και η eva 2, γάιδαροι μαλώνανε σε ξένο αχυρώνα
Μα και στην Ιταλία, η επιτροπή μιλημένη είναι... Ή για την ακρίβεια, μιλιά δεν βγάζει... Γιατί αν κάποιος από την επιτροπή κάνει ερώτηση στον έλληνα φοιτητή που παρουσιάζει την εργασία του και ο οποίος δεν γνωρίζει την ιταλική γλώσσα, τότε θα έρθουν και οι δύο σε δύσκολη θέση και κανείς δεν το θέλει, οπότε όλα μέλι γάλα... και έτσι και φέτος θα δουλεύουμε μια χαρά για να παίρνουμε τα 650 ευρώ μέσω ΕΣΠΑ. Σε καλή μας μεριά λοιπόν! Και του παραχρόνου, τα 490 του ΟΑΕΔ, πολλά θα μας είναι...

(ότι αναφέρω παραπάνω, είναι απλά αυτό που μου έχουν περιγράψει δύο μαστεράδες συνάδελφοι, δεν έχω πρσθέσει ή αφαιρέσει τίποτα, ούτε τα έχω βγάλει από το μυαλό μου, απλώς τα μοιράζομαι μαζί σας, ο καθένας βέβαια μπορεί να τα αμφισβητήσει, να διαφωνήσει ή να συμφωνήσει, οι παροικούντες την ιερουσαλήμ γνωρίζουν...)

Αλλά, τι θέλω και μιλάω κι εγώ ο γάιδαρος στον ξένο (ιταλικό) αχυρώνα, το μπελά μου βρίσκω... Arrivederciiii

"Ό,τι είναι, είναι. Ό,τι δεν είναι, δεν είναι. Απορροφάσαι τόσο με εκείνο που δεν είναι, ώστε χάνεις αυτό που είναι."

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:01:24 »

Αποσυνδεδεμένος Icarus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1177 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 11:39:05 μμ »
Κάθε Σεπτέμβρη η ίδια ιστορία!Ποιος τη έχει πιο μεγάλη...(την προϋπηρεσία, το master, το βαθμό στο πτυχίο, τη βαθμολογία στον ΑΣΕΠ). Όλοι εναντίον όλων!Μας πετάνε μια μπριζόλα (κάθε χρόνο και μικρότερη) και εμείς ξεσκίζουμε ο ένας τον άλλο ανώνυμα...με το δηλητήριο στο στόμα και τον κυνισμό να περισσεύει...για το ποιος την αξίζει περισσότερο.
Κρίμα για όλους μας, μας αξίζει τελικά ο τρόπος που μας συμπεριφέρονται.

Υ.Γ. Πάντως η διαφήμιση του pde εμένα τουλάχιστον μου φαίνεται κάθε χρόνο και πιο ελκυστική. IEK Le Monde, ΣΕΦ το επάγγελμα της δεκαετίας. Φαΐ + Διαμονή (στο εστιατόριο) + Μισθός, τι άλλο θέλετε;


Fly, on your way, like an eagle,
Fly as high as the sun...

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1178 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 11:40:36 μμ »
Οριστε κατα φωνη!!!
Μπορεις να απευθυνθεις στον valentino διπλα
http://www.pde.gr/index.php?topic=22209.msg728962;topicseen#new

Αποσυνδεδεμένος evip6

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1179 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 11:46:52 μμ »
Brad, που ξερεις οτι θα ειναι 650?? αναφερεται καπου??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:01:24 »

Αποσυνδεδεμένος brad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1180 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 11:51:10 μμ »
Brad, που ξερεις οτι θα ειναι 650?? αναφερεται καπου??
Τις τελευταίες μέρες ακούγεται πάρα πολύ έντονα. Δεν υπάρχει κάπου γραμμένο. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα επιβεβαιωθούν τα σενάρια. Καλή μας νύχτα και να προχωράμε πάντα με αισιοδοξία!
"Ό,τι είναι, είναι. Ό,τι δεν είναι, δεν είναι. Απορροφάσαι τόσο με εκείνο που δεν είναι, ώστε χάνεις αυτό που είναι."

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1181 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 11:54:00 μμ »
Βrad πεταξες βομβα..εγω σε ερωτηση που ειχα κανει πηρα απαντηση οτι  μισθολογικα δεν αλλαζει κατι..που κυκλοφορησε αυτο???

Αποσυνδεδεμένος mendor

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 518
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1182 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 11:57:38 μμ »
Τις τελευταίες μέρες ακούγεται πάρα πολύ έντονα. Δεν υπάρχει κάπου γραμμένο. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα επιβεβαιωθούν τα σενάρια. Καλή μας νύχτα και να προχωράμε πάντα με αισιοδοξία!


Φυσικα! Οτι λες μεχρι τωρα ειναι απο τα αγραφα!!!!

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1183 στις: Σεπτέμβριος 26, 2013, 12:01:13 πμ »
 Μία απορία ενός άσχετου, επειδή βλέπω οτι το θέμα είναι δημοφιλές: για πόσα σχολεία στην Ελλάδα μιλάμε; Και για πόσες θέσεις αναπληρωτών; Και σε ποιές ειδικότητες, σε όλες ή αφορά μόνον υγείας και πρόνοιας;
  

Αποσυνδεδεμένος brad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1184 στις: Σεπτέμβριος 26, 2013, 12:03:59 πμ »
Βrad πεταξες βομβα..εγω σε ερωτηση που ειχα κανει πηρα απαντηση οτι  μισθολογικα δεν αλλαζει κατι..που κυκλοφορησε αυτο???
Κυκλοφορεί εδώ και μέρες στο χώρο μας, που αλλού; Από συναδέρφους, πρώην δ/ντες... Εκτός κι αν έχει διαρρεύσει σκοπίμως για λόγους που δεν γνωρίζουμε. Πάντως, αν κάποιος έχει ακούσει κάτι ανάλογο, να το πει. Προσωπική μου γνώμη, δεν νομίζω να ισχύσει, αλλά μας έχουν μάθει να λέμε: "αυτό; αποκλείεται, σιγά μην γίνει" και στο τέλος... Απλά το συνδέουν με την υποτιθέμενη μεγάλη αύξηση του αριθμού των προσλήψεων μέσω ΕΣΠΑ, από 3970 σε 5700.
"Ό,τι είναι, είναι. Ό,τι δεν είναι, δεν είναι. Απορροφάσαι τόσο με εκείνο που δεν είναι, ώστε χάνεις αυτό που είναι."

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1185 στις: Σεπτέμβριος 26, 2013, 12:17:23 πμ »
Κυκλοφορεί εδώ και μέρες στο χώρο μας, που αλλού; Από συναδέρφους, πρώην δ/ντες... Εκτός κι αν έχει διαρρεύσει σκοπίμως για λόγους που δεν γνωρίζουμε. Πάντως, αν κάποιος έχει ακούσει κάτι ανάλογο, να το πει. Προσωπική μου γνώμη, δεν νομίζω να ισχύσει, αλλά μας έχουν μάθει να λέμε: "αυτό; αποκλείεται, σιγά μην γίνει" και στο τέλος... Απλά το συνδέουν με την υποτιθέμενη μεγάλη αύξηση του αριθμού των προσλήψεων μέσω ΕΣΠΑ, από 3970 σε 5700.

Και μένα με προβλημάτισε αυτή η γεναιοδωρία τους σε ό,τι αφορά τον αριθμό των προσλήψεων και αμέσως σκέφτηκα μήπως δίνουν περισσότερες πιστώσεις αλλά με λιγότερο μισθό. Μπορεί η τακτική πλέον να είναι: "...δουλεύετε περισσότεροι αλλά με λιγότερα χρήματα..."

Υ.Γ. Δεν έχω ακούσω κάτι σχετικά ούτε έχω συζητήσει τίποτα με κανένα συνάδελφο, διευθυντή, γνωστό γνωστου κτλ. Προσωπικούς προβληματισμούς παραθέτω...

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1186 στις: Σεπτέμβριος 26, 2013, 12:20:26 πμ »
ούτε τις σπουδές δεν θα ξεπληρώσουμε.... χεχε
Σχολείο σπίτι και τούμπαλιν. Μη σας πω οτι και κανά ράντζο στο σχολείο θα είναι και μια λύση...

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1187 στις: Σεπτέμβριος 26, 2013, 12:25:10 πμ »
Δεν ειπα "αποκλειεται να γινει ή σιγα μην γινει" εδω εχουν γινει πραγματα σε μια νυχτα...κι αν θες την γνωμη μου μελλοντικα εκει το  βλεπω να πηγαινει , αυτη η φημη κυκλοφορησε οντως απο  πρωην διευθυντες  την περσινη περιοδο   αλλα δεν εννοουσαν τη φετινη  χρονια  και το σημαντικο δεν γραφτηκε καπου (ακομα τουλαχιστον...)
 *greedo οι περισσοτερες ειδικοτητες εμπλεκοντε και αρκετες θεσεις αναπληρωτων μπορεις να δεις στο e-aitisi
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 26, 2013, 12:27:15 πμ από nero »

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1188 στις: Σεπτέμβριος 26, 2013, 12:30:36 πμ »
..

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1189 στις: Σεπτέμβριος 26, 2013, 12:32:36 πμ »
@ nero, ευχαριστώ για την απάντηση. Νόμιζα οτι το θέμα ήταν πολύ εξειδικευμένο και αφορούσε κυρίως λίγες ειδικότητες ή κάποιους με μεταπτυχιακά σε ειδική αγωγή κλπ.  ;)
  

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159833
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 505
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 520
Σύνολο: 533

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.