*

Αποστολέας Θέμα: Διοριστέοι 2008 -αδιόριστοι  (Αναγνώστηκε 30204 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Διοριστέοι 2008 -αδιόριστοι
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 27, 2014, 05:34:54 μμ »
Τι καιρο κανει στον πλανητη του;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι 2008 -αδιόριστοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:21:04 »

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι 2008 -αδιόριστοι
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 27, 2014, 06:09:02 μμ »
τι λες βρε παιδι μου;ο Καραογλου ενδιαφερεται και ειναι ανησυχος ο ανθρωπος για τους 24μηνιτες.Οι 24μηνιτες φιλολογοι βρισκονται σε καθεστως ομηριας,οι υπολοιποι δηλαδη 60-40 που εμειναν τι πρεπει να κανουν;
Πολυ καλα μας κανουν,και λιγα ειναι.....Μπραβο στον κ.Καραογλου(αν τον ρωτησεις αυριο τι ειναι το 24μηνο με ασεπ ,αραγε,θα ξερει να σε απαντησει;)

Αποσυνδεδεμένος gth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι 2008 -αδιόριστοι
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 27, 2014, 07:33:31 μμ »
Και πέρα από το 60-40 ,έχουν μείνει κι αλλού 24μηνα.Γιατί το εξειδικεύει τόσο;

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι 2008 -αδιόριστοι
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 27, 2014, 07:54:37 μμ »
Τι να πω;Το έλεγα τόσο καιρό πως αυτή η ΠΑΣΑΦ έχει μεγάλα δόντια μέσα στο Υπουργείο Παιδείας,αλλά είχα αποφύγει να κατονομάσω.Τώρα το παλικάρι ξεβρακώθηκε μόνο του,οπότε με βγάζει απο τον κόπο να τον δώσω εγώ!
Εντωμεταξύ,ας του πει κάποιος πως αυτούς που αποκαλεί ασεπ,το ΣτΕ τους έβγαλε παράνομους!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι 2008 -αδιόριστοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:21:04 »

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι 2008 -αδιόριστοι
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 27, 2014, 07:59:11 μμ »
Τι να πω;Το έλεγα τόσο καιρό πως αυτή η ΠΑΣΑΦ έχει μεγάλα δόντια μέσα στο Υπουργείο Παιδείας,αλλά είχα αποφύγει να κατονομάσω.Τώρα το παλικάρι ξεβρακώθηκε μόνο του,οπότε με βγάζει απο τον κόπο να τον δώσω εγώ!
Εντωμεταξύ,ας του πει κάποιος πως αυτούς που αποκαλεί ασεπ,το ΣτΕ τους έβγαλε παράνομους!
Κάποιοι άλλοι κάνουν κουμάντο μέσα στο υπουργείο.
123 μόνιμοι διορισμοί στο υπουργείο παιδείας και θρησκευμάτων το 2014. Όλες οι θέσεις είναι για κληρικούς για να μην μαλώνουμε στη μοιρασιά ούτε από ασεπ ούτε 24μηνο… https://diavgeia.gov.gr/luminapi/api/decisions/%CE%A9%CE%9B%CE%A9%CE%979-%CE%96%CE%A1%CE%9A/document

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι 2008 -αδιόριστοι
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 27, 2014, 08:10:32 μμ »
Τι να πω;Το έλεγα τόσο καιρό πως αυτή η ΠΑΣΑΦ έχει μεγάλα δόντια μέσα στο Υπουργείο Παιδείας,αλλά είχα αποφύγει να κατονομάσω.Τώρα το παλικάρι ξεβρακώθηκε μόνο του,οπότε με βγάζει απο τον κόπο να τον δώσω εγώ!
Εντωμεταξύ,ας του πει κάποιος πως αυτούς που αποκαλεί ασεπ,το ΣτΕ τους έβγαλε παράνομους!
  τυπε 72 θα στο πω τελευταια φορα κι αν θες να το καταλαβεις.ΠΡΩΤΟΝ δεν ειναι η ΠΑΣΑΦ EINAI ο πασαφ.Δευτερον το λεει κ το ονομα του .ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ.οι αναπληρωτες φιλολογοι μαχονται για τους αναπληρωτες και μονο γι αυτους,αναπληρωτες φιλολογους εννοω.Ο πασαφ ποτε δεν ζητησε διορισμο 24μηνιτων.το μονο που ζητα κ αγωνιζεται ειναι πιστωσεις για αναπληρωτες φιλολογους!!!Σε παρακαλω πολυ οχι αλλη επιθεση.

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι 2008 -αδιόριστοι
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 27, 2014, 08:19:55 μμ »
και κατι τελευταιο τυπε72 αν ο ΠΑΣΑΦ ειχε τετοια δοντια οπως ισχυριζεσαι φετος δεν θα εμεναν ανεργοι 9 στους 10 φιλολογοι...ενας απο αυτους κι εγω!!!!!λιγη λογικη χρειαζεται.ψαξε να βρεις μηπως καποιος αλλος συλλογος προωθει τετοια συμφεροντα......

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3428
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι 2008 -αδιόριστοι
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 27, 2014, 08:21:10 μμ »
Κάποιοι άλλοι κάνουν κουμάντο μέσα στο υπουργείο.
123 μόνιμοι διορισμοί στο υπουργείο παιδείας και θρησκευμάτων το 2014. Όλες οι θέσεις είναι για κληρικούς για να μην μαλώνουμε στη μοιρασιά ούτε από ασεπ ούτε 24μηνο… https://diavgeia.gov.gr/luminapi/api/decisions/%CE%A9%CE%9B%CE%A9%CE%979-%CE%96%CE%A1%CE%9A/document
συναδελφε αυτες ειναι ενα κομματι απο τους διορισμους τους φετινους......το υπουργειο οπως και να; εχει θα προχωρησει σε διορισμους φετος.....με τον α ή β τροπο......τωρα το ποσοι θα ειναι ειναι αλλο θεμα...ευχομαι να ειναι αρκετοι ωστε να καλυφθουν ολοι οι ασεπιτες .....μακαρι γιατι ειναι τεραστια αδικια με αυτους τους ανθρωπους εδω και 4 χρονια.....αυτο πρεπει να το καταλαβουνε καποιοι....και ναι ΔΕΝ ειμαι ασεπιτης.....απλα λεω τα αυτονοητα που θα επρεπε να λεει ο καθενας μας.

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι 2008 -αδιόριστοι
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 27, 2014, 08:24:12 μμ »
  τυπε 72 θα στο πω τελευταια φορα κι αν θες να το καταλαβεις.ΠΡΩΤΟΝ δεν ειναι η ΠΑΣΑΦ EINAI ο πασαφ.Δευτερον το λεει κ το ονομα του .ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ.οι αναπληρωτες φιλολογοι μαχονται για τους αναπληρωτες και μονο γι αυτους,αναπληρωτες φιλολογους εννοω.Ο πασαφ ποτε δεν ζητησε διορισμο 24μηνιτων.το μονο που ζητα κ αγωνιζεται ειναι πιστωσεις για αναπληρωτες φιλολογους!!!Σε παρακαλω πολυ οχι αλλη επιθεση.
Η επιστολή των 67 εναπομεινάντων 24μηνιτών φιλολόγων,τα λέει όλα!Υπάρχει στο alfavita,κάνε ένα κόπο να την διαβάσεις.Μήπως τα ονόματα που αναγράφονται,δεν είναι μέλη του ΠΑΣΑΦ;Αν δεν είναι,τότε να ανακαλέσω!

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3428
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι 2008 -αδιόριστοι
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 27, 2014, 08:25:09 μμ »
και κατι τελευταιο τυπε72 αν ο ΠΑΣΑΦ ειχε τετοια δοντια οπως ισχυριζεσαι φετος δεν θα εμεναν ανεργοι 9 στους 10 φιλολογοι...ενας απο αυτους κι εγω!!!!!λιγη λογικη χρειαζεται.ψαξε να βρεις μηπως καποιος αλλος συλλογος προωθει τετοια συμφεροντα......

συναδελφε τα πραγματα ειναι απλα.....στους φιλολογους εχει τελειωσει το 60-40..... ΜΗΠΩ΅λεω μηπως θα επρεπε να τελειωσει και σε αλλες ειδικοτητες και μετα να παρουνε σειρα ολοι....?????  για τους αναπληρωτες συναδελφε δεν μιλαμε γιατι οι πιστωσεις παραμενουν ελαχιστες....
Ειναι η 1η φορα που καποιος υπουργος παραδεχεται 22.000 κενα δημοσιως και ετσι δινεται η αφορμη για πιεσεις και για αμεσους διορισμους τουλαχιστον του 60-40 ετσι ωστε να τελειωνει καποιων ανθρωπων το μαρτυριο( το 60-40 το αναφερω γιατι δεν γινεται να διοριστει μονο το 60%...μακαρι να γινοτανε γιατι αυτοι αν και ειναι αδικημενοι)....απλα βλεπω οτι κανενας δεν πιεζει για τιποτα.....

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι 2008 -αδιόριστοι
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 27, 2014, 08:32:17 μμ »
Δεν με ενδιαφερει πως κινειται το υπουργειο και πως καποιες ομαδες...ο πασαφ δεν εμπλεκεται ομως σε διορισμους μονιμων.Επισης τυπε 72 μου κανει εντυπωση η σταση σου γιατι στο παρελθον εχουμε επικοινωνησει σε προσωπικο επιπεδο μεσω μηνυματων ,ξερεις τι πρεσβευω περι διορισμων και γνωριζεις πολυ καλα οτι παντοτε μιλαω για 100% ασεπ στους διορισμους εφοσον θυμα υπηρξα κι εγω αυητς της καταστασης....ειλικρινα απορω...επισης ποιος ειπε οτι ο πασαφ δεν θελει να διοριστουν οι φεκιτες??φυσικα και προηγουνται και το αξιζουν.αλλωστε στο καταστατικο του συλλογου ΤΟ ΑΣΕΠ εχει τον πρωτο και τον τελευταιο λογο.Ψαξε και βρες αλλου εχθρους οχι στον πασαφ που δινει τον αγωνα του με αξιοπρεπεια και περα απο κομματικους χρωματισμους.

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι 2008 -αδιόριστοι
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 27, 2014, 09:28:20 μμ »
Δεν με ενδιαφερει πως κινειται το υπουργειο και πως καποιες ομαδες...ο πασαφ δεν εμπλεκεται ομως σε διορισμους μονιμων.Επισης τυπε 72 μου κανει εντυπωση η σταση σου γιατι στο παρελθον εχουμε επικοινωνησει σε προσωπικο επιπεδο μεσω μηνυματων ,ξερεις τι πρεσβευω περι διορισμων και γνωριζεις πολυ καλα οτι παντοτε μιλαω για 100% ασεπ στους διορισμους εφοσον θυμα υπηρξα κι εγω αυητς της καταστασης....ειλικρινα απορω...επισης ποιος ειπε οτι ο πασαφ δεν θελει να διοριστουν οι φεκιτες??φυσικα και προηγουνται και το αξιζουν.αλλωστε στο καταστατικο του συλλογου ΤΟ ΑΣΕΠ εχει τον πρωτο και τον τελευταιο λογο.Ψαξε και βρες αλλου εχθρους οχι στον πασαφ που δινει τον αγωνα του με αξιοπρεπεια και περα απο κομματικους χρωματισμους.
Δεν έχω διάθεση αντιπαράθεσης μαζί σου.Το ερώτημα είναι ένα:οι εναπομείναντες 24μηνίτες εκφράζουν ή όχι τον ΠΑΣΑΦ;Αν δεν τον εκφράζουν,τότε δεν έχω κανένα πρόβλημα να ανακαλέσω όσα έχω πει για τον ΠΑΣΑΦ.Ουδείς αλάθητος!Θέλω όμως και μια απάντηση σ αυτό που ρωτάω.

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι 2008 -αδιόριστοι
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 27, 2014, 10:36:40 μμ »
Δεν έχω διάθεση αντιπαράθεσης μαζί σου.Το ερώτημα είναι ένα:οι εναπομείναντες 24μηνίτες εκφράζουν ή όχι τον ΠΑΣΑΦ;Αν δεν τον εκφράζουν,τότε δεν έχω κανένα πρόβλημα να ανακαλέσω όσα έχω πει για τον ΠΑΣΑΦ.Ουδείς αλάθητος!Θέλω όμως και μια απάντηση σ αυτό που ρωτάω.
Νομιζω πως εχω απαντησει ηδη!!!!Στειλε μια επιστολη στους 24μηνιτες φιλολογους και ζητησε τους εξηγησεις.Εμεις εχουμε να ασχοληθουμε με το εργασιακο μελλον των αναπληρωτων φιλολογων.Αυτη ειναι η δουλεια μας.

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι 2008 -αδιόριστοι
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 27, 2014, 11:38:19 μμ »
Νομιζω πως εχω απαντησει ηδη!!!!Στειλε μια επιστολη στους 24μηνιτες φιλολογους και ζητησε τους εξηγησεις.Εμεις εχουμε να ασχοληθουμε με το εργασιακο μελλον των αναπληρωτων φιλολογων.Αυτη ειναι η δουλεια μας.
Kαι μετα για να μην ξεχνιομαστε θα σε παρακαλουσα να ανακαλεσεις μιας και οπως δηλωνεις δεν εχεις προβλημα να το κανεις
υγ.δεν ρωτανε ενα μελος του Πασαφ αν τον εκφραζουν οι 24μηνιτες αλλα εναν 24μηνιτη αν τον εκφραζει ο Πασαφ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161768
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 444
Σύνολο: 464

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.049 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.