*

Αποστολέας Θέμα: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014  (Αναγνώστηκε 97509 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kaklaman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #196 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 12:42:21 μμ »
Στη Β΄Αθήνας για φιλολόγους μάλλον για πλεονάσματα πρέπει να μιλάμε. Από τα 42 κενά που καλύφθηκαν μερικά δεν είναι ολόκληρα (είναι για 10 ή 12 ώρες ή και λιγότερες ώρες,άρα πρέπει να συμπληρώσουν και σε άλλο σχολείο). Και ακόμη δεν έχουν τοποθετηθεί καμιά 30αριά φιλόλογοι που ήρθαν με απόσπαση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:49:07 »

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #197 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 12:53:37 μμ »
      
ΑΘΗΝΑ Α, Β, Γ, Δ   
   
   
ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ       5 (κοντά στη Βόνιτσα)
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ    
   
ΑΡΓΟΛΙΔΑ      
ΑΡΚΑΔΙΑ      
ΑΡΤΑ      2
ΑΧΑΙΑ      
ΒΟΙΩΤΙΑ      
ΓΡΕΒΕΝΩΝ       
 ΔΡΑΜΑ   
ΔΥΤΙΚΗ ΑΤΤΙΚΗ      
   
ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ      Δ΄ Δωδεκανήσου:17, 9
ΕΒΡΟΣ      5
   
ΕΥΒΟΙΑ      
ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ      Γ΄ Ευρυτανία: 6
ΖΑΚΥΝΘΟΣ      
ΗΛΕΙΑ      
ΗΜΑΘΙΑ      18
ΗΡΑΚΛΕΙΟ      
ΘΕΣΠΤΡΩΤΙΑ      3
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Α      
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Β      
   
   
   
ΙΩΑΝΝΙΝΑ      
ΚΑΒΑΛΑ      
   
ΚΑΡΔΙΤΣΑ      
ΚΑΣΤΟΡΙΑ      
ΚΕΡΚΥΡΑ      25
ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑ      
ΚΙΛΚΙΣ      
ΚΟΖΑΝΗ      
ΚΟΡΙΝΘΙΑ      
ΚΥΚΛΑΔΕΣ      
ΛΑΚΩΝΙΑ      6
ΛΑΡΙΣΑ      
ΛΑΣΙΘΙ      
ΛΕΣΒΟΣ      
ΛΕΥΚΑΔΑ     
ΜΑΓΝΗΣΙΑ      
ΜΕΣΣΗΝΙΑ      9
ΞΑΝΘΗ      
ΠΕΙΡΑΙΑΣ     
ΠΕΛΛΑ      
ΠΙΕΡΙΑ      
ΠΡΕΒΕΖΑ      
ΡΕΘΥΜΝΟ      
ΡΟΔΟΠΗ      1
ΣΑΜΟΣ      
ΣΕΡΡΕΣ      
ΣΙΒΙΤΑΝΙΔΕΙΟΣ      
ΤΡΙΚΑΛΑ       
ΦΘΙΩΤΙΔΑ      Λαμία:
ΦΛΩΡΙΝΑΣ       4
ΦΩΚΙΔΑΣ       
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ      
ΧΑΝΙΑ      
ΧΙΟΣ      
   
   Σύνολο   101

Αποσυνδεδεμένος pupsi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 803
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όχι με λόγια, με έργα το άδικο πολέμα....
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #198 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 01:59:18 μμ »
Αν τόσο καιρό καταγράφατε τα κενά από τους πίνακες που έβγαζαν κάποιες ΔιΔε με λειτουργικά κενά και πλεονάσματα, σβήστε και τα υπόλοιπα..... Πριν τις τοποθετήσεις αποσπασθέντων και όσων βρίσκονται σε διάθεση δεν μπορούμε να μιλάμε για κενά!!!

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #199 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 04:11:10 μμ »
Αφαιρουμε τα 2 της Kεφαλληνιας και προσθετουμε 18 στην Ημαθια  ;)
Η Ημαθία ούτε πέρσι δεν είχε 18 κενά πώς έχει φέτος;Ας  δίνουμε  έγκυρες πληροφορίες όχι τίποτε άλλο αλλά για να μη δίνουμε φρούδες ελπίδες στον κόσμο.
H πληροφορια μου ειναι απο φιλολογο του νομου Ημαθιας που ειχε κανει αιτηση για αποσπαση και φυσικα δεν πηρε.Προσωπικα δινω μεγαλυτερη βαση στα λεγομενα ενος μονιμου παρα στα κενα που δινουν οι διευθυνσεις.Ας μας φρεσκαρουμε  λιγο τη μνημη με τους μαθηματικους στη Β  Θεσ/κης και τους φιλολογους στη Δ Κυκλαδων για να συνειδητοποιησουμε τι ωραια  και κυριως'' εγκυρα ''υπολογιζουν τα κενα οι διευθυνσεις.Τωρα αν τα κενα θα τα καταπιουν,θα τα μοιρασουν στους 01,10,13,05,06,07 η  θα τα δωσουν στη  β φαση αποσπασεων δεν  ειμαι σε θεση να το γνωριζω...εδω δεν ξερει τι θελει να κανει το υπ.παιδειας...εγω θα ξερω?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:49:07 »

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #200 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 04:31:41 μμ »
 Νομίζω ότι δεν πρέπει να κατηγορούμαστε και για την επικαιροποίηση των κενών... ακόμη και από αυτή τη διεργασία κάτι καταλάβαμε... τουλάχιστον προσπαθήσαμε.. και φυσικά θα ξαναπροσπαθήσουμε...
 Καλή δύναμη σε όλους μας!!!

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #201 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 08:04:45 μμ »
Χάλια. Έχω φρικάρει...Μετά από τόσα χρόνια και να μη δίνει η Αθήνα κανένα κενό... Μήπως κάπου υπάρχει λάθος;

Αποσυνδεδεμένος mirto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 281
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #202 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 08:18:27 μμ »
άσε, μετά από 5 χρόνια αναπλήρωσης, 3 επιτυχίες ασεπ και σε ακριτικό νομό και έχω αρχίσει να μην ελπίζω. θα μας οδηγήσουν στην τρέλα

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #203 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 08:26:31 μμ »
Χάλια. Έχω φρικάρει...Μετά από τόσα χρόνια και να μη δίνει η Αθήνα κανένα κενό... Μήπως κάπου υπάρχει λάθος;

Δεν υπάρχει λάθος, δυστυχώς... Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν θέσεις ούτε για τους μόνιμους.

Αποσυνδεδεμένος MatinaPEO2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #204 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 08:32:53 μμ »
Είναι απλώς άθλιοι....! Με την αύξηση ωραρίου, τα τεράστια τμήματα, τον αποκλεισμό από τα πρότζεκτς...μάς έχουν λιανίσει!! Αλλά δε θα αργήσει ο καιρός που θα πάρουν την απάντησή τους!!!  >:(    Ήδη με την απεργία τουλάχιστον τις πρώτες δυο μέρες αποδείξαμε-πρώτα στον εαυτό μας- ότι δεν είμαστε πρόβατα, έτοιμα για σφαγή!

Αποσυνδεδεμένος DIMAS71

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #205 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 08:36:34 μμ »
άσε, μετά από 5 χρόνια αναπλήρωσης, 3 επιτυχίες ασεπ και σε ακριτικό νομό και έχω αρχίσει να μην ελπίζω. θα μας οδηγήσουν στην τρέλα
Συμφωνώ απολυτα....δυστυχώς...τα λέγανε κάποιοι εδώ μέσα και δεν το πίστευα...mea culpa!
Αλλά όταν δίνουν σε όλες τις ειδικότητες ό,τι περισσεύει απο φιλολογικές ώρες για συμπλήρωση ωραρίου ως β΄ανάθεση...τι περιμένουμε.....!!!!
Έμαθα σήμερα δώσανε 2 ώρες σε θεολόγο ως β΄ανάθεση...τι μάθημα πιστεύετε για να συμπληρώσει ωράριο....::::
Φιλοσοφία κατεύθυνσης β΄λυκείου 2 ώρες σε λύκειο αστικής περιοχής πρωτεύουσας νομου της Ηπείρου.....
Και φυσικά η ΟΛΜΕ για τους 10000 αναπληρωτες που φέτος δεν θα δουλέψουν κουβέντα...για τις 10000 σιωπηλές απολύσεις.....τσιμουδιά....θλίψη, απογοήτευση,αδιεξοδο...!!!

Αποσυνδεδεμένος mirto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 281
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #206 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 08:44:50 μμ »
η ολμε μας πούλησε ήδη από το 2010 με το νόμο της διαμαντοπούλου. από τότε μαλώνω στα σχολεία με μόνιμους και συνδικαλιστες. από τους περισσότερους εισέπραττα απλά λύπηση, από λίγους κατανόηση και από κάποιους ειρωνεία. κανείς δεν πίστευε ότι θα έρθει και εκείνου η σειρά, ούτε καν τον ιούνιο, όταν γινόταν ηα αύξηση ωραρίου και σήμαινε πρώτα για μας το τέλος. ακόμη και σήμερα συνάδελφοι μου λένε να μη διεκδικήσουμε δυναμικά την ιστορία και κάνουν κήρυγμα για αλληλεγγύη. δε διαφωνώ και δε θέλω κανείς συνάδελφος ξένων γλωσσών να βρεθεί στο δρόμο, θα είμαι μαζί τους αν διεκδικήσουν να διδάσκουν το μάθημά τους και να δίνεται κπγ μέσα από το σχολείο. τώρα όμως μάλλον είναι σε λάθος κατεύθυνση με το να διεκδικούν την ιστορία.

Αποσυνδεδεμένος BATMAN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Φύλο: Άντρας
  • NICK BAT
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #207 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 08:59:23 μμ »
η ολμε μας πούλησε ήδη από το 2010 με το νόμο της διαμαντοπούλου. από τότε μαλώνω στα σχολεία με μόνιμους και συνδικαλιστες. από τους περισσότερους εισέπραττα απλά λύπηση, από λίγους κατανόηση και από κάποιους ειρωνεία. κανείς δεν πίστευε ότι θα έρθει και εκείνου η σειρά, ούτε καν τον ιούνιο, όταν γινόταν ηα αύξηση ωραρίου και σήμαινε πρώτα για μας το τέλος. ακόμη και σήμερα συνάδελφοι μου λένε να μη διεκδικήσουμε δυναμικά την ιστορία και κάνουν κήρυγμα για αλληλεγγύη. δε διαφωνώ και δε θέλω κανείς συνάδελφος ξένων γλωσσών να βρεθεί στο δρόμο, θα είμαι μαζί τους αν διεκδικήσουν να διδάσκουν το μάθημά τους και να δίνεται κπγ μέσα από το σχολείο. τώρα όμως μάλλον είναι σε λάθος κατεύθυνση με το να διεκδικούν την ιστορία.

Αχ,  τα  ίδια  έκανα και  εγώ ,αποτέλεσμα  κανένα .Όσο  για τους  συνδικαλιστάρες  θα  το  βρούν μπροστά τους  με τις  20.000  απολύσεις  που θα γίνουν  του χρόνου(κυρίως για αυτούς που έχουν 20 χρόνια υπηρεσία και πάνω).Δηλαδή  για αυτούς  που η περικοπή  του  μισθού τους (τα προηγούμενα  έτη)  ήταν ΜΑΧ  100 ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος DIMAS71

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #208 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 09:14:44 μμ »
Αχ,  τα  ίδια  έκανα και  εγώ ,αποτέλεσμα  κανένα .Όσο  για τους  συνδικαλιστάρες  θα  το  βρούν μπροστά τους  με τις  20.000  απολύσεις  που θα γίνουν  του χρόνου(κυρίως για αυτούς που έχουν 20 χρόνια υπηρεσία και πάνω).Δηλαδή  για αυτούς  που η περικοπή  του  μισθού τους (τα προηγούμενα  έτη)  ήταν ΜΑΧ  100 ευρώ.
δυστυχως έτσι είναι....αλλά εμείς τι κανουμε φέτος....;;; και του χρόνου.....;;;
Γιατί ουσιαστικά μένουμε μόνο με το ταμείο ανεργίας ως τον Μαρτιο, όταν όλα αυτά τα χρόνια, εγώ προσωπικά τα τελευταία 4, πήγαινα σε σχολείο με την α΄ φάση αναπληρωτών....!!!

Αποσυνδεδεμένος BATMAN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Φύλο: Άντρας
  • NICK BAT
    • Προφίλ
Απ: Επικαιροποίηση κενών Aναπληρωτών Φιλολόγων 2013 -2014
« Απάντηση #209 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 09:17:47 μμ »
δυστυχως έτσι είναι....αλλά εμείς τι κανουμε φέτος....;;; και του χρόνου.....;;;
Γιατί ουσιαστικά μένουμε μόνο με το ταμείο ανεργίας ως τον Μαρτιο, όταν όλα αυτά τα χρόνια, εγώ προσωπικά τα τελευταία 4, πήγαινα σε σχολείο με την α΄ φάση αναπληρωτών....!!!

Υπομονή  το ποτάμι  δεν  γυρίζει πίσω.Προσωπικά πιστεύω  ότι θα υπάρξει κοινωνική έκρηξη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162173
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 714
Σύνολο: 728

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.