*

Αποστολέας Θέμα: Πότε πιστεύετε ότι θα βγει η Α' Φάση (ΠΕ60);  (Αναγνώστηκε 99890 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Πότε πιστεύετε ότι θα βγει η Α' Φάση (ΠΕ60);
« Απάντηση #420 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 11:19:18 μμ »
οι πίνακες ανανεώθηκαν εχθές,αφού ολοκληρώθηκαν οι ενστάσεις στις 4/9.πρέπει να γίνει ανανέωση και λίγο πριν την φάση?

Νομίζω οτι πάντα γίνεται μια ανανέωση πριν την κάθε φάση!Τουλαχιστον τα τελευταία χρονια
Αλλα κι εγω παιδια νομίζω οτι σημερα πέρασε η ωρα!Βεβαια με αυτούς ποτε δεν ξέρεις!Καληνυχτα σε όλους και να εχουμε ενα όμορφο Σαββατοκύριακο!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πότε πιστεύετε ότι θα βγει η Α' Φάση (ΠΕ60);
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:20:45 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Πότε πιστεύετε ότι θα βγει η Α' Φάση (ΠΕ60);
« Απάντηση #421 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 11:20:03 μμ »
Ακριβώς, ανανεώθηκαν εχθές. Και για δευτεροβάθμια ξανά απόψε. Κι εμένα μου φαίνεται λίγο τραβηγμένο να βγουν απόψε. Θα δούμε.
Όντως είναι τραβηγμένο!
  

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πότε πιστεύετε ότι θα βγει η Α' Φάση (ΠΕ60);
« Απάντηση #422 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 11:20:09 μμ »
Και το πως θα κόψει από τα 1280 κενά;; Συμπτύξεις τμημάτων και μη λειτουργία ολοήμερων τμημάτων....έτσι φαντάζομαι. Προσωπική μου σκέψη, πάντα...

Αποσυνδεδεμένος renee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε πιστεύετε ότι θα βγει η Α' Φάση (ΠΕ60);
« Απάντηση #423 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 11:24:10 μμ »
ωραία οι 514 συνάδελφοι είχαν κάποια θέση και μετακινήθηκαν σε κάποια άλλη(από νομό σε νομό ή ακόμη και εντός νομού), όλα καλά μέχρι εδώ;; η μετακίνησή τους ή η μη μετακινησή τους αφήνει ΚΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ! γι αυτό αναρωτιέμαι πως επηρεαζόμαστε οι αναπληρωτές από τις αποσπάσεις... Το αν θα καλύψουν τα κενά είναι άλλο θέμα, άσχετο,νομίζω, με τις αποσπάσεις. αν κάνω λάθος διορθώστε με

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πότε πιστεύετε ότι θα βγει η Α' Φάση (ΠΕ60);
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:20:45 »

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Πότε πιστεύετε ότι θα βγει η Α' Φάση (ΠΕ60);
« Απάντηση #424 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 11:31:44 μμ »
να το πω λίγο μπακαλίστικα ;D,έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι
τα κενά ήταν 1280 πριν τις αποσπάσεις και εξακολουθούν να είναι 1280 μετά τις αποσπάσεις
αυτός ο αριθμός είναι ήδη πειραγμένος,μαγειρεμένος κλπ
τώρα αν το Υπουργείο για τον ήδη μαγειρεμένο αριθμό θέλει να καλέσει τους μισούς αναπληρωτές 500-600 ατομα πχ ,αυτό είναι άλλο θέμα

γνώμη μου είναι πως δεν μπορεί να πετσοκόψει άλλο τον αριθμό 1280.ήδη το έκανε μια φορά

Αποσυνδεδεμένος arietta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΖΗΣΤΕ ΜΕ ΤΡΕΛΑ,Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Πότε πιστεύετε ότι θα βγει η Α' Φάση (ΠΕ60);
« Απάντηση #425 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 11:33:43 μμ »
Απλά μεσα από τις αποσπάσεις φαίνεται η πρόθεση κάλυψης των κενών ή όχι!Κ είναι ολοκάθαρο ότι το υπουργείο θα τιμήσει το λόγο του στη τρόικα και δεν θα προσλάβει πολλούς αναπληρωτές αλλά ουτε και θα καλύψει τις ανάγκες της παιδείας αφου την έχει έτσι κι αλλιώς γραμμένη!Οπότε δεν το βλεπω για απόψε, όσοι έχετε κουράγιο να μείνετε και άλλο μπροστά από τον υπολογιστή καλή συνέχεια σας ευχομαι, από εμένα καλό βράδυ !

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πότε πιστεύετε ότι θα βγει η Α' Φάση (ΠΕ60);
« Απάντηση #426 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 11:36:41 μμ »
ωραία οι 514 συνάδελφοι είχαν κάποια θέση και μετακινήθηκαν σε κάποια άλλη(από νομό σε νομό ή ακόμη και εντός νομού), όλα καλά μέχρι εδώ;; η μετακίνησή τους ή η μη μετακινησή τους αφήνει ΚΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ! γι αυτό αναρωτιέμαι πως επηρεαζόμαστε οι αναπληρωτές από τις αποσπάσεις... Το αν θα καλύψουν τα κενά είναι άλλο θέμα, άσχετο,νομίζω, με τις αποσπάσεις. αν κάνω λάθος διορθώστε με

Οι αποσπάσεις που έγιναν μόλις αφορούν τις μετακινήσεις από νομό σε νομό. Οι εντός νομού δεν έχουν γίνει ακόμα.
Διακρίνεται μια πρόθεση να μην καλύψουν όλα τα κενά που υπολείπονται. Αφού υπάρχουν 1280 κενά γιατί να αποσπάσουν μόνο 514 και όχι περισσότερους;; Είχαν την ευχέρια με βάση τους αριθμούς. Διαφαίνεται η πρόθεση ξαναλέω. Το μαγείρεμα και οι μειώσεις των κενών θα συνεχιστεί και τώρα που θ' ασχοληθούν με την α' φάση αναπληρωτών....μακάρι να διαψευτεί κάθε αρνητικό σενάριο...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2013, 11:39:10 μμ από jioannio »

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πότε πιστεύετε ότι θα βγει η Α' Φάση (ΠΕ60);
« Απάντηση #427 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 11:38:14 μμ »
Απλά μεσα από τις αποσπάσεις φαίνεται η πρόθεση κάλυψης των κενών ή όχι!Κ είναι ολοκάθαρο ότι το υπουργείο θα τιμήσει το λόγο του στη τρόικα και δεν θα προσλάβει πολλούς αναπληρωτές αλλά ουτε και θα καλύψει τις ανάγκες της παιδείας αφου την έχει έτσι κι αλλιώς γραμμένη!Οπότε δεν το βλεπω για απόψε, όσοι έχετε κουράγιο να μείνετε και άλλο μπροστά από τον υπολογιστή καλή συνέχεια σας ευχομαι, από εμένα καλό βράδυ !

Δυστυχώς για όλους μας, θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου! Καλά κουράγια μας και καληνύχτα μας!!

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Πότε πιστεύετε ότι θα βγει η Α' Φάση (ΠΕ60);
« Απάντηση #428 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 11:40:11 μμ »
ας ελπίσουμε..

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Πότε πιστεύετε ότι θα βγει η Α' Φάση (ΠΕ60);
« Απάντηση #429 στις: Σεπτέμβριος 06, 2013, 11:46:08 μμ »
Απλά μεσα από τις αποσπάσεις φαίνεται η πρόθεση κάλυψης των κενών ή όχι!Κ είναι ολοκάθαρο ότι το υπουργείο θα τιμήσει το λόγο του στη τρόικα και δεν θα προσλάβει πολλούς αναπληρωτές αλλά ουτε και θα καλύψει τις ανάγκες της παιδείας αφου την έχει έτσι κι αλλιώς γραμμένη!Οπότε δεν το βλεπω για απόψε, όσοι έχετε κουράγιο να μείνετε και άλλο μπροστά από τον υπολογιστή καλή συνέχεια σας ευχομαι, από εμένα καλό βράδυ !
Το σίγουρο είναι οτι η τρόϊκα είναι η 1η προτεραιότητα και για τα σχολεία, ότι περισσέψει........................
  

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Πότε πιστεύετε ότι θα βγει η Α' Φάση (ΠΕ60);
« Απάντηση #430 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:54:48 πμ »
κορίτσια συγνώμη που γράφω εδώ αλλά έχω πελαγώσει. ήμουν από τις λίγες τυχερές που καλέσαν. έχει βρεθεί καμία Ζάκυνθο να δώσει πληροφορίες; δεν ξέρω τίποτα για τα εκεί μέρη

Το χειμώνα ειναι λιγο νεκρά τα πραγματα αλλα αν βρεις παρέα θα περάσεις καλα. Αν εχεις αυτοκίνητο μη μείνεις στην πολη αλλα προτίμησε λιγο εξω που εχει πολυ ωραία ενοικιαζόμενα, πχ προς Αργασι. Το πιο μακρυνο ειναι οι Βολιμες που ειναι αρκετα μακρυα και περίεργος δρόμος(~40χλμ). Αν εισαι πολη εχει σοβαρό θεμα με παρκάρισμα για να πας το πρωί σχολειο. Καράβι εχει πολυ συχνά απο Κυλλινη (1ωρα) αν και το εισιτήριο του αυτοκινήτου δεν ειναι καθολου φθηνό οπότε θα φεύγεις με λεωφορείο.
Φρόντισε να συνήθησεις τους σεισμούς και την τρελή βροχή το χειμώνα. Αν σου αρεσει η φύση και η παρέα και δεν εισαι τύπος των club θα σου αρεσει( αν και το καλοκαιρι εχει αρκετα). Να πω την αλήθεια οσο ημουν στη Ζάκυνθο μετρουσα τις μερες σαν το στρατό για να φυγω αλλα τωρα τη νοσταλγω καμμια φορα
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 489
Σύνολο: 496

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.