*

Αποστολέας Θέμα: Συντονισμός αδιορίστων πε04  (Αναγνώστηκε 38703 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gewlogos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 02:37:23 μμ »
Ακριβώς αυτό έγινε πριν λίγο και σε μένα!!! Τα ιδια τηλεφωνα τις ίδιεσ δικαιολογίες!!!! Ειχαν 50 θεσεις!!!οκ να το δεχτώ!!!!Γιατί δεν τις μοιρασαν ανάλογα σε όλους!!!!!!!!δε γινεται πως να το δεχτούμε αυτο???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:12:56 »

Αποσυνδεδεμένος gewlogos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 02:54:37 μμ »
Ακριβώς αυτο!!!Αν ήταν θα τα χαν μοιράσει από την αρχη. Δεν υπάρχει δικαιολογία όπως και να το σκεφτεις. Λοιπον εγώ αν μαζευτούμε ρώτησα δικηγόρο αν μαζευτούμε 10-15 άτομα μπορουμε να στείλουμε και ένα εξώδικο και δεν θα μας στοιχίσει πολλα!! Εγώ είμαι μέσα σε όλα!

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: ’ντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 02:55:25 μμ »
Τι κόστος θα έχει;;

Αποσυνδεδεμένος gewlogos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 03:00:04 μμ »
Ανάλογα πόσοι μαζευτούμε. Ατομικα είναι γύρω στα 300 και αν μαζευτούμε ανεβαίνει λίγο αλλα πάλι παει παρα πολυ φθηνότερα. ΠΧ στα 20 άτομα μπορεί να ναι 500-600. Και παιδιά σε μια βδομάδα το πολύ στέλνεται!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:12:56 »

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 03:13:49 μμ »
Εχει καποιος τον νόμο με την ποσοστιαία αναλογια των ΠΕ04; παρακαλω επειγον....
επειδη λενε οτι τις προσλήψεις αυτες καθορίστηκαν απο το γραφειο του υπουργού...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 30, 2013, 03:15:28 μμ από dora22 »

Αποσυνδεδεμένος dora22

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 03:19:50 μμ »
για να το ζηταω σημαινει ότι κατι το χρειαζομαι...αμεσα

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 03:22:59 μμ »
λοιπόν , έπιασα στο πολιτικό τμήμα και μίλησα με μία κυρία σύμβουλο του υπουργού, που ομολογουμένως ήταν ευγενέστατη. ναι ήταν πολιτική βούληση η  φάση μου είπε η γυναίκα. δεν μου το αιτιολόγησε , αλλά μου είπε να υπάρξει οργανωμένα διαμαρτυρία έγγραφη στέλνοντας ο καθένας fax στο 2103443871 , διαμαρτυρόμενος-η για ότι έγινε στο πεο4. θα ομαδοποιηθούν τα fax, θα πρωτοκολληθούν και θα τεθούν υπόψη του υπουργού. άφησα να εννοηθεί και δυσαρέσκεια κατά συγκεκριμένου συμβούλου που υπάρχει υποψία για ανάμειξη στο τι έγινε. δεν πήρα βέβαια απάντηση. πήρα μια δήλωση κατανόησης και το κλείσαμε εκεί. σε ένα πυσδε που επικοινώνησα , και πήρε φυσικούς , άκουσα το εξής: μα καλά δεν είστε ενοποιημένοι πια; ορίστε; ενοποιήθηκαν οι πίνακες και δεν το έμαθα , απάντησα.  η υπόθεση αυτή είναι αβαβά κάνει μπαμ από μακριά. το θέμα δεν είναι τόσο αν θα πάμε κάποιοι κάπου , τώρα πια. δεν ξέρω και αν αξίζει. είναι να σταματήσει τώρα αυτό το βιολί με το πεο4 , γιατί δημιουργεί άσχημο προηγούμενο και έστω και ένας να μην πήγε να δουλέψει ενώ ήθελε και έπρεπε να πάει , πρέπει να υποστηριχθεί. το fax το έδωσα , κάντε ότι νομίζετε. ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 03:53:40 μμ »
λοιπόν , έπιασα στο πολιτικό τμήμα και μίλησα με μία κυρία σύμβουλο του υπουργού, που ομολογουμένως ήταν ευγενέστατη. ναι ήταν πολιτική βούληση η  φάση μου είπε η γυναίκα. δεν μου το αιτιολόγησε , αλλά μου είπε να υπάρξει οργανωμένα διαμαρτυρία έγγραφη στέλνοντας ο καθένας fax στο 2103443871 , διαμαρτυρόμενος-η για ότι έγινε στο πεο4. θα ομαδοποιηθούν τα fax, θα πρωτοκολληθούν και θα τεθούν υπόψη του υπουργού. άφησα να εννοηθεί και δυσαρέσκεια κατά συγκεκριμένου συμβούλου που υπάρχει υποψία για ανάμειξη στο τι έγινε. δεν πήρα βέβαια απάντηση. πήρα μια δήλωση κατανόησης και το κλείσαμε εκεί. σε ένα πυσδε που επικοινώνησα , και πήρε φυσικούς , άκουσα το εξής: μα καλά δεν είστε ενοποιημένοι πια; ορίστε; ενοποιήθηκαν οι πίνακες και δεν το έμαθα , απάντησα.  η υπόθεση αυτή είναι αβαβά κάνει μπαμ από μακριά. το θέμα δεν είναι τόσο αν θα πάμε κάποιοι κάπου , τώρα πια. δεν ξέρω και αν αξίζει. είναι να σταματήσει τώρα αυτό το βιολί με το πεο4 , γιατί δημιουργεί άσχημο προηγούμενο και έστω και ένας να μην πήγε να δουλέψει ενώ ήθελε και έπρεπε να πάει , πρέπει να υποστηριχθεί. το fax το έδωσα , κάντε ότι νομίζετε. ευχαριστώ.
σσσ, μη λες τέτοια πράγματα για τα Πυσδε. Αν διαμαρτυρόμαστε θα μας ενοποιήσουν.  ;D

Αποσυνδεδεμένος gewlogos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 04:39:06 μμ »
Παιδιά γραπτό μηνυμα διαμαρτυρίας και στο olme@otenet.gr!!!!!!!!!!!!!!! 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος newseditor

  • Moderator
  • Πλήρες μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 430
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 05:17:45 μμ »
Ίσως να διευκολύνει τον συντονισμό σας και τη μη διασπορά απαντήσεων σε διάφορα θέματα.

Αποσυνδεδεμένος p75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 05:45:15 μμ »
σε ένα πυσδε που επικοινώνησα , και πήρε φυσικούς , άκουσα το εξής: μα καλά δεν είστε ενοποιημένοι πια; ορίστε; ενοποιήθηκαν οι πίνακες και δεν το έμαθα , απάντησα.  η υπόθεση αυτή είναι αβαβά κάνει μπαμ από μακριά. το θέμα δεν είναι τόσο αν θα πάμε κάποιοι κάπου , τώρα πια. δεν ξέρω και αν αξίζει. είναι να σταματήσει τώρα αυτό το βιολί με το πεο4 , γιατί δημιουργεί άσχημο προηγούμενο και έστω και ένας να μην πήγε να δουλέψει ενώ ήθελε και έπρεπε να πάει , πρέπει να υποστηριχθεί. το fax το έδωσα , κάντε ότι νομίζετε. ευχαριστώ.

Όπως έγραψα και σε άλλο ποστ οι κλάδοι έχουν ενοποιηθεί με νόμο που ψηφίστηκε 10/09/2013. Το ερώτημα κατά την άποψή μου που πρέπει να ζητήσουμε απάντηση όλοι ΕΓΓΡΑΦΩΣ (γιατί έτσι είναι υποχρεωμένοι να μας απαντήσουν) είναι το γιατί ε΄νω τα κενά έχουν υπολογιστεί ενιαία για όλους τους ΠΕ04 οι πίνακες αναπληρωτών ΔΕΝ έχουν ενοποιηθεί. Οτιδήποτε άλλο και να ρωτήσουμε σχετικά με ανάλυση ωρών κενών και λοιπά δεν πιστεύω ότι θα έχει κανένα αποτέλεσμα. Μπορεί να ξεστραβωθούν καμιά φορά να δουν ότι έχουνε κάνει χαζομάρα (ευγενικός όρος :))

Αποσυνδεδεμένος andreasbio

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 05:53:59 μμ »
Συνάδερφοι, ας συντάξει κάποιος ένα κοινό κείμενο και να το επισυνάψει εδώ, ώστε το ίδιο να υπογράψουμε όλοι και να το στείλουμε ο καθένας ξεχωριστα στο φαξ που αναφέρθηκε. Έτσι αφενός μεν δε θα γράφει ο καθένας τον πόνο του κι αφετέρου θα δούν ένα κοινο κείμενο από πολλούς ΠΕ04 και θα καταλάβουν ότι υπάρχει κάποιου είδους συντονισμός.

Αποσυνδεδεμένος p75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 05:54:17 μμ »
Νόμος 4186 (193 Α'/17.09.2013)

’ρθρο 36
18. Στο άρθρο 14 του π.δ. 50/1996 (Α΄ 45), όπως τρο-
ποποιήθηκε ΅ε την παράγραφο 2 του άρθρου 12 του π.δ.
100/1997 (Α΄ 94), προστίθεται παράγραφος 13 ως εξής:
«13. Για τη διαπίστωση υπεραριθ΅ίας εκπαιδευτικών και
τη ρύθ΅ισή της σύ΅φωνα ΅ε τις σχετικές διατάξεις των
προηγού΅ενων παραγράφων του παρόντος οι εκπαιδευ-
τικοί του κλάδου ΠΕ4 (Φυσικών, Χη΅ικών, Φυσιογνω-
στών, Βιολόγων, Γεωλόγων) αντι΅ετωπίζονται ενιαία, α-
νεξαρτήτως της ειδικότητας στην οποία ανήκουν.
»

Αποσυνδεδεμένος p75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός αδιορίστων πε04
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 30, 2013, 05:55:48 μμ »
Συνάδερφοι, ας συντάξει κάποιος ένα κοινό κείμενο και να το επισυνάψει εδώ, ώστε το ίδιο να υπογράψουμε όλοι και να το στείλουμε ο καθένας ξεχωριστα στο φαξ που αναφέρθηκε. Έτσι αφενός μεν δε θα γράφει ο καθένας τον πόνο του κι αφετέρου θα δούν ένα κοινο κείμενο από πολλούς ΠΕ04 και θα καταλάβουν ότι υπάρχει κάποιου είδους συντονισμός.

Πολύ σωστά!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159631
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 476
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 464
Σύνολο: 481

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.141 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.