*

Αποστολέας Θέμα: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 388342 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος παπ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #1554 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 09:03:24 μμ »

Αυτός τώρα ξύπνησε. Σου λέει αφού αντιδρούν όλοι μήπως να σταματήσω να λέω οτι το προγραμμα δεν αφορά τα δήμ. Νηπιαγωγεία. Το τραγελαφικο ειναι οτι αν τελικά πανε όλα όπως ελπίζουμε θα βγει και θα πει οτι τα καταφεραΜΕ και πόσο πολύ αγωνίστηκε στο πλάι μας. Αρε ξύλο που θέλουν μερικοί.

γι΄αυτό να είσαι σίγουρη!!!δικό του κατόρθωμα κι αυτό!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:29:22 »

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #1555 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 09:08:46 μμ »
κορίτσια όσες είστε από  Θράκη δείτε τα μαιλ σας!!!!  ώρα να συντονιστούμε!!!!
jioannio  πολλά μπράβο που έστειλες την επιστολή σε Ξάνθη και Έβρο.. :) :)

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #1556 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 09:25:34 μμ »
Το κείμενο υπογράφεται,αν δεν κάνω λάθος ως Αδιόριστοι Αναπληρωτές Νηπιαγωγοί.
To θέμα αφορά όλους τους εκπαιδευτικούς και θα μπορούσε να αναρτηθεί σε ειδικό σάιτ προς συλλογή υπογραφών.
Σε μια τέτοια περίπτωση στο τέλος αντί άνεργοι ΠΕ60 θα μπορούσε να έχει εκπαιδευτικοί-γονείς και λινκ προς το σάιτ με τις υπογραφές.

Αποσυνδεδεμένος ΚΑΛΙΑ8

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #1557 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 09:33:16 μμ »
 Καλησπέρα κορίτσια...είχα πολύ καιρό να μπω στη σελίδα μας...απογοητεύομαι εύκολα,χαλαγε η διάθεσή μου πείτε το όπως θέλετε...ξέρετε εσείς εξάλλου και είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνετε!!!Ήθελα να διαβάσω πληροφορίες για επόμενη φάση και ανταυτού...Κάνετε σπουδαίες κινήσεις όμως εν τω μεταξύ, που εκτός των άλλων, αφορούν το κοινό καλό πόσο δύσκολο και σπάνιο στις μέρες μας!!! Οφείλω να δώσω συγχαρητήρια και να επαινέσω τις πράξεις σας έχουν δεν έχουν αποτέλεσμα και παράλληλα να σας ευχαριστήσω που κοπιάζετε για μένα χωρίς να γνωριζόμαστε καν!Θέλω να αποτελώ μέρος στην προσπάθεια έχω χάσει όμως ''σελίδες'' τι χρειάζεται να κάνω είμαι από Ήπειρο...αν μπορεί κάποιος να μου πει...Ευχάριστώ!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 14, 2013, 09:35:23 μμ από ΚΑΛΙΑ8 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:29:22 »

Αποσυνδεδεμένος χιονάτη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #1558 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 09:45:17 μμ »
Συγγνώμη,  νομίζω ότι αφορά συγκεκριμένες διεκδικήσεις νηπιαγωγών! Άν μπλέξουμε πολλά στο τέλος θα τα κάνουμε τουρλού τουρλού και δεν θα πετύχουμε τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος TESY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #1559 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 09:49:17 μμ »
Συγγνώμη,  νομίζω ότι αφορά συγκεκριμένες διεκδικήσεις νηπιαγωγών! Άν μπλέξουμε πολλά στο τέλος θα τα κάνουμε τουρλού τουρλού και δεν θα πετύχουμε τίποτα.

Συμφωνω απολυτα........Εστειλε κανεις Δ.Αττικη;Αν όχι ξεκινώ εγω........

Αποσυνδεδεμένος zoi83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #1560 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 09:51:57 μμ »
αιτωλοακαρνανια εστειλε κανενας στα e mail των
σχολειων τη διαμαρτυρια μας ή να αρχισω να στελνω?

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #1561 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 09:52:12 μμ »
Καλησπέρα κορίτσια...είχα πολύ καιρό να μπω στη σελίδα μας...απογοητεύομαι εύκολα,χαλαγε η διάθεσή μου πείτε το όπως θέλετε...ξέρετε εσείς εξάλλου και είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνετε!!!Ήθελα να διαβάσω πληροφορίες για επόμενη φάση και ανταυτού...Κάνετε σπουδαίες κινήσεις όμως εν τω μεταξύ, που εκτός των άλλων, αφορούν το κοινό καλό πόσο δύσκολο και σπάνιο στις μέρες μας!!! Οφείλω να δώσω συγχαρητήρια και να επαινέσω τις πράξεις σας έχουν δεν έχουν αποτέλεσμα και παράλληλα να σας ευχαριστήσω που κοπιάζετε για μένα χωρίς να γνωριζόμαστε καν!Θέλω να αποτελώ μέρος στην προσπάθεια έχω χάσει όμως ''σελίδες'' τι χρειάζεται να κάνω είμαι από Ήπειρο...αν μπορεί κάποιος να μου πει...Ευχάριστώ!!!
ΠΑΚΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ, pakouangeliki@yahoo.gr  είναι η διαχειρίστρια της ομάδας που πρέπει να απευθυνθείς! έτσι όσο περισσότερες τόσο καλύτερα!!! ΚΑΛΙΑ8 μόνο ενωμένες και αποφασισμένες μπορούμε να ταράξουμε τα νερά!!!!

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #1562 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 09:53:32 μμ »
Καλησπέρα κορίτσια...είχα πολύ καιρό να μπω στη σελίδα μας...απογοητεύομαι εύκολα,χαλαγε η διάθεσή μου πείτε το όπως θέλετε...ξέρετε εσείς εξάλλου και είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνετε!!!Ήθελα να διαβάσω πληροφορίες για επόμενη φάση και ανταυτού...Κάνετε σπουδαίες κινήσεις όμως εν τω μεταξύ, που εκτός των άλλων, αφορούν το κοινό καλό πόσο δύσκολο και σπάνιο στις μέρες μας!!! Οφείλω να δώσω συγχαρητήρια και να επαινέσω τις πράξεις σας έχουν δεν έχουν αποτέλεσμα και παράλληλα να σας ευχαριστήσω που κοπιάζετε για μένα χωρίς να γνωριζόμαστε καν!Θέλω να αποτελώ μέρος στην προσπάθεια έχω χάσει όμως ''σελίδες'' τι χρειάζεται να κάνω είμαι από Ήπειρο...αν μπορεί κάποιος να μου πει...Ευχάριστώ!!!

KALIA8 στείλε ενα πμ στην evdokia με το ονοματεπώνυμο σου, το μέρος που μένεις κ το τηλέφωνο σου ώστε να ενημερωθείς για δράσεις στην περιοχή σου η καπου κοντά Τελοσπαντων!Υπαρχουν ομαδάρχες για καθε περιοχή!Πιο πανω 2-3 σελίδες υπάρχουν κ τα μέιλ των ομαδαρχών!Οποτε μπορεις να στείλεις μέιλ κλπ κ να συνεννοηθείς με τα παιδια!

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #1563 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 09:56:33 μμ »
Έτσι φαίνεται τώρα αλλά αν πάμε μπροστά στο χρόνο μάλλον θα μιλάμε για απώλεια ενός ακόμη κλάδου εκπαίδευσης. Κρίκο-κρίκο για να χαλάσουν την αλυσίδα...είναι μανούλες στο να περνάνε απίστευτα μέτρα εναντίον των δικαιωμάτων των εργαζόμενων χωρίς πολλές αντιδράσεις.
Τέλος πάντων θα μορούσαν να συνυπάρξουν και τα δύο είδη αντιδράσεων. Καλό είναι και αυτό που κάνετε. Εγώ προτείνω να ξεσηκωθούνε όλοι οι εκπαιδευτικοί έστω με ένα νέο κείμενο κατάλληλα προσαρμοσμένο.

Αποσυνδεδεμένος NHP2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60!!!!
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #1564 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 09:58:29 μμ »
Καλησπέα σε όλους !!!! Μπράβο για την οργάνωση .... τα αποτελέσματα αρχισαν ήδη να φαίνονται νομίζω .... Σήμερα που πήγα να πάρω το μικρό μου απο το νηπειαγωγείο οι μόνιμες ήταν σοκαρισμένες απο το νέο με ο ΟΑΕΔ μου είπαν , αλλάάάάάάαά΄δε φάνηκαν διατεθημένες να κάνουν κάτι όταν τους είπα οτι ολο αυτό εχει αντικτυπο και για τις ίδιες . Η απάντηση τους " τι να κανεις ? οτι και να πούμε και να κάνουμε αυτοι τα έχουν όλα προαποφασίσει .... οπότε ...." Και εγω τους απάντησα οτι τουλάχιστον θα έχουμε την ικανοποίηση οτι προσπαθήσαμε μη μας περνάν και για πρόβατα ....
Παντα θα ελπιζω για κατι καλυτερο......!

Αποσυνδεδεμένος zoi83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #1565 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 10:02:24 μμ »
Έτσι φαίνεται τώρα αλλά αν πάμε μπροστά στο χρόνο μάλλον θα μιλάμε για απώλεια ενός ακόμη κλάδου εκπαίδευσης. Κρίκο-κρίκο για να χαλάσουν την αλυσίδα...είναι μανούλες στο να περνάνε απίστευτα μέτρα εναντίον των δικαιωμάτων των εργαζόμενων χωρίς πολλές αντιδράσεις.
Τέλος πάντων θα μορούσαν να συνυπάρξουν και τα δύο είδη αντιδράσεων. Καλό είναι και αυτό που κάνετε. Εγώ προτείνω να ξεσηκωθούνε όλοι οι εκπαιδευτικοί έστω με ένα νέο κείμενο κατάλληλα προσαρμοσμένο.
[αρκετοι δεν εχουν καταλαβει πού μπορει να οδηγησει αυτο που κοιτανε να περασουν με το προγραμμα του οαεδ!αυτο που πρεπει οπωσδηποτε να γινει ειναι σε περιπτωση που αυτο το προγραμμα βγει να κλεισουν ΟΛΑ τα νηπιαγωγεια!!!μονο ετσι θα καταλαβουν τη δυναμη μας!!!!!!!!! η γνωμη μου ειναι οτι η δοε ετσι πρεπει να κανει! αυτο απαιτει ομως συλλογικοτητα!!!!!!!!!!!!! υπαρχει;

Αποσυνδεδεμένος xrysakids

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #1566 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 10:03:59 μμ »
Συμφωνω απολυτα........Εστειλε κανεις Δ.Αττικη;Αν όχι ξεκινώ εγω........

κ η vickara στέλνει  . Εγώ έστειλα ανατ αττική , β αθηνας αλλά το σάιτ του πειραιά εχει πέσει. αυριο

Αποσυνδεδεμένος TESY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #1567 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 10:13:06 μμ »
κ η vickara στέλνει  . Εγώ έστειλα ανατ αττική , β αθηνας αλλά το σάιτ του πειραιά εχει πέσει. αυριο

ΟΚ!Στελνω καιγω Δ.Αττικη και αυριο σειρά ο Πειραιάς......

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161711
  • Σύνολο θεμάτων: 19233
  • Σε σύνδεση σήμερα: 576
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 512
Σύνολο: 532

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.