*

Αποστολέας Θέμα: Γιατί οι Αιρετοί της Δευτεροβάθμιας δεν ενημερώνουν τους αναπληρωτές;  (Αναγνώστηκε 6834 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είμαι αναπληρώτρια ΠΕ 02  στη νησιωτική χώρα , πέρσι ήμουν Αθήνα σε ένα από τα κεντρικότερα σχολεία της πόλης όπου κάθε μέρα έιχαμε επισκέψεις αιρετών . Η λέξη αναπληρωτής ούτε καν ακούστκε σαν να μην υπήρχε ...
Όταν μια φορά΄ρώτησα έναν αιρετό τι θα γίνει την επόμενη χρονιά μου είπε ...απλά του χρόνου δε θα δουλεύεις !
Η ΟΛΜΕ είναι ανύπαρκτη έτσι κι αλλιώς ...πόσο μάλλον για τους αναπληρωτές !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είμαι αναπληρώτρια ΠΕ 02  στη νησιωτική χώρα , πέρσι ήμουν Αθήνα σε ένα από τα κεντρικότερα σχολεία της πόλης όπου κάθε μέρα έιχαμε επισκέψεις αιρετών . Η λέξη αναπληρωτής ούτε καν ακούστκε σαν να μην υπήρχε ...
Όταν μια φορά΄ρώτησα έναν αιρετό τι θα γίνει την επόμενη χρονιά μου είπε ...απλά του χρόνου δε θα δουλεύεις !
Η ΟΛΜΕ είναι ανύπαρκτη έτσι κι αλλιώς ...πόσο μάλλον για τους αναπληρωτές !
Για την ΟΛΜΕ οι αναπληρωτές δεν είναι σταθεροί ψήφοι,οπότε και αυτοί ασχολούνται με τις σίγουρες ψήφους των μονίμων.Πάντα οι ψήφοι ήταν το κριτηρίο της ΟΛΜΕ,απλά δεν θέλατε να το δείτε,συνάδελφοι!!!

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχεις απόλυτο δίκιο ! Έτσι είναι

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δε φταίνε αυτοί, εμείς φταίμε που τόσο χρόνια πηγαίναμε να ψηφίσουμε και πληρώναμε τα ωραία μας λεφτά! Έπρεπε να πηγαίναμε κανονικά για μάθημα όπως έκαναν κάποιοι μόνιμοι στο σχολείο που ήμουν πέρυσι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 805
    • Προφίλ
Αρκετα με τις γενικοτητες!!!! Πρεπει να ξεσκεπαστουν!!!! Φανταζεστε πως ενοιωσε η συναδελφος οταν με κυνικο τροπο της απαντησε ´´απλα δε θα δουλευεις!´´ σωπα ρε διακοσμητικε, αντε να λεμε ονοματα να πεφτουν οι μασκες να δουμε πως θα νοιωσεις κ συ αν απλα του χρονου δεν θα εχεις δουλεια!!! Ελεος πια με τον χλευασμο κ τα σχολια τους!!!! Ποιο αποτελουν την ΟΛΜΕ;;;;;;;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2013, 12:16:40 μμ από dimik »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Είμαι αναπληρώτρια ΠΕ 02  στη νησιωτική χώρα , πέρσι ήμουν Αθήνα σε ένα από τα κεντρικότερα σχολεία της πόλης όπου κάθε μέρα έιχαμε επισκέψεις αιρετών . Η λέξη αναπληρωτής ούτε καν ακούστκε σαν να μην υπήρχε ...
Όταν μια φορά΄ρώτησα έναν αιρετό τι θα γίνει την επόμενη χρονιά μου είπε ...απλά του χρόνου δε θα δουλεύεις !
Η ΟΛΜΕ είναι ανύπαρκτη έτσι κι αλλιώς ...πόσο μάλλον για τους αναπληρωτές !
Ετσι ειναι...και στο δικο μου σχολειο τα ιδια...δεν ξερουν και δεν θελουν να μαθουν ...ουτως η αλλως ο καθε τυχαρπαστος και λαμογιο εκλεγεται....
Αυτο που εχουμε ξεχασει στην ελλαδα ειναι οτι ο συνδικαλισμος δεν ειναι συνδικαλισμος αμα ειναι κομματικος-παραταξιακος....δυστυχως εδω μονο αυτο γινεται πια....για αυτο και δεν εχουμε συνδικαλιστες αλλα φερεφωνα του εκαστοτε κομματος

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Για την ΟΛΜΕ οι αναπληρωτές δεν είναι σταθεροί ψήφοι,οπότε και αυτοί ασχολούνται με τις σίγουρες ψήφους των μονίμων.Πάντα οι ψήφοι ήταν το κριτηρίο της ΟΛΜΕ,απλά δεν θέλατε να το δείτε,συνάδελφοι!!!

έτσι είναι, ΠΕΣΤΑ!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159836
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 574
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 570
Σύνολο: 574

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.