*

Ψηφοφορία

Προγραμματίζουμε γενική συνάντηση όλων των αναπληρωτών νηπιαγωγών το Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2014 και ώρα 11:00 στην Αθήνα, στα γραφεία της ΔΟΕ. Παρακαλώ δηλώστε τη συμμετοχή σας

Ναι
22 (78.6%)
Όχι
6 (21.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 27

Η ψηφοφορία έληξε: Ιανουάριος 11, 2014, 08:36:40 πμ

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός  (Αναγνώστηκε 175835 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #140 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 11:51:43 πμ »
Μόλις μίλησα με ασοεε δυστυχώς δεν μπορούν να μας δώσουν αίθουσα γιατι θα είναι κλειστο το πανεπιστήμιο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:07:14 »

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #141 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 12:11:16 μμ »
και τώρα τι γίνεται βρε κορίτσια ? ποια θα είναι η επόμενη κίνηση? δε νομίζω να πείτε τ΄αφήνουμε στη τύχη τους ? πρέπει να βρούμε λύση!!!!!! και άμεσα, γιατί ο χρόνος πιέζει......
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος Miranda

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #142 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 12:15:07 μμ »
Καλημέρα σε όλους.
Μηπως γίνεται καποιος συναδελφος να προσφέρει την ταξη του? Νομίζω ότι με μια γραπτή αίτηση στη διευθυνση οτι είναι υλοποιήσιμο και νομιμο. Πρόπερσι το είχα κάνει στο νηπιαγωγείο που δούλευα για τις εκλογές ενός πολιτιστικού συλλόγου με τον οποίο συστεγαζόμαστε. Δεν ξέρω πόσο χρονοβόρο μπορεί να είναι αλλά είναι μια ιδέα

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #143 στις: Δεκέμβριος 13, 2013, 11:34:21 μμ »
η απελπισία και η απαισιοδοξία σε όλο της το μεγαλείο !!!!!!!! καληνύχτα
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:07:14 »

Αποσυνδεδεμένος helenintza

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κ τωρα?τι θα γινει τωρα????
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #144 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 07:02:56 πμ »
Kρίμα! ... Τι να πω;...

θα κλαφτεί. Να σαι σιγουρη. Εμένα αυτά δεν με ενοχλουν, από το ένα αφτι μπαινουν και από το άλλο βγαινουν. Η μιζερια ζει και βασιλευει.  Εμενα με ενοχλεί όταν τα ριχνουμε στους κυβερνώντες και σε υπουργούς παιδειας.

απλα μεχρι τωρα τα ριχναμε κ στους μονιμους λεγοντας, οτι πιασανε καρεκλα κ δεν νοιαζονται κτλ...ειδαμε κ μας που ειμαστε  σε αυτο το καθεστως , ποσο νοιαζομαστε....παμε κατα διαολου κ καλα να παθουμε!!

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #145 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 07:32:15 πμ »
απλα μεχρι τωρα τα ριχναμε κ στους μονιμους λεγοντας, οτι πιασανε καρεκλα κ δεν νοιαζονται κτλ...ειδαμε κ μας που ειμαστε  σε αυτο το καθεστως , ποσο νοιαζομαστε....παμε κατα διαολου κ καλα να παθουμε!!

Ε ναι!Εχεις δίκιο!!Ελατε να πούμε πάλι ραντεβου στην Καμάρα στις 28 κ ας δηλώσουμε συμμετοχη....

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #146 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 09:11:39 πμ »
καλήμερα!!!
ωραία ας αλλάξουμε  τόπο!!  Στην καμάρα στη Θεσ/νικη στις 28 του μήνα Γιατί πιστεύω ότι εκεί   μπορούμε           να  μαζευτούμε πολλοί περισσότεροι??  Ας αναλάβουν τα κορίτσια από Θεσσαλονίκη να βρουν ένα χώρο και να το ξανασυζητήσουμε..  Τί λέτε???  Ξέρω άτομα που λόγω κυρίως οικονομικού δεν κατεβαίνουν Αθήνα αλλά για θεσσαλονικη θα έρθουν σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος geosimal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #147 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 09:56:00 πμ »
Καλημέρα σε όλους. Συγνώμη που τόσες μέρες δεν έγραφα στο forum, αλλά μία οι προετοιμασίες για τη γιορτή του σχολείου, μία που είχα καποιο πρόβλημα στον Υπολογιστή μου δεν μπορούσα να παρακολουθήσω τις εξελίξεις του θέματος. Βλέπω όμως ότι δεν άλλαξαν και πολλά πράγματα. Η συμμετοχή είναι απογοητευτική. Που είναι όλες εκείνες και εκείνοι που κάθε Σεπτέμβρη κατακλύζουν με μηνύματα το forum;Φυσικά όλοι και όλες εκείνες τις αγιες μέρες θέλουμε να τις περάσουμε με τους δικούς μας ανθρώπους, όμως θα πρέπει να κάνουμε και μια θυσία εάν θέλουμε να δουλέψουμε και του χρόνου. Εγώ πιστευω ότι θα πρέπει να υπάρχει μεγάλος αριθμός συμμετοχής, συμφωνώ με την evdokia, αλλιώς δεν έχει νόημα να γίνει η συνάντηση με 20 και 30 άτομα. Σήμερα το απόγευμα εδω στη Σύρο θα γίνει μια ομιλία απο τον Χρήστο Κάτσικα και θα πάω. Θα του θεσω λοιπον και το ερωτημα αν γνωρίζει τι προκειται να γινει του χρόνου  με τους αναπληρωτες και φυσικά με το ξεκλείδωμα των πινάκων. Για ότι νεότερο θα σας ενημερώσω.

Αποσυνδεδεμένος Leniooo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #148 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 10:51:34 πμ »

καλήμερα!!!
ωραία ας αλλάξουμε  τόπο!!  Στην καμάρα στη Θεσ/νικη στις 28 του μήνα Γιατί πιστεύω ότι εκεί   μπορούμε           να  μαζευτούμε πολλοί περισσότεροι??  Ας αναλάβουν τα κορίτσια από Θεσσαλονίκη να βρουν ένα χώρο και να το ξανασυζητήσουμε..  Τί λέτε???  Ξέρω άτομα που λόγω κυρίως οικονομικού δεν κατεβαίνουν Αθήνα αλλά για θεσσαλονικη θα έρθουν σίγουρα.


Τέλεια, για Θεσσαλονίκη -εκτός απροόπτου - είμαι μέσα κι εγω, μου έρχεται αρκετά πιο εύκολο!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Αποσυνδεδεμένος silken

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #149 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 01:27:50 μμ »
Συμφωνείτε να γίνει άλλη μια ψηφοφορία για το πόσοι/ες θα μπορούσαν να έρθουν Θεσ/νικη?Στην συνάντηση στην Καμάρα είχαμε μαζευτεί κοντά στα 30 άτομα.Τώρα που είναι πιο σοβαρή η κατάσταση ελπίζω πως θα μαζευτούμε περισσότεροι.Το ζήτημα είναι πως και αν μαζευτούμε,και αν εχουμε μια κοινή πορεία,και αν συμφωνίσουμε πως θα συνεχίσουμε όταν στη Αθήνα βρίσκονται οι πάντες(ΔΟΕ,σύλλογοι κλπ)?Θα πρέπει να βρούμε Θεσ/νικη δικηγόρο που θα αναλάβει τα περι καταστατικού.Εκλογές θα μπορούν να γίνουν Θεσ/νικη?Δεν ξέρω ... απλά θέτω τις απορίες μου για να βρούμε λύσεις.
Και φυσικά αν μαζευτούμε Θεσ/νικη θα πρέπει να συμφωνούν όλοι οι συνάδελφοι και κυριως αυτοί που θα παρεβρίσκονταν στη συνάντηση στην Αθήνα.Πρέπει να υπάρχει συμφωνία και ενότητα...

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #150 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 04:29:02 μμ »
κορίτσια από μένα μέσα για Θεσ/νίκη......... (όχι πως για Αθήνα ήμουνα απ΄έξω!!!!!!) για να δούμε λοιπόν και ο κόσμος από τα νότια συμφωνεί?
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #151 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 05:04:50 μμ »
Συμφωνείτε να γίνει άλλη μια ψηφοφορία για το πόσοι/ες θα μπορούσαν να έρθουν Θεσ/νικη?Στην συνάντηση στην Καμάρα είχαμε μαζευτεί κοντά στα 30 άτομα.Τώρα που είναι πιο σοβαρή η κατάσταση ελπίζω πως θα μαζευτούμε περισσότεροι.Το ζήτημα είναι πως και αν μαζευτούμε,και αν εχουμε μια κοινή πορεία,και αν συμφωνίσουμε πως θα συνεχίσουμε όταν στη Αθήνα βρίσκονται οι πάντες(ΔΟΕ,σύλλογοι κλπ)?Θα πρέπει να βρούμε Θεσ/νικη δικηγόρο που θα αναλάβει τα περι καταστατικού.Εκλογές θα μπορούν να γίνουν Θεσ/νικη?Δεν ξέρω ... απλά θέτω τις απορίες μου για να βρούμε λύσεις.
Και φυσικά αν μαζευτούμε Θεσ/νικη θα πρέπει να συμφωνούν όλοι οι συνάδελφοι και κυριως αυτοί που θα παρεβρίσκονταν στη συνάντηση στην Αθήνα.Πρέπει να υπάρχει συμφωνία και ενότητα...

Μπορει κάποια να τα μάθει κάπως αυτα?Κι εγω δεν εχω ιδέα για καταστατικά κλπ, δικηγόρους κ τέτοια!Για μέρος συνάντησης τι προτείνετε??Που να απευθυνθούμε??Τηλεφωνικως κι εγω μπορω να βοηθήσω. Απλα μέσα στην εβδομάδα ειμαι Κοζανη κ δεν μπορω απο εκεί να κανω πολλα πράγματα!Μπορω ομως να τηλ κ τις συναδελφισσες που υπηρετούν Κοζανη κ να τις ενημερώσω για τη συνάντηση. Και θα σας γράψω πόσες μπορουν να έρθουν.
Υπαρχει η δυνατότητα να ανοιχτεί θεμα για ενδεχόμενη συνάντηση στη Θεσνικη?Να ψηφίζουμε για να δούμε πόσες θα μαζευτούν???Ολα πρεπει να γίνουν με συνοπτικές διαδικασίες επειδη ο καιρός πλησιάζει!!

Αποσυνδεδεμένος zoi83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #152 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 05:44:11 μμ »
θελετε να βαλουμε μια ψηφοφορια για θεσσαλονικη και μια για πατρα ή καπου εκει να δουμε που θα μαζευτουμε περισσοτερες αφου ακυρωνεται η αθηνα? τι λετε?

Αποσυνδεδεμένος zoi83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #153 στις: Δεκέμβριος 14, 2013, 05:45:41 μμ »
και κατι αλλο! θελετε η καθεμια απο εμας να ενημερωσει οσες ξερει για να δουμε αν θα ερθουν και που?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161403
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 489
Σύνολο: 509

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.