*

Ψηφοφορία

Προγραμματίζουμε γενική συνάντηση όλων των αναπληρωτών νηπιαγωγών το Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2014 και ώρα 11:00 στην Αθήνα, στα γραφεία της ΔΟΕ. Παρακαλώ δηλώστε τη συμμετοχή σας

Ναι
22 (78.6%)
Όχι
6 (21.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 27

Η ψηφοφορία έληξε: Ιανουάριος 11, 2014, 08:36:40 πμ

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός  (Αναγνώστηκε 174467 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DROSERH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #224 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 11:06:02 πμ »
εγώ με μηδενική προϋπηρεσία..... και  2000 και σειρά στον πίνακα του ΑΣΕΠ να ρθω?? ή θα είμαι σαν τη μύγα μες το γάλα??
 :o
ΠΕ60!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:21:09 »

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #225 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 11:50:36 πμ »
Να ερθεις!

Αποσυνδεδεμένος DROSERH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #226 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 12:37:22 μμ »
 θα έρθωωωω.....από Λάρισα να βλέπω συμμετοχή....είμαστε πολύ εδώ....
ΠΕ60!!

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #227 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 01:33:09 μμ »
γνώμη μου είναι, πως επειδή έχουμε  αρκετό καιρό μπροστά μας ως τη συνάντηση , να το λέμε ακόμη και στα πηγαδάκια, γιατί υπάρχει αρκετός κόσμος που δεν το ξέρει, ειδικά τώρα στις γιορτές....... υπάρχουν αρκετές κοπέλες στη Λάρισα ..... άνεργες ή αναπληρώτριες.....
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:21:09 »

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #228 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 02:31:59 μμ »
γνώμη μου είναι, πως επειδή έχουμε  αρκετό καιρό μπροστά μας ως τη συνάντηση , να το λέμε ακόμη και στα πηγαδάκια, γιατί υπάρχει αρκετός κόσμος που δεν το ξέρει, ειδικά τώρα στις γιορτές....... υπάρχουν αρκετές κοπέλες στη Λάρισα ..... άνεργες ή αναπληρώτριες.....
Συμφωνώ ,να το μάθουν ακόμη κ οι πέτρες ,όσες πιο πολλές είμαστε τόσο πιο σοβαρά θα μας πάρουν ενώ αν είμαστε 20 νηπιαγωγοί δεν θα μας λογαριάζουν ούτε τώρα ούτε στο μέλλον.Στη συνάντηση θα είναι κ ο Κικινής και ο Μπράτης είπε οτι θα έρθει ,είναι λοιπόν η ευκαιρία μας,ίσως κ η μοναδική,για να μας ακούσουν

Αποσυνδεδεμένος DROSERH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #229 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 04:24:18 μμ »
συγνώμη για το ορθογραφικό λάθος <<πολύ>>.....
οποιος ενδιαφέρεται από Λαρισα ας μου στείλει ΠΜ να φυγουμε  μαζι...
ΠΕ60!!

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #230 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 05:45:22 μμ »
Απλα τρομακτικο λαθος που καλεσατε τον Μπρατη...
Μονο απο αυτο φιλες μου αναπληρωτριες λενε οτι δεν θα ερθουν με τιποτα
+ τα κοσμιτικα επιθετα που τον ελουσαν με τη μια
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 20, 2013, 05:47:46 μμ από Elsa d. »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #231 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 06:30:32 μμ »
Ας ερθουν τότε να τα πουν μπροστά του!
Ξερεις πόσο ευκολα λέγονται λόγια από "πίσω" μας? Το θάρρος όμως δεν το εχουμε όταν είναι να αντιμετωπίσουμε τον αλλον κατάμουτρα.....παιδιάστικες, ανώριμες και μη πω την άλλη λέξη, συμπεριφορές.

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 20, 2013, 06:50:45 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος petam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #232 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 06:42:17 μμ »
αυτο που λες ειναι τρομερη σαχλαμαρα , συγνωμη για την εκφραση , αλλα ειναι χαζο να αποτελει λογο για να μην παραβρεθει καποιος στην συναντηση ..ο μπρατης,.Ειναι πρωτευον συνδικαλιστης καλως ή κακως ασχετως αν ειναι "απατεωνας"αλλα κανεις απο αυτους δεν ειναι καλυτερος συνδικαλιζονται απο προσωπικα συμφέροντα και φιλοδοξίες ομως σε καποιον πρεπει να ακουστουμε ποιος ο λογος να μαζευτουμε να κλαιμε την μοιρα μας οταν πλεον απο επισημα χειλη δεν υπαρχει κατι σιγουρο υπο τις νεες κοινωνικες κ οικονομικες καταστασεις?
πιστευω οτι πρεπει ολοι ακομη και απο μακρια αν εχουμε την δυνατοτητα να μαζευτουμε γιατι αυτο που εγινε πριν λιγο καιρο με τον οαεδ του χρονου δεν θα ανακληθει γιατι σιγουρα δεν ηταν τυχαιο ......
ο μπρατης τηρουσε σιγη ιχθυος μεχρι να ανακληθει και μετα πετουσε φαμφάρες  βγαζοντας εμπάθεια προς αλλους που φωναζαν οτι η δοε πρεπει να ξυπνησει...
και παλι συγνωμη για την εκφραση αλλα πρεπει πλεον μονες μας να κουνηθουμε και να διεκδικησουμε το μελλον μας ...
ειμαστε σε ομηρια τοσα χρονια καποιοι επρεπε ηδη να ειχαν διοριστει και τωρα βλεπουμε οτι σε λιγο οχι μονο θα χαθει αυτο το ενδεχομενο αλλα και οι κοποι αναπληρωσης θα πανε χαμενοι... τσαμπα τα νησια και τα εξοδα ....

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #233 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 06:51:15 μμ »
* Μακρια από τέτοιες φιλες Elsa d

Kαί τά κλέμματα ταύτα καλλίστην δόξαν έχει, ά τους πολεμίους μάλιστ' άν τις απατήσας τους φίλους μάλιστ΄άν ωφελήσειε (Θουκ. Β 5,9,5)
και,
Μόνοι γάρ τόν τε μηδέν τώνδε μετέχοντα ούκ απράγμονα, άλλ΄άχρείον νομίζομεν (Θουκ.Β 40) (=γιατί είμαστε οι μόνοι που όποιον δεν παίρνει καθόλου μέρος σάυτά, τον θαρρούμε έναν άνθρωπο όχι ήσυχο, μόνο άχρηστο
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #234 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 08:34:15 μμ »
Μάρκο εννοείται οτι είσαι "επίτιμος" καλεσμένος μας  ;D

Ευχαριστώ για την πρόσκληση  ;D
Με την προυπόθεση να εκφωνήσω τον εναρκτήριο-χαιρετιστήριο λόγο της ανασύστασης της ΠΕΑΝ τον οποιο και θα μου τον γράψετε, καθως ο χρονος μου είναι αρκετα περιορισμένος.  ;D
Μετα θα κανω τον συντονισμό στη συζήτηση σας.

Βεβαια, θα πετάγομαι που και που εξω να τσακιζω κανεναν σάντουιτς, κανα σουβλακι, κανα παγωτο μηχανής, και θα επανέρχομαι για την τηρηση της τάξης. ;D ;D
Το καπνισμα επιτρέπεται εντος της αιθούσης?  ;D

Περα απ την πλάκα, θελω να σας ευχαριστησω. Δεν θελω να υποσχεθώ κατι που ενδεχομένως να μην το καταφέρω.
Bρε, τι δουλειά εχω ? Μια χαρά θα τα καταφέρετε, δεν σας φοβάμαι....

 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 20, 2013, 08:41:30 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος raniasop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 330
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #235 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 01:14:34 μμ »
Καλημέρα σας κορίτσια!

   Προχθές έλαβα ένα mail από την πρώην πρόεδρο της ΠΕΑΝ.Θα σας το παραθέσω για να ειστε ενημερωμένες πλήρως και ν'ακούσω τις απόψεις σας.Στη συνέχεια θα σας παραθέσω και την δική μου απάντηση.Απάντησα χωρίς να σας ενημερώσω πρώτα γιατί το θεώρησα πιο σωστό να της απαντήσω σε προσωπικό επίπεδο πριν το κοινοποιήσω στο forum.Ιδού λοιπόν:

 Προς Εγώ
Δεκ 19 τις 11:01 μ.μ.
σε συνεχεια της μικρης τηλεφωνικης συνομιλιας που ειχαμε , (όταν ζητήσατε το καταστατικο ) αλλα και της προσπάθειας μου να επικοινωνησω μαζί σας αλλα αυτο δεν ήταν δυνατό  θα ήθελα να σας επισημανω τα εξης :
η συγκλιση για ΓΣ γίνεται από το πρωην προεδρειο της ΠΕΑΝ (ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΔΙΚΗΓΌΡΟ)  με το οποίο πρεπει να ερθετε σε επικοινωνία. Τα κοριτσια ειναι πηγμενα με προσωπικα προβλήματα, εχουν τη διαθεση να βοηθήσουν αλλα δεν ειναι σωστο να διασυρονται. Αρκετό λουκι τραβήξανε από συναδελφους που κανουν κριτικη και ούτε καν εμφανίζονται. Νομιζω ότι και εσεις το βλέπετε τη στιγμη που ουτε 30 ατομα δε μαζευονται.
Ως  πρώην  προεδρος της ΠΕΑΝ θα ηθελα να σας πω ότι εμεις ήμασταν μια φουρνια που διορίστηκε στα 38-40 ετων με προυπηρεσίες 60, 70 μηνων . Το αναφερω καθότι αυτο σημαινει εμπιστοσυνη και γνωριμία των μελων μεταξυ τους και φυσικα όχι συντεχνιασμός και όχι γλύψιμο
.ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΤΕ οπως το καταστατικο οριζει ΔΙΧΡΟΝΗ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΑΓΩΓΗ 
επικοινωνηστε και μαζί μου  για να σας εξηγήσω καποια διαδικαστικα
ΒΑΣΩ ΖΑΡΚΙΝΟΥ
Η δική μου απάντηση σε όλο αυτό το mail που η αλήθεια είναι με άφησε λίγο  σύξυλη  είναι η εξής:


αναπληρωτες (2)
ΒΑΣΩ ΖΑΡΚΙΝΟΥ
Προς Εγώ
Δεκ 19 τις 11:01 μ.μ.
σε συνεχεια της μικρης τηλεφωνικης συνομιλιας που ειχαμε , (όταν ζητήσατε το καταστατικο ) αλλα και της προσπάθειας μου να επικοινωνησω μαζί σας αλλα αυτο δεν ήταν δυνατό  θα ήθελα να σας επισημανω τα εξης :
η συγκλιση για ΓΣ γίνεται από το πρωην προεδρειο της ΠΕΑΝ (ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΔΙΚΗΓΌΡΟ)  με το οποίο πρεπει να ερθετε σε επικοινωνία. Τα κοριτσια ειναι πηγμενα με προσωπικα προβλήματα, εχουν τη διαθεση να βοηθήσουν αλλα δεν ειναι σωστο να διασυρονται. Αρκετό λουκι τραβήξανε από συναδελφους που κανουν κριτικη και ούτε καν εμφανίζονται. Νομιζω ότι και εσεις το βλέπετε τη στιγμη που ουτε 30 ατομα δε μαζευονται.
Ως  πρώην  προεδρος της ΠΕΑΝ θα ηθελα να σας πω ότι εμεις ήμασταν μια φουρνια που διορίστηκε στα 38-40 ετων με προυπηρεσίες 60, 70 μηνων . Το αναφερω καθότι αυτο σημαινει εμπιστοσυνη και γνωριμία των μελων μεταξυ τους και φυσικα όχι συντεχνιασμός και όχι γλύψιμο
.ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΤΕ οπως το καταστατικο οριζει ΔΙΧΡΟΝΗ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΑΓΩΓΗ 
επικοινωνηστε και μαζί μου  για να σας εξηγήσω καποια διαδικαστικα
ΒΑΣΩ ΖΑΡΚΙΝΟΥ

Απάντηση, Απάντηση σε όλους ή Προώθηση | Περισσότερα
Εγώ
Προς ΒΑΣΩ ΖΑΡΚΙΝΟΥ
Σήμερα στις 1:00 μ.μ.
Καλημέρα σας!

Αρχικά θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι η συνάντηση που θα κάνουμε θα είναι συνάντηση και όχι συνέλευση με προεδρεία και εκλογές για να είναι απαραίτητο να είστε παρούσες.Γι'αυτό το λόγο και δεν θεωρήσαμε απαραίτητο να σας ενημερώσουμε γι'αυτή την συνάντηση.
     Κρίνοντας από το mail  σας, κατάλαβα ότι παρακολουθείτε το forum των εκπαιδευτικών και επομένως θα ήταν καλό να συμμετέχετε και'σεις στην συζήτηση συμβουλευτικά και υποστηρικτικά.Εννοείται ότι αν διαβάσατε ή ακούσατε οτιδήποτε που σας πρόσβαλε ή σας διέσυρε, καλό θα ήταν να πάρετε θέση.Εγώ προσωπικά, μπαίνοντας πολύ συχνά στο forum, δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου να έχει ειπωθεί κάτι  που να σας προσβάλλει .Αν έχετε άλλη άποψη , μπορείτε να μου πείτε τι ακριβώς σας ενόχλησε ώστε να το μεταφέρω στην συζήτηση και να το λύσουμε.
    Επιπλέον θα θέλαμε να έχουμε δικηγόρο που θα έχουμε επιλέξει εμείς.Όποιος δικηγόρος κι αν είναι, φαντάζομαι, δεν έχει επί της ουσίας  καμία σημασία.
  Ελπίζω να καταφέρουμε να την επανενεργοποιήσουμε και να μην είμαστε τόσο λίγα άτομα, όσα ήσασταν εσείς.Όσο για την διετή υποχρεωτική φοίτηση , το έχουμε επισημάνει αρκετές φορές και στο συντονιστικό και είναι βεβαίως πρωτίστης σημασίας,παρ'ολο που δεν μπορώ να μιλήσω για τα θέματα που θα μας απασχολήσουν αν δεν προηγηθεί η συνάντηση, να μιλήσει και η πλειοψηφία και όχι μόνο εγώ.
   Σας εύχομαι καλές γιορτές με υγεία και ευτυχία και ελπίζω όταν σας χρειαστούμε, παρ'όλα τα προσωπικά προβλήματα που επικαλείστε, να καταφέρετε τουλάχιστον μία από εσάς να παρευρεθείτε στην συνέλευση πια που θα κάνουμε, γιατί ήδη έχουμε χάσει πολύτιμο χρόνο.
   Κορίτσια αν διαφωνείτε σε κάτι που έγραψα παρακαλώ ενημερώστε με γιατί πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι έπαιξε και δημιουργήθηκε αυτή η αναστάτωση και ο διασυρμός που μου ανέφερε.Συγνώμη για το τεράστιο μήνυμα αλλά δεν γινόταν αλλιώς.

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #236 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 01:32:36 μμ »
Σε ευχαριστουμε Ράνια για την ενημέρωση.
Η αλήθεια είναι πως υπάρχουν κάποια σημεία στο μνμ κι εμενα με προβληματιζουν... αλλά θα τα αφησω στην ακρη για την ωρα.
Πάντως δεν εχει γινει κανενα διασυρμός απο και προς κανέναν...

Το ότι η ΠΕΑΝ απετυχε μια φορά δεν σημαίνει ότι θα αποτυχαίνει παντα...

Από εκει και πέρα έχω μια πολύ μικρή απορία, αφού το πρωην προεδρειο της ΠΕΑΝ μας παρακολουθει και βλέπει πως ζητούμενο των συναδέλφων ειναι η επανεργοποιηση του συλλογου γιατι δεν μας εκαναν οι ιδιες μια προσκληση. Κταλαβαινω πως πλεον είναι σε διαφορετική θέση (μονιμες) και τα δικά μας ζητούμενα δεν τους απασχολουν άρα και θα πρέπει να παραιτηθούν.

Όπως επισήμανες κι εσύ έχουμε δηλώσει Γενική Συνάντηση κι όχι Γενική Συνέλευση, άρα δεν παρανομούμε κάπου. Δεν ξέρω όμως κατά πόσο ποιοι και πόσοι μπορούν να προσέλθουν σε μια πρωτη γενική συνάντηση κι όταν με το καλό γίνει κάλεσμα από την ΠΕΑΝ σε μια Γενική Συνέλευση (δυστυχως δεν υπάρχει χρόνος και χρήμα για πολυτέλειες...).

και αν μου επιτρεπετε τελος θα ηθελα να σχολιασω κατι. Το αίτημα της διετους υποχρεωτικής φοιτησης στο νηπιαγωγείο πρεπει να είναι αίτημα εν γένει του κλάδου, πόσο μάλλον των μονίμων κι όσω ήδη εργάζονται. Το  να υπάρχει απαίτηση να το διεκδικησουμε οι αναπληρώτριες (οι οποίες στην πλειοψηφια μας είμαστε και άνεργες)....

Για μια ακόμα φορά πάντως προκύπτει η αναγκη για ενα συλλογικό οργανο επροσώπισης όλων των ΠΕ60 στο σύνολό μας!

Θα μπορουσα να σχολιασω κι αλλα, αλλά όπως είπα δεν έχει νόημα, ας δουμε τι θα πουν και οι υπολοιποι!


Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #237 στις: Δεκέμβριος 22, 2013, 02:17:14 μμ »
Μήπως παρακολουθεί κάποιο άλλο φόρουμ γιατι εδώ δεν έχει υποθεί κάτι για κανένα μέλος της πεαν .Επίσης έχω πολλές απορίες σχετικά με τα διαδικαστικά για το τι ακριβώς χρειάζεται για την επανεργοποίηση του συλλόγου μας.Μήπως θα ήταν χρήσιμο να ήταν παρών και ένας δικηγόρος στη συνάντηση μας;Θα μπορούσε Ρανια ο δικηγόρος που ήδη έχετε μιλήσει,εννοείται θα τον πληρώσουμε τον άνθρωπο.Επίσης,οι κοπέλες που θα έρθουν απο μακριά δεν ξέρω κατα πόσο θα είναι εφικτο για αυτές να ξανά έρθουν στη γενική συνέλευση.Πάντως η συμμετοχή όλων είναι απαραίτητη.
Ράνια η απάντηση σου πολύ καλή και έκανες καλα που ζήτησες την αρωγή τους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 538
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 553
Σύνολο: 553

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.