*

Ψηφοφορία

Προγραμματίζουμε γενική συνάντηση όλων των αναπληρωτών νηπιαγωγών το Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2014 και ώρα 11:00 στην Αθήνα, στα γραφεία της ΔΟΕ. Παρακαλώ δηλώστε τη συμμετοχή σας

Ναι
22 (78.6%)
Όχι
6 (21.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 27

Η ψηφοφορία έληξε: Ιανουάριος 11, 2014, 08:36:40 πμ

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός  (Αναγνώστηκε 176640 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geosimal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #56 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 06:42:39 μμ »
Λοιπόν εφόσον είχαν οριστεί ομαδάρχες πριν την φάση εσπα και σε εκείνες είχαν σταλεί τα προσωπικά μας στοιχεία προτείνω να σταλούν σε αυτές τις κοπέλες αρχικά μηνύματα με τόπο και ωρα συνάντησης..Προτείνω τον τόπο το κέντρο της αθήνας ή το mall στο μαρούσι που συγκεντρώνει πολλά μέσα μεταφοράς όπως τρένο,μετρό και προαστιακό...ελπίζω το mall να προσελκύσει τις γυναίκες μήπως και παρευρευθούν..χαχαχα ;D όσο για το χρόνο προτείνω τη Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου που θα έχουν κλείσει τα σχολεία και θα έχει μεσολαβήσει το σκ για να ταξιδέψουν και όσοι θέλουν και ώρα 10.00 το πρωί που δεν θα κυκλοφορεί και πολύ κόσμος..
Καλησπερα και απο μένα, θα ηθελα να κανω πρωτα μια διόρθωση ότι στις 23 Δεκεμβρίου τα σχολεία είναι ανοικτα, ειναι η μερα που κλεινουν τα σχολεια οποτε αν η συναντηση γινει τοτε θα ειναι πολυ συναδελφοι που αν και θα εχουν δηλωσει"ναι" στη συμμετοχη δεν θα μπορουν να παραβρεθουν διοτι θα εργαζονται. Κατα δευτερον θα ηθελα να πω οτι ολα ακουγονται ωραια στο να γινει μια συναντηση και παρολο που εχω δηλωσει "ναι" στη συναντηση το βλεπω δυσκολο να πραγματοποιηθει, γιατι εκεινες οι μερες ειναι γιορτινες και οσοι εχουν παει στην οικογενεια τους θα ειναι αρκετα δυσκολο να παραβρεθουν. Θα προτεινα χωρις βεβαια να αποκλειω τη μερα που εχει οριστει (28/12) να γινει το  Σαββατο στις 4 Ιανουαριου η συναντηση οπου εχουν περασει οι γιορτες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:32:38 »

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #57 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 06:48:44 μμ »
4 και 5 Ιανουαρίου θα ταξιδεύουν όλοι για να επιστρέψουν στα σχολεία τους. Επίσης πρέπει να ζητηθει αιθουσα απο τη ΔΟΕ, δεν μπορουμε να βρεθούμε και να μιλάμε σε καφετέρια... Αν τελικά κανονιστεί η συνάντηση ισως καλέσουμε και δικηγορο για να δουμε τις αλλαγες του καταστατικου, ο οποιος ο ανθρωπος αυτη τη φορά θα πρέπει και να πληρωθεί.

Η συζητηση θα παραμεινει ανοιχτη μέχρι τις 15 Δεκεμβρη που είναι ανοιχτή και η ψηφοφορία. Ανάλογα με τα αποτελέσματα εκεινη την μερα θα αποφασισουμε αν τελικά θα συναντηθούμε ή όχι και το που και τότε θα φυγει e-mail προς τους ομαδάρχες ώστε να ενημερ΄ψσουν και τους υπόλοιπους.

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #58 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 08:59:45 μμ »
4 και 5 Ιανουαρίου θα ταξιδεύουν όλοι για να επιστρέψουν στα σχολεία τους. Επίσης πρέπει να ζητηθει αιθουσα απο τη ΔΟΕ, δεν μπορουμε να βρεθούμε και να μιλάμε σε καφετέρια... Αν τελικά κανονιστεί η συνάντηση ισως καλέσουμε και δικηγορο για να δουμε τις αλλαγες του καταστατικου, ο οποιος ο ανθρωπος αυτη τη φορά θα πρέπει και να πληρωθεί.

Η συζητηση θα παραμεινει ανοιχτη μέχρι τις 15 Δεκεμβρη που είναι ανοιχτή και η ψηφοφορία. Ανάλογα με τα αποτελέσματα εκεινη την μερα θα αποφασισουμε αν τελικά θα συναντηθούμε ή όχι και το που και τότε θα φυγει e-mail προς τους ομαδάρχες ώστε να ενημερ΄ψσουν και τους υπόλοιπους.

ναι και γω σκεφτόμουν την περίπτωση του δικηγόρου. ποια συνάδελφος είχε γνωστό δικηγόρο?? να μη μας "σκίσει" και στην  τιμή.
Συμφωνώ απόλυτα Ευδοκία μαζί σου για το όριο που έβαλες μέχρι τις 15 του μήνα... αν και πολύ φοβάμαι οτι "βλέπω τα δυσάρεστα να έρχονται..."

Αποσυνδεδεμένος ΣΦΑΛΜΑ !

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #59 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 09:44:43 μμ »
Για να γίνει αλλαγή του καταστατικού χρειάζεται ισχυρή πλειοψηφία,πολυφωνία,ανταλλαγή θέσεων και απόψεων,προβληματισμό,συζήτηση και συγκερασμό όλων αυτών και αυτές οι διαδικασίες δεν γίνονται με πενήντα άτομα.Προς το παρών η συμμετοχή δεν μπορεί να καλύψει μια τέτοια διαδικασία.Αυτό που μπορεί να γίνει αυτή τη στιγμή και μέχρι τη λήξη της ψηφοφορίας είναι να ενημερωθούν με κάθε τρόπο όσο το δυνατόν περισσότεροι συνάδελφοι για τη συγκέντρωση στην Αθήνα ή όπου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:32:38 »

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #60 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 10:34:05 μμ »
Για να γίνει αλλαγή του καταστατικού χρειάζεται ισχυρή πλειοψηφία,πολυφωνία,ανταλλαγή θέσεων και απόψεων,προβληματισμό,συζήτηση και συγκερασμό όλων αυτών και αυτές οι διαδικασίες δεν γίνονται με πενήντα άτομα.Προς το παρών η συμμετοχή δεν μπορεί να καλύψει μια τέτοια διαδικασία.Αυτό που μπορεί να γίνει αυτή τη στιγμή και μέχρι τη λήξη της ψηφοφορίας είναι να ενημερωθούν με κάθε τρόπο όσο το δυνατόν περισσότεροι συνάδελφοι για τη συγκέντρωση στην Αθήνα ή όπου.

ναι βρε Σάμι μου να ενημερώσουμε όλους όσους ξέρουμε!! που είναι όμως όλοι εκείνοι που έμπαιναν στο φόρουμ από τον Σεπτέμβρη και μετά??  Ξέρεις πόσες ξέρω  που με λύπη μου θα πω ότι επειδή δουλεύουν φέτος θεωρούν ότι "έδεσαν το γαϊδαρό τους"?? που δεν τους ενδιαφέρει όλο αυτό που προσπαθουμε με αγωνία να πετυχουμε??? τον επόμενο Σεπτέμβρη θα ........τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε... :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #61 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 11:32:13 μμ »
σιγα- σιγα έρχεστε στα λεγομενα μου.. είδατε γιατι φωνάζω πως πρεπει να μαζευτουμε πολλα άτομα!!

Αποσυνδεδεμένος DROSERH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #62 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 11:38:16 μμ »
καλησπέρα,
ως άνεργη νηπιαγωγός με μηδενική προϋπηρεσία αλλά με μόρια Ασεπ με οφελεί αυτή η συνάντηση???ή πρέπει να έχω δουλέψει στο δημόσιο??
Ευχαριστώ!!
ΠΕ60!!

Αποσυνδεδεμένος ΣΦΑΛΜΑ !

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #63 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 11:45:31 μμ »
καλησπέρα,
ως άνεργη νηπιαγωγός με μηδενική προϋπηρεσία αλλά με μόρια Ασεπ με οφελεί αυτή η συνάντηση???ή πρέπει να έχω δουλέψει στο δημόσιο??
Ευχαριστώ!!
    Φυσικά και σε αφορά!

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #64 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 11:54:01 μμ »
κορίτσια θα ήθελα να κάνω μία παρατήρηση από την αρχή είπαμε για 28 του μήνα Δεκέμβρη, τι συμβαίνει τώρα και το αλλάζετε για 23, για 4-5 Γενάρη  κτλ. ? η ημερομηνία κατά την αποψη μου δεν πρέπει να αλλάξει ........ το θέμα μας είναι η ώρα και ο τόπος συνάντησης ....... και μετά έπονται τα διαδικαστικά ........ ;)
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος ΣΦΑΛΜΑ !

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #65 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 11:58:32 μμ »
ναι βρε Σάμι μου να ενημερώσουμε όλους όσους ξέρουμε!! που είναι όμως όλοι εκείνοι που έμπαιναν στο φόρουμ από τον Σεπτέμβρη και μετά??  Ξέρεις πόσες ξέρω  που με λύπη μου θα πω ότι επειδή δουλεύουν φέτος θεωρούν ότι "έδεσαν το γαϊδαρό τους"?? που δεν τους ενδιαφέρει όλο αυτό που προσπαθουμε με αγωνία να πετυχουμε??? τον επόμενο Σεπτέμβρη θα ........τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε... :'( :'( :'(
  Τώρα τι θες να σε πω?Είμεθα γνωστός κ@@@κλάδος,όπως έχεις υπόψη σου.Πήγαινε στην Η' φάση και χ@@@ με!

Αποσυνδεδεμένος ΣΦΑΛΜΑ !

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #66 στις: Δεκέμβριος 06, 2013, 12:26:41 πμ »
καλησπέρα,
ως άνεργη νηπιαγωγός με μηδενική προϋπηρεσία αλλά με μόρια Ασεπ με οφελεί αυτή η συνάντηση???ή πρέπει να έχω δουλέψει στο δημόσιο??
Ευχαριστώ!!
  Φυσικά και σε αφορά!Οι κοινωνικοί αγώνες δεν είναι ωφέλιμοι,είναι αναγκαίοι!

Αποσυνδεδεμένος DROSERH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #67 στις: Δεκέμβριος 06, 2013, 09:54:33 πμ »
η ημερομηνία κλείδωσε???από Λάρισα υπάρχει άτομο??? :) να ταξιδέψουμε μαζί??
ΠΕ60!!

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #68 στις: Δεκέμβριος 06, 2013, 12:39:39 μμ »
Καλησπέρα κορίτσια,πήρα τηλ στη ΔΟΕ και μίλησα με τον Κικινή,μέλος ΔΣ,για να ρωτήσω εάν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τα γραφεία της ΔΟΕ για τη συνάντηση μας,μου είπε οτι θα μου απαντήσει εως τη Δευτέρα καθώς θέλει να ρωτήσει και τα υπόλοιπα μέλη του ΔΣ και να δει εάν θα υπάρχει προσωπικό για να μας ανοίξει ( καθώς λόγω ημερών θα λείπει κόσμος).Του εξήγησαν εννοείται για το λόγο που χρειαζόμαστε την αίθουσα καθώς και οτι το θέμα επείγεται αφού θα πρέπει να κοινοποιήσουμε άμεσα την ημερομηνία και το χώρο συνάντησης.

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γενική Συνάντηση ΠΕ60
« Απάντηση #69 στις: Δεκέμβριος 06, 2013, 12:49:14 μμ »
μπράβο Roula_S για την πρωτοβουλία ....... συνέχισε γιατί χανόμαστε !!!!!!!!!!
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 710
Σύνολο: 711

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.