*

Ψηφοφορία

Προγραμματίζουμε γενική συνάντηση όλων των αναπληρωτών νηπιαγωγών το Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2014 και ώρα 11:00 στην Αθήνα, στα γραφεία της ΔΟΕ. Παρακαλώ δηλώστε τη συμμετοχή σας

Ναι
22 (78.6%)
Όχι
6 (21.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 27

Η ψηφοφορία έληξε: Ιανουάριος 11, 2014, 08:36:40 πμ

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός  (Αναγνώστηκε 174513 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος raniasop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 330
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #630 στις: Μάρτιος 21, 2014, 09:09:26 μμ »
Καλησπέρα!

      Μην απογοητεύομαστε.Εγώ πιστεύω ότι θα κινητοποιηθούν και  άλλοι.Η σχολική χρονιά φτάνει στο τέλος της σε λίγο και όταν θα επιστρέψει η ανασφάλεια των αναπληρωτών, θα συσπειρωθούμε και'μεις.Σκληρή η αλήθεια αλλά έτσι έχουν τα πράγματα.Είδατε τώρα που απειλήθηκαν πραγματικά οι εκπαιδευτικοί πώς συγκεντρώθηκαν έξω απ'το υπουργείο;Πριν φτάσουμε ως εδώ δεν μπορούσαν;
    Το θέμα είναι ότι το ποσό έχει φτάσει ήδη τα 500 ευρώ.Ήδη ο δικηγόρος ετοιμάζει την κατάθεση για το ειρηνοδικείο, αφού θεωρώ ότι εντός της εβδομάδας θα έχει μαζευτεί το ποσό.Αυτό που εντοπίσαμε όμως, μιλώντας με το προσωρινό προεδρείο αλλά και με άλλα μέλη, είναι μια παρανόηση που έχει υπάρξει.Εμείς, δεν θέλουμε να βάλετε χρήματα για το καταστατικό και τέλος.Θέλουμε μόνιμα ενεργά μέλη,που θα συμμετέχουν σε όλες τις δράσεις, θα παρακολουθούν και θα παρεμβαίνουν όπου χρειάζεται, όχι μόνο για τα χρήματα.Γιατί υπήρξαν άτομα που είπαν:"Αν δεν έχετε μαζέψει το ποσό, μπορούμε και'μεις να βάλουμε χρήματα".Μα εμείς θέλουμε μέλη για να έχει δύναμη ο σύλλογος και όχι να δηλώσουν μόνο όσοι χρειάζονται για να συμπληρωθεί το ποσό.Όσο περισσότεροι, τόσο το καλύτερο!Γι'αυτό μιλήστε σε όποιον συνάδελφο μπορείτε,είτε τον ξέρετε καλά είτε όχι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:32:41 »

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #631 στις: Μάρτιος 23, 2014, 02:30:50 μμ »
Καλησπέρα!

      Μην απογοητεύομαστε.Εγώ πιστεύω ότι θα κινητοποιηθούν και  άλλοι.Η σχολική χρονιά φτάνει στο τέλος της σε λίγο και όταν θα επιστρέψει η ανασφάλεια των αναπληρωτών, θα συσπειρωθούμε και'μεις.Σκληρή η αλήθεια αλλά έτσι έχουν τα πράγματα.Είδατε τώρα που απειλήθηκαν πραγματικά οι εκπαιδευτικοί πώς συγκεντρώθηκαν έξω απ'το υπουργείο;Πριν φτάσουμε ως εδώ δεν μπορούσαν;
    Το θέμα είναι ότι το ποσό έχει φτάσει ήδη τα 500 ευρώ.Ήδη ο δικηγόρος ετοιμάζει την κατάθεση για το ειρηνοδικείο, αφού θεωρώ ότι εντός της εβδομάδας θα έχει μαζευτεί το ποσό.Αυτό που εντοπίσαμε όμως, μιλώντας με το προσωρινό προεδρείο αλλά και με άλλα μέλη, είναι μια παρανόηση που έχει υπάρξει.Εμείς, δεν θέλουμε να βάλετε χρήματα για το καταστατικό και τέλος.Θέλουμε μόνιμα ενεργά μέλη,που θα συμμετέχουν σε όλες τις δράσεις, θα παρακολουθούν και θα παρεμβαίνουν όπου χρειάζεται, όχι μόνο για τα χρήματα.Γιατί υπήρξαν άτομα που είπαν:"Αν δεν έχετε μαζέψει το ποσό, μπορούμε και'μεις να βάλουμε χρήματα".Μα εμείς θέλουμε μέλη για να έχει δύναμη ο σύλλογος και όχι να δηλώσουν μόνο όσοι χρειάζονται για να συμπληρωθεί το ποσό.Όσο περισσότεροι, τόσο το καλύτερο!Γι'αυτό μιλήστε σε όποιον συνάδελφο μπορείτε,είτε τον ξέρετε καλά είτε όχι.

Εχεις πολυ δίκιο!Μπραβο για ολη την προσπάθεια που εχεις κανει για όλους μας! :)


Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #632 στις: Μάρτιος 25, 2014, 09:01:59 πμ »
Χρονια πολλα παιδια!
Καλη 25η Μαρτιου σε όλους μας κ στις οικογένειες μας!

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #633 στις: Μάρτιος 27, 2014, 02:23:46 μμ »
Απ'όσα σχολεία πέρασα αυτεςτις μέρες που ήμουν στη διάθεση μόνο μια κοπέλα γνώριζε για το σύλλογο...πρέπει να οργανωθούμε και να ενημερώσουμε τις συναδέλφους. Ξανά ζητάω βοήθεια για να ξεκινήσουμε να στέλνουμε mails στα σχολεία.
Επίσης υπάρχουν μόνιμες που θέλουν να συμμετέχουν στο σύλλογο,μπορούν τελικά ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:32:41 »

Αποσυνδεδεμένος raniasop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 330
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #634 στις: Μάρτιος 30, 2014, 07:17:20 μμ »
         Καλησπέρα!

             Τα άτομα που είναι από Αθήνα και είναι διατεθειμένα να περάσουν από το γραφείο του δικηγόρου για υπογραφή, για το καταστατικό,θα ήθελα αν γίνεται να μου στείλουν προσωπικό μήνυμα με τα εξής στοιχεία:Όνομα-Επώνυμο-Πατρώνυμο-ΑΔΤ-Διεύθυνση , ούτως ώστε να έχει έτοιμο το πρακτικό ο δικηγόρος και όταν θα πάμε για υπογραφή να μην χρονοτριβήσουμε.Αυτό είναι πρόταση του ίδιου του δικηγόρου που μου το έστειλε σε mail.Aν μπορείτε εντός 2-3 ημερών να μου τα στείλετε για να τα προωθήσω άμεσα, να μην χάνουμε άλλο χρόνο.Έχω την αίσθηση ότι για κάθε κίνηση τρώμε και από ένα μήνα.Έτσι όμως ούτε του χρόνου τον Σεπτέμβρη δεν μας βλέπω έτοιμες...

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #635 στις: Μάρτιος 31, 2014, 04:31:42 μμ »
         Καλησπέρα!

             Τα άτομα που είναι από Αθήνα και είναι διατεθειμένα να περάσουν από το γραφείο του δικηγόρου για υπογραφή, για το καταστατικό,θα ήθελα αν γίνεται να μου στείλουν προσωπικό μήνυμα με τα εξής στοιχεία:Όνομα-Επώνυμο-Πατρώνυμο-ΑΔΤ-Διεύθυνση , ούτως ώστε να έχει έτοιμο το πρακτικό ο δικηγόρος και όταν θα πάμε για υπογραφή να μην χρονοτριβήσουμε.Αυτό είναι πρόταση του ίδιου του δικηγόρου που μου το έστειλε σε mail.Aν μπορείτε εντός 2-3 ημερών να μου τα στείλετε για να τα προωθήσω άμεσα, να μην χάνουμε άλλο χρόνο.Έχω την αίσθηση ότι για κάθε κίνηση τρώμε και από ένα μήνα.Έτσι όμως ούτε του χρόνου τον Σεπτέμβρη δεν μας βλέπω έτοιμες...

Εχεις δίκιο raniasop!μονο τα άτομα που ειναι απο Αθηνα να σου στείλουν τα ονόματα τους κλπ?η ολοι μας??

Αποσυνδεδεμένος geosimal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #636 στις: Μάρτιος 31, 2014, 07:31:40 μμ »
         Καλησπέρα!

             Τα άτομα που είναι από Αθήνα και είναι διατεθειμένα να περάσουν από το γραφείο του δικηγόρου για υπογραφή, για το καταστατικό,θα ήθελα αν γίνεται να μου στείλουν προσωπικό μήνυμα με τα εξής στοιχεία:Όνομα-Επώνυμο-Πατρώνυμο-ΑΔΤ-Διεύθυνση , ούτως ώστε να έχει έτοιμο το πρακτικό ο δικηγόρος και όταν θα πάμε για υπογραφή να μην χρονοτριβήσουμε.Αυτό είναι πρόταση του ίδιου του δικηγόρου που μου το έστειλε σε mail.Aν μπορείτε εντός 2-3 ημερών να μου τα στείλετε για να τα προωθήσω άμεσα, να μην χάνουμε άλλο χρόνο.Έχω την αίσθηση ότι για κάθε κίνηση τρώμε και από ένα μήνα.Έτσι όμως ούτε του χρόνου τον Σεπτέμβρη δεν μας βλέπω έτοιμες...

raniasop καλησπέρα, μου εστειλε μηνυμα μια κοπέλα μέσω facebook που θέλει να έρθει στον δικηγόρο για υπογραφή αλλά δεν έχει τα στοιχεια του δικηγόρου. Θα μπορούσες να μου τα στείλεις σε μήνυμα για να τις τα δώσω και αυτή μου είπε ότι θα μου στείλει τα στοιχεία της για να σου τα στείλω. Ευχαριστώ!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 31, 2014, 08:00:08 μμ από MARKOS »

Αποσυνδεδεμένος Leniooo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #637 στις: Απρίλιος 01, 2014, 12:55:24 πμ »
Σήμερα κατάφερα να βάλω κι εγω τα λεφτά στην τράπεζα  καθώς βρίσκομαι σχετικά μακρυά απ τον πολιτισμό! Συγνώμη για την καθυστέρηση! Σε καλή μεριά ας πάνε κι αυτά λοιπόν και καλή μας επιτυχία!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος pandwra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #638 στις: Απρίλιος 01, 2014, 10:36:23 μμ »
Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε, ότι είμαστε ένα βήμα πριν από την ίδρυση του συλλόγου μας. Όμως για την ολοκλήρωση των διαδικασιών, απαιτούνται τα παρακάτω στοιχεία:
όνομα, επώνυμο, πατρώνυμο, ΑΔΤ, Διεύθυνση κατοικίας, από 20 τουλάχιστον άτομα.
Παρακαλούνται τα ταμιακώς ενήμερα μέλη, τα οποία βρίσκονται εντός Αττικής, να αποστείλουν άμεσα τα απαιτούμενα στοιχεία, σε προσωπικό μήνυμα, ώστε αυτά να προωθηθούν στο δικηγόρο.
Επίσης όσοι αποστείλουν τα στοιχεία τους κατατάσσονται στα ιδρυτικά μέλη του συλλόγου, και υποχρεούνται να μεταβούν στο δικηγόρο, τα στοιχεία του οποίου θα δώσουμε σε επόμενη ανακοίνωση, ώστε να υπογράψουν.
Τέλος σας ζητούμε, μαζί με τα παραπάνω στοιχεία να μου αποστείλετε και το κινητό σας τηλέφωνο, ώστε να μπορέσουμε να επικοινωνήσουμε μαζί σας.
Εκ του προσωρινού Δ.Σ. του συλλόγου μας.

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #639 στις: Απρίλιος 01, 2014, 10:51:51 μμ »
Έτσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!! Πάμε δυναταααααααααα!!!!!!!!!! :D

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #640 στις: Απρίλιος 01, 2014, 11:43:32 μμ »
Μπράβο!!!!!!!Συνεχίζουμε δυναμικά!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #641 στις: Απρίλιος 02, 2014, 11:08:30 πμ »
Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε, ότι είμαστε ένα βήμα πριν από την ίδρυση του συλλόγου μας. Όμως για την ολοκλήρωση των διαδικασιών, απαιτούνται τα παρακάτω στοιχεία:
όνομα, επώνυμο, πατρώνυμο, ΑΔΤ, Διεύθυνση κατοικίας, από 20 τουλάχιστον άτομα.
Παρακαλούνται τα ταμιακώς ενήμερα μέλη, τα οποία βρίσκονται εντός Αττικής, να αποστείλουν άμεσα τα απαιτούμενα στοιχεία, σε προσωπικό μήνυμα, ώστε αυτά να προωθηθούν στο δικηγόρο.
Επίσης όσοι αποστείλουν τα στοιχεία τους κατατάσσονται στα ιδρυτικά μέλη του συλλόγου, και υποχρεούνται να μεταβούν στο δικηγόρο, τα στοιχεία του οποίου θα δώσουμε σε επόμενη ανακοίνωση, ώστε να υπογράψουν.
Τέλος σας ζητούμε, μαζί με τα παραπάνω στοιχεία να μου αποστείλετε και το κινητό σας τηλέφωνο, ώστε να μπορέσουμε να επικοινωνήσουμε μαζί σας.
Εκ του προσωρινού Δ.Σ. του συλλόγου μας.

Μπράβο!!Συγχαρητηρια στα κοριτσια που έτρεξαν για όλους μας!!
Συγχαρητήρια σε όλους μας!
Ειμαι φανατικη Θεσσαλονικιά......αλλα τωρα θα ήθελα να ήμουν Αθηνα να έτρεχα για την υπογραφή!
Πρώτη πρώτη θα έστελνα τα στοιχεία μου!
Με το καλο παιδια παντως!
Ολα καλα να μας πανε!

Αποσυνδεδεμένος pandwra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #642 στις: Απρίλιος 02, 2014, 11:48:05 πμ »
Που βρίσκεστε παιδιά? Πάλι ένα μήνα θα κάνουμε να μαζευτούμε?
Αναμένουμε να αυτοπροταθείτε!

Φιλικά
εκ του προσωρινού Δ.Σ

Αποσυνδεδεμένος geosimal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #643 στις: Απρίλιος 02, 2014, 05:52:53 μμ »
Μπράβο κορίτσια να συνεχίσουμε έτσι δυναμικά, εν αναμονή για νεότερα. Raniasop εντάξει έλαβα το μήνυμά σου μην αγχώνεσαι, έχω ενημερώσει τη κοπέλα  όπως σου έγραψα και περιμένουμε νεότερα. Να είσαι καλά, καλό απόγευμα!!!!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 534
Σύνολο: 547

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.