*

Ψηφοφορία

Προγραμματίζουμε γενική συνάντηση όλων των αναπληρωτών νηπιαγωγών το Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2014 και ώρα 11:00 στην Αθήνα, στα γραφεία της ΔΟΕ. Παρακαλώ δηλώστε τη συμμετοχή σας

Ναι
22 (78.6%)
Όχι
6 (21.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 27

Η ψηφοφορία έληξε: Ιανουάριος 11, 2014, 08:36:40 πμ

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός  (Αναγνώστηκε 175656 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #756 στις: Αύγουστος 06, 2014, 09:49:35 μμ »
ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΑΛΛΟΣ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ.......ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΩΡΑΙΑ Ε; >:(
Μα έτσι γίνεται σ' αυτή τη χώρα!!!!! Κάθε καλοκαίρι και μια αλλαγή.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:26:18 »

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #757 στις: Αύγουστος 07, 2014, 10:42:20 πμ »
https://secure.avaaz.org/el/petition/ypoyrgos_Paideias_K_Arvanitopoylos_prosmetrisi_tis_proypiresias_ton_anapliroton_kai_meta_tis_3062010/?sAFVfib

 Στη σελίδα αυτή ψηφίζουν οι αναπληρωτές που θέλουν να προσμετρηθεί η προϋπηρεσία τους και από το 2010. Το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας όπως αναφέρεται  θα ανακοινωθεί στο Λοβέρδο.Είναι άδικο να προσμετράται η προϋπηρεσία μας από εδώ και πέρα!!!!!Τέσσερα χρόνια που γυρίζουμε την Ελλάδα πάνε στο βρόντο!!!!!!!!Όποιος θέλει ας συμμετέχει στην ψηφοφορία.

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #758 στις: Αύγουστος 07, 2014, 11:01:37 πμ »
Μόλις υπόγραψα, ας συσπειρωθούμε και οι υπόλοιπες και να ενημερώσουμε και συναδέλφους

Αποσυνδεδεμένος vickara

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Να ζεις, ν' αγαπάς και να μαθαίνεις!!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #759 στις: Αύγουστος 07, 2014, 11:05:52 πμ »
Κι εγώ μόλις υπέγραψα! Πάμε όλοι μαζί!
Να έχεις τα μάτια ανοιχτά στις ομορφιές του κόσμου, να έχεις το μυαλό ανοιχτό στη γνώση, να έχεις την καρδιά ανοιχτή στην αγάπη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:26:18 »

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #760 στις: Αύγουστος 07, 2014, 11:20:50 πμ »
Μαριάννα αν μπορείς ανέρτησε το σύνδεσμο και στους άλλους κλάδους
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2014, 02:43:26 μμ από Roula_S »

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #761 στις: Αύγουστος 07, 2014, 01:57:17 μμ »
κι εγώ μόλις υπέγραψα!!!!!!!!!!! μπράβο κορίτσια που το αναρτήσατε και μάθαμε για την ψηφοφορία....
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος gth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #762 στις: Αύγουστος 07, 2014, 02:00:57 μμ »
πάντως πρέπει να σκεφτούμε ότι με ενδεχόμενο άνοιγμα πινάκων θα μπουν σε αυτούς κι όσοι εργάζονταν σε ιδιωτικά σχολεία που μπορεί να έχουν πολύ περισσότερα μόρια από όσες δουλέψαμε και πριν το 2010 και μέχρι φέτος

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #763 στις: Αύγουστος 07, 2014, 02:24:09 μμ »
πάντως πρέπει να σκεφτούμε ότι με ενδεχόμενο άνοιγμα πινάκων θα μπουν σε αυτούς κι όσοι εργάζονταν σε ιδιωτικά σχολεία που μπορεί να έχουν πολύ περισσότερα μόρια από όσες δουλέψαμε και πριν το 2010 και μέχρι φέτος
Καλά αυτοί θα είναι το πολύ 30 άτομα. Για σκέψου όμως πόσες από την ειδική θα πάρουν καμιά 20αριά μόρια γιατί δουλεύουν εδώ και 4-5 χρόνια συνεχώς. Είναι πάνω από 200-300 άτομα τα οποία από τις θέσεις 2000-3000 θα μεταπηδήσουν σε ψηλότερες θέσεις και θα μας περάσουν, ειδικά εμάς που είμαστε μετά το 1500.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Addie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #764 στις: Αύγουστος 07, 2014, 02:32:31 μμ »
Καλησπέρα! Να κανω μια ερώτηση γιατι εχω μπερδευτεί πολυ. Εγω εχω προυπηρεσια σε ιδιωτικό ως το 2010 , 1 χρόνο και 10 μήνες όμως σε θέση δασκάλας αν και κανονικά ειμαι πε60. Αυτη η προυπηρεσια πιάνεται?

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #765 στις: Αύγουστος 07, 2014, 02:45:43 μμ »
Καλησπέρα! Να κανω μια ερώτηση γιατι εχω μπερδευτεί πολυ. Εγω εχω προυπηρεσια σε ιδιωτικό ως το 2010 , 1 χρόνο και 10 μήνες όμως σε θέση δασκάλας αν και κανονικά ειμαι πε60. Αυτη η προυπηρεσια πιάνεται?
Αν το ιδιωτικό σε είχε δηλώσει ως νηπιαγωγό μετράει η προϋπηρεσία σου,αν όμως σε είχε διορίσει ως δασκάλα δεν μετράει

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 999
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #766 στις: Αύγουστος 07, 2014, 02:50:01 μμ »
Καλησπέρα! Να κανω μια ερώτηση γιατι εχω μπερδευτεί πολυ. Εγω εχω προυπηρεσια σε ιδιωτικό ως το 2010 , 1 χρόνο και 10 μήνες όμως σε θέση δασκάλας αν και κανονικά ειμαι πε60. Αυτη η προυπηρεσια πιάνεται?
χρειαζεται οπωσδηποτε απολυση και καθαρη προυπηρεσια 20 μηνές χωρις ΙΟΥΛΙΟ και ΑΥΓΟΥΣΤΟ.διαφορετκα δε μετραει τπτ

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #767 στις: Αύγουστος 07, 2014, 02:55:30 μμ »
Καλά αυτοί θα είναι το πολύ 30 άτομα. Για σκέψου όμως πόσες από την ειδική θα πάρουν καμιά 20αριά μόρια γιατί δουλεύουν εδώ και 4-5 χρόνια συνεχώς. Είναι πάνω από 200-300 άτομα τα οποία από τις θέσεις 2000-3000 θα μεταπηδήσουν σε ψηλότερες θέσεις και θα μας περάσουν, ειδικά εμάς που είμαστε μετά το 1500.
Ο.κ με τη δική σας λογική να μην ανοίξουν τότε καθόλου οι πίνακες,όμως ας μην σκεφτόμαστε με βάση τα προσωπικά μας συμφέροντα αλλά ας συμμεριστούμε το αίτημα χιλιάδων αναπληρωτών που είναι το. Άνοιγμα των πινάκωνκαι κάθε Σεπτέμβρη έτρεχαν σε νησιά ,βουνά ,λαγκάδια γι'αυτή τη πολυπόθητη προϋπηρεσία με κόστος τόσο οικονομικό όσο και συναισθηματικό. Δεν γίνεται να περιμένουμε πότε θα γίνει ο ΑΣΕΠ για να προσμετρηθει η προϋπηρεσία μας θέλουμε επιτέλους να γυρίσουμε σπίτια μας,στα παιδιά μας!

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #768 στις: Αύγουστος 07, 2014, 03:21:35 μμ »
Ο.κ με τη δική σας λογική να μην ανοίξουν τότε καθόλου οι πίνακες,όμως ας μην σκεφτόμαστε με βάση τα προσωπικά μας συμφέροντα αλλά ας συμμεριστούμε το αίτημα χιλιάδων αναπληρωτών που είναι το. Άνοιγμα των πινάκωνκαι κάθε Σεπτέμβρη έτρεχαν σε νησιά ,βουνά ,λαγκάδια γι'αυτή τη πολυπόθητη προϋπηρεσία με κόστος τόσο οικονομικό όσο και συναισθηματικό. Δεν γίνεται να περιμένουμε πότε θα γίνει ο ΑΣΕΠ για να προσμετρηθει η προϋπηρεσία μας θέλουμε επιτέλους να γυρίσουμε σπίτια μας,στα παιδιά μας!
Ε, μα κι εσύ σκέφτεσαι τον εαυτό σου άμα το πάμε έτσι. Το δίκιο δεν είναι μόνο ένα. Το δικό μου συμφέρον συγκρούεται με το δικό σου, αλλά έτσι είναι τις περισσότερες φορές τα πράγματα. Κι εγώ θέλω να δουλέψω μετά από 6 χρόνια ανεργίας και δε γουστάρω καθόλου να με προσπεράσουν άτομα που έγραψαν λιγότερο από μένα στον ΑΣΕΠ και προσλήφθηκαν στην ειδική επειδή είχαν το σεμινάριο. Κι αυτά τα άτομα τώρα θα έρθουν και θα πάρουν 100άδες θέσεις στη γενική, αφήνοντας όλες εμάς στα σπίτια μας.
Και δεν λέω ότι όσες δουλέψατε δεν πρέπει να πάρετε τα μόριά σας. Αυτό εννοείται. Ο μόνος τρόπος να υπάρξει μια "δίκαιη" λύση είναι να γίνει ΑΣΕΠ. Όλα τα άλλα είναι ημίμετρα.  :)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Addie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 : προτάσεις, απόψεις, σχολιασμός
« Απάντηση #769 στις: Αύγουστος 07, 2014, 03:23:44 μμ »
Dimes και roula s ευχαριστω πολυ! Ειμαι σιγουρα δηλωμένων σε θέση δασκάλας και το χαρτί της διεύθυνσης λέει 1 χρονια και 10 μήνες προυπηρεσια...η εγκύκλιος μεσα γράφει δυο χρονια αν κατάλαβα καλα οποτε μάλλον τιποτα...πφφφ δεν πειράζει!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161191
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 701
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 674
Σύνολο: 689

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.