*

Αποστολέας Θέμα: Μόρια από διαγωνισμό ΑΣΕΠ και διορισμός με το 40%(πίνακα αναπληρωτών)  (Αναγνώστηκε 3603 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

gspy

  • Επισκέπτης
Αν μπορεί κάποιος ας μου απαντήσει. Είμαι επιτυχών και στον πίνακα διοριστέων του διαγωνισμού του ΑΣΕΠ 2005. Δεν έχω καθόλου προϋπηρεσία σαν αναπληρωτής ή ωρομίσθιος. Μόνο με τα μόρια του ΑΣΕΠ μπορώ να διοριστώ από τον πίνακα αναπληρωτών; Κάποιος που έχει λιγότερα μόρια απο μένα αλλά προέρχονται από προϋπηρεσία με ξεπερνάει για διορισμό από τον πίνακα αναπληρωτών ή τον περνάω εγω; Σας παρακλώ μην με ρωτάτε γιατί δεν περιμένω να διοριστώ από τον πίνακα του ΑΣΕΠ, έχω βαρεθεί να απαντάω σε αυτήν την ερώτηση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gioas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 389
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν μπορεί κάποιος ας μου απαντήσει. Είμαι επιτυχών και στον πίνακα διοριστέων του διαγωνισμού του ΑΣΕΠ 2005. Δεν έχω καθόλου προϋπηρεσία σαν αναπληρωτής ή ωρομίσθιος. Μόνο με τα μόρια του ΑΣΕΠ μπορώ να διοριστώ από τον πίνακα αναπληρωτών; Κάποιος που έχει λιγότερα μόρια απο μένα αλλά προέρχονται από προϋπηρεσία με ξεπερνάει για διορισμό από τον πίνακα αναπληρωτών ή τον περνάω εγω; Σας παρακλώ μην με ρωτάτε γιατί δεν περιμένω να διοριστώ από τον πίνακα του ΑΣΕΠ, έχω βαρεθεί να απαντάω σε αυτήν την ερώτηση.

Με το 40% διορίζονται αυτοί που έχουν καθαρή προϋπηρεσία. Τα μόρια του ΑΣΕΠ αφαιρούνται όταν γίνονται οι διορισμοί με το 40% οπότε αν δεν έχεις δουλέψει καθόλου, τότε δεν έχεις μόρια για διορισμό.Θα διοριστείς με τον πίνακα του ΑΣΕΠ. Καλό διορισμό!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ola kala!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 0
  • Φύλο: Άντρας
  • ola kala.
    • Προφίλ
Σας παρακλώ μην με ρωτάτε γιατί δεν περιμένω να διοριστώ από τον πίνακα του ΑΣΕΠ, έχω βαρεθεί να απαντάω σε αυτήν την ερώτηση.
Δεν θα ήθελα να διοριστώ απο ΑΣΕΠ διότι  .....(8 λέξεις + η αιτιολογία)
έναντι 23 που έγραψες.
ΔΕΝ μας το αιτιολογείς και εδώ σε παρακαλώ ή δεν μας παραπέμπεις στο link.
Ευχαριστώ.


Όσο για την ερώτησή σου, βλέπε απάντηση του  gioas.

Αποσυνδεδεμένος pame

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είμαι ΠΕ 02 .Εχω 9,5 μόρια από προυπηρεσια και 9,5 μόρια από ΑΣΕΠ .
Πέρσυ στην προκύρηξη ζήτησαν για διορισμό  να κάνουν αίτηση απο 13,131(καθαρή)δενκαταλαβαίνω  ποιό το νόημα των πινάκων αφού δεν υπολογίζεται το άθροισμα ;
Τουλάχιστον για αναπληρωτές μετράει το άροισμα προυπηρεσίας και ΑΣΕΠ;Αν μπορείτε εξηγήστε μου τουλάχιστον για αναπληρωτές αν έχω δυνατότητα.
Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

gspy

  • Επισκέπτης
Αγαπητή μου Έλενα Παπαρίζου θα σου αποκαλύψω το ένοχο μυστικό μου, γιατί δηλαδή είναι καλύτερο για κάποιον να διοριστεί με το 40% παρά από τον πίνακα του ΑΣΕΠ. Ο λόγος είναι ότι οι διορισμοί από το 40% γίνονται πριν από αυτούς του ΑΣΕΠ(μεγάλη αδικία πιστεύω αλλά έτσι λέει ο νόμος δυστυχώς) και αφού διορίζονται πρώτοθ πιάνουν τις καλές θέσεις και αφήνουν τα αποφάγια για τους διοριστέους από ΑΣΕΠ. Κακώς βέβαια κατ' εμέ γίνονται διορισμοί από τον πίνακα αναπληρωτών. Όποιος αξίζει ας το αποδείξει στις εξετάσεις κι όχι να μην διορίζονται οι επιτυχόντες και να διορίζονται αυτοί που έχουν βύσμα και τους παίρνουν ωρομίσθιους και αναπληρωτές για λίγες ώρες το μήνα. Αίσχος! Μια μεταρρύθμιση σωστή έγινε για να γλυτώσουμε απ'την επετηρίδα και τώρα αντί για μία επετηρίδα έχουμε πολλές και μάλιστα αδιαφανείς!

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Αγαπητή μου Έλενα Παπαρίζου θα σου αποκαλύψω το ένοχο μυστικό μου, γιατί δηλαδή είναι καλύτερο για κάποιον να διοριστεί με το 40% παρά από τον πίνακα του ΑΣΕΠ. Ο λόγος είναι ότι οι διορισμοί από το 40% γίνονται πριν από αυτούς του ΑΣΕΠ(μεγάλη αδικία πιστεύω αλλά έτσι λέει ο νόμος δυστυχώς) και αφού διορίζονται πρώτοθ πιάνουν τις καλές θέσεις και αφήνουν τα αποφάγια για τους διοριστέους από ΑΣΕΠ. Κακώς βέβαια κατ' εμέ γίνονται διορισμοί από τον πίνακα αναπληρωτών. Όποιος αξίζει ας το αποδείξει στις εξετάσεις κι όχι να μην διορίζονται οι επιτυχόντες και να διορίζονται αυτοί που έχουν βύσμα και τους παίρνουν ωρομίσθιους και αναπληρωτές για λίγες ώρες το μήνα. Αίσχος! Μια μεταρρύθμιση σωστή έγινε για να γλυτώσουμε απ'την επετηρίδα και τώρα αντί για μία επετηρίδα έχουμε πολλές και μάλιστα αδιαφανείς!

Μπορείς να εκφέρεις την άποψή σου στο κατάλληλο θέμα:

http://www.pde.gr/index.php?topic=192.0

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Φέτος πάντως λένε ότι όλες οι αιτήσεις θα γίνουν ταυτόχρονα, οπότε δεν ξέρω αν μέσω του πίνακα επιλέξουν πρώτα περιοχές.

gspy

  • Επισκέπτης
Μα καλά, αν γίνουν ταυτόχρονα οι αιτήσεις, μπορείς να μου απαντήσεις πώς συγκρίνονται τα μόρια από ΑΣΕπ με τα μόρια απ'τον πίνακα; Αποκλείεται να γίνουν ταυτόχρονα γιατί τα μεγέθη δεν είναι συγκρίσιμα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 144
Σύνολο: 145

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.