*

Αποστολέας Θέμα: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων  (Αναγνώστηκε 167869 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #476 στις: Μάρτιος 29, 2015, 12:35:29 πμ »
Καλά εσύ Πάμελα μην γυρίζεις και πολύ την Ελλάδα γιατί θα ζαλιστείς !!!

Βρε ασε με εμενα εδω στην ξενιτια κ κοιτα να μαζεψεις τον καθε τυγχαρπαστο απτη Λαρισα που μου κατεβηκε στο υπουργειο να φωναξει ενω την ταξη δεν την εχει δει ποτε γιατι μου ειναι αποσπασμενος απο βιβλιοθηκη σε γραφειο κ δεν ξερω πιο αλλο επιπλο... οταν κατεβαιναμε κ φωναζαμε για τους συναδελφους που απολυθηκαν, για τις ωρες που αυξηθηκαν χαιρονταν γιατι αυτοι ειχαν 24 κ εμεις 21... Αλληλεγγυη ποτε... Ας φαγωθουμε ακομη μια φορα σαν τα λιονταρια!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:44:42 »

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #477 στις: Μάρτιος 29, 2015, 12:42:00 πμ »
Βρε ασε με εμενα εδω στην ξενιτια κ κοιτα να μαζεψεις τον καθε τυγχαρπαστο απτη Λαρισα που μου κατεβηκε στο υπουργειο να φωναξει ενω την ταξη δεν την εχει δει ποτε γιατι μου ειναι αποσπασμενος απο βιβλιοθηκη σε γραφειο κ δεν ξερω πιο αλλο επιπλο... οταν κατεβαιναμε κ φωναζαμε για τους συναδελφους που απολυθηκαν, για τις ωρες που αυξηθηκαν χαιρονταν γιατι αυτοι ειχαν 24 κ εμεις 21... Αλληλεγγυη ποτε... Ας φαγωθουμε ακομη μια φορα σαν τα λιονταρια!!!!

Πάμελα, αυτό το λιοντάρι στο τέλος θα σε βγάλει από το γκρουπ.


Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #478 στις: Μάρτιος 29, 2015, 09:01:17 πμ »
Έχεις δει ποτέ να συμβαίνει κάτι τέτοιο?

Έχεις δει ποτέ 6 φάσεις ενστάσεων επί των μεταθέσεων?

Έχεις δει μεταθέσεις χωρίς μόρια?

Τι συγκρίσεις και τι ρωτάς?

Εάν έχεις επιχειρήματα να απαντήσεις..

Εγω απαντω σε αντιθεση με σενα. δεν εχω δει 6 φασεις οκ. εχω δει ομως χιλιαδες μεταθεσεις σε μη οργανικα κενα ή διαφωνεις και σ'αυτό; επισης εχω δει στο νησι που διοριστηκα πριν καμποσα χρονια μονιμο εκπαιδευτικο με το 16 μηνο ετων 21 παρακαλω.πως προλαβε σπουδασε και απεκτησε 16μηνο ενω ηταν 21; λαθη ή παραλειψεις δεν συνεβησαν μονο στις μεταταξεις αυτο εχω να σου πω. που ειναι ομως η ενεργητικοτητα σας στα αλλα θεματα; οτι μας καιει τα αλλα να πανε να ........

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Απ: Απ: Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #479 στις: Μάρτιος 29, 2015, 09:37:35 πμ »

Εγω απαντω σε αντιθεση με σενα. δεν εχω δει 6 φασεις οκ. εχω δει ομως χιλιαδες μεταθεσεις σε μη οργανικα κενα ή διαφωνεις και σ'αυτό; επισης εχω δει στο νησι που διοριστηκα πριν καμποσα χρονια μονιμο εκπαιδευτικο με το 16 μηνο ετων 21 παρακαλω.πως προλαβε σπουδασε και απεκτησε 16μηνο ενω ηταν 21; λαθη ή παραλειψεις δεν συνεβησαν μονο στις μεταταξεις αυτο εχω να σου πω. που ειναι ομως η ενεργητικοτητα σας στα αλλα θεματα; οτι μας καιει τα αλλα να πανε να ........
Όποιος μας διαβάζει μυαλό έχει και κρίνει την ποιότητα των απαντήσεων..

Καλημέρα συνάδελφε υπέρμαχε της δικαιοσύνης (η μήπως της αδικίας? ::)::)::)::))
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:44:42 »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #480 στις: Μάρτιος 29, 2015, 10:05:43 πμ »
Μην κάνεις διαχωρισμούς.
Την ίδια αίτηση κάναμε στο ίδιο σύστημα με τον ίδιο νόμο

Καλήμερα, φυσικά την ίδια αίτηση κάναμε, στο ίδιο σύστημα, με τον ίδιο νόμο.Καμία προσπάθεια διαχωρισμού. Απλά με βάση τις διαχρονικές εμπειρίες μου και τα σχόλια της συναδέλφου skiritisa, τονίζω τις συμπεριφορές του συγκεκριμένου κλάδου που τις ομολογούν φυσικά και οι ίδιοι. Έφτασαν να διαδηλώνουν την Παρασκευή έξω από το ΥΠΑΙΘ παραβλέποντας  πολλά και σημαντικά. Η εκπαίδευση και τα σχολεία δεν είναι ιδιοκτησία κανενός. Να γίνει έστω και τώρα ο απαραίτητος έλεγχος και δημοσίευση των μορίων. Όσοι παρανόμησαν να υποστούν τις νόμιμες συνέπειες. Δεν δέχομαι από κανέναν να αναρτά διάφορους πίνακες και να παριστάνει τον δικαστή. Που γυρίσαμε στην ρωμαϊκή εποχή των προγραφών του Μάριου και του Σύλα; Συλλογική ευθύνη;; Έφτασαν στο σημείο να γράφουν ο,τι όσοι έκαναν αίτηση το 2013 είναι ηθικά υπόλογοι ,έστω και αν δεν παρανόμησαν, επειδή συμμετείχαν σε μια διαδικασία που κάποιοι κατάλαβαν με την πρώτη ανάγνωση ότι ήταν αδιαφανής.  Δεν τα διαβάσατε;;
ΥΓ1. Επειδή έχουν δει πολλά τα μάτια μου, λόγω  χρόνων προϋπηρεσίας , σας λέω με το χέρι στην καρδιά, ότι αυτή  η διαμάχη μόνο τιμή δεν περιποιεί για τον κλάδο των εκπαιδευτικών, ίσως δε υποθάλπει και τον διχασμό, για άλλα που πιθανόν να μας βρουν στο μέλλον. Για ΔΟΕ και ΟΛΜΕ δεν χάνω τον χρόνο μου.
ΥΓ2 Φίλε ster, φρόντισε η ΔΟΕ και ο fb  να διαχωρίσουν τις ειδικότητες με την στάση τους και την κάλυψη που παρείχαν κατά την συνάντηση στο ΥΠΑΙΘ. Αμφιβάλω αν είπαν έστω και μια λέξη για τις νεοεισερχόμενες ειδικότητες. Μόνο ψήφους μετρούν εν όψει συνεδρίου και εκεί αναζητούν την λύση.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 29, 2015, 10:46:50 πμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Απ: Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #481 στις: Μάρτιος 29, 2015, 10:28:16 πμ »
Όποιος μας διαβάζει μυαλό έχει και κρίνει την ποιότητα των απαντήσεων..

Καλημέρα συνάδελφε υπέρμαχε της δικαιοσύνης (η μήπως της αδικίας? ::)::)::)::))

Παλι δεν απαντας και το κλεινω εδω. οσο για το μηνυμα σου ας το κρινουν οι συναδελφοι. λυπαμαι

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #482 στις: Μάρτιος 29, 2015, 10:29:18 πμ »
Γισ τα κενά και τα πλαιονάσματα που δόθηκαν στις επόμενες διαπιστωτικές έλαβαν υπόψιν τις αιτήσεις όσων είχαν ήδη κάνει καθώς και ενστάσεις.
Όποιος δεν έκανε ούτε το ένα ούτε το άλλο σε μια πρόσκληση υποχρεωτικών μετατάξεων ας μην αναζητά σε άλλους τις ευθύνες.Ούτε να ζητά να ακυρωθούν όποιες μετατάξεις τον συμφέρουν προκειμένου να κάνει ότι δεν έκανε όταν έπρεπε...
Δηλαδή λες ότι κάποιοι δικαιώθηκαν με ενστάσεις ΧΩΡΙΣ να έχουν κάνει αίτηση τον Αύγουστο του 2013;;;
Πρόσεχε γιατί αυτό έχει ξεφύγει και από άλλον άλλη...
ΕΔΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ;;;

Αποσυνδεδεμένος Giatros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #483 στις: Μάρτιος 29, 2015, 10:59:12 πμ »
Παράθεση
Δηλαδή λες ότι κάποιοι δικαιώθηκαν με ενστάσεις ΧΩΡΙΣ να έχουν κάνει αίτηση τον Αύγουστο του 2013;;;
Πρόσεχε γιατί αυτό έχει ξεφύγει και από άλλον άλλη...
Θα μπορουσα να το επιβεβαιώσω (ως φήμη πάντα, δεν λέω ότι ισχύει... απαπα ΝΔ - ΠΑΣΟΚ τέτοια πράγματα!!!) :P αυτοί οι τύποι που μπήκαν από το παράθυρο μας ταλαιπωρούν......

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #484 στις: Μάρτιος 29, 2015, 11:29:49 πμ »
ΕΔΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ;;;

ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Βαρέθηκα τις φήμες και την λάσπη. Κάπου πήγα, κάποιον είδα, κάτι μου είπε να σας πω. Για να δοθεί τέλος λοιπόν στην συνωμοσία του αιώνα:
Να γίνει έλεγχος των αιτήσεων και έξω από την πόρτα, αν αποκαλυφθούν τέτοιες ενέργειες. ΝΑΙ ή ΟΧΙ;;
Και όσες θέσεις προκύψουν, αν προκύψουν, να καλυφθούν από αυτούς που έκαναν αίτηση και αδικήθηκαν.
Δεν είναι δυνατόν για 200 - 300 που παρανόμησαν να κατηγορούμε 5700 εκπαιδευτικους που έκαναν αίτηση και να τους χαρακτηρίζουμε ότι είναι και ηθικά υπόλογοι ,έστω και αν δεν παρανόμησαν, επειδή συμμετείχαν σε μια διαδικασία που κάποιοι κατάλαβαν με την πρώτη ανάγνωση ότι ήταν αδιαφανής και δεν συμμετείχαν.

Υπενθύμιση: Με όσους μετατάχθηκαν σε διοικητικές θέσεις τι γίνεται;; Στην υποθετική περίπτωση που τρέξει ο αλγόριθμος(!!!) πάλι για την 1η φάση( όπως έχεις αποδεχθεί) θα ξαναμπούν στην κληρωτίδα;; Και αν αλλάξουν εν τω μεταξύ γνώμη;; Γιατί πολλοί επέλεξαν συνειδητά την μετάταξη στις διοικητικές  θέσεις και τώρα τους φταίει το ωράριο. Ποιος εν προκειμένω θα πληρώσει την νύφη αν διεκδικήσουν θέσεις στην Α/θμια;; (Υποθετικά σενάρια πάντα.....όπως φροντίζεις να τα διακινείς)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 29, 2015, 01:39:46 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Κοσμάς

  • Επισκέπτης
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #485 στις: Μάρτιος 29, 2015, 04:29:41 μμ »
ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Βαρέθηκα τις φήμες και την λάσπη. Κάπου πήγα, κάποιον είδα, κάτι μου είπε να σας πω. Για να δοθεί τέλος λοιπόν στην συνωμοσία του αιώνα:
Να γίνει έλεγχος των αιτήσεων και έξω από την πόρτα, αν αποκαλυφθούν τέτοιες ενέργειες. ΝΑΙ ή ΟΧΙ;;
Και όσες θέσεις προκύψουν, αν προκύψουν, να καλυφθούν από αυτούς που έκαναν αίτηση και αδικήθηκαν.
Δεν είναι δυνατόν για 200 - 300 που παρανόμησαν να κατηγορούμε 5700 εκπαιδευτικους που έκαναν αίτηση και να τους χαρακτηρίζουμε ότι είναι και ηθικά υπόλογοι ,έστω και αν δεν παρανόμησαν, επειδή συμμετείχαν σε μια διαδικασία που κάποιοι κατάλαβαν με την πρώτη ανάγνωση ότι ήταν αδιαφανής και δεν συμμετείχαν.

Υπενθύμιση: Με όσους μετατάχθηκαν σε διοικητικές θέσεις τι γίνεται;; Στην υποθετική περίπτωση που τρέξει ο αλγόριθμος(!!!) πάλι για την 1η φάση( όπως έχεις αποδεχθεί) θα ξαναμπούν στην κληρωτίδα;; Και αν αλλάξουν εν τω μεταξύ γνώμη;; Γιατί πολλοί επέλεξαν συνειδητά την μετάταξη στις διοικητικές  θέσεις και τώρα τους φταίει το ωράριο. Ποιος εν προκειμένω θα πληρώσει την νύφη αν διεκδικήσουν θέσεις στην Α/θμια;; (Υποθετικά σενάρια πάντα.....όπως φροντίζεις να τα διακινείς)

Εγώ λέω κάθε χρόνο να τρέχουμε και μια νέα διαδικασία μετατάξεων !!!
Όποιος κατεβαίνει με κόσμο στο Υπουργείο να ικανοποιείται κιόλας.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #486 στις: Μάρτιος 29, 2015, 04:43:07 μμ »
Εγώ λέω κάθε χρόνο να τρέχουμε και μια νέα διαδικασία μετατάξεων !!!
Όποιος κατεβαίνει με κόσμο στο Υπουργείο να ικανοποιείται κιόλας.

Βάζε ιδέες εσύ να κατεβάζει σενάρια ο  rollo_tomassι και να αντικρούομε εμείς!!
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος trust

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #487 στις: Μάρτιος 29, 2015, 04:48:36 μμ »
Εγώ λέω κάθε χρόνο να τρέχουμε και μια νέα διαδικασία μετατάξεων !!!
Όποιος κατεβαίνει με κόσμο στο Υπουργείο να ικανοποιείται κιόλας.

Αλήθεια λέοντα, έχω την απορία, πόσοι να ήταν άραγε, οι Α΄θμιοι που συνάντησαν προχθές τον Υπουργό, μαζί με τους φίλους τους από τη ΔΟΕ? Μαζί με τη ΔΟΕ θα ήταν διψήφιος αριθμός?

Κοσμάς

  • Επισκέπτης
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #488 στις: Μάρτιος 29, 2015, 04:56:47 μμ »
Αλήθεια λέοντα, έχω την απορία, πόσοι να ήταν άραγε, οι Α΄θμιοι που συνάντησαν προχθές τον Υπουργό, μαζί με τους φίλους τους από τη ΔΟΕ? Μαζί με τη ΔΟΕ θα ήταν διψήφιος αριθμός?


7 αυτοί και με τηνΔΟΕ 11

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 562
Σύνολο: 562

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.