*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2014  (Αναγνώστηκε 422875 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lndal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #224 στις: Ιούλιος 18, 2014, 05:04:21 μμ »
Ευχαριστώ giokspy...απλώς μας έχουν και ζούμε μεσ'την ανασφάλεια και δεν ξέρουμε τι μας περιμένει. Τα πανεπιστήμια νομίζω βγαίνουν Σεπτέμβρη με τη λογική ότι ανοίγουν πιο αργά...αλλά ποτέ δεν ξέρεις μ΄αυτή την κυβέρνηση!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:45:19 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #225 στις: Ιούλιος 18, 2014, 05:33:39 μμ »
Το τελευταίο είναι το μόνο σίγουρο!
  

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #226 στις: Ιούλιος 18, 2014, 05:34:44 μμ »
Δηλ αν βγουν μέχρι 30 Αυγούστου παρουσιαζόμαστε από 1 Σεπτ στο σχολείο της απόσπασης. Αλλιώς πάμε 1 Σεπτέμ στην οργανική μας και περιμένουμε την απόσπαση και τον αντικαταστάτη σωστά;

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #227 στις: Ιούλιος 18, 2014, 06:00:37 μμ »
Σωστα. Γι αυτό αν δε θέλουν να μας παιδεψουν θα τα βγάλουν πριν τις 31 Αύγουστο. Πριν 3 χρόνια τα έβγαλαν 31 το απόγευμα οποτε οι περισσοτεροι ηδη ταξίδευαν για τις οργανικές οποτε μπορούσαν να παρουσιαστούν ειτε στην οργανική ειτε στη διεύθυνση αποσπασης
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:45:19 »

Αποσυνδεδεμένος lndal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #228 στις: Ιούλιος 18, 2014, 07:27:55 μμ »
Greedo...δυστυχώς έχουμε δίκιο για την απρόβλεπτη φύση της κυβέρνησης. Πέρσι στην Αθμια θυμάμαι βγήκαν οι δήθεν αποσπάσεις 6 Σεπτεμβρίου 8.30 το βράδυ και με 26 χρόνια προυπηρεσίας ο σύζυγος μου δεν πήρε απόσπαση. Εγώ ειδικότητα της Αθμιας, μας πέταξαν στα σκουπίδια. Σε μία μέρα μέσα κάναμε μετακόμιση, με 4 ετών παιδί, από Θράκη - Δωδεκάνησα. Αυτό - μαζί βέβαια με τους χιλιάδες συναδέλφους που ταλαιπώρησαν-  όσο ζω δεν θα το συγχωρέσω ΠΟΤΕ!!! Συγγνώμη για την γκρίνια απλώς είχα την ανάγκη να εκτονωθώ σε ανθρώπους που ξέρω έχουν ενσυναίσθηση, σε αντίθεση με τους υπουργούς μας που δεν τους ενδιαφέρει τίποτα αλλό από την καλοπέρασή τους.

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #229 στις: Ιούλιος 18, 2014, 07:35:07 μμ »
Giokspy, τι μου θυμίζεις τωρα. 31 Αυγούστου νωρις το απόγευμα στην εθνικη για Πειραιά... το καραβι αναχωρουσε σε λιγες ωρες... Ευτυχώς,  προλαβαν να με ενημερωσουν πριν φτασω στο λιμάνι...
Βέβαια περσι εγιναν τρις χειρότερα.

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #230 στις: Ιούλιος 18, 2014, 10:30:02 μμ »
Δηλ αν βγουν μέχρι 30 Αυγούστου παρουσιαζόμαστε από 1 Σεπτ στο σχολείο της απόσπασης. Αλλιώς πάμε 1 Σεπτέμ στην οργανική μας και περιμένουμε την απόσπαση και τον αντικαταστάτη σωστά;

Αν δε βγουν μέχρι 31 Αυγούστου, ίσως (ξαναλέω ίσως) μπορεί να βγάλουν πάλι ανακοίνωση όπως το προηγούμενο καλοκαίρι, ν απεριμένουμε μέχρι να βγουν οι αποσπάσεις...
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος garfieldnt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #231 στις: Ιούλιος 19, 2014, 01:17:35 μμ »
Συνάδελφοι καλημέρα, είμαι από τους άτυχους που δεν πήραν μετάθεση. Έχω κάνει αίτηση απόσπασης από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ και αίτηση βελτίωσης εντός της περιοχής που έχω την οργανική μου.
1. Ξέρει κανένας τι από τα δύο θα βγει πρώτο;
2. Αν πάρω βελτίωση (...λέμε τώρα...) θα μπορέσω να κάνω ανάκληση της αίτησης απόσπασης;
3. Αν πάρω απόσπαση (...λέμε τώρα...) και δεχθώ και πιθανή βελτίωση, σε ποιο από τα δύο πρέπει να υπηρετήσω;
4. Αν υπηρετήσω την απόσπαση, θα χρωστάω την βελτίωση και δεν θα μπορώ να κάνω αίτηση μετάθεσης την επόμενη χρονιά για άλλο πυσδε;
Συγγνώμη για τον "βομβαρδισμό" αλλά διάβασα τις εγκυκλίους και δεν βγάζω άκρη...

Αποσυνδεδεμένος kofia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #232 στις: Ιούλιος 19, 2014, 03:24:28 μμ »
1.  Λογικά θα προλάβουν να βγουν πρώτα οι βελτιώσεις, οπότε θα ξέρεις εάν πήρες μετάθεση εντός. Ακούγεται πως οι αποσπάσεις εκτός πύσπε θα βγουν τέλη Αυγούστου.
2. Αυτό δεν το γνωρίζω, λογικά όμως νομίζω πως είναι σοβαρός λόγος να γίνει δεκτή η ανάκληση το γεγονός πως κανονικά οι μεταθέσεις εντός έπρεπε να ολοκληρωθούν πολύ νωρίτερα (και έτσι να ξέρουμε τι μας γίνεται).
3. Νομίζω στην απόσπαση, εάν δεν κάνεις ανάκληση ή δεν γίνει δεκτή.
4. Πάλι νομίζω ναι, θα την χρωστάς και δεν θα μπορείς να κάνεις αίτηση μετάθεσης πριν την ξεχρεώσεις.

Εάν κάπου είμαι λάθος ας με διορθώσει κάποιος συνάδελφος σας παρακαλώ, απαντάω με βάση πεπραγμένα του παρελθόντος..

Αποσυνδεδεμένος enkm

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #233 στις: Ιούλιος 19, 2014, 03:31:12 μμ »
Τα Πανεπιστήμια (ΑΕΙ-ΤΕΙ-Πανεπιστημιακά γυμναστήρια) είναι φορείς του υπουργείου.

Επίσης ξέρει κανεις αν τα ΑΕΙ θεωρούνται φορείς του Υπεπθ, δηλαδή αν θα βγουν τέλος Ιουλίου η μιας και δεν αναφέρεται κάτι άλλο, η περιμένουμε απο Σεπτέμβρη?
[/quote]

Αποσυνδεδεμένος garfieldnt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #234 στις: Ιούλιος 19, 2014, 04:04:37 μμ »
1.  Λογικά θα προλάβουν να βγουν πρώτα οι βελτιώσεις, οπότε θα ξέρεις εάν πήρες μετάθεση εντός. Ακούγεται πως οι αποσπάσεις εκτός πύσπε θα βγουν τέλη Αυγούστου.
2. Αυτό δεν το γνωρίζω, λογικά όμως νομίζω πως είναι σοβαρός λόγος να γίνει δεκτή η ανάκληση το γεγονός πως κανονικά οι μεταθέσεις εντός έπρεπε να ολοκληρωθούν πολύ νωρίτερα (και έτσι να ξέρουμε τι μας γίνεται).
3. Νομίζω στην απόσπαση, εάν δεν κάνεις ανάκληση ή δεν γίνει δεκτή.
4. Πάλι νομίζω ναι, θα την χρωστάς και δεν θα μπορείς να κάνεις αίτηση μετάθεσης πριν την ξεχρεώσεις.

Εάν κάπου είμαι λάθος ας με διορθώσει κάποιος συνάδελφος σας παρακαλώ, απαντάω με βάση πεπραγμένα του παρελθόντος..
Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Αποσυνδεδεμένος lazaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #235 στις: Ιούλιος 22, 2014, 11:57:13 πμ »
ΠΡΟΣΟΧΗ: Μέσα σε τρεις μέρες από την ανακοίνωση των μεταθέσεων της β/θμιας έχουν δικαίωμα να κάνουν τροποποίηση ή ανάκληση της αίτησης απόσπασης ΜΟΝΟ όσοι συνάδελφοι της ΠΕ πήραν μετάθεση

Αποσυνδεδεμένος lazaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #236 στις: Ιούλιος 22, 2014, 12:00:41 μμ »
Ένας που έχει πάρει μετάθεση και ζητάει αποσπαση στο ίδιο μέρος μέσα στις πέντε επιλογές του με μενα που δεν πήρα τι γίνεται;

Μιλάω για κάποιον που δεν θα πάει να κάνει τροποποίηση. Θα ζήσουμε να δούμε και το σκηνικό να πάρει αποσπαση και μετάθεση στο μέρος του και μεις ούτε μετάθεση ούτε αποσπαση;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 22, 2014, 12:04:16 μμ από lazaros »

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Αποσπάσεις 2014
« Απάντηση #237 στις: Ιούλιος 22, 2014, 12:19:48 μμ »
Τα Πανεπιστήμια (ΑΕΙ-ΤΕΙ-Πανεπιστημιακά γυμναστήρια) είναι φορείς του υπουργείου.
Άρα να περιμένουμε τις αποσπάσεις σε ΑΕΙ τέλος Ιούλη? λίγο απίθανο μου φαίνεται.
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 550
Σύνολο: 558

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.