*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ και ΣΕΚ ΟΑΕΔ 2014-2015  (Αναγνώστηκε 374706 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Πρωτη φορα κανω αιτηση και δεν ξερω πως πραγματικα λειτουργουν. Απο το φορουμ κατατοπιζομαι!
ξερετε αν υπαρχει πε και τε στην προκυρηξη θα τους παρουν και τους δυο; θεωρια και εργαστηριο αντιστοιχα;
Επισης στο εργαστηριο ειναι 1 ή 2 εκπαιδευτικοι;
Αυτό εξαρτάται από την επιλογή του διευθυντή. Θεωρία κάνουν μόνο οι ΠΕ. Στο εργαστήριο είναι δύο εκπαιδευτικοί μόνο όταν ο αριθμός των μαθητών το επιτρέπει. Σε ολιγομελή τμήματα μπαίνει μόνο ένας.

συνεπως μονο ενσταση μπορει να αλλαξει τη σειρα πλεον και οχι αλλος ελεγχος της επιτροπης, σωστα;
Σωστά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος flyhigh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστω για την αμεση απαντηση lasid!

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Πρωτη φορα κανω αιτηση και δεν ξερω πως πραγματικα λειτουργουν. Απο το φορουμ κατατοπιζομαι!
ξερετε αν υπαρχει πε και τε στην προκυρηξη θα τους παρουν και τους δυο; θεωρια και εργαστηριο αντιστοιχα;
Επισης στο εργαστηριο ειναι 1 ή 2 εκπαιδευτικοι;

Μπορεί να γίνει κι αυτό (πρόσληψη και στον ΠΕ και στον ΤΕ). Μπορεί και όχι...

Εφόσον "παραμείνει'' τμήμα με πάνω από δώδεκα μαθητές μπαίνουν δύο... Στην περίπτωση δε της παραμονής 25 μαθητών, (πρέπει να) μπαίνουν τρεις...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος smart

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
  • To be or not to be? That's the question
    • Προφίλ
Μπορεί να γίνει κι αυτό (πρόσληψη και στον ΠΕ και στον ΤΕ). Μπορεί και όχι...

Αυτό το αποφασίζει ο Δ/ντης, ανάλογα ποιους θέλει να βολέψει ...

Εφόσον "παραμείνει'' τμήμα με πάνω από δώδεκα μαθητές μπαίνουν δύο... Στην περίπτωση δε της παραμονής 25 μαθητών, (πρέπει να) μπαίνουν τρεις...

Οι εγγραφές των εκπαιδευόμενων ελέγχονται; Υπάρχουν και κάτι νόμοι στην μέση, you know ...
Δεν ελπίζω τίποτα.
Δεν φοβάμαι τίποτα.
Είμαι λέφτερος.

N. Kαζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος smart

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
  • To be or not to be? That's the question
    • Προφίλ
Άραγε σε ένα τμήμα 20 καταρτιζόμενων σε μια ΕΠΑ.Σ., πόσοι να είναι οι καταρτιζόμενοι;
Δεν ελπίζω τίποτα.
Δεν φοβάμαι τίποτα.
Είμαι λέφτερος.

N. Kαζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος smart

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
  • To be or not to be? That's the question
    • Προφίλ
Όσοι κάνετε μάθημα στις ΕΠΑ.Σ. να έχετε τα μάτια σας 400. Να φροντίσετε να ενημερωθείτε για ορισμένα πραγματάκια που τούμπα να φέρετε το ίντερνετ δεν θα τα βρείτε, τα κρατάνε μυστικά. Να είστε τυπικοί μέχρι αηδίας σε όλα. Πολύ προσοχή.
Δεν ελπίζω τίποτα.
Δεν φοβάμαι τίποτα.
Είμαι λέφτερος.

N. Kαζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος billy23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όπως ;

Αποσυνδεδεμένος maraki_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
 παιδια δεν ξερω αν εχει και καποιος αλλος αντιστοιχο θεμα!εχω ξεκινησει σε δημοσιο ιεκ για 4 ωρες ...σε αυτη την περιπτωση δεν θα ειμαι ανεργη;απο την αλλη στο ιεκ δεν εχουμε υπογραψει τιποτα ακομα..τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;μηπως να παραιτηθω απο το ιεκ και να παω στην επας που ειμαι πρωτη.ο δ/ντης της επας μου ειπε πως απαγορευεται να εχεις εστω και 1 ωρα πριν την προσληψη και φαινεται στο συστημα τους!

Αποσυνδεδεμένος nkour

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Lasid και λοιπά παιδιά να ρωτήσω αν κάποιος έχει εργαστεί και πληρωθεί με απόδειξη επαγγελματικής δαπάνης (ΑΕΔ) μπορεί να τεκμηριώσει επαγγελματική προϋπηρεσία ζητώντας κάποια βεβαίωση από τον εργοδότη σε μήνες πχ; Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
παιδια δεν ξερω αν εχει και καποιος αλλος αντιστοιχο θεμα!εχω ξεκινησει σε δημοσιο ιεκ για 4 ωρες ...σε αυτη την περιπτωση δεν θα ειμαι ανεργη;απο την αλλη στο ιεκ δεν εχουμε υπογραψει τιποτα ακομα..τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;μηπως να παραιτηθω απο το ιεκ και να παω στην επας που ειμαι πρωτη.ο δ/ντης της επας μου ειπε πως απαγορευεται να εχεις εστω και 1 ωρα πριν την προσληψη και φαινεται στο συστημα τους!

maraki λείπουνε σημαντικές πληροφορίες για να το συζητήσει κάποιος το θέμα που θέτεις... Πόσες ώρες θα πάρεις στις ΕΠΑΣ; τι θα γίνει αν μετακινηθείς στον πίνακα των ιδιωτών; Σου έδειξαν απόφαση που να τεκμηριώνει τα λεγόμενα του Δ/ντή;
Αν τα ΙΕΚ ήταν του ΟΑΕΔ θα μπορούσες να πάρεις μέχρι 16 ώρες στις ΕΠΑΣ... Τώρα πια είναι η διαφορά;
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
παιδια δεν ξερω αν εχει και καποιος αλλος αντιστοιχο θεμα!εχω ξεκινησει σε δημοσιο ιεκ για 4 ωρες ...σε αυτη την περιπτωση δεν θα ειμαι ανεργη;απο την αλλη στο ιεκ δεν εχουμε υπογραψει τιποτα ακομα..τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;μηπως να παραιτηθω απο το ιεκ και να παω στην επας που ειμαι πρωτη.ο δ/ντης της επας μου ειπε πως απαγορευεται να εχεις εστω και 1 ωρα πριν την προσληψη και φαινεται στο συστημα τους!
Γνωμη  μου  να πας στην  ΕΠΑΣ.....πληρωνουν καλυτερα..στην ωρα τους  και εχεις  και ασφαλεια...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 17, 2014, 02:43:25 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
maraki λείπουνε σημαντικές πληροφορίες για να το συζητήσει κάποιος το θέμα που θέτεις... Πόσες ώρες θα πάρεις στις ΕΠΑΣ; τι θα γίνει αν μετακινηθείς στον πίνακα των ιδιωτών; Σου έδειξαν απόφαση που να τεκμηριώνει τα λεγόμενα του Δ/ντή;
Αν τα ΙΕΚ ήταν του ΟΑΕΔ θα μπορούσες να πάρεις μέχρι 16 ώρες στις ΕΠΑΣ... Τώρα πια είναι η διαφορά;

Οτι φαινεται(?) εργαζομενη.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 17, 2014, 01:59:31 μμ από Κοροιδο »

Αποσυνδεδεμένος anitam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους,
Θέλω να ρωτήσω για τους πίνακες των επασ.
είμαι πρώτη στους πίνακες ανέργους πε20. Πως γίνεται η πρόσληψη?Θα ειδοποιήσουν πρώτα τους πανεστημιακούς πε19 ή σύμφωνα με τα μόρια?

συγνώμη είμαι πολύ άσχετη

Αποσυνδεδεμένος dlqr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Lasid και λοιπά παιδιά να ρωτήσω αν κάποιος έχει εργαστεί και πληρωθεί με απόδειξη επαγγελματικής δαπάνης (ΑΕΔ) μπορεί να τεκμηριώσει επαγγελματική προϋπηρεσία ζητώντας κάποια βεβαίωση από τον εργοδότη σε μήνες πχ; Ευχαριστώ

Παρόμοιο θέμα έχω και εγώ. Νομίζω ότι η προκήρυξη λέει 'οτι συμβάσεις έργου θα πρέπει να αποδεικνύουν εξαρτημένη
εργασία απο το φορέα. Το είχα ρωτήσει και εγώ τι εννοεί αλλά δεν απάντησε κάποιος.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 325
Σύνολο: 338

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.