*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ  (Αναγνώστηκε 377576 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #112 στις: Νοέμβριος 01, 2014, 05:05:58 μμ »
Ρε παιδια, αυτο που γινεται στα ΣΔΕ ειναι εμετικο. Αυτές οι μπουρδες οτι δεν μπορει να μπει ΙΚΑ γιατί ειναι προγραμματα ευρωπαικα μέσα ανρωτιέμαι γιατι δεν υπαρχουν σε άλλες δομες οπως οι ακαδημιες εμπορικου ναυτικου που και εκει απο ευρωπαικα προγραμματα πληρνται ή πως γινεται στημ πρωτοβαθμια/δευτεροβάθμια να βαζουν ενσημα ενω και απο εκει ΕΣΠΑ ειναι. Ειναι δυνατον να δουλευει καποιος ωρομισθιος, να πληρωνει βεζινες και να πρεπει να πληρωσει ΟΑΕΕ εαν δεν εχει 25 ενσημα ????
Την ιδια στιγμή, οι δημοσιοι υ  1) να μπορουν να παιρνουν δεκα ωρες αλα καμια υποχρση για ΟΑΕΕ γιατι ειναι αασφαλισμενοι απο το δημοσιο??? 2) αν θελουν παιρνουν αποσπαση χωριας καμια εμπειρια /επιμορφωση σε εκπαιδευση ενηλικων γιατι απλα δεν 8ελουν να κανουν 20 χιλιομετρα για να πανε στο σχολειο τους???
εγω ειμαι και καινουριος, εσεις που τα τραβατε τοσο καιρο απορω πως αντεχετε ψυχολογικα τοση κοροιδια??
1) Μηπως πρεπει να γινει καποιος συλλογος/συντονιστικο???τωρα που ερχονται και εκλογες??
2) Απο τη στιγμη που υπαρχουν πινακες μοριοδοτησης, οταν ενας δημοσιος υπαλληλος εχει 10 μορια ολα κ ολα γιατι δεν εχει καμια σχεση με εκπαιδευση ενηλικων ΠΩΣ παιρνει αποσπαση και παιρνει τη θεση του αλλου του κακομοιρη που εχει επιμορφωση , εμπειρια , μεταπτυχιακο κλπ????τι γελοιοτητα ειναι αυτη?? αφου τα κριτηρια για αποσπαση στα ΣΔΕ στους ΔΥ δεν ειναι κοινωνικα, προσπεμτραται προυπησια κα μεταπτυχιακα/επιμρφωση ΠΩΣ παιρνει ο αλλος την αποσπαση εαν δεν εχει τιποτα??? Γενικα, εχω φιλους μονιμους που τωρα αρχιζουν και παιρνουν χαμπαρι οτι θα μπορουσαν να παρουν αποσπαση μεσα στην πολη ενδιαφεροντος τους και χτυπανε το κεφαλι τους που δεν το εκαναν. Εαν δεν αρχιζουμε να πιεζουμε και να απαιτουμε, του χρονου, θα εχουν γεμισει τα ΣΔΕ απο βυσματικες αποσπασεις και εμεις απλα θα μαζευουμε μορια γκαι θα κανουμε χαρτια σαν ηλι8ιοι.

Δεν ξέρω αν μπορούμε να κάνουμε κάτι με τις αποσπάσεις των μονίμων...αλλά ο ΟΑΕΕ είναι πραγματικά...ταπεινωτικό το λιγότερο..Κάναμε κάποιες προσπάθειες,στείλαμε και στον Συνήγορο του Πολίτη για το θέμα αλλά τελικά όλα έπεσαν στο βρόντο..Δυστυχώς πρέπει να χεις πολύ γερό στομάχι και άτομα από πισω προκειμένου να τα βγάλεις πέρα στο ΣΔΕ με ΟΑΕΕ τη χρονιά...Φέτος είμαι για μπλοκάκι, αναμένω τα χρωστούμενα του Μάρτιου-Ιούνιου και από αυτά τα λεφτά(όταν θυμηθούν να πληρώσουν) πρέπει να βάλω στην άκρη...καβάντζα για να πληρώνω τον ΟΑΕΕ που θα ρχεται κάθε μήνα ξεκινώντας τώρα από Νοέμβριο....και ΠΡΕΠΕΙ να τον πληρώνω κάθε μήνα διότι ΟΤΑΝ αποφασίσουν να μας πληρώσουν για το φετινό σχολικό έτος θα θέλουν...ασφαλιστική ενημερότητα ότι δεν χρωστάμε ΟΑΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν υπάρχει κάτι πιο ψυχοφθόρο εκεί έξω...κι εμείς απλά το ανεχόμαστε....Γι'αυτο σου λέω....αν δεν έχεις πλάτες από πίσω(γονείς,άλλη δουλειά που να σε πληρώνει κάθε μήνα...)απλά ΔΕΝ αξίζει την απίστευτη ταλαιπωρία....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:55:59 »

Αποσυνδεδεμένος MATOYLA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #113 στις: Νοέμβριος 01, 2014, 07:59:29 μμ »
   Πραγματικά η κατάσταση είναι άθλια!! ασε που δεν ξέρεις πότε θα σε πληρώσουν και μάλιστα αν θα ναι όλο το ποσο για να ξέρεις τουλαχιστον αν έχεις ξεπεράσει τις 5000. Για παράδειγμα αρνήθηκα να πάω στα δ.ΙΕΚ γιατί αν με πληρώσουν απο τα ΣΔΕ θα ξεπεράσω το όριο και τότε θα πρέπει να ανοιξω μπλοκάκι....καποιοι λένε όμως ότι πληρώνουν μόνο για Μαρτιο -Απρίλιο οπότε θα μαι κατω απο 5000 και θα χω κάνει βλακεία που δεν πήγα στο ΙΕΚ...ο,τι να ναι...

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #114 στις: Νοέμβριος 01, 2014, 08:50:15 μμ »
Τα ποσα που βγαινουν στη διαυγεια ειναι τα καθαρα στο χερι ή τα μικτα?Αρα κανουμε, καθαρο -20%??

Αποσυνδεδεμένος flyhigh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #115 στις: Νοέμβριος 01, 2014, 10:35:08 μμ »
Ειναι μεικτα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:55:59 »

Αποσυνδεδεμένος passde

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #116 στις: Νοέμβριος 01, 2014, 11:45:11 μμ »
Δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα. Γιατί;

Μα εδώ έχουν το απίστευτο θράσος να πληρώνουν όποτε θέλουν και να ξεκινούν την σχολική χρονιά όποτε θέλουν! Θυμίζω ότι 2 χρονιές ξεκίνησε Φεβρουάριο η χρονιά και μια φορά Απρίλιο!

Στον ΟΑΕΕ θα κολλήσουν; Αφού ούτε στον συνήγορο του Πολίτη δεν έχουν δώσει σημασία. Τι να λέμε τώρα.

Αποσυνδεδεμένος κοροιδοκαθηγητη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Κακομοίρη εκπαιδευτικέ
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #117 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 12:42:09 μμ »
Καλησπέρα παιδιά, επειδή έλειπα και βλέπω ότι δεν έχει απαντήσει κανένας, τελικά πληρωθήκαμε?? Η παρακράτηση αφού είναι μεικτά τα ποσά του διαύγεια είναι 20% ή 26% τελικά??
Πώς λέγεται αυτός που συνεχίζει να μιλάει ακόμα κι όταν κανείς δεν ενδιαφέρεται???
Απ. Καθηγητής!!

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #118 στις: Νοέμβριος 10, 2014, 09:22:58 πμ »
Όσοι πληρωθήκατε για τα περσινά , τα πήρατε σε 1 δόση στο τέλος του έτους ; Και όσοι κόψατε τιμολόγιο κόψατε 1  τιμολόγιο μέχρι Δεκέμβρη και μετά για την υπόλοιπη χρονιά ;

Αποσυνδεδεμένος κοροιδοκαθηγητη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Κακομοίρη εκπαιδευτικέ
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #119 στις: Νοέμβριος 10, 2014, 01:47:51 μμ »
Πάρτε τηλ τους τοποθετημένους προέδρους και διευθύνοντες συμβούλους του ινεδιβίμ.

Εγώ πήρα σήμερα και τσακώθηκα!!!

 ¨Αντε πάρτε κι εσεις μπας και μας πληρώσουν οχτώ μήνες μετα....
Πώς λέγεται αυτός που συνεχίζει να μιλάει ακόμα κι όταν κανείς δεν ενδιαφέρεται???
Απ. Καθηγητής!!

Αποσυνδεδεμένος Odette

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 & ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #120 στις: Νοέμβριος 10, 2014, 02:52:10 μμ »
Μα τι σας λένε εσάς στο τηλέφωνο; Εμένα μία μου λένε ότι πρέπει πρώτα να βρουν τα χρήματα, να ζητήσουν φορολογικές ενημερότητες από αυτούς που περιμένουν περισσότερα χρήματα και μετα να μας πληρώσουν και την άλλη μου λένε από μέρα σε μέρα θα πληρωθούμε. Τι θα γίνει τελικά; Τι πληροφορίες έχετε εσείς; Ποιος να μου έλεγε το Μάρτη ότι τη δουλειά που έκανα τότε δε θα την έχω πληρωθεί στα μέσα Νοέμβρη!
Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς…

Αποσυνδεδεμένος passde

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #121 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 01:14:21 πμ »
Παιδιά, Τρίτη πρωί όλοι τηλέφωνο στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ! Να νοιώσουν πίεση! Και όχι ευγένειες! Πιεστικά!

Όλοι τηλέφωνο!

213-1314599

213-1314608

213-1314591

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #122 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 01:35:05 μμ »
Εμένα μου είπαν χτες ότι αν τη Δευτέρα θα έρθει η επιταγή σε κανα μήνα θα πληρωθείτε...

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #123 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 01:37:14 μμ »
Εμένα μου είπαν χτες ότι αν τη Δευτέρα θα έρθει η επιταγή σε κανα μήνα θα πληρωθείτε...
Και μου δώσαν και το τηλ του προϊσταμένου που βέβαια δεν το σήκωσε.
2131314507



Αποσυνδεδεμένος dindim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #124 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 11:01:47 μμ »
Για αυτή την επιταγή μου είπαν από την Παρασκευή!!! Από που έρχεται????

Αποσυνδεδεμένος κοροιδοκαθηγητη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • Κακομοίρη εκπαιδευτικέ
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #125 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 12:19:18 μμ »
Έμ για αυτό σας λέω ρε παιδιά πάρτε τηλ τον πρόεδρο και τον διευθύνοντα σύμβουλο του φανταστικού αυτού ινστιτούτου και απαιτήστε να μιλήσετε μαζί τους!!!

Μια ερώτηση μόνο να τους πείτε είστε κι εσείς απλήρωτοι οχτώ μήνες τώρα κύριε τοποθετημένε από την πασοκο-νδ κυβέρνηση πρόεδρε??

Μπορεί να μην ξέρουν ότι είμαστε απλήρωτοι...

Αν το ξέρουν όμως κι αφού έχει περάσει κι από το διαύγεια κατηγορήστε τους ευθέως για κακοδιαχείριση ευρωπαικών κονδυλίων...

213-1314689 η γραμματεία του φανταστικού διευθύνοντα συμβούλου...

2131314562 η γραμματεία του φανταστικού προέδρου του Δ. Σ. ....

Αντιδράστε γιατί σε λίγο θα πληρώνουμε για να δουλέψουμε!!!!
Αλλαγή
Πώς λέγεται αυτός που συνεχίζει να μιλάει ακόμα κι όταν κανείς δεν ενδιαφέρεται???
Απ. Καθηγητής!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159852
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 558
Σύνολο: 568

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.