*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ  (Αναγνώστηκε 376749 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dιmι

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #742 στις: Φεβρουάριος 27, 2018, 10:06:45 πμ »
Καλημέρα,

Χτες μου ήρθε ένα e-mail σχετικά με την αντιμισθία των ωρομισθίων 2016-2017 όπου ζητάει αναγνώριση από το ΠΥΣΔΕ για το μεταπτυχιακό. Καλώ στο ΙΝΕΒΙΒΙΜ αλλά δεν απαντά κανείς. Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνουμε.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:31:11 »

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #743 στις: Φεβρουάριος 27, 2018, 10:54:06 πμ »
Καλημέρα,

Χτες μου ήρθε ένα e-mail σχετικά με την αντιμισθία των ωρομισθίων 2016-2017 όπου ζητάει αναγνώριση από το ΠΥΣΔΕ για το μεταπτυχιακό. Καλώ στο ΙΝΕΒΙΒΙΜ αλλά δεν απαντά κανείς. Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνουμε.

Ευχαριστώ

Μηπως το μεταπτυχιακό ειναι απο το εξωτερικο και θελουν αναγμωριση?

Αποσυνδεδεμένος evakat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #744 στις: Φεβρουάριος 27, 2018, 12:10:14 μμ »
Μίλησα εγώ με ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Ανεξαρτητωι που έχεις αποκτήσει μεταπτυχιακό αν σου ήρθε το μέιλ πρέπει να πας στη δευτεροβάθμια της περιοχής σου και να κάνεις αίτηση αναγνώρισης για συνάφεια από το ΠΥΣΔΕ. Θέλουν φωτοτυπία του μεταπτυχιακου, αναλυτική βαθμολογία πρόγραμμα σπουδών και την αίτηση που θα κάνεις εκεί. Αν έχεις αποκτήσει από το εξωτερικό θέλουν επιπλέον αναγνώριση από ΔΟΑΤΑΠ και Βαθμολογία. Πάρε τηλ στη Δευτεροβάθμια σου και ρώτα τι ακριβώς πρέπει να έχεις μαζί.

Αποσυνδεδεμένος Konstantina4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #745 στις: Φεβρουάριος 27, 2018, 01:36:42 μμ »
Θα πρέπει δηλαδή το μεταπτυχιακό/διδακτορικό να είναι συναφές με την εκπαίδευση ενηλίκων για να μετρήσει μισθολογικά απο το ΙΝΕΔΙΒΙΜ?Αν είναι παιδαγωγικό,σχετικο με την εκπαίδευση,ειδική αγωγή κλ θα μας το  θεωρησουν μη συναφές?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:31:11 »

Αποσυνδεδεμένος Sossa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #746 στις: Φεβρουάριος 27, 2018, 02:07:31 μμ »
Καλησπέρα,

σχετικά με την αναγνώριση από ΠΥΣΔΕ. Χτες το μεσημέρι μίλησα με τη την κα Θεώνη Κούλα από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ και μου είπε ότι το μεταπτυχιακό μου δεν θα μετρήσει μισθολογικά επειδή έπρεπε να έχω τουλάχιστον 6 (!) χρόνια προϋπηρεσία στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση για να μετρήσει.

Ενώ λοιπόν στον διευθυντή του ΣΔΕ (που εργαζόμουν πέρυσι) έστειλε email στο οποίο υπήρχε πίνακας με το όνομά μου όπου έλεγε ότι πρέπει να στείλω το χαρτί του ΠΥΣΔΕ, όταν της τηλεφώνησα μου είπε αυτά που σας γράφω. Και ότι επειδή δεν μπορούν αυτοί να ελέγξουν για τόσα άτομα ποιος έχει προϋπηρεσία στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση 6 χρόνια και πάνω, γιαυτό έβαλε τα ονόματα όλων στον πίνακα. Οπότε από μένα είπε τελικά δεν χρειάζεται τίποτα να της στείλω γιατί απλά το μεταπτυχιακό είναι σαν να μην υπάρχει.

Αυτά ισχύουν για τους μη πιστοποιημένους. Όποιος έχει πιστοποίηση ΕΟΠΠΕΠ θα πληρωθεί με τα ποσά που ίσχυαν μέχρι πέρυσι. Αυτά. 

Αποσυνδεδεμένος Sossa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #747 στις: Φεβρουάριος 27, 2018, 02:10:08 μμ »
Το τηλέφωνο στο οποίο της μίλησα είναι 2131314631 νομίζω 2.30 το μεσημέρι ήταν που μιλήσαμε.

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #748 στις: Φεβρουάριος 27, 2018, 08:28:06 μμ »
Καλησπέρα,

σχετικά με την αναγνώριση από ΠΥΣΔΕ. Χτες το μεσημέρι μίλησα με τη την κα Θεώνη Κούλα από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ και μου είπε ότι το μεταπτυχιακό μου δεν θα μετρήσει μισθολογικά επειδή έπρεπε να έχω τουλάχιστον 6 (!) χρόνια προϋπηρεσία στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση για να μετρήσει.

Ενώ λοιπόν στον διευθυντή του ΣΔΕ (που εργαζόμουν πέρυσι) έστειλε email στο οποίο υπήρχε πίνακας με το όνομά μου όπου έλεγε ότι πρέπει να στείλω το χαρτί του ΠΥΣΔΕ, όταν της τηλεφώνησα μου είπε αυτά που σας γράφω. Και ότι επειδή δεν μπορούν αυτοί να ελέγξουν για τόσα άτομα ποιος έχει προϋπηρεσία στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση 6 χρόνια και πάνω, γιαυτό έβαλε τα ονόματα όλων στον πίνακα. Οπότε από μένα είπε τελικά δεν χρειάζεται τίποτα να της στείλω γιατί απλά το μεταπτυχιακό είναι σαν να μην υπάρχει.

Αυτά ισχύουν για τους μη πιστοποιημένους. Όποιος έχει πιστοποίηση ΕΟΠΠΕΠ θα πληρωθεί με τα ποσά που ίσχυαν μέχρι πέρυσι. Αυτά.

Η αναγνώριση ΠΥΣΔΕ εχει να κανει μονο με τη συναφεια και ποτε με την προϋπηρεσία!!!

Αποσυνδεδεμένος Sossa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #749 στις: Φεβρουάριος 27, 2018, 09:36:52 μμ »
Δεν είπα ότι έχει σχέση.

Αυτό που είπα (και είναι λόγια της κυρίας του ΙΝΕΔΙΒΙΜ όπως ήδη ανέφερα) είναι ότι κάποιος ΜΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ δεν χρειάζεται να μπει στον κόπο να πάει στη δευτεροβάθμια και να κάνει όλη τη διαδικασία για τη συνάφεια και να της στείλει μετά το χαρτί ΠΥΣΔΕ διότι ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ για τους μη πιστοποιημένους δεν θα μετράει το μεταπτυχιακό ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ εκτός και εάν έχουν ΚΑΙ τουλάχιστον 6 χρόνια προϋπηρεσία στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση (όχι σε ΣΔΕ κλπ).

'Οποιος χρειάζεται κι άλλες διευκρινίσεις μπορεί να τηλεφωνήσει στην κυρία Θεώνη Κούλα.

Αποσυνδεδεμένος Dιmι

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #750 στις: Φεβρουάριος 28, 2018, 12:36:05 μμ »
Μόλις μίλησα και εγω με το ΙΝΕΔΙΒΙΜ, μου είπαν τα ίδια ακριβώς...ότι απλά δεν θα μετρήσουν το μεταπτυχιακό. Είπαν σε κανέναν πόσα χρήματα τελικά θα πάρουμε......

Αποσυνδεδεμένος Konstantina4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #751 στις: Φεβρουάριος 28, 2018, 03:15:54 μμ »
11, 87 μεικτά μου είπαν

Αποσυνδεδεμένος Gwgaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 530
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #752 στις: Μάρτιος 01, 2018, 09:43:14 πμ »
Γνωρίζει κανείς πόσες είναι οι κρατήσεις για ΙΚΑ κτο;

Αποσυνδεδεμένος Sossa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #753 στις: Μάρτιος 03, 2018, 02:28:01 μμ »
Καλημέρα,

είπαν ότι μέχρι τις 15 Μαρτίου αναμέμεται η εκταμίευση της δόσης.. Ας ελπίσουμε ότι τα λεφτά που μας χρωστάνε (για πέρυσι) ''βρίσκονται'' μέσα σ΄εκείνο το ποσό..


Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #754 στις: Μάρτιος 03, 2018, 02:39:07 μμ »
Καλημέρα,

είπαν ότι μέχρι τις 15 Μαρτίου αναμέμεται η εκταμίευση της δόσης.. Ας ελπίσουμε ότι τα λεφτά που μας χρωστάνε (για πέρυσι) ''βρίσκονται'' μέσα σ΄εκείνο το ποσό..


μα τα δικα μας χρηματα εχουν εκταμιευτει! τα εχουν στα χερια τους. απλα εχουν ακομα εκκρεμοτητες. τυπου διαφορετικο μισθολογιο οι πιστοποιημενοι απο τους μη, και τετοιες μπουρδες!

Αποσυνδεδεμένος Sossa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές Ωρομισθίων ΣΔΕ
« Απάντηση #755 στις: Μάρτιος 03, 2018, 03:17:57 μμ »
Προσωπικά δεν πιστεύω ότι τα έχουν ή μάλλον μπορεί να τα είχαν και δόθηκαν αλλού. Αλλιώς τόσο καιρό θα μας τα είχαν δώσει. Απλή λογική.

Επίσης, ενώ τόσο καιρό σε όσους τηλεφωνούσαν στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ (για να ρωτήσουν γιατί δεν μας πληρώνουν), τους έλεγαν για όλα τα προβλήματα που συναντούσαν στο να μας δώσουν τα λεφτά (κατάληψη, ενιαία αρχή πληρωμών και ό, τι άλλο μπορεί κανείς να φανταστεί), την προηγούμενη εβδομάδα σε κάποιον που τηλεφώνησε είπαν ότι τα λεφτά δεν υπάρχουν.

Γι' αυτό είπα ότι ελπίζω να είναι υπολογισμένα στη δόση που περιμένουμε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32291
  • Τελευταία: papamak
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159730
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 361
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 311
Σύνολο: 319

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.