*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015  (Αναγνώστηκε 273161 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #840 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 09:23:57 πμ »
Δηλ.είτε συμβεί το πρώτο ή το δεύτερο πρέπει να ζητήσουν συγνώμη;δεν το καταλαβαίνω.
Αυτοί που ηγούνται το υπ.παιδείας  τι πρέπει να κάνουν;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:34:34 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #841 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 09:26:55 πμ »
Καλημέρα, καλό μήνα σε όλους.
Ένας μήνας που σύμφωνα με αρκετούς, δρομολογεί εξελίξεις. Πολλοί υποστήριξαν με έναν απόλυτο τρόπο, με μια σιγουριά που δεν τύγχανε αμφισβήτησης, -αφού όπως έγραφαν δεν αποτελούν υποθέσεις αλλά διασταυρωμένες/τσεκαρισμένες πληροφορίες, - ότι τον μήνα αυτό θα αρχίσουν οι προσλήψεις. Όποιος τολμούσε να γράψει ότι δεν υπάρχουν σημάδια για να συμβεί αυτό τύγχανε αποδοκιμασίας. Αρκετός κόσμος βασίστηκε στα γραφόμενα τους - αναστατώθηκαν οι μισές διακοπές του. Νομίζω ότι αν δεν συμβεί τίποτα τον Οκτώβριο, οφείλουν κάποιοι να ζητήσουν συγνώμη και να φέρονται άλλες φορές πιο συνετά.
Υ.Γ. και αν γίνουν προσλήψεις κανα Ιανουάριο μην γράψει "είδατε εγώ σας τα 'λεγα"
Καλο μηνα αγαπητε συναδελφε...
Επειδη αναφερεσαι σαφεστατα και σε εμενα...νιωθω λες και περιμενες να παει 1η οκτωβρη για να πυροβολησεις.....
Ε λοιπον συναδελφε επιμενω οτι οι διορισμοι θα γινουν...
Συγνωμη που δεν εχουν γινει μεχρι τωρα....οσοι δινουνε πληροφοριες ηταν αυτοι που τυχγανοθν αμφισβητησης και οχι ολοι οι αλλοι...
Τελοσπαντων....εγω θαβσου ξαναπω ....διοριζεται ολο το 60-40 και παει για ασεπ....αν διαβασεις και αλλων μελων τα μηνυματα που το υποστηριζουν αυτο λεμε οτι μπορει να τραβηξει μεχρι τελη νοεμβρη....ολοι οι αλλοι που αναφερεις λενε οτι διορισμοι δεν θα γινουν.....εγω και αλλσ 2 μελη λεμε οτι το ξερουμε οτι ηα γινουν....συγνωμη και παλι που δεν ξερω ακριβη ημερομηνια με ωρα κιολας....συγνωμη και παλι που σου προκαλεσαμε τοσο μεγαλη αναστατωση με τις πληροφοριες που μοιραστηκαμε...πιστεψε με δεν θα σου πει κανενας τα ελεγα εγω απο εδω και στο εξης....

Να εισαι παντα καλα... και αυριο να βγουνε εγω δεν ξαναμιλαω πανω στο τοπικ...χαζομαρα μου και ολων των αλλων που εχουμε αναφερει το οτιδηποτε.

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #842 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 09:40:11 πμ »
nikolopol δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω. Κάποιοι θα έπρεπε να είναι ευγνώμονες που μοιραζόμστε μαζί τους τις πληροφορίες και δεν είναι... Μάλλον αυτοί δεν περιμένουν άμεσο διορισμό. Όμως, για χάρη των συναδέλφων που περιμένουν με αγωνία, υποκύπτω στον πειρασμό και ξαναγράφω! Χαλάλι τους... Τόσο καιρό περιμένουν. Το έχω ζήσει!

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #843 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 09:43:55 πμ »
nikolopol δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω. Κάποιοι θα έπρεπε να είναι ευγνώμονες που μοιραζόμστε μαζί τους τις πληροφορίες και δεν είναι... Μάλλον αυτοί δεν περιμένουν άμεσο διορισμό. Όμως, για χάρη των συναδέλφων που περιμένουν με αγωνία, υποκύπτω στον πειρασμό και ξαναγράφω! Χαλάλι τους... Τόσο καιρό περιμένουν. Το έχω ζήσει!

ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ!!ευχαριστουμε πολυ!!και για μας που δεν περιμενουμε αμεσο διορισμο αλλα εφαρμογη του 3848!συνεχιστε να μας ενημερωνετε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:34:34 »

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #844 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 09:50:10 πμ »
Καλημέρα Lasid καλημέρα nikolopol και ευχαριστώ πολυ που μοιραζεστε τις πληροφορίες σας μαζι μας.Τα πράγματα είναι πολυ απλά:όποιος δεν αρέσκεται βγαίνει απο το σάιτ ή το τοπικ.Οι πληροφορίες σας δεν είναι απαραίτητο να είναι ευχάριστες για όλους .Νομίζω όμως πως θα πρέπει να συνεχίσετε να τις μοιραζεστε μαζι μας-αγνοώντας κακοβουλα σχόλια-γιατί υπάρχουν συνάδελφοι που ανήκουν στο 60-40 και αγωνιούν.
Έστω αυτοί οι λίγοι το εκτιμούν.Μεγάλα παιδια είμαστε και μπορούμε να καταλάβουμε ποιος λέει αλήθεια και ποιος όχι.


Μην πυροβολειτε τον αγγελιοφορο! ;)

Αποσυνδεδεμένος margarita82

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #845 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 09:52:15 πμ »
Καλημέρα, καλό μήνα σε όλους.
Ένας μήνας που σύμφωνα με αρκετούς, δρομολογεί εξελίξεις. Πολλοί υποστήριξαν με έναν απόλυτο τρόπο, με μια σιγουριά που δεν τύγχανε αμφισβήτησης, -αφού όπως έγραφαν δεν αποτελούν υποθέσεις αλλά διασταυρωμένες/τσεκαρισμένες πληροφορίες, - ότι τον μήνα αυτό θα αρχίσουν οι προσλήψεις. Όποιος τολμούσε να γράψει ότι δεν υπάρχουν σημάδια για να συμβεί αυτό τύγχανε αποδοκιμασίας. Αρκετός κόσμος βασίστηκε στα γραφόμενα τους - αναστατώθηκαν οι μισές διακοπές του. Νομίζω ότι αν δεν συμβεί τίποτα τον Οκτώβριο, οφείλουν κάποιοι να ζητήσουν συγνώμη και να φέρονται άλλες φορές πιο συνετά.
Υ.Γ. και αν γίνουν προσλήψεις κανα Ιανουάριο μην γράψει "είδατε εγώ σας τα 'λεγα"

Δεν καταλαβαίνω προς τι  αυτή η χολή προς τους συναδέλφους, θεωρώ το μήνυμα απαράδεκτο. Ενήλικας άνθρωπος είσαι και είναι ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ να πιστέψεις ή όχι , να ελπίζεις ή όχι, να βασιστείς ή όχι στα γραφόμενά τους, να αναστατωθούν ή όχι οι διακοπές σου. Να βρεις τη ρίζα τής αναστάτωσής σου για την αδιοριστία σου, η οποία προφανώς είναι οι εκάτοστε υπουργοί, κι όχι οι συνάδελφοι οι οποίοι όποια πληροφορία δίνουν το κάνουν χωρίς να κερδίζουν κάτι στο κάτω-κάτω! Οσο θυμάμαι τον εαυτό μου εκπαιδευτικό πάντα έτσι είμαστε! Να βγάλει ο ένας το μάτι του άλλου!... Γι αυτό πάμε κατα δι@όλου!

Αποσυνδεδεμένος salingaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #846 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 09:55:55 πμ »
οσο και αν πληγώνει αυτη η ιστορία  οσο και αν εξαθλιώνει με καθε τροπο νευρα και ψυχολογία
σίγουρα δεν φταίτε εσείς τα 1-2 μελη και αυτο γιατι πιστευω οτι δεν παίζετε κανένα παιχνίδι σε βάρος άλλων ή απλα για να περνάτε την ωρα σας

ενα -ναι ή ενα -οχι καθορίζει ζωές και αυτες οι δηλώσεις σας είναι ίσως οι ποιο βαρυσήμαντες που μας αφορούν εχουν ιδιαίτερη βαρύτητα...

ζητώ λοιπόν συγγνώμη εγώ, και ας μην έχω κάνει κάτι αν προσβληθηκατε εσείς τα 1-2 μελη απο άλλους αλλα σας παρακαλώ προσωπικά εγω, μην μας εγκαταλείπετε τώρα ειστε η μονη ενημέρωση που εχουμε για όποια εξέλιξη και αν ειναι αυτη.

NIKOLOPOL ειναι ευκολο να πεις κάποιος ...-δε γ@μ@#...- και λέω ειναι εύκολο γιατι κατι τετοιο θα έλεγα και εγω στην θέση σου-ίσως το έκανα και εγω....εύχομαι ομως να μην το κανεις
ελπίζω και θέλω να συνεχίσεις να μας ενημερώνεις...τώρα που μπαίνουμε στην δύσκολη στιγμή...

αν για κάποιους φαίνεται αρλουμπα ας μην μπαίνουν σε αυτη την συζήτηση αν  προσπαθούν μέσα απο αυτο το θρεντ να βγάλουν αλλα θέματα ή έχουν να επιλύσουν άλλα και διαφορές μελών  παρακαλω .......υπάρχουν ενα σκασμό άλλα θρεντακια να πείτε και να κάνετε οτι θέλετε...το θρεντακι αυτο αφορά και καίει κόσμο ...το κόσμο που έχει το καταραμένο φεκ στα χέρια του...

Αποσυνδεδεμένος margarita82

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #847 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 10:02:29 πμ »
οσο και αν πληγώνει αυτη η ιστορία  οσο και αν εξαθλιώνει με καθε τροπο νευρα και ψυχολογία
σίγουρα δεν φταίτε εσείς τα 1-2 μελη και αυτο γιατι πιστευω οτι δεν παίζετε κανένα παιχνίδι σε βάρος άλλων ή απλα για να περνάτε την ωρα σας

ενα -ναι ή ενα -οχι καθορίζει ζωές και αυτες οι δηλώσεις σας είναι ίσως οι ποιο βαρυσήμαντες που μας αφορούν εχουν ιδιαίτερη βαρύτητα...

ζητώ λοιπόν συγγνώμη εγώ, και ας μην έχω κάνει κάτι αν προσβληθηκατε εσείς τα 1-2 μελη απο άλλους αλλα σας παρακαλώ προσωπικά εγω, μην μας εγκαταλείπετε τώρα ειστε η μονη ενημέρωση που εχουμε για όποια εξέλιξη και αν ειναι αυτη.

NIKOLOPOL ειναι ευκολο να πεις κάποιος ...-δε γ@μ@#...- και λέω ειναι εύκολο γιατι κατι τετοιο θα έλεγα και εγω στην θέση σου-ίσως το έκανα και εγω....εύχομαι ομως να μην το κανεις
ελπίζω και θέλω να συνεχίσεις να μας ενημερώνεις...τώρα που μπαίνουμε στην δύσκολη στιγμή...

αν για κάποιους φαίνεται αρλουμπα ας μην μπαίνουν σε αυτη την συζήτηση αν  προσπαθούν μέσα απο αυτο το θρεντ να βγάλουν αλλα θέματα ή έχουν να επιλύσουν άλλα και διαφορές μελών  παρακαλω .......υπάρχουν ενα σκασμό άλλα θρεντακια να πείτε και να κάνετε οτι θέλετε...το θρεντακι αυτο αφορά και καίει κόσμο ...το κόσμο που έχει το καταραμένο φεκ στα χέρια του...

Για σαλιγκάρι πάντως τα λες πολύ ωραία  ;D .Συμφωνώ απόλυτα!

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #848 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 10:06:40 πμ »
οσο και αν πληγώνει αυτη η ιστορία  οσο και αν εξαθλιώνει με καθε τροπο νευρα και ψυχολογία
σίγουρα δεν φταίτε εσείς τα 1-2 μελη και αυτο γιατι πιστευω οτι δεν παίζετε κανένα παιχνίδι σε βάρος άλλων ή απλα για να περνάτε την ωρα σας

ενα -ναι ή ενα -οχι καθορίζει ζωές και αυτες οι δηλώσεις σας είναι ίσως οι ποιο βαρυσήμαντες που μας αφορούν εχουν ιδιαίτερη βαρύτητα...

ζητώ λοιπόν συγγνώμη εγώ, και ας μην έχω κάνει κάτι αν προσβληθηκατε εσείς τα 1-2 μελη απο άλλους αλλα σας παρακαλώ προσωπικά εγω, μην μας εγκαταλείπετε τώρα ειστε η μονη ενημέρωση που εχουμε για όποια εξέλιξη και αν ειναι αυτη.

NIKOLOPOL ειναι ευκολο να πεις κάποιος ...-δε γ@μ@#...- και λέω ειναι εύκολο γιατι κατι τετοιο θα έλεγα και εγω στην θέση σου-ίσως το έκανα και εγω....εύχομαι ομως να μην το κανεις
ελπίζω και θέλω να συνεχίσεις να μας ενημερώνεις...τώρα που μπαίνουμε στην δύσκολη στιγμή...

αν για κάποιους φαίνεται αρλουμπα ας μην μπαίνουν σε αυτη την συζήτηση αν  προσπαθούν μέσα απο αυτο το θρεντ να βγάλουν αλλα θέματα ή έχουν να επιλύσουν άλλα και διαφορές μελών  παρακαλω .......υπάρχουν ενα σκασμό άλλα θρεντακια να πείτε και να κάνετε οτι θέλετε...το θρεντακι αυτο αφορά και καίει κόσμο ...το κόσμο που έχει το καταραμένο φεκ στα χέρια του...

Συμφωνω μαζι σου...απλα συναδελφε εδω βρισκομαστε να σπολογουμαστε....δεν λεω οτι δεν γ@@τ@ι ακριβως γιατι μεχρι σημερα πιστευω οτι η αγωνια καποιων ειναι τεραστια...αν καποιος πιστευει οτι ολα αυτα που λεψ τα λεω για να πω μετα 'τα ελεγα εγω' δεν λεω τιποτα αλλο....σν καποιος αλλος πιστευει οτι τωρα θα αλλαξω γνωμη θα του πω οτι αυτα που λεω εγω και αλλοι 2-3 ειναι διασταυρωμενες πληροφοριες απο διαφορετικες πηγες και δεν αποτελουν γνωμη δικια μου και ετσι ξαναλεω....οι πληροφοριες δεν εχουν αλλαξει ακομα και μεχρι χθες....εινσι οι ιδιες....διορισμος 60-40 και ασεπ....την εγκριση του ασεπ δεν την περιμενει τωρα ο λοβ...την εχει παρει εδω και 2 μηνες....για αυτο πριν 20 μερες σε δηλωσεις ελεγε οτι εχει καταθεσει αιτηση και μετα ειπε οτι θα την καταθεσει στις 30 Σεπτ....ξαναλεω θα βγαλει το μεγιστο πολιτικο κερδος απο τετοια κινηση...θα δουμε στην συνεχεισ....

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #849 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 10:21:32 πμ »
Λες δηλ.να τον προκηρυξει αυτήν την εβδομάδα;και κάποιος άλλος (Mourlos)πριν απο λίγο είπε πως όλα είναι έτοιμα!

Αποσυνδεδεμένος salingaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #850 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 10:24:39 πμ »
δεν υπάρχει λογος για απολογια .. εαν θεωρήσω κάποιο άτομο ακυρο...τοτε τρώει άκυρο και γίνετε αορατεξ!


έγραψα το προηγούμενο μήνυμα...για να ισοσταθμίσω τα αρνητικά σχόλια άλλων μελών εις βάρος σας..
είναι το ελάχιστο που μπορώ να κάνω μέσο φορουμ....και στέλνοντας ενα μήνυμα οτι υπάρχει και η άλλη όψη του νομίσματος για να μην ξεχνιόμαστε ι σας θεωρούμε έμπιστους και κρεμόμαστε απο εσας...

το τι θα κανεις ειναι επιλογή σου. εύχομαι να συνεχίσεις ειτε ανοικτά εδω είτε μεσω π.μ...
όπως και να έχει για τις όποιες πληροφορίες σε ευχωριστω /ουμε ως τώρα ....θελω να πιστεύω οτι θα σε διαβάζω ...
καταλαβαινω απο την αλλη οτι δεν υπάρχει κανένας λογος να μπαίνεις να ξεστραβώσεις κάποιους και εν τέλει να χαλιέσαι απο λασπο-χολή....


Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #851 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 10:49:06 πμ »
Λες δηλ.να τον προκηρυξει αυτήν την εβδομάδα;και κάποιος άλλος (Mourlos)πριν απο λίγο είπε πως όλα είναι έτοιμα!
Προηγούνται οι διορισμοί. Άρα πρώτα αναμένουμε εγκύκλιο διορισμών 2014-2015 και μετά προκήρυξη του ΑΣΕΠ 2015.

Αποσυνδεδεμένος ariadni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 482
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #852 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 10:51:28 πμ »
Προηγούνται οι διορισμοί. Άρα πρώτα αναμένουμε εγκύκλιο διορισμών 2014-2015 και μετά προκήρυξη του ΑΣΕΠ 2015.
Αν είναι έτσι απομακρυνόμαστε από το σενάριο της διεξαγωγής του διαγωνισμού Δεκέμβριο-Ιανουάριο και πάμε για άνοιξη... Μπορεί να τα κάνει όλα μαζί;

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2014 - 2015
« Απάντηση #853 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 11:01:49 πμ »
Γιατί βρε ariadni απομακρυνομαστε;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 631
Σύνολο: 639

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.