*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμένος εκπαιδευτικός Βθμιας και εκπαιδευτικό πρόγραμμα Ειδικής Αγωγής  (Αναγνώστηκε 1932 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tempo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλησπέρα,

θα ήθελα να εκφράσω μια ερώτηση και αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

Είμαι εκπαιδευτικός διορισμένος στην Βθμια εκπαίδευση. Τα τελευταία χρόνια παρατηρώ ότι υπάρχουν αρκετά προγράμματα σχετικά με την Ειδική Αγωγή (είτε μεταπτυχιακά είτε σεμινάρια-επιμόρφωση κλπ).

Η ερώτηση μου είναι: θα έχω κάποιο όφελος (εκτός απο τον προσωπική μου βελτίωση) αν παρακολουθήσω κάποιο απο τα προσφερόμενα σεμινάρια-επιμορφώσεις των 500ωρών που διοργανώνεται απο κάποιον επίσημο φορέα (πχ απο Πανεπιστήμιο).
Με βάση το γεγονός ότι είμαι ήδη διορισμένος θα μου επιτρέψει το σεμινάριο αυτό να διεκδικήσω και κάποια θέση στην Ειδική Αγωγή;
Πως αλλιώς θα μπορούσα να εκμεταλευτώ την επιμόρφωση αυτή;


Μισθολογικά γνωρίζω ότι δεν θα υπάρξει κάποια διαφορά.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Καλημέρα.
Είμαι κι εγώ διορισμένος με μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή και διεκδικώ μετάθεση. Δεν γνωρίζω απλά τί θα ισχύσει από εδώ και στο εξής, γιατί απαιτείται και πρακτική στην ειδική αγωγή. Τουλάχιστον αυτό ισχύει προς το παρόν για τους αναπληρωτές με τους οποίους έχει γίνει χαμός.Μήπως να επικοινωνούσες με το υπουργείο;

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Τι ειδικότητες είστε;

Αποσυνδεδεμένος tempo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα.
Είμαι κι εγώ διορισμένος με μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή και διεκδικώ μετάθεση. Δεν γνωρίζω απλά τί θα ισχύσει από εδώ και στο εξής, γιατί απαιτείται και πρακτική στην ειδική αγωγή. Τουλάχιστον αυτό ισχύει προς το παρόν για τους αναπληρωτές με τους οποίους έχει γίνει χαμός.Μήπως να επικοινωνούσες με το υπουργείο;

όταν λες πρακτική, δεν αναφέρεσαι στην πρακτική που λογικά έκανες για να τελειώσεις το μεταπτυχιακό σου....μάλλον μιλάς για επιπλέον πρακτική;
Να εντοπίσω την διαφορά μας, εσυ μιλάς για μεταπτυχιακό ενώ εγώ για σεμινάρια 500ωρών απο Πανεπιστήμιο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
όταν λες πρακτική, δεν αναφέρεσαι στην πρακτική που λογικά έκανες για να τελειώσεις το μεταπτυχιακό σου....μάλλον μιλάς για επιπλέον πρακτική;
Να εντοπίσω την διαφορά μας, εσυ μιλάς για μεταπτυχιακό ενώ εγώ για σεμινάρια 500ωρών απο Πανεπιστήμιο.
Μπορείς να δεις το Κεφάλαιο Η' της εγκυκλίου μεταθέσεων για τις προϋποθέσεις που πρέπει να πληροί κάποιος για μεταθέσεις σε ΚΕΔΔΥ και ΣΜΕΑΕ
http://edu.klimaka.gr/ekpaideytikoi-anakoinvseis/metatheseis/398-egyklios-metathesewn-ekpaidevtikwn-devterovathmias-ekpaidevshs.html

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159795
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 408
Σύνολο: 412

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.