*

Αποστολέας Θέμα: A φάση φιλολόγων 2014  (Αναγνώστηκε 254870 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thask

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 456
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #70 στις: Αύγουστος 16, 2014, 12:27:16 πμ »
Βάσει αυτών εικάζω ότι οι προσλήψεις σε εμάς θα είναι αρκετά παραπάνω απο 600 άτομα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:02:12 »

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #71 στις: Αύγουστος 16, 2014, 12:56:37 πμ »
Και εγω θα συμφωνήσω με τον συνάδελφο ! Θα ήθελα ομως να ακούσω και το σκεπτικό των συναδέλφων που θεωρούν οτι θα πάρουν μονο 600 αναπληρωτές . Τα δεδομένα πως τα υπολογίζετε ; Και να γνωρίζετε οτι τα οργανικά κενά τα περσινά δεν δόθηκαν πέρυσι και δίνονται φέτος .αυτη ειναι πληροφορία απο το υπουργείο

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #72 στις: Αύγουστος 16, 2014, 09:44:36 πμ »
Το 600 το υπολογίζω με βάση τα περσινά δεδομένα συν το ότι δεν θα δοθεί η ιστορία στους ξενόγλωσσους. Αν δοθεί, τότε θα είναι μικρότερος ο αριθμός. Πέρυσι πήραν πολλά άτομα από άλλες ειδικότητες και εμείς ξεροσταλιάζαμε όλη τη χρονιά. Τα μεγάλα αστικά κέντρα δεν έβγαλαν καθόλου κενά...

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #73 στις: Αύγουστος 16, 2014, 09:47:39 πμ »
Και εγω θα συμφωνήσω με τον συνάδελφο ! Θα ήθελα ομως να ακούσω και το σκεπτικό των συναδέλφων που θεωρούν οτι θα πάρουν μονο 600 αναπληρωτές . Τα δεδομένα πως τα υπολογίζετε ; Και να γνωρίζετε οτι τα οργανικά κενά τα περσινά δεν δόθηκαν πέρυσι και δίνονται φέτος .αυτη ειναι πληροφορία απο το υπουργείο
Και εγώ πιστεύω ότι θα είναι πάνω από 600. Πρέπει να λάβουμε υπόψη ότι φέτος δεν έχουμε αύξηση ωραρίου και τις συνταξιοδοτήσεις αθροιστικά τα τελευταία χρόνια  :D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:02:12 »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #74 στις: Αύγουστος 16, 2014, 12:26:07 μμ »
Έτσι λέγαμε και πέρυσι ότι τα κενά ειναι πολλά, αλλά μετά βλέπαμε να περισσεύουν παντού μόνιμοι στις μεγάλες πόλεις και ίσως κρύψουν πάλι κενά

Αποσυνδεδεμένος KonSam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Let's teach!!!!
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #75 στις: Αύγουστος 16, 2014, 01:36:39 μμ »
προσπαθω να βρω πού βρίσκεται αυτό με το 5% στα άτομα με αναπηρία, και ειλικρινά δεν μπορώ να το βρω πουθενά..... δεν νομίζω παιδιά ότι έχει ψηφιστεί τέτοιο πράγμα μέχρι στιγμής.... μην λέμε ότι θέλουμε μερικές φορές...
Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι αναπληρώτρια!

Αποσυνδεδεμένος faz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #76 στις: Αύγουστος 16, 2014, 04:45:00 μμ »
Το 5% πάει πακετο με την ειδική αγωγή. Κάπου ο KostasMath είχε ανεβάσει και το επίμαχο άρθρο, που θα αφορά και τη γενική αγωγή.

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #77 στις: Αύγουστος 16, 2014, 05:16:43 μμ »
Πότε λέτε να βγει η Α φάση; Έχω να τακτοποιήσω κάποιες εκκρεμότητες μέχρι τότε...

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #78 στις: Αύγουστος 16, 2014, 05:26:22 μμ »
7-8 Σεπτεμβρίου ,πριν τον αγιασμό.Το είπε ο υπουργός μας και θα προσλάβει 14500 αναπληρωτές.Άραγε εμείς θα είμαστε οι 400 ή οι φιλόλογοι πάλι στην απέξω?πάντως εγώ δεν τον εμπιστεύομαι σε τίποτα.Δείτε πόσες κωλοτούμπες κάνει.Από το Πασοκ στην ελιά και ξανά στο Πασοκ και τανάπαλιν....Τι να περιμένουμε από έναν που λέει πολλά και μετά αυτοαναιρείται?

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #79 στις: Αύγουστος 16, 2014, 05:29:37 μμ »
Ευχαριστώ! Αμφιβάλλω αν θα προλάβουν βέβαια να μας καλέσουν τόσο νωρίς. Ακόμα δεν έχουν βγει ούτε οι πίνακες...

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #80 στις: Αύγουστος 16, 2014, 05:34:37 μμ »
Λοβ είναι αυτός...Ας τον συνηθίσουμε να λέει πολλά και να πράττει λίγα...Και για το Πασοκ άλλα έλεγε,αλλά τελικά δεν τα εννοούσε...Ας κρατάμε μικρό καλάθι με την περίπτωση του,γιατί δεν το 'χει σε τίποτα να τα ξαναστρίψει....

Αποσυνδεδεμένος KonSam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Let's teach!!!!
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #81 στις: Αύγουστος 16, 2014, 05:35:43 μμ »
Το 5% πάει πακετο με την ειδική αγωγή. Κάπου ο KostasMath είχε ανεβάσει και το επίμαχο άρθρο, που θα αφορά και τη γενική αγωγή.

Δεν πάει πακέτο με την γενική αγωγή. Εκεί το εφάρμοσαν και μάλιστα νομίζω ότι θα είναι το 10% επειδή καταργείται ο Α πίνακάς τους, που ήταν τα άτομα με αναπηρία κ κάθε φορά έπαιρναν χωριστό αριθμό. Καμία σχέση με τα δικά μας!!!
Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι αναπληρώτρια!

Αποσυνδεδεμένος KonSam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Let's teach!!!!
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #82 στις: Αύγουστος 16, 2014, 05:38:42 μμ »
Όσον αφορά στο αν προλαβαίνουν να μας καλέσουν, να θυμίσω ότι πέρσι κάναμε αιτήσεις πιο αργά και οι πίνακές μας είχαν βγει 2-3 σεπτέμβρη, αλλά γύρω στις 7 σεπτεμβρη πήραν την α φάση. Μικρή βέβαια, αλλά τους έφτασε ο χρόνος. Εγώ, επειδή ζω σε παραμεθόριο και βλέπω το πόσο άδεια είναι τα σχολεία, πιστεύω ότι θα είναι αρκετά μεγάλη η Α φάση κ θα είναι πριν την έναρξη της σχολικής χρονιας!
Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι αναπληρώτρια!

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A φάση φιλολόγων 2014
« Απάντηση #83 στις: Αύγουστος 16, 2014, 05:49:49 μμ »
Όσον αφορά στο αν προλαβαίνουν να μας καλέσουν, να θυμίσω ότι πέρσι κάναμε αιτήσεις πιο αργά και οι πίνακές μας είχαν βγει 2-3 σεπτέμβρη, αλλά γύρω στις 7 σεπτεμβρη πήραν την α φάση. Μικρή βέβαια, αλλά τους έφτασε ο χρόνος. Εγώ, επειδή ζω σε παραμεθόριο και βλέπω το πόσο άδεια είναι τα σχολεία, πιστεύω ότι θα είναι αρκετά μεγάλη η Α φάση κ θα είναι πριν την έναρξη της σχολικής χρονιας!
Κενά υπάρχουν αναμφίβολα,το θέμα είναι η πολιτική βούληση και πώς θα τα μαγειρέψουν κάποιοι υπέρ τους....μακάρι να μην μας παραμερίσουν πάλι.Άραγε τι νούμερο να περιμένουμε στις 7 Σεπτέμβρη?Δεν γνωρίζουμε και τίποτα για τον αριθμό των κενών στην ειδικότητά μας πανελλαδικά.Δεν υπάρχει συνδικαλιστής να μας ενημερώσει ούτε να μας υποστηρίξει και φοβάμαι μη γίνουμε πάλι έρμαιο επίδοξων και εξιλαστήριο θύμα ...μήπως είμαστε πάλι στους 3000 λιγότερους εκκπαιδευτικούς που δε βρήκαν πιστώσεις και θα τους καλύψουν με διπλοαναθέσεις!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161383
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 548
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 505
Σύνολο: 520

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.