*

Αποστολέας Θέμα: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014  (Αναγνώστηκε 213252 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #168 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 06:01:24 μμ »
γιατί το λες αυτό??  εχω την εντύπωση πως αν κάποιος είναι σειρά 1000 και τον διορίσουν σε ένα νησί που έχει ομως κενά σε σχολεία δυσπρόσιτα θα τον στείλουν σε αυτά, και χωρίς να εχει κάνει την συμπληρωματική. δεν θα τον αγνοήσουν και θα πάνε σε αυτόν που έχει σειρά 1500
δεν το λεω για αυτον που ειναι στο 1000

αλλα για αυτον που ειναι στο 1500 εχει βαλει κουτακι κ δεν εκανε συμπληρωματικη δηλωση....
...μη και του φαει τη θεση ο 1800 που δηλωσε 15 στοχευμενα δυσπροσιτα και παρουν αυτον κατα προτεραιοτητα..

Μπαχαλο τα εχουν κανει... μπαχαλο!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:09:48 »

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #169 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 06:08:42 μμ »
δεν το λεω για αυτον που ειναι στο 1000

αλλα για αυτον που ειναι στο 1500 εχει βαλει κουτακι κ δεν εκανε συμπληρωματικη δηλωση....
...μη και του φαει τη θεση ο 1800 που δηλωσε 15 στοχευμενα δυσπροσιτα και παρουν αυτον κατα προτεραιοτητα..

Μπαχαλο τα εχουν κανει... μπαχαλο!
Τα σχολεία αυτά συνεχίζουν να υπάγονται στις Π.Ε. που ήταν. Και η Π.Ε. έχει το καθήκον να τα στελεχώσει με τους αναπληρωτές που της στέλνουν. Προφανώς αν δε δεχτούν να πάνε αναπληρωτές μπορεί να βγει μία φάση για δύο δυσπρόσιτα. Ξέρω κι εγώ; Αυτό δείχνει ότι δεν υπήρχε κανένας απολύτως λόγος να γίνει όλο αυτό.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Dimitrios 66

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #170 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 06:20:02 μμ »
Με μοριοδοτηση 1 μοριο ανα μηνα και ανωτερη το 60-απο τουδε-τα δυσπρ. αφορουν νηπ.με 40 μορια το πολυ.Με αναγνωριση προυπηρεσιας απο το 12 κατεβαινουμε στα 30.Αν παμε κι απο το 10 παμε στα 22 με 23.Με μοριοδοτηση 0,1 και 0,15......ανεβαινουμε 5 εως 8 μορια στις παραπανω κατηγοριες ενδιαφερομενων.Α ΦΑΣΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΜΟ.

Αποσυνδεδεμένος Maria GrBl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #171 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 06:43:54 μμ »
S. O S
«Σε περίπτωση αδυναμίας κάλυψης των λειτουργικών κενών με τις γενικές διατάξεις, αποδέχομαι
πρόσληψη αναπληρωτή και στις εξής σχολικές μονάδες, οι οποίες ανήκουν στις κατηγορίες
μοριοδότησης Θ΄ και Ι΄ για την πρωτοβάθμια και ΙΑ΄ και ΙΒ΄ για τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση»
Τι θέλει να πει ο ποιητήςς βρε παιδιά?
Και να μην έχεις δηλώσει δυσπρόσιτα σχολεία εάν έχεις δηλώσει για παράδειγμα Σάμο που έχει δυσπρόσιτα σχολεία, δεν θα με πάρουν? Αφού οι προτιμήσεις των σχολείων γίνονται μετά την πρόσληψη.......
Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:09:48 »

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #172 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 06:48:07 μμ »
S. O S
«Σε περίπτωση αδυναμίας κάλυψης των λειτουργικών κενών με τις γενικές διατάξεις, αποδέχομαι
πρόσληψη αναπληρωτή και στις εξής σχολικές μονάδες, οι οποίες ανήκουν στις κατηγορίες
μοριοδότησης Θ΄ και Ι΄ για την πρωτοβάθμια και ΙΑ΄ και ΙΒ΄ για τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση»
Τι θέλει να πει ο ποιητήςς βρε παιδιά?
Και να μην έχεις δηλώσει δυσπρόσιτα σχολεία εάν έχεις δηλώσει για παράδειγμα Σάμο που έχει δυσπρόσιτα σχολεία, δεν θα με πάρουν? Αφού οι προτιμήσεις των σχολείων γίνονται μετά την πρόσληψη.......
Εννοείται ότι θα σε πάρουν. Όπως γινόταν τοσα χρονια και στελεχώνονταν αυτά τα σχολεία. Γι' αυτό λέμε ότι δεν υπήρχε λογος να γίνει όλο αυτό.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #173 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 06:53:50 μμ »
Δουλεία δεν είχε ο Λοβέρδος, έπαιζε με τους αναπληρωτές... Κρίμα το χαρτί που θα πάει χαμένο για τις συμπληρωματικές αιτήσεις... Τίποτα δεν είνα ξεκάθαρα, εγώ με το μικρό μου μυαλό αυτή την αίσθηση έχω! Και φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να παώ να κάνψ αιτηση για τα δυσπρόσιτα (έχω σειρά 900 βέβαια κ έχω δηλώσει ήδη Β' Πειραια & Κυκλάδες), αλλά αν μου δινόταν ευκαιρία σίγουρα θα πήγαινε να τα βγάλω πλέον, γιατί οπως ανέφερε και κάποιος νωρίτερα.. τα δυσπρόσιτα δεν ειναι εξωτικά νησιά που πας για διακοπές.. όποιος έχει πάει ξέρει!!! Όσο για την Α' φάση, όπως ανέφερε κ ο συνάδελφος, Κυριακή μετά τον εκκλησιασμό.. και αν!

Αποσυνδεδεμένος Addie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #174 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 07:00:55 μμ »
Δε νομίζω οτι θα επηρεάσει τη φαση της Παρασκευής η συμπληρωματική δηλωση. Η α φαση πιςτευω οτι θα γινει κανονικά κι αν κάποιος αρνηθεί να παει σε δυσπροσιτο αντί να κρατήσουν τα κενα για β φαση θα τρέξει ο πίνακας με τις συμπληρωματικές δηλώσεις μονο των δυσπρόσιτων. Εγω δεν πρόκειται να παω να κανω συμπληρωματική. Προφανώς κατι μαγειρεύουν γιατι τα περισσότερα απο αυτα τα σχολεια ειναι ήδη πιασμένα με μόνιμους απο τις αποσπάσεις. Αντε λοιπόν και πήγα, και επιλέγω 15 σχολεια απο τα 90 που ξέρω εγω αν αυτα ειναι ήδη πιασμένα και παω άδικα??? στη χειρότερη αν δε θα με φτάσει ο πίνακας θα μπουν μπροστά μου μερικά άτομα. Οκ... Βαρέθηκα να τρέχω να αλλάζω την αιτηση μου κι επίσης να ελπίζω οτι ο επόμενος υπουργός δε θα αλλάξει τη διπλή μοριοδότηση! Τοσα χρονια δουλεύαμε και τα μορια δε μας τα αναγνωρίζουν! Ειμαστε τοοοοσο σίγουροι οτι αυτα θα αναγνωριστούν? κι ναι με πιάνονται δίπλα αλλα βάλουν συντελεστή? αυτα....και καλη σκέψη!

Αποσυνδεδεμένος ΣΦΑΛΜΑ !

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #175 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 07:01:28 μμ »
Με μοριοδοτηση 1 μοριο ανα μηνα και ανωτερη το 60-απο τουδε-τα δυσπρ. αφορουν νηπ.με 40 μορια το πολυ.Με αναγνωριση προυπηρεσιας απο το 12 κατεβαινουμε στα 30.Αν παμε κι απο το 10 παμε στα 22 με 23.Με μοριοδοτηση 0,1 και 0,15......ανεβαινουμε 5 εως 8 μορια στις παραπανω κατηγοριες ενδιαφερομενων.Α ΦΑΣΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΜΟ.
ΧΑ!ΧΑ!Βοήθειά μας!! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #176 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 07:25:42 μμ »
Προτιμώ να γράψω εδώ και όχι στο νήμα για τα δυσπρόσιτα. Καταρχήν  αν δίνει περιθώριο για συμπληρωματική δήλωση  μέχρι Παρασκευή αποκλείεται να βγει  φάση έστω και το βράδυ της Παρασκευής. Το μόνο ξεκάθαρο σε αυτή την εγκύκλιο είναι ότι δεν μπορούμε να τροποποιήσουμε την αρχική μας δήλωση. Εάν υποτεθεί ότι κάποιος κάνει δήλωση και για δυσπρόσιτα, ποια δήλωσή του προηγείται, η αρχική ή των δυσπρόσιτων; Εάν υποτεθεί ότι στην αρχική δήλωση είχε δηλώσει πρώτα για παράδειγμα Κυκλάδες και στη δήλωση για τα δυσπρόσιτα δηλώνει πρώτα Κύθηρα σε ποιον νομό θα τον στείλουν πρώτα Κυκλάδες ή Β Πειραιά; Αν κάποιος έχει σειρά 1000 στον πίνακα των αναπληρωτών με δηλωμένες 30 επιλογές και κουτάκι χωρίς να κάνει συμπληρωματική δήλωση δυσπρόσιτων και ένας βρίσκεται στο 1300 με όλα τα προηγούμενα και την συμπληρωματική δήλωση ποιος προηγείται; Όλα αυτά πως μπορούμε να τα μάθουμε;  Την τιμωρία σε περίπτωση άρνησης αναπλήρωσης και σε αυτή την εγκύκλιο ξέρουν να τη βάζουν, να ξεκαθαρίσουν ορισμένα πράγματα εκεί στο υπουργείο δεν ξέρουν.

Αποσυνδεδεμένος fiona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω..........ελπιζω........
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #177 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 07:26:18 μμ »
καλησπερα..και εγω με 7 χρονια αναπληρωτρια νηπιαγωγος,δεν θα παω να αλλαξω την αιτηση..

Αποσυνδεδεμένος ΣΦΑΛΜΑ !

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #178 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 07:30:20 μμ »
Όλο αυτό ξέρεις γιατί έγινε; Γιατί ο Λοβέρδος είναι ένας άσχετος που δεν μπορεί να κρατήσει το στόμα του κλειστό. Μόλις ανέλαβε πήγε επίσκεψη στη Χάλκη και του είπαν εκεί ότι είχαν καθυστερήσει να πάνε εκπαιδευτικοί. Κι αυτός την άλλη μέρα έβγαινε στα κανάλια κι έλεγε θα δώσουμε μόρια στους αναπληρωτές για να θέλουν να πηγαίνουν σ' αυτά τα σχολεία, γιατί τώρα αρνούνται. Ε, αφού το εξήγγειλε δεν μπορούσε μετά να το πάρει πίσω, και γι' αυτό το νομικό τμήμα του υπουργείου έκανε δύο μήνες για να βγάλει αυτή την εγκύκλιο. Από τις βλακείες του Λοβέρδου, που καλύτερα να μασάει παρά να μιλάει.
Έτσι όπως τα λες,Demetroula.Είναι ντιπ άσχετος,πονηρός,μωροφιλόδοξος και επικίνδυνος....Όσο για το περίφημο ξεκλείδωμα των πινάκων μετά το '12,κάτι που ψιθυρίζεται και είναι πολύ πιθανό σενάριο,είναι αυτό της κολεγιάς και της λαμογιάς....Δηλαδή,θέλει να διορίσει κάποιους....ημέτερους,που χωρίς το ξεκλείδωμα των πινάκων δεν μπορεί να το κάνει,γιατί οι....ημέτεροι έχουν έλειμμα προυπηρεσίας!!....

Αποσυνδεδεμένος Dimitrios 66

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #179 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 07:47:01 μμ »
Έτσι όπως τα λες,Demetroula.Είναι ντιπ άσχετος,πονηρός,μωροφιλόδοξος και επικίνδυνος....Όσο για το περίφημο ξεκλείδωμα των πινάκων μετά το '12,κάτι που ψιθυρίζεται και είναι πολύ πιθανό σενάριο,είναι αυτό της κολεγιάς και της λαμογιάς....Δηλαδή,θέλει να διορίσει κάποιους....ημέτερους,που χωρίς το ξεκλείδωμα των πινάκων δεν μπορεί να το κάνει,γιατί οι....ημέτεροι έχουν έλειμμα προυπηρεσίας!!....
Ειπαμε εκλογες ερχονται.Πανω απο ολα ειναι πολιτικος-ρουσφετολογος.Αυτοι ειναι ικανοι για ενα ρουσφετι οχι προυπηρεσια απο το 12 αλλα κι απο το 1821 να αναγνωρισουν.

Αποσυνδεδεμένος sosta7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #180 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 07:49:40 μμ »
συγνωμη επειδη δεν καταλαβαινω και θελω κατι πιο 'πρακτικο' αν δηλωσω δισπροσιτο ποσα μορια ακριβως θα παρω φετος, οποιος γνωριζει παρακαλω ας απαντησει

Αποσυνδεδεμένος mariank

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #181 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 07:58:08 μμ »
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΠΡΑΤΗΣ ανάρτηση στο fb πριν λίγο

Θα προσπαθήσω να απαντήσω στα μηνύματά σας ,σχετικά με την εγκύκλιο για τη συμπληρωματική δήλωση των δυσπρόσιτων περιοχών,κωδικοποιώντας τα ερωτήματά σας που είναι άπειρα:
1.Κατά τη γνώμη μου πολύς θόρυβος για το τίποτα,αφού όπως εκτιμώ κανένα ,σχεδόν,σχολείο της ΠΕ δεν θα μείνει ακάλυπτο κατά τις προσλήψεις με τις γενικές διατάξεις για να "τρέξει " το σύστημα με τα δυσπρόσιτα.Δηλαδή:Θα γίνουν προσλήψεις αναπληρωτών πρώτα, με βάση τις περιοχές που δηλώσατε θα τοποθετηθείτε σε σχολεία και σε δυσπρόσιτα κι αν υπάρξουν δυσπρόσιτα που δεν έχουν καλυφθεί τότε θα ενεργοποιηθεί αυτή η δήλωση.Την Παρασκευή δηλ.το σύστημα θα "τρέξει" με βάση την αρχική σας δήλωση.Γι αυτό και δεν βιάζονταν να βγάλουν την εγκύκλιο.
2.Ο διπλασιασμός των μορίων γίνεται για τους πίνακες που θα συνταχθούν μετά από ενδεχόμενο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ.Συμπληρώνεται το άρθρο 3 του Ν3848.Για να μετρήσει για τους πίνακες αναπληρωτών θα πρέπει να περάσει η ρύθμιση για το ξεκλείδωμα της προυπηρεσίας.Να δούμε αν θα το ψηφίσουν αύριο.Δεν απαιτείται διετία για το διπλασιασμό των μορίων του ΑΣΕΠ.
3.Και για τους αναπληρωτές διπλασιάζονται τα μόρια των συνθηκών διαβίωσης(μετάθεσης) όταν θα μονιμοποιηθού.Αυτό όμως απαιτεί διετία σε σχολεία της ίδιας κατηγορίας.Όχι στο ίδιο σχολείο υποχρεωτικά.
Κοντολογίς:πολύς θόρυβος για το τίποτε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159814
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 568
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 385
Σύνολο: 396

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.