*

Αποστολέας Θέμα: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014  (Αναγνώστηκε 213306 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 14, 2014, 01:10:47 μμ »
εγώ πάλι έβαλα και μια Κυκλάδα στο τέλος να παίζει... Πού καταντήσαμε μετά από τέσσερα χρόνια να πάρουμε πάλι τα βουνά κ τις ραχούλες. Προσωπική μυο άποψη είναι πως ο πίνακας δεν θα φτάσει πολύ χαμηλά. όσοι μείναμε έξω πέρυσι και πρόπερσυ δεν θα το ρισκάρουμε ξανα!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:58:11 »

Αποσυνδεδεμένος Maria GrBl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 14, 2014, 08:50:22 μμ »
Εφόσον οι προσλήψεις, λοιπόν θα είναι 14.500, πόσες να υπολογίζουμε εμείς?Θα φτάσει μέχρι το 1500 τουλάχιστον ο πίνακας?
Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!!

Αποσυνδεδεμένος helenintza

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κ τωρα?τι θα γινει τωρα????
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 16, 2014, 08:20:13 πμ »
gianna κι εγώ συμφωνω με την elialex πέρυσι ηταν πολύ λιγες οι πιστώσεις του κρατικού και άφησαν εκατοντάδες κενά στα νηπιαγωγεία. Φέτος φαίνεται οτι τα πραγματα θα είναι όπως προπερσι.
sophia_pap το ξέρω ότι θα καταληξω Κρήτη! Απλα ελπίζω να μη με πάρουν Α' φάση άλλα Β' ώστε να πάω Χίο ή Λέσβο... Τέλος πάντων είναι νωρίς ακόμα γι' αυτά. Καλη επιτυχία σε όλες!

για να κανουμε κ λιγη πλακα πανω στο πονο μας, τη Χιο μη τη φοβηθεις αν ερθει!πηγα κλαιγοντας κ δεν ηθελα να φυγω..μεζεμενο νησι , λιγα τα μακρινα χωρια κ το πολυ 15 χλμ βαρια 20 απο το κεντρο.. θα εμενα εκει υπο αλλες συνθηκες προσωπικες!! η κρητη ειναι πιο μεγαλη αν εισαι ανυπαντρη οπως εγω..δεν ξερεις που θα πεσεις..

Αποσυνδεδεμένος helenintza

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κ τωρα?τι θα γινει τωρα????
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #45 στις: Αύγουστος 16, 2014, 08:22:11 πμ »
εγω δεν ανοιχτηκα τοσο..κ ο θεος βοηθος..περιφερειακα της αθηνας μεχρι αχαια...κ ο θεος βοηθος...τοσα κενα λενε ...σιγουρα οχι πρωτη φαση..αλλα λιγο πιο μετα καπου ...θελω να ελπιζω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:58:11 »

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #46 στις: Αύγουστος 16, 2014, 10:52:43 πμ »
για να κανουμε κ λιγη πλακα πανω στο πονο μας, τη Χιο μη τη φοβηθεις αν ερθει!πηγα κλαιγοντας κ δεν ηθελα να φυγω..μεζεμενο νησι , λιγα τα μακρινα χωρια κ το πολυ 15 χλμ βαρια 20 απο το κεντρο.. θα εμενα εκει υπο αλλες συνθηκες προσωπικες!! η κρητη ειναι πιο μεγαλη αν εισαι ανυπαντρη οπως εγω..δεν ξερεις που θα πεσεις..
Ναι, κι εγώ αυτά είχα υπόψιν μου γι' αυτό ελπίζω να πάω Χίο. Όσο για σένα, που νομίζω έχεις καλή θέση, κάπου γύρω από την Αττική θα σκαλωσεις. Ε, τι διάολο, κενά υπάρχουν, πιστώσεις υπάρχουν, δεν υπάρχει λόγος να μην καλυψει έστω το 80%.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος ΚΑΛΙΑ8

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #47 στις: Αύγουστος 16, 2014, 05:27:41 μμ »
http://xenesglosses.eu/2014/08/ola-allazoun-stis-proslixeis-sta-sxol/
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ....

και επιπλεον για να κανουμε μια συνοψη:οσοι δουλευουν μετα το 8/2010 δεν προκειται να τους αναγνωριστει κανενα μοριο;;;Ξεκινουν όλα να μετρουν απο φετος;;;δυσπροσιτα και μη;;;;Εχω καταλαβει καλα;;;εγω ας πουμε εχω δουλεψει 4 χρονια τωρα σε 4 διαφορετικους νομους και οχι σε δυσπροσιτο.χαμενοι κοποι;;; 0  μορια δηλαδη;;;ας μου απαντησει καμια σας αν ξερει ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #48 στις: Αύγουστος 18, 2014, 03:41:05 μμ »
ΤΗ Ν ΜΙΑ Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΣΤΙΣ 8/9 ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ....ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΟ ΕΣΟΣ  ΠΩΣ ΣΤΙΣ 5/9 ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ....ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΜΑΣ ΧΑΖΕΨΟΥΝ;; :( >:(

Αποσυνδεδεμένος Dimitrios 66

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #49 στις: Αύγουστος 18, 2014, 04:14:41 μμ »
ΤΗ Ν ΜΙΑ Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΣΤΙΣ 8/9 ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ....ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΟ ΕΣΟΣ  ΠΩΣ ΣΤΙΣ 5/9 ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ....ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΜΑΣ ΧΑΖΕΨΟΥΝ;; :( >:(
Πα ρασκευη 5/9 α φαση.Απογευμα κατα τις 7.00μμ.Αν με το καλημερα-συμφωνα με τα λεχθεντα-παρουν 7με8.000 πρωτοβαθμια,τοτε εξω δασκαλοι,ειδικοτητεςκ.λ.π[ΕΙΔΙΚΗΣ μετα οπως παντα] μιλαμε για φαση μαμουθ.Ονειρο ζω μη με ξυπνατε-κατα Μ.Ι-.ΓΕΡΑ ΡΕ ΜΗ ΜΑΣΑΤΕ.

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #50 στις: Αύγουστος 18, 2014, 05:22:57 μμ »
Όταν λες φάση μαμούθ δηλαδή για πόσα άτομα μιλάμε στους νηπιαγωγούς; Και πέρα από τον αριθμό των νηπιαγωγών που θα πάρουν πρώτη φάση (όλοι ελπίζουμε να είναι μεγάλος αριθμός), το θέμα είναι να δοθούν και να ανοίξουν και τα πραγματικά κενά μπας και φέτος γλυτώσουμε το νησί.

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #51 στις: Αύγουστος 18, 2014, 10:52:57 μμ »
και γω παιδιά φέτος εκτός από  τα κλασσικά που δηλώνω  κάθε χρόνο, μετά  από 6 χρονιές  ανοίχτηκα φέτος  και έβαλα και τα νησιά στο   Β.Αιγαίο.  Εύχομαι βέβαια να σκαλώσω στις πρώτες μου επιλογές (δεδομένου ότι θα είναι μεγάλη η α φάση) αλλά επειδή η Βόρεια Ελλάδα κατάντησε ουτοπία για μας....βλέπω να παίρνω το πλοίο της γραμμής μαζί με εξαιρετικές φίλες και συναδέλφισσες που σκέφτηκαν και δήλωσαν όπως εγώ....
για πείτε εσείς τι δηλώσατε???  θα ανοίξει αυτή η ρημάδα η Μακεδονία και η Θράκη για μας?????       
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 18, 2014, 10:55:17 μμ από sophia_pap »

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #52 στις: Αύγουστος 18, 2014, 11:05:04 μμ »
Συνέντευξη του Λοβέρδου στο ΒΗΜΑ αναφέρει για 5/9 Α' φάση αναπληρωτων

Αποσυνδεδεμένος Dimitrios 66

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #53 στις: Αύγουστος 19, 2014, 01:35:32 πμ »
και γω παιδιά φέτος εκτός από  τα κλασσικά που δηλώνω  κάθε χρόνο, μετά  από 6 χρονιές  ανοίχτηκα φέτος  και έβαλα και τα νησιά στο   Β.Αιγαίο.  Εύχομαι βέβαια να σκαλώσω στις πρώτες μου επιλογές (δεδομένου ότι θα είναι μεγάλη η α φάση) αλλά επειδή η Βόρεια Ελλάδα κατάντησε ουτοπία για μας....βλέπω να παίρνω το πλοίο της γραμμής μαζί με εξαιρετικές φίλες και συναδέλφισσες που σκέφτηκαν και δήλωσαν όπως εγώ....
για πείτε εσείς τι δηλώσατε???  θα ανοίξει αυτή η ρημάδα η Μακεδονία και η Θράκη για μας?????       
Κ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ με διπλασιες μεταθεσεις απο περυσι κι εν αναμονη αποσπασεων ατομα με σειρα  πανω απο 300 με 350 πολυ δυσκολα να δουλεψουν με το καλημερα γιατι ως γνωστο στις πρωτες 500 οι 300 και παραπανω ειναι απο Β.ΕΛΛΑΔΑ οποτε γεια σας.ΑΤΤΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ ΠΕΛΛΟΠΟΝΗΣΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑ ΚΡΗΤΗ και ΝΗΣΙΑ οι 90 στις 100.          p.s του αγιου ΛΟΒΕΡΔΟΥ στην ΑΤΤΙΚΗ[εκλογες γαρ]   

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2014, 09:20:27 πμ από dimi-asia »

Αποσυνδεδεμένος stefania29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #55 στις: Αύγουστος 19, 2014, 03:46:03 μμ »
από Δημήτρη Μπράτη στο Facebook: '' Σας έχω πει πολλές φορές να διαβάζετε όλα όσα γράφονται,αλλά να εμπιστεύεστε αυτούς που αποδεικνύονται αξιόπιστοι και έγκυροι.Επίσης ,θα σας παρακαλέσω όταν διαβάζετε σε διάφορους τοίχους "ειδήσεις" "σχόλια" κλπ να απευθύνετε τα ερωτήματά σας σ αυτούς που τα γράφουν,γιατί πραγματικά δεν έχω το χρόνο να απαντώ και σε ζητήματα που άλλοι ανακοινώνουν ,χωρίς καμιά διασταύρωση.Μία ,λοιπόν,από τις "ειδήσεις"που κυκλοφορείτελευταία ευρέως είναι πως το ΕΣΠΑ ανοίγει, δήθεν,την 1η Οκτωβρίου.Ποιος το ανακάλυψε,πού,ποιον ρώτησε...άγνωστο.Όπως ,λοιπόν, με ενημέρωσαν πριν λίγο τόσο ο Δντής Ειδικής Αγωγής,όσο και ο προιστάμενος της ΕΥΕ οι συμβάσεις του ΕΣΠΑ είναι δεκάμηνες και ξεκινούν όπως και οι άλλες κανονικά από την 1η του Σεπτέμβρη και λήγουν 30 Ιουνίου.Όλα τα άλλα είναι απλά...παραμύθια...Επομένως όλες οι προσλήψεις αναπληρωτών,αν υπάρχει πολιτική βούληση,μπορούν να γίνουν και στη Γενική και στην Ειδική Αγωγή από την 1η του Σεπτέμβρη.''

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 487
Σύνολο: 491

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.