*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)  (Αναγνώστηκε 52271 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

anemona

  • Επισκέπτης
Νομίζω ναι αλλά τα ίδια ισχύουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος NikosChatzoglou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • Η υπερανάλυση ξενερώνει
    • Προφίλ
Απλά είναι λίγες οι θέσεις και άπειρες οι αιτήσεις για το ΑΠΘ
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2016, 12:51:47 μμ από NikosChatzoglou »
Everyone has three lives; a public life, a private life and a secret life.

anemona

  • Επισκέπτης
Ναι δυστυχώς αλλά δεν χάνουμε τίποτα αν δοκιμάσουμε.

Αποσυνδεδεμένος NikosChatzoglou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • Η υπερανάλυση ξενερώνει
    • Προφίλ
Βγήκε η προκήρυξη του μεταπτυχιακού για το 2016-2017
Everyone has three lives; a public life, a private life and a secret life.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος NikosChatzoglou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • Η υπερανάλυση ξενερώνει
    • Προφίλ
Έχει τελειώσει κανείς το εν λόγω μεταπτυχιακό να μας πει εντυπώσεις;;
Everyone has three lives; a public life, a private life and a secret life.

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)
« Απάντηση #159 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 11:19:39 πμ »
Όποιος ενδιαφέρεται για μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής, υπάρχουν πολλά στο τμήμα νηπιαγωγών του Α.Π.Θ. Μπορείτε να μπείτε στο www.nured.auth.gr. και να δείτε. Αν δεν σας βοηθά αυτό, ευχαρίστως με π.μ. να βοηθήσω όταν βρω χρόνο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2016, 11:21:47 πμ από theodora7 »
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)
« Απάντηση #160 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 11:26:42 πμ »
Έχει τελειώσει κανείς το εν λόγω μεταπτυχιακό να μας πει εντυπώσεις;;

εγώ το έχω τελειώσει και είμαι υπερ - ευχαριστημένη. ήταν συνειδητή επιλογή, μου έκανε κλικ από την πρώτη στιγμή και δεν το μετανιώνω καθόλου.
Αν και η κατέυθυνσή μου δεν προσφέρει επαγγελματικές διεξόδους (σημειωτική) είναι οστώσο πάρα πολύ ενδιαφέρον (αν και αρκετά δύσκολο ) το αντικείμενο.
Από εκεί και πέρα, στα τεχνικά θέματα. Αρκετά χύμα, άπειρη εμπιστοσύνη και ελευθερία στο φοιτητή, και αυτό είναι καλό αλλά και κακό όταν ο φοιτητής έχει μάθει να τα έχει όλα έτοιμα, μία σχετική ανοργανωσιά, άρτια καταρτισμένοι καθηγητές.
Πολύ καλό κλίμα και διάθεση από τη μεριά των καθηγητών. Προσωπικό ενδιαφέρον για τον καθένα ξεχωριστα, άμεση ανταπόκριση στα e mail και τα τηλέφωνα. Πολύ προσωπική δουλειά από τη μεριά του φοιτητή για ένα απαιτητικό και φαινομενικά (μέχρι να μπεις στο νόημα) αόριστο αντικείμενο.

Τέλος, αξίζει να αναφέρω ότι γίνεται συνεχώς προσπάθεια βελτίωσης και εξομοίωσης με τα νέα επιστημονικά, ακαδημαικά και κοινωνικά δεδομένα. Ενδεικτικά να πω ότι έχουν καταργηθεί πλέον απ ότι μαθαίνω οι βαθμοί (όταν φοίτηξσα εγώ υπήρχαν ακόμη) έχουν γίνει αλλαγές στο πρόγραμμα σπουδών, γίνεται αξιολόγηση από τους φοιτητές ανώνυμα στο τέλος του κάθε εξαμήνου, και ψάχνουν συνεχώς να βρουν νέους τρόπους επικοινωνίας ώστε να μπορέσουν να ακολουθήσουν το πρόγραμμα σπουδών οι εργαζόμενοι φοιτητές, αλλά και όσοι είναι από μακρυά.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2016, 11:34:34 πμ από jellyfish »

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)
« Απάντηση #161 στις: Δεκέμβριος 01, 2016, 11:35:26 πμ »
εγώ το έχω τελειώσει και είμαι υπερ - ευχαριστημένη. ήταν συνειδητή επιλογή, μου έκανε κλικ από την πρώτη στιγμή και δεν το μετανιώνω καθόλου.
Αν και η κατέυθυνσή μου δεν προσφέρει επαγγελματικές διεξόδους (σημειωτική) είναι οστώσο πάρα πολύ ενδιαφέρον (αν και αρκετά δύσκολο ) το αντικείμενο.
Από εκεί και πέρα, στα τεχνικά θέματα. Αρκετά χύμα, άπειρη εμπιστοσύνη και ελευθερία στο φοιτητή, και αυτό είναι καλό αλλά και κακό όταν ο φοιτητής έχει μάθει να τα έχει όλα έτοιμα, μία σχετική ανοργανωσιά, άρτια καταρτισμένοι καθηγητές.
Πολύ καλό κλίμα και διάθεση από τη μεριά των καθηγητών. Προσωπικό ενδιαφέρον για τον καθένα ξεχωριστα, άμεση ανταπόκριση στα e mail και τα τηλέφωνα. Πολύ προσωπική δουλειά από τη μεριά του φοιτητή για ένα απαιτητικό και φαινομενικά (μέχρι να μπεις στο νόημα) αόριστο αντικείμενο.

Τέλος, αξίζει να αναφέρω ότι γίνεται συνεχώς προσπάθεια βελτίωσης και εξομοίωσης με τα νέα επιστημονικά, ακαδημαικά και κοινωνικά δεδομένα. Ενδεικτικά να πω ότι έχουν καταργηθεί πλέον απ ότι μαθαίνω οι βαθμοί (όταν φοίτησα εγώ υπήρχαν ακόμη) έχουν γίνει αλλαγές στο πρόγραμμα σπουδών, γίνεται αξιολόγηση από τους φοιτητές ανώνυμα στο τέλος του κάθε εξαμήνου, και ψάχνουν συνεχώς να βρουν νέους τρόπους επικοινωνίας ώστε να μπορέσουν να ακολουθήσουν το πρόγραμμα σπουδών οι εργαζόμενοι φοιτητές, αλλά και όσοι είναι από μακρυά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 385
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 325
Σύνολο: 333

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.