*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9  (Αναγνώστηκε 63234 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tropicana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #266 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 12:36:30 πμ »
καλησπερα κι απο μενα..τελικα μας συμφερει να κανουμε την περιβοητη αιτηση για δυσπροσιτα, ή οσοι ειμαστε κοντα στην προσληψη με βαση τις αρχικες επιλογες μας κινδυνευουμε να παμε φυτευτοι στο δυσπροσιτο και να ''αγνοηθει ''ουσιαστικα η αρχικη μας αιτηση? το σκεφτομαι πολυ αν θα παω να την κανω και μαλλον τεινω στο να μην παω..δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο τοση ταλαιπωρια σε ενα τοσο ρευστο σκηνικο..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:38:49 »

Αποσυνδεδεμένος mpa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #267 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 11:19:06 πμ »
Απο Μπρατη:
Συνέχεια των διευκρινίσεων:
Η προυπηρεσία στα δυσπρόσιτα για τους πίνακες αναπληρωτών από 1-9-12 και μετά υπολογίζεται στο διπλάσιο,όπως γινόταν και πριν το 10.Δύο μόρια για κάθε μήνα.ΠΡΟΣΟΧΗ: Τα δυσπρόσιτα δεν ταυτίζονται με τα σχολεία Θ και Ι.Πολλά είναι ίδια αλλά όχι όλα.Όπως και αρκετά Θ και Ι δεν είναι δυσπρόσιτα.Ο διπλασιαμός(για τους πίνακες αναπληρωτών) ισχύει για όσα είχαν χαρακτηρισθεί ως δυσπρόσιτα πριν το 10.

Αποσυνδεδεμένος Ferdydurke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #268 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 11:48:20 πμ »
Απο Μπρατη:
Συνέχεια των διευκρινίσεων:
Η προυπηρεσία στα δυσπρόσιτα για τους πίνακες αναπληρωτών από 1-9-12 και μετά υπολογίζεται στο διπλάσιο,όπως γινόταν και πριν το 10.Δύο μόρια για κάθε μήνα.ΠΡΟΣΟΧΗ: Τα δυσπρόσιτα δεν ταυτίζονται με τα σχολεία Θ και Ι.Πολλά είναι ίδια αλλά όχι όλα.Όπως και αρκετά Θ και Ι δεν είναι δυσπρόσιτα.Ο διπλασιαμός(για τους πίνακες αναπληρωτών) ισχύει για όσα είχαν χαρακτηρισθεί ως δυσπρόσιτα πριν το 10.

Και αυτα που υπηρχαν στη συμπληρωματική φετινη αιτηση δε θα παιρνουν διπλασιασμο;

Αποσυνδεδεμένος mpa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #269 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 12:15:51 μμ »
Απο φετος θα παιρνουν μονο αυτα. Το 2012-14 αυτα που ισχυαν τοτε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:38:49 »

Αποσυνδεδεμένος Ferdydurke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #270 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 12:39:55 μμ »
Απο φετος θα παιρνουν μονο αυτα. Το 2012-14 αυτα που ισχυαν τοτε.

σε ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #271 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 12:40:28 μμ »
καλησπερα κι απο μενα..τελικα μας συμφερει να κανουμε την περιβοητη αιτηση για δυσπροσιτα, ή οσοι ειμαστε κοντα στην προσληψη με βαση τις αρχικες επιλογες μας κινδυνευουμε να παμε φυτευτοι στο δυσπροσιτο και να ''αγνοηθει ''ουσιαστικα η αρχικη μας αιτηση?

Μας δουλεύεις ή παίζεις με τα νεύρα μας;
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος LGr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #272 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 12:52:21 μμ »
Ρε παιδιά μέχρι τώρα νομίζαμε ότι αν πάμε φέτος σε δυσπρόσιτα, θα διπλασιαστούν τα μόρια μετά τον ασεπ, όχι τώρα στους πίνακες αναπληρωτών, έτσι δεν είναι; Τώρα με αυτά που λέει ο Μπράτης, του χρόνου τα δυσπρόσιτα θα φανούν διπλάσια και στον πίνακα αναπληρωτών;; Αυτό είναι ανατροπή στα όσα ξέραμε και στη λογική που συζητούσαμε στο αν συμφέρει να κάνουμε αίτηση για δυσπρόσιτα.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #273 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 12:58:51 μμ »
Έτσι είναι φίλε μου!!! Μας παίζουν κανονικότατα ...

Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος mpa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #274 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 01:04:49 μμ »
Συμφωνω απολυτα. Και η μεγαλυτερη αδικια ειναι γι αυτους που το 12-14 δεν επελεξαν το δυσπροσιτο γιατι ηξεραν οτι συμφωνα με το  νομο δε μετραει διπλο ( βεβαια αυτο ισχυει γενικοτερα απο τη στιγμη που ανοιγει αναδρομικα τους πινακες ).
Δε μπορει ν αλλαζει εργασιακα καθεστωτα αναδρομικα οταν αυτα επηρεαζουν τις επιλογες των εργαζομενων.

Αποσυνδεδεμένος eva1986

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #275 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 01:11:45 μμ »
Καλημερα!

Εχει κανεις ιδεα πως θα τρεξει αυτο με τα δυσπροσιτα?.Στη β μια μου ειπαν οτι δε θα βγει πινακας,απλα συμπληρωνουμε και αλλες επιλογες στην αρχικη αιτηση και αν ερθει η σειρα σου να σε καλεσουν θα κοιταξουν πρωτα τη συμπληρωματικη με τα δυσπροσιτα.
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος LGr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #276 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 01:16:19 μμ »
Συμφωνώ σε όσα λες κι εγώ είμαι μάλιστα σε αυτούς που έκαναν δυσπρόσιτο πριν το 2012! δηλαδή εμείς να πάμε να πνιγούμε! Γιατί να υπάρχει διάκριση μεταξύ τεσσάρων χρονιών;; Η που τα ανοίγεις όλα ή που δεν ανοίγεις τίποτα!!Γιατί μου μυρίζει λαμογιά το όλο θέμα;; Μου φαίνεται ο Λοβέρδος κάποιους ήθελε να βολέψει!! Επίσης εγώ δεν κατάλαβα καλά την τροπολογία τη φετινή;; Όλοι μας διαβεβαίωναν ότι θα μετράνε διπλά μετά τον ασέπ όχι τώρα για τους πίνακες αναπληρωτών!Πώς άλλαξε αυτό σε μια μέρα;;οεο;;

Αποσυνδεδεμένος biov

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 522
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #277 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 05:34:47 μμ »
Υπενθυμιζω συναδελφοι οτι ειναι τραγικο να μην μας αφησουν να κανουμε τροποποιητικη δηλωση τωρα, οταν η δηλωση που καναμε τον Αυγουστο ηταν με εντελως αλλα δεδομενα!!!!! Η εγκυκλιος δεν ελεγε τιποτα για αυξηση/διπλασιασμο μοριων δυσπροσιτων (και μαλιστα που θα μετρανε στον διορισμο!!!!!), γι'αυτο και πολλοι καναμε την παραδοσιακη μας δηλωση, ενω αν το ξεραμε θα τα δηλωναμε πρωτα-πρωτα!!!

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #278 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 06:03:47 μμ »
Απο φετος θα παιρνουν μονο αυτα. Το 2012-14 αυτα που ισχυαν τοτε.
Καλησπέρα κι από μένα. Μια ερώτηση πανω σε αυτο που διευκρινισες, εχω δουλεψει σε δυσπροσιτο τις χρονιες που λεμε, αλλα δυσπροσιτο φαινεται συμφωνα με τον πινακα που βρηκα στο ιντερνετ απο το edu.klimaka.gr και ειναι ένας νόμος του 2002. Μεσα σε αυτον το σχολειο που ημουν αναγραφοταν ως δυσπροσιτο, φετος στην εγκυκλιο πλεον δεν ειναι. Μπορει να καταργησει την ιδιοτητα του δυσπροσιτου απο ενα σχολειο ετσι με την δημοσίευση ενος πινακα μεσα σε μια εγκυκλιο; μηπως γνωριζει κανεις αν εχει υπαρξει νομος που αλλαξε τα θεωρουμενα δυσπροσιτα , γιατι αν κοβει μορια για την πλακα του και απο αυτα που θεωρουνταν δυσπροσιτα τοτε τι λυσσαξε να καλυφθουν τα κενα τους;;; 

Αποσυνδεδεμένος εκπαιδευτικος_30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών για δυσπρόσιτα μέχρι 5/9
« Απάντηση #279 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 06:25:09 μμ »
Πάντως και οι υπάλληλοι στις δευτεροβάθμιες χαμένα τα έχουν.Σήμερα μια κατα τ’άλλα ευγενικότατη κυρία προσπαθούσε να μου εξηγήσει ότι με το κουτάκι δηλώνεις γενικά περιοχές ενώ η συμπληρωματική έχει συγκεκριμένα σχολεία.Σύμφωνοι, αλλά αν εγώ στην αίτησή μου εκτός από το κουτάκι έχω βάλει στις προτιμήσεις και περιοχές στις οποίες ανήκουν τα συγκεκριμένα σχολεία, τι νόημα έχει να ξανακάνω αίτηση;Με τα πολλά και αφού είδε ότι δεν έβγαινε νόημα, μου είπε να κάνω οπωσδήποτε την  αίτηση αν το θέλω, γιατί ο διπλασιασμός τον μορίων για τα συγκεκριμένα σχολεία(δυσπρόσιτα) ισχύει με τη συγκεκριμένη συμπληρωματική εγκύκλιο ::) ::)??? Τέλος συζήτησης.Τι εννοούσε;Ότι η συγκεκριμένη εγκύκλιος ενεργοποιεί τα διπλασια μόρια ενώ η αίτηση αναπληρωτών όχι;Είμαι σίγουρη ότι αν ζητούσα διευκρίνιση θα μου έλεγε κάτι άλλο. :-X
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2014, 06:27:22 μμ από εκπαιδευτικος_30 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 450
Σύνολο: 453

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.