*

Αποστολέας Θέμα: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15  (Αναγνώστηκε 104344 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #196 στις: Σεπτέμβριος 21, 2014, 02:16:28 μμ »
Aν είναι περί τα 150 χαθήκαμε..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:09:19 »

Αποσυνδεδεμένος kefi73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #197 στις: Σεπτέμβριος 21, 2014, 03:37:48 μμ »
Η dina94 που έχει τις σωστές πληροφορίες συνήθως είπε για 90 φιλολόγους και αν, δεν ξέρω που να απευθυνθούμε μήπως πετύχουμε κάτι στο παρα πέντε,αν μπορούσε εκείνη να μας κατευθύνει...έστω έμμεσα, έξυπνοι είμαστε θα καταλάβουμε, πέστο συνθηματικά!!!  ; ::) Πού έχουμε καταντήσει!!!!!

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #198 στις: Σεπτέμβριος 21, 2014, 03:58:24 μμ »
Την Τρίτη κατά τις 12-1 να καλούμε ββάθμιες και να ζητάμε κενά, αριθμό κενών. Οφείλουν να τα δίνουν. Να μην επιτρέψουμε άλλο παιχνίδι εις βάρος μας!!! Όποιος μαθαίνει κάτι να το στέλνει στον ΠΑΣΑΦ και στον Κορδή προτείνω. Εγώ θα τηλ. Γ Αθήνας, Δωδεκάνησα.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #199 στις: Σεπτέμβριος 21, 2014, 04:04:07 μμ »
Έστειλα mail στον Κορδή να μας πει συγκεκριμένα από τα 900 εκτιμώμενα κενά πόσα αντιστοιχούν σε ΠΕ 02. Του είπα ότι τα χρειαζόμαστε για την επίκαιρη ερώτηση στη βουλή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:09:19 »

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #200 στις: Σεπτέμβριος 21, 2014, 04:13:09 μμ »
Έστειλα mail στον Κορδή να μας πει συγκεκριμένα από τα 900 εκτιμώμενα κενά πόσα αντιστοιχούν σε ΠΕ 02. Του είπα ότι τα χρειαζόμαστε για την επίκαιρη ερώτηση στη βουλή.
Καλά έκανες. Φαίνεται ο συγκεκριμένος να ενδιαφέρεται. Οι άλλοι...Εγγύς γάρ...

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #201 στις: Σεπτέμβριος 21, 2014, 04:16:48 μμ »
5 Νοεμβρίου είναι οι εκλογές αιρετών.
Δεν μπορεί να υπολογίζουν σύνολο 900 κενά και να μην έχουν τα ξεχωριστά για κάθε κλάδο.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #202 στις: Σεπτέμβριος 21, 2014, 04:43:28 μμ »
Μου απάντησε: Δεν έχω πολλά στοιχεια, την Τρίτη πιθανώς.

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #203 στις: Σεπτέμβριος 21, 2014, 04:56:04 μμ »
Μου απάντησε: Δεν έχω πολλά στοιχεια, την Τρίτη πιθανώς.
[/quote
πιθανώς...πάντως, αν και απαισιόδοξη, ό,τι μας πει, υπολογίστε τουλάχιστον άλλα 100. τα κρύβουν. γνωστή που κλήθηκε Αργολίδα λέει ότι είναι άλλα 4 που δε δηλώθηκαν και είναι ντόπια=ξέρει.

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #204 στις: Σεπτέμβριος 21, 2014, 05:18:52 μμ »
Ο Κορδής συνάδελφοι υπεκφεύγει...Έδωσε ένα νούμερα 900 κενών και τώρα τα γυρίζει...Μήπως δεν ισχύει?Ας αφήσει την επικαιροποίηση κι ας μας πει  σε τι αντιστοιχούσε ο αριθμός 900 για κάθε ειδικότητα όταν ίσχυε...και αν πάλι δεν ισχύει τι θέλει και τον δημοσιοποιεί?Πιέστε τον συνάδελφοι να μας πει...Από μας κάτι παραπάνω άκουσε και ξέρει...Εδώ μαθαίνουμε εμείς πληροφορίες όπως π.χ. η dina 94 που ειπώθηκε πιο πριν...και δεν ξέρει αυτός?Νομίζω μας εμπαίζουν όλοι,όλα τα μαγειρέματα καταλήγουν σε βάρος της ειδικότητάς μας, γι'αυτό στο τέλος είμαστε οι μαγάλοι χαμένοι...Εγώ εξακολουθώ να πιέζω τον Κορδή να μιλήσει,να κάνει μια εκτίμηση για τον αριθμό φιλολόγων που θα προσληφθούν φέτος,να μην ξεροσταλιάζουμε στον υπολογιστή,να αναζητήσουμε άλλη δουλειά.Θεωρώ ότι 2 φάσεις έγιναν που είναι καθοριστικές για την έκβαση της χρονιάς.όλοι ξέρουν πού θα κυμανθούν οι προσλήψεις μας φέτος ας μη γελιόμαστε,απλά δε μιλάνε.Ένας από αυτούς είναι και ο Κορδής.Αυτήν η μυστικοπάθεια μου μυρίζει βρώμικα....

Αποσυνδεδεμένος kefi73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #205 στις: Σεπτέμβριος 21, 2014, 05:49:43 μμ »
Ακριβώς!Όταν ξέρει ένα απλό μέλος με ακρίβεια τί παίζει είναι δυνατόν να μην ξέρει αυτός και να μην είναι συμμέτοχος; Απλώς σας δουλεύει και θα βγεί και ήρωας στο τέλος γιατί έπεσε μαχόμενος. Και εσείς έχετε λιώσει μη φύγει κανένας τόνος στη διατύπωση του μηνύματος . Δηλαδή το¨ αν δεν μπορείτε να μας υπερασπιστείτε με απτά αποτελεσματα πηγαίνετε σπίτι σας   ¨γιατί είναι λάθος μήνυμα;Δεν κάνει μάθημα και πληρώνεται για να κάνει συνδικαλισμό, το επέλεξε.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #206 στις: Σεπτέμβριος 21, 2014, 06:10:04 μμ »
Ο Κορδής συνάδελφοι υπεκφεύγει...Έδωσε ένα νούμερα 900 κενών και τώρα τα γυρίζει...Μήπως δεν ισχύει?Ας αφήσει την επικαιροποίηση κι ας μας πει  σε τι αντιστοιχούσε ο αριθμός 900 για κάθε ειδικότητα όταν ίσχυε...και αν πάλι δεν ισχύει τι θέλει και τον δημοσιοποιεί?Πιέστε τον συνάδελφοι να μας πει...Από μας κάτι παραπάνω άκουσε και ξέρει...Εδώ μαθαίνουμε εμείς πληροφορίες όπως π.χ. η dina 94 που ειπώθηκε πιο πριν...και δεν ξέρει αυτός?Νομίζω μας εμπαίζουν όλοι,όλα τα μαγειρέματα καταλήγουν σε βάρος της ειδικότητάς μας, γι'αυτό στο τέλος είμαστε οι μαγάλοι χαμένοι...Εγώ εξακολουθώ να πιέζω τον Κορδή να μιλήσει,να κάνει μια εκτίμηση για τον αριθμό φιλολόγων που θα προσληφθούν φέτος,να μην ξεροσταλιάζουμε στον υπολογιστή,να αναζητήσουμε άλλη δουλειά.Θεωρώ ότι 2 φάσεις έγιναν που είναι καθοριστικές για την έκβαση της χρονιάς.όλοι ξέρουν πού θα κυμανθούν οι προσλήψεις μας φέτος ας μη γελιόμαστε,απλά δε μιλάνε.Ένας από αυτούς είναι και ο Κορδής.Αυτήν η μυστικοπάθεια μου μυρίζει βρώμικα....
Συμφωνώ, κάτι βρωμάει εδώ. Πώς είναι δυνατόν να ξέρεις το σύνολο των κενών, αν πρώτα δεν έχεις υπολογίσει τα επιμέρους των ειδικοτήτων;
Έστειλα ενημερωτικό 3 σελίδων στη βουλευτή Στ. Ξουλίδου για όλη την κατάσταση του βασικού κατά τα άλλα κλάδου μας και της είπα ότι από τα 900 κενά τα 600 πρέπει να καλυφθούν από φιλολόγους. Αναμενουμε την επίκαιρη ερώτηση στη βουλή.
Από βασικό κλάδο, μας έχουν καταντήσει βασικό κάδο, γι' αυτό αποκάλεσε ο Υπουργός στους διαδρόμους της Βουλής, τους αναπληρωτές 'φουκαράδες'. Για εμάς τους φιλολόγους το έλεγε τελικά!!! Αλλά 'Το χρήμα κάνει ρήτορα κι η φτώχια κακομοίρη'.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 21, 2014, 06:23:21 μμ από Syllas »

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #207 στις: Σεπτέμβριος 21, 2014, 07:25:09 μμ »
 Στείλτε μέηλ στην Εφη Καλαμαρά, υπευθυνη παιδείας συριζα. δεν βρίσκω το μέηλ  της.

Αποσυνδεδεμένος chrysa84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • mer noire
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #208 στις: Σεπτέμβριος 21, 2014, 07:41:12 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι. Θα ήθελα να με συγχωρήσετε που θα βγω κάπως από το θέμα, ως νέο μέλος όμως δε γνωρίζω πώς να ανοίξω ένα καινούργιο (!) οπότε..ως σχετικότερο το καταθέτω εδώ. Θα ήθελα τη γνώμη σας βάσει και της εμπειρίας σας ως προς το εξής: Εφόσον έχει γίνει η τοποθέτηση ενός αναπληρωτή σε κάποιο σχολείο με βάση τα κενά που παρουσίαζε η δευτεροβάθμια, είναι λογικό όταν αυτός παρουσιάζεται στο σχολείο την επόμενη ημέρα οι ώρες να έχουν μαγικά εξαφανιστεί και να τον στέλνουν σε κάποιο άλλο (για την ιστορία, το πιο απομακρυσμένο του νομού), αφού όμως έχει υπογράψει την πράξη ανάληψης; Υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει σε μια τέτοια περίπτωση;;;
"εκ των διαφερόντων καλλίστην αρμονίαν"                                                            Ηράκλειτος

Αποσυνδεδεμένος allets

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Γ΄ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2014-15
« Απάντηση #209 στις: Σεπτέμβριος 21, 2014, 10:18:36 μμ »
Συμφωνώ, κάτι βρωμάει εδώ. Πώς είναι δυνατόν να ξέρεις το σύνολο των κενών, αν πρώτα δεν έχεις υπολογίσει τα επιμέρους των ειδικοτήτων;
Έστειλα ενημερωτικό 3 σελίδων στη βουλευτή Στ. Ξουλίδου για όλη την κατάσταση του βασικού κατά τα άλλα κλάδου μας και της είπα ότι από τα 900 κενά τα 600 πρέπει να καλυφθούν από φιλολόγους. Αναμενουμε την επίκαιρη ερώτηση στη βουλή.
Από βασικό κλάδο, μας έχουν καταντήσει βασικό κάδο, γι' αυτό αποκάλεσε ο Υπουργός στους διαδρόμους της Βουλής, τους αναπληρωτές 'φουκαράδες'. Για εμάς τους φιλολόγους το έλεγε τελικά!!! Αλλά 'Το χρήμα κάνει ρήτορα κι η φτώχια κακομοίρη'.
[/quote
Με βάση ποια δεδομένα εμείς θα απαιτήσουμε να καλυφτούν από τα 900 τα 600 κενά με φιλολογους; Ως γνωστόν, υπάρχουν τεράστιες ελλείψεις και σε άλλους κλάδους, όπως λόγου χάρη βιολόγους και  οικονομολόγους. Φιλολογος είμαι και γω και θα μου άρεσε πολύ να είναι έτσι τα πράγματα αλλά δυστυχώς δεν είναι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 494
Σύνολο: 496

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.