*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 251783 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chrisa_nip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #126 στις: Νοέμβριος 10, 2014, 05:43:42 μμ »
Όντως η ΠΕ Κέρκυρας όχι μόνο δεν πλήρωσε , αλλά μας έκανε και υπόδειξη στο τηλέφωνο να μην τους παίρνουμε  κάθε μέρα και τους ρωτάμε.Γι' αυτό και εγώ τους είπα ότι από αύριο θα τους παίρνουν οι ιδιοκτήτες των σπιτιών που νοικιάζουμε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:31:51 »

Αποσυνδεδεμένος xara.k

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #127 στις: Νοέμβριος 10, 2014, 05:50:57 μμ »
Όντως η ΠΕ Κέρκυρας όχι μόνο δεν πλήρωσε , αλλά μας έκανε και υπόδειξη στο τηλέφωνο να μην τους παίρνουμε  κάθε μέρα και τους ρωτάμε.Γι' αυτό και εγώ τους είπα ότι από αύριο θα τους παίρνουν οι ιδιοκτήτες των σπιτιών που νοικιάζουμε!
ωραια απαντηση δωσανε...σα δε ντρεπονται λέω εγω....αυριο λοιπον θα τους ενοχλήσω και εγω....λες και ζηταμε δανεικα τα δεδουλευμενα μας ζηταμε....ειμαστε εδω απο σεπτεμβρη απληρωτοι και δεν τους καίγεται καρφι....

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #128 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 02:49:55 μμ »
παιδια καλησπερα. να ρωτησω κατι? συναδελφος της ιδιωτικης εκαπιδευσης κληθηκε φετος αναπληρωτης. τα μορια του από την ιδιωτικη εκαπιδευση δεν ειναι στον πινακα καθως οι πινακες ειναι κλειδωμενοι. η προϋπηρεσια του ομως για τη μισθολογικη εξελιξη δε θα επρεπε να προσμετρησει?
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος xara.k

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #129 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 03:02:19 μμ »
παιδια καλησπερα. να ρωτησω κατι? συναδελφος της ιδιωτικης εκαπιδευσης κληθηκε φετος αναπληρωτης. τα μορια του από την ιδιωτικη εκαπιδευση δεν ειναι στον πινακα καθως οι πινακες ειναι κλειδωμενοι. η προϋπηρεσια του ομως για τη μισθολογικη εξελιξη δε θα επρεπε να προσμετρησει?
επειδη ειχα δουλεψει και  εγω χρονια σε ιδιωτικο εχω να σου πω οτι μεχρι το 2012 μου αναγνωριζονταν για μισθολογικη εξελιξη  τα χρονια που δουλευα στο ιδιωτικο.
απο το 2012 και μετα δεν την αναγνωριζουν...μαλιστα ειχα πει στο υπουργειο να μου στειλει εγγραφως τους λογους που πλεον δεν την αναγνωριζουν και μου εστειλε ενα κατεβατο με νομους που ουτε θυμαμαι τι ακριβως λεγαν
μην το ψαχνεις απο παντου κοβουν μπας και γλυτώσουν κανενα ευρω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:31:51 »

Αποσυνδεδεμένος chrisa_nip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #130 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 08:20:11 μμ »
Τελικά έμαθε κανείς αν πλήρωσε σήμερα η πρωτοβάθμια Κέρκυρας;

Αποσυνδεδεμένος xara.k

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #131 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 09:19:29 μμ »
Τελικά έμαθε κανείς αν πλήρωσε σήμερα η πρωτοβάθμια Κέρκυρας;
ακομη δεν πληρωσε τιποτα...το θεμα λεει το εχει το παραρτημα της εθνικης στην κερκυρα...
αρες μπαρες κουκουναρες λέω εγω...τι αλλο θα ακουσουμε

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #132 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 09:38:06 μμ »
οι πληρωμές σε β/θμια με το ΠΔΕ θα γίνεται με έναντι όσοι περιμένουν αναγνώριση προύπηρεσίας θα φανεί αργότερα στην εκκαθάριση του Οκτωβρίου όσοι δεν περιμένουν κάτι και είναι στο ΣΤ πήραν φαντάζομαι αυτό που έπρεπε. Η εκκαθάριση για Σεπτέμβριο θα γίνει κάποια στιγμή μάλλον με το πάσο τους κάποια στιγμή μέσα στο Νοέμβριο θα πάρουμε έναντι για Νοέμβριο και μετά κάποια στιγμή θα γίνει εκκαθάριση Νοεμβρίου και βασικά έτσι θα τσουλάει το πράγμα δηλ. θα χάσουμε την μπάλα.....

Η αναγνώριση για μάστερ στο αντικείμενο δεν μετράει αν σε κάποια ΔΔΕ το αναγνώρισαν θα το πάρουν πίσω ή θα το κρατήσουν στις εκκαθαρίσεις για το ποσό στο μάστερ ειδικής περιμένουν απάντηση αλλά μάλλον δεν θα το βάζουν και αυτό μιας και δεν είναι προσόν διορισμού αλλά έχει  μοριοδότηση μόνο κάποιοι κλάδοι ειδικό επιστημονικό προσωπικό είπαν έχουν προαπαιτούμενο μαστερ για προσλήψεις

τα παραπάνω απο την υπευθυνη μισθοδοσίας απο τη ΔΔΕ

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #133 στις: Νοέμβριος 18, 2014, 11:32:00 πμ »
 ευχαριστούμε Φιορι!!!
Μιας κ αναφέρθηκες στην προυπηρεσία όσο αφορά το μισθό. Υπάρχει κάποιο λινκ που να μας λέει τι προυπηρεσία υπολογιζεται για το ΜΚ;

ρωτάω γιατί μου είπαν ότι είναι άλλη η προυπηρεσία που υπολογίζεται για ένταξη στους πίνακες και άλλη αυτή που υπολογίζεται για το μισθο και ήθελα να το διασταυρώσω!

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1712
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #134 στις: Νοέμβριος 18, 2014, 07:00:39 μμ »
Για μισθολογική κατάταξη υπολογίζεται ΜΟΝΟ ότι είναι δημόσιο (δημόσια σχολεία ΥΠΑΙΘ, ΙΕΚ, ΑΕΙ, ΤΕΙ κλπ). Δεν υπολογίζεται το ιδιωτικό σχολείο.

Το ιδιωτικό σχολείο υπολογίζεται μόνο για μείωση διδακτικού ωραρίου.

Σε λίγες ημέρες θα πληρωθεί και ο Σεπτέμβριος για το ΠΔΕ (εκκαθάριση).

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #135 στις: Νοέμβριος 19, 2014, 12:10:56 μμ »
εντάξει!σε ευχαριστώ πολύ! μακάρι να μας δώσουν κ Σεπτ γρήγορα!!Αυτος ο μήνας έφυγε στα χρωστούμενα.. :(

ε φαντάζομαι μετά δεν θα έχουμε καθυστερήσεις αφου πια θα έχουν υπολογίσει τι παίρνει ο καθένας! άντε λιγη υπομονη ακομα

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #136 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 06:35:12 μμ »
Καλησπέρα

έτσι ενημερωτικά  για αναπληρωτές Βθμιας μέσω ΠΔΕ να σας πω ότι μας μπήκαν σήμερα κάποια λεφτά νομίζω για Σεπτεμβρη . Το νομίζω πάει στο ότι είναι λίγα τα χρήματα  σε σύγκριση με το Σεπτέμβρη που πήραν την προηγούμενη βδομάδα άλλοι συνάδελφοι της ίδιας φάσης σε άλλη περιοχή!!!!Ουφ!!!!Δεν ξέρω καταμπερδέυτηκα πάλι!!! Καλοδεχούμενα πάντως και θα ρωτήσω για λεπτομέρειες!


Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #137 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 06:38:07 μμ »
Καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου πει σε τι ποσό ανέρχεται ο καθαρός μισθός των αναπληρωτών;
Επίσης πληρώνεται το ίδιο κάποιος που προσλαμβάνεται (αρχικά τουλάχιστον) π.χ για 19 ώρες, με κάποιον που προσλαμβάνεται για 22  ώρες.
Και τέλος τι ισχύει για Χριστούγεννα και Πάσχα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Αχ συγγνώμη αλλά μου ήρθε να γελάσω με το ρήμα που τόνισα (ανέρχεται). Το ρήμα σου μου φάνηκε πιο μεγάλο από το μισθό!
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #138 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 10:24:50 μμ »
Καλησπέρα

έτσι ενημερωτικά  για αναπληρωτές Βθμιας μέσω ΠΔΕ να σας πω ότι μας μπήκαν σήμερα κάποια λεφτά νομίζω για Σεπτεμβρη . Το νομίζω πάει στο ότι είναι λίγα τα χρήματα  σε σύγκριση με το Σεπτέμβρη που πήραν την προηγούμενη βδομάδα άλλοι συνάδελφοι της ίδιας φάσης σε άλλη περιοχή!!!!Ουφ!!!!Δεν ξέρω καταμπερδέυτηκα πάλι!!! Καλοδεχούμενα πάντως και θα ρωτήσω για λεπτομέρειες!

από 18/11 και μετά υπήρχαν οι πληρωμές για όσες μέρες δούλεψε κάποιος για Σεπτέμβριο. Τώρα ετοιμαζονται παρουσιολόγια για Νοέμβριο για πληρωμές αυτου του μήνα άγνωστο θα προσπαθήσω να μάθω και να πω...

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #139 στις: Νοέμβριος 26, 2014, 05:07:40 μμ »
από 18/11 και μετά υπήρχαν οι πληρωμές για όσες μέρες δούλεψε κάποιος για Σεπτέμβριο. Τώρα ετοιμαζονται παρουσιολόγια για Νοέμβριο για πληρωμές αυτου του μήνα άγνωστο θα προσπαθήσω να μάθω και να πω...

το θέμα είναι ότι μεταξύ μας οι πδε 18/9 πήραμε διαφορετικά χρήματα!!!!!!!!Δεν πήραμε όλοι τα ίδια!!!!
Υποψιάζομαι ότι μας έπαιξε με την μέρα που παρουσιαστήκαμε!!! οι διαφορες είναι και 100 ευρω!!δεν είναι απο προυπηρεσίες κ τέτοια.

Δεν το καταλαβαίνω βέβαια γιατί υποτίθετε ότι είχε βγει ανακοίνωση ότι η προυπηρεσία θα μετράει απο τις 18/9 κ όχι απο το πότε παρουσιαστήκαμε. Πως μετράνε προυπηρεσία χωρίς να την πληρώνουν; ότι μας κάνουν χάρη δηλαδή;;

Επίσης υποτίθετε ότι θα ήταν εκκαθαριση για σεπτέμβρη αλλά δεν νομίζω ότι έχουν υπολογίσει προυπηρεσίες κ ΜΚ.

Επίσης δεν θα πρέπει να μας στείλουν μισθολογική κατάσταση να ξέρουμε τι πληρωνόμαστε;


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159824
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 335
Σύνολο: 345

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.