*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 209913 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος panpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 427
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #532 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 09:47:36 μμ »
οποιος σου ειπε οτι οι αναπληρωτες δικαιουνται μειωση ωραριου στους 72 μηνες ειναι τουλαχιστον αστειος..απο που προκυπτει αυτο?αν ισχυει μειωση θα ειναι στα 10 χρονια, αν και το υπουργειο υποστηριζει οτι η νομοθεσια δεν προβλεπει μειωση για αναπληρωτες..η Τσιπρα απο την αλλη με γνωμοδοτικο σημειωμα τεκμηριωνει τα ισα δικαιωματα μονιμων και αναπληρωτων... τωρα πως προκυπτουν τα 7 χρονια....
Στα 6 χρόνια είναι συναδελφε δηλ. 72 μήνες. Πας απο 23 στις 21 ωρες. Τοσο απλο είναι...........παρακαλω αν δεν ειστε σιγουροι για κάτι μη γραφετε μπουρδες.........

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:44:12 »

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #533 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 11:00:05 μμ »
οποιος σου ειπε οτι οι αναπληρωτες δικαιουνται μειωση ωραριου στους 72 μηνες ειναι τουλαχιστον αστειος..απο που προκυπτει αυτο?αν ισχυει μειωση θα ειναι στα 10 χρονια, αν και το υπουργειο υποστηριζει οτι η νομοθεσια δεν προβλεπει μειωση για αναπληρωτες..η Τσιπρα απο την αλλη με γνωμοδοτικο σημειωμα τεκμηριωνει τα ισα δικαιωματα μονιμων και αναπληρωτων... τωρα πως προκυπτουν τα 7 χρονια....
Συνάδερφος πέρυσι με κλεισμένους τους 72 μήνες προϋπηρεσίας στην ειδικη αγωγή πήρε την μείωση και φέτος το υποχρεωτικό της ωράριο ανέρχεται στις 21 ώρες. Το ξερω απο πρώτο χέρι διοτι φέτος ξανά δουλεύουμε στο ίδιο σχολείο και φαίνεται και στο ωρολόγιο προγραμμα μας.
Ας παρέθεσα ενα γεγονός. Απο εκεί και πέρα, τι άλλο να σας πω;;;;

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #534 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 11:02:43 μμ »
Στα 6 χρόνια είναι συναδελφε δηλ. 72 μήνες. Πας απο 23 στις 21 ωρες. Τοσο απλο είναι...........παρακαλω αν δεν ειστε σιγουροι για κάτι μη γραφετε μπουρδες.........
Ακριβώς!!!! Τουλάχιστον όποιος δεν ειναι σίγουρος ας παραθέσει κατι που ίσως εχει ακούσει και ας τοποθετηθεί με επιφύλαξη ...

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 586
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #535 στις: Φεβρουάριος 02, 2016, 08:13:29 πμ »
μειωση ωραριου στους αναπληρωτες στους 72 μηνες ΔΕΝ προβλεπεται πουθενα!!η συναδελφος σου μπορεινα εχει μειωση για λογους τους οποιους δεν γνωριζεις και δεν σου αποκαλυπτει!εχεις να παραθεσεις νομο;
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:44:12 »

Αποσυνδεδεμένος peteruoi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #536 στις: Φεβρουάριος 02, 2016, 02:26:14 μμ »
Παράθεση
Απ: Υποχρεωτικό ωράριο ανά έτη υπηρεσίας
« Απάντηση #52 στις: Σεπτέμβριος 23, 2014, 06:33:45 μμ »
N. 3149/2003 άρθρο 13, παράγραφος 45γ (ΦΕΚ 141/Α/10-6-2003):

"γ) Οι διατάξεις της παρ. 8 του άρθρου 13 και της παρ. 13 του άρθρου 14 του Ν. 1566/1985, της παρ. 3 του άρθρου 48 του Ν. 2413/1996, της παρ. 3 του άρθρου 9 του Ν. 2517/1997 (ΦΕΚ 160 Α`) και της παρ. 14 του άρθρου 30του Ν. 2083/1992 (ΦΕΚ 159 Α`) εφαρμόζονται και για τους προσωρινούς αναπληρωτές."
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 29, 2014, 03:49:24 μμ από Patreas »

Από τον συνάδελφο patreas
σε παλιότερο topic http://www.pde.gr/index.php?topic=8765.42

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 586
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #537 στις: Φεβρουάριος 02, 2016, 04:12:51 μμ »
μιλαω για αθμια...εσεις για βθμια;αν ναι, παω πασο
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #538 στις: Φεβρουάριος 02, 2016, 04:57:56 μμ »
Από τον συνάδελφο patreas
σε παλιότερο topic http://www.pde.gr/index.php?topic=8765.42
Μπράβο συνάδερφε. Και το έψαχνα...

Αποσυνδεδεμένος tatti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Διά βίου αδιόριστη
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #539 στις: Φεβρουάριος 02, 2016, 05:08:38 μμ »
Μεγάλο μπέρδεμα >:( τι σημαίνει άλλο αλλαγή ωραρίου με συμπλήρωση 72 μηνών για τη β'βάθμια και άλλα μέτρα και σταθμά στην πρωτοβάθμια με συμπλήρωση 10 ετών προϋπηρεσίας!!!!
Εγώ π.χ. έχω μπόλικη προϋπηρεσία ΚΑΙ  στις δύο βαθμίδες εκπαίδευσης μιά και ανήκω στις ειδικότητες που που μπορούν να εργαστούν και στις δύο...
Με ποιά βαθμίδα θα υπολογιστεί το ωράριο μου;;;
ΠΕ08

Αποσυνδεδεμένος sofakiii

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #540 στις: Φεβρουάριος 08, 2016, 04:49:19 μμ »
Συνάδελφοι σας παρακαλώ βοηθήστε...οποιος γνωρίζει να Μ πει τι γίνεται με το επίδομα θέσης ευθύνης???! Το δικαιούνται οι αναπληρωτές που έχουν οριστεί υποδιευθυντές μέσω ΠΥΣΠΕ? η εγκύκλιος λέει πως ναι... Στην διεύθυνση λένε όχι... Χώρις όμως να Μ λένε σύμφωνα με ποια εγκύκλιο ή νόμο....

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 766
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #541 στις: Φεβρουάριος 08, 2016, 05:41:53 μμ »
μειωση ωραριου στους αναπληρωτες στους 72 μηνες ΔΕΝ προβλεπεται πουθενα!!η συναδελφος σου μπορεινα εχει μειωση για λογους τους οποιους δεν γνωριζεις και δεν σου αποκαλυπτει!εχεις να παραθεσεις νομο;

Μην γράφετε ότι να ναι και παραπληροφορειτε τον κόσμο Σε ΒΘΜΙΑ συμπλήρωσα 72+ και έχω φέτος 21 ώρες Οποίος ενδιαφέρεται ας στείλει πμ να του στείλω τα τηλ της περιοχής μου να μάθει Άντε γιατί μόνοι μας βγάζουμε τα μάτια μας οι αναπληρωτες δεν μας φταίνε οι αλλοι
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 08, 2016, 05:43:43 μμ από Demek »

Αποσυνδεδεμένος tatti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Διά βίου αδιόριστη
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #542 στις: Φεβρουάριος 18, 2016, 04:28:50 μμ »
SOS όποιος-α γνωρίζει θέλω να μου στείλει με λεπτομέρειες  τον νόμο και το άρθρο που μιλά καθαρά για μείωση ωραρίου στους αναπλήρωτες  με προυπηρεσία πάνω από 72 μήνες, γιατί το υπουργείο και η διεύθυνση μου λένε άλλα, ότι μείωση ωραρίου γίνεται στα 10 χρόνια όπως στους μόνιμους. Ευχαριστώ και sorry για το διαφορετικό θέμα που γράφω  ;) 
ΠΕ08

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #543 στις: Φεβρουάριος 18, 2016, 05:16:35 μμ »
SOS όποιος-α γνωρίζει θέλω να μου στείλει με λεπτομέρειες  τον νόμο και το άρθρο που μιλά καθαρά για μείωση ωραρίου στους αναπλήρωτες  με προυπηρεσία πάνω από 72 μήνες, γιατί το υπουργείο και η διεύθυνση μου λένε άλλα, ότι μείωση ωραρίου γίνεται στα 10 χρόνια όπως στους μόνιμους. Ευχαριστώ και sorry για το διαφορετικό θέμα που γράφω  ;)

Δεν το βρήκα εγώ. Το είχε ψάξει και το ανάρτησε πιο παλιά ο patreas στο τόπικ: "υποχρεωτικό ωράριο εργασίας"

N. 3149/2003 άρθρο 13, παράγραφος 45γ (ΦΕΚ 141/Α/10-6-2003):

"γ) Οι διατάξεις της παρ. 8 του άρθρου 13 και της παρ. 13 του άρθρου 14 του Ν. 1566/1985, της παρ. 3 του άρθρου 48 του Ν. 2413/1996, της παρ. 3 του άρθρου 9 του Ν. 2517/1997 (ΦΕΚ 160 Α`) και της παρ. 14 του άρθρου 30του Ν. 2083/1992 (ΦΕΚ 159 Α`) εφαρμόζονται και για τους προσωρινούς αναπληρωτές."

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος tatti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Διά βίου αδιόριστη
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #545 στις: Φεβρουάριος 18, 2016, 06:17:12 μμ »
Ευχαριστώ πολύ συνάδελφοι για την άμεση ανταπόκριση, :) αλλά  η παρακάτω παράγραφος του νόμου 3149/2003 άρθρο 13,   45 γ)" Οι διατάξεις της παρ. 8 του άρθρου 13 και της παρ. 13 του άρθρου 14 του Ν. 1566/1985, της παρ. 3 του άρθρου 48 του Ν. 2413/1996, της παρ. 3 του άρθρου 9 του Ν. 2517/1997 (ΦΕΚ 160 Α`) και της παρ. 14 του άρθρου 30του Ν. 2083/1992 (ΦΕΚ 159 Α`) εφαρμόζονται και για τους προσωρινούς αναπληρωτές."    ΔΕΝ γράφει τίποτα για μείωση ωραρίου στους αναπληρωτές με συμπλήρωση διαφορετικού χρόνου προϋπηρεσίας απ' ότι στους μόνιμους.  >:(
ΠΕ08

 

Pde.gr, © 2005 - 2021

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 30328
  • Τελευταία: coridon88
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1059049
  • Σύνολο θεμάτων: 17997
  • Σε σύνδεση σήμερα: 528
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1737
  • (Σεπτέμβριος 06, 2014, 04:03:51 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 414
Σύνολο: 430

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.