*

Αποστολέας Θέμα: λειτουργικο κενο  (Αναγνώστηκε 2264 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος voulfot

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
λειτουργικο κενο
« στις: Νοέμβριος 12, 2014, 03:43:26 μμ »
Συνάδεφοι την βοηθειά σας.. είμαι αναπληρώτρια νηπιαγωγός. Έχω δηλώσει μονο μια περιοχή ,η οποία έχει ένα λειτουργικό κενό. Λόγω της θεσεώς μου στον πίνακα γνωρίζω πως αν δωθεί η πίστωση θα με καλέσουν εκεί. Πήρα τηλεφωνο στην πρωτοβαθμιά μου και ρώτησα που είναι το κενό. Μου απήντησε ο προιστάμενος οτι είναι σε ένα μονοθέσιο σχολείο το οποίο γνωρίζω καλά την υπηρετεί ήδη συνάδελφός αναπληρώτρια ,η οποία έχει κανει βελτίωση θέσεως.
Η ερωτηση μου είναι τι σημαίνει λειτουργικό κενό?δεν είναι ένα σχολείο χωρίς νηπιαγωγό?
αν με καλέσουν,εχουν το δικαίωμα να με στειλουν σεκείνο το σχολείο?
είναι δυσπρόσιτο και δεν μπορω να μείνω εκεί λογω ασθένειας του γιού μου που χρειάζεται νοσοκομέιο.(το πιο κοντινο νοσοκομείο εκεί είναι δυο ώρες).
και επόμενη ερωτηση...δεν μετράνε τα κοινωνικά κριτήρια?
ευχαριστώ οποιον ξέρει να μου απαντήσει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: λειτουργικο κενο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:12:42 »

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: λειτουργικο κενο
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 05:48:29 μμ »
Συνάδεφοι την βοηθειά σας.. είμαι αναπληρώτρια νηπιαγωγός. Έχω δηλώσει μονο μια περιοχή ,η οποία έχει ένα λειτουργικό κενό. Λόγω της θεσεώς μου στον πίνακα γνωρίζω πως αν δωθεί η πίστωση θα με καλέσουν εκεί. Πήρα τηλεφωνο στην πρωτοβαθμιά μου και ρώτησα που είναι το κενό. Μου απήντησε ο προιστάμενος οτι είναι σε ένα μονοθέσιο σχολείο το οποίο γνωρίζω καλά την υπηρετεί ήδη συνάδελφός αναπληρώτρια ,η οποία έχει κανει βελτίωση θέσεως.
Η ερωτηση μου είναι τι σημαίνει λειτουργικό κενό?δεν είναι ένα σχολείο χωρίς νηπιαγωγό?
αν με καλέσουν,εχουν το δικαίωμα να με στειλουν σεκείνο το σχολείο?
είναι δυσπρόσιτο και δεν μπορω να μείνω εκεί λογω ασθένειας του γιού μου που χρειάζεται νοσοκομέιο.(το πιο κοντινο νοσοκομείο εκεί είναι δυο ώρες).
και επόμενη ερωτηση...δεν μετράνε τα κοινωνικά κριτήρια?
ευχαριστώ οποιον ξέρει να μου απαντήσει

Αν πηραν νηπιαγωγο για να καλύψει το συγκεκριμένο κενό, λογικα θα πρεπει να πας εκει.
Τα κοινωνικά κριτήρια εννοειται οτι παιζουν ρολο αλλα μονο αν ειστε στην ιδια φαση.
Δηλ. Αν ειστε κ οι δυο στην ε φαση πχ κ εσυ εχεις παιδι ενω η συνάδελφος οχι, ακομα κ να σε περναει στα μορια διαλέγεις εσυ πρωτη......αν ομως αυτη την πήρανε σε προηγούμενη φαση (που αυτο εγινεαπο ο, τι γράφεις παραπανω) δε νομιζω οτι παιζουν κριτήρια κοινωνικά τωρα.
Παρόλα αυτα πρεπει να το γραψεις οτι το παιδακι σου εχει προβλημα υγείας κλπ μηπως κ ευαισθητοποιηθούν κ σε κρατήσουν στη διάθεση η σε βάλουν σε καποιο πιο κοντινό κενό.
Εγω την πρωτη φορα που με ειχαν καλέσει ειχα παει σε ενα χωριο της Αριδαιας κ ειχα καλύψει συνάδελφο που ειχε κανει για βελτίωση. Εγω ειχα νεογέννητο μωρο 1,5 μηνών κ αυτη οχι, αλλα δεν ειχε καμια σημασία αφου την ειχαν καλέσει στην πρωτη φαση κι εμενα στη γ!!
Απλα διεκδίκησε ο, τι καλυτερο μπορεις κ τόνισε το θεμα οτι χρειάζεσαι νοσοκομείο κοντα σου κλπ.Αλλιως παρε κι ενα τηλ στο Υπουργειο να ρωτήσεις!Ευχομαι ολα να σου πανε καλα!

Αποσυνδεδεμένος marieta 2014

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: λειτουργικο κενο
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 06:10:34 μμ »
Συνάδεφοι την βοηθειά σας.. είμαι αναπληρώτρια νηπιαγωγός. Έχω δηλώσει μονο μια περιοχή ,η οποία έχει ένα λειτουργικό κενό. Λόγω της θεσεώς μου στον πίνακα γνωρίζω πως αν δωθεί η πίστωση θα με καλέσουν εκεί. Πήρα τηλεφωνο στην πρωτοβαθμιά μου και ρώτησα που είναι το κενό. Μου απήντησε ο προιστάμενος οτι είναι σε ένα μονοθέσιο σχολείο το οποίο γνωρίζω καλά την υπηρετεί ήδη συνάδελφός αναπληρώτρια ,η οποία έχει κανει βελτίωση θέσεως.
Η ερωτηση μου είναι τι σημαίνει λειτουργικό κενό?δεν είναι ένα σχολείο χωρίς νηπιαγωγό?
αν με καλέσουν,εχουν το δικαίωμα να με στειλουν σεκείνο το σχολείο?
είναι δυσπρόσιτο και δεν μπορω να μείνω εκεί λογω ασθένειας του γιού μου που χρειάζεται νοσοκομέιο.(το πιο κοντινο νοσοκομείο εκεί είναι δυο ώρες).
και επόμενη ερωτηση...δεν μετράνε τα κοινωνικά κριτήρια?
ευχαριστώ οποιον ξέρει να μου απαντήσει
Για να καταλαβω το κενό εχει καλυφθεί απο αναπληρωτρια; αρα δεν υφίσταται πλέον κενό; και επίσης, μπορούν οι αναπληρωτές να κάνουν βελτίωση θέσης;

Αποσυνδεδεμένος roialim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: λειτουργικο κενο
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 06:50:00 μμ »
Βεβαιως και μπορουν να κανουν αιτηση βελτιωσης
άσε τα πράγματα να συμβαίνουν, το καθένα στον καιρό του, και μην προσπαθείς να σπρώξεις το ποτάμι....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: λειτουργικο κενο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:12:42 »

Αποσυνδεδεμένος voulfot

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: λειτουργικο κενο
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 07:05:59 μμ »
εγω απλα ρωτησα ποιο είναι το κενο που έστειλαν στο υπουργείο και μου απάντησαν ένα σχολείο στο οποίο εργάζεται ήδη νηπιαγωγός. Και η ερωτηση μου είναι ,αυτό είναι παρατυπία?κενα δεν είναι μονο εκεί που πραγματικά δεν υπαρχει νηπιαγωγός?γιατι δεν αποκαλύπτουν το πραγματικό κενό?γιατι ίσως προορίζουν την επομενη νηπιαγωγό που θα προσελθει να την βαλουν κατευθείαν στο σχολείο που ζήτησε η συναδελφός βελτιωση θεσεως?δεν είναι παραλογο?σεκείνο το σχολειο 100% υπαρχει νηπιαγωγός αναπληρωτρια.

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: λειτουργικο κενο
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 08:27:47 μμ »
εγω απλα ρωτησα ποιο είναι το κενο που έστειλαν στο υπουργείο και μου απάντησαν ένα σχολείο στο οποίο εργάζεται ήδη νηπιαγωγός. Και η ερωτηση μου είναι ,αυτό είναι παρατυπία?κενα δεν είναι μονο εκεί που πραγματικά δεν υπαρχει νηπιαγωγός?γιατι δεν αποκαλύπτουν το πραγματικό κενό?γιατι ίσως προορίζουν την επομενη νηπιαγωγό που θα προσελθει να την βαλουν κατευθείαν στο σχολείο που ζήτησε η συναδελφός βελτιωση θεσεως?δεν είναι παραλογο?σεκείνο το σχολειο 100% υπαρχει νηπιαγωγός αναπληρωτρια.

Δεν ξερω αν ειναι παρατυπία. παρε ενα τηλ στο Υπουργειο να ρωτήσεις!
Δηλ ζήτησαν μονο κ μονο αναπληρωτρια καινουρια επειδη μια αναπληρωτρια εκανε αιτηση βελτίωσης??Περιεργο μου φαινεται!Τι να πω?

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: λειτουργικο κενο
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 08:28:53 μμ »
Για να καταλαβω το κενό εχει καλυφθεί απο αναπληρωτρια; αρα δεν υφίσταται πλέον κενό; και επίσης, μπορούν οι αναπληρωτές να κάνουν βελτίωση θέσης;

Εννοειται οτι μπορουν να κανουν βελτίωση θέσης!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 538
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 537
Σύνολο: 549

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.