*

Αποστολέας Θέμα: Μειωμένο ωράριο (λόγω τέκνου κάτω των 2 ετών) και εξωδιδακτικές υπηρεσίες  (Αναγνώστηκε 16426 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να ρωτήσω και εγώ κάτι τότε:
Παίρνω το μειωμένο ωράριο ή παίρνω την άδεια ανατροφής τέκνου.  Και το παιδί μου μέσα σε αυτό το διάστημα που τυγχάνω ευνοϊκων και σύμφωνα με το νόμο ρυθμίσεων κλείνει το χρονικο διάστημα του παιδιού που με βάση αυτό δικαιούμαι  τη ρύθμιση (γίνεται δύο ετων),  τότε τι θα πρέπει να συμβεί;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος SkyIsBlue@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συγνώμη κιόλας,  με όλη την καλή διάθεση το σχολιάζω,  αρχικά ζητάς βοήθεια γιατί δεν βρίσκεις αντίστοιχο θέμα και λες sos sos sos,  σκέφτομαι και εγώ Οκ βιάζεται,  πνίγεται  να βοηθήσω άμεσα.  Σου παραθέτω το νόμο,  μου λες "α το ξέρω αυτό το έχω διαβασει",   άρα τότε όλα οκ, δεν υφίσταται ερώτημα.  Αφού ήδη το γνωρίζεις είναι απαντημενες και οι ρητορικές προφανώς ερωτήσεις που μας έκανες για να ξεσκονίσουμε  απλά τις γνώσεις μας. 
Δεν το λέω επιθετικά,  αλλά μην αφιερώνουμε χρόνο να απαντάμε πράγματα μόνο και μόνο για χαβαλέ.
Αν δεν θες να ασχοληθείς μην το διαβάζεις μην απαντάς δεν σε υποχρέωσε κανένας! Καλοπροαίρετα κι εγώ το λέω! Μια βοήθεια για επιβεβαίωση ζήτησα....

Αποσυνδεδεμένος SkyIsBlue@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συγνώμη κιόλας,  με όλη την καλή διάθεση το σχολιάζω,  αρχικά ζητάς βοήθεια γιατί δεν βρίσκεις αντίστοιχο θέμα και λες sos sos sos,  σκέφτομαι και εγώ Οκ βιάζεται,  πνίγεται  να βοηθήσω άμεσα.  Σου παραθέτω το νόμο,  μου λες "α το ξέρω αυτό το έχω διαβασει",   άρα τότε όλα οκ, δεν υφίσταται ερώτημα.  Αφού ήδη το γνωρίζεις είναι απαντημενες και οι ρητορικές προφανώς ερωτήσεις που μας έκανες για να ξεσκονίσουμε  απλά τις γνώσεις μας. 
Δεν το λέω επιθετικά,  αλλά μην αφιερώνουμε χρόνο να απαντάμε πράγματα μόνο και μόνο για χαβαλέ.
Επίσης εάν διαβάσεις προσεκτικά την νομοθεσία δεν αναφέρεται πουθενά το ζήτημα των ΜΣΔ! Πριν απαντήσεις διάβασε προσεκτικά τι ζητάει ο άλλος!

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επίσης εάν διαβάσεις προσεκτικά την νομοθεσία δεν αναφέρεται πουθενά το ζήτημα των ΜΣΔ! Πριν απαντήσεις διάβασε προσεκτικά τι ζητάει ο άλλος!

 Και πάλι παρόλο που προσπαθώ να σε βοηθήσω και που όντως καλοπροαιρετα το έγραψα με μια ίσως δόση απορίας "τι ρωτάς αφού το ξερεις",  αν και απαντάς επιθετικά,  αν κάποιος πρέπει να διαβάσει σωστά και να μην βιάζεται δεν είμαι εγώ.  Ξαναδιάβασε λοιπόν προσεκτικά ότι σου έγραψα στο αρχικό μήνυμα πραγματικής προϋπηρεσίας με ότι αυτό συνεπάγεται.  Αν δεν γνωρίζεις τι συνεπάγεται να σου απαντήσω και σε αυτό παρόλο που επιτίθεσαι λόγω άγνοιας και δεν εκτιμάς την οποία βοήθεια. 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος SkyIsBlue@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και πάλι παρόλο που προσπαθώ να σε βοηθήσω και που όντως καλοπροαιρετα το έγραψα με μια ίσως δόση απορίας "τι ρωτάς αφού το ξερεις",  αν και απαντάς επιθετικά,  αν κάποιος πρέπει να διαβάσει σωστά και να μην βιάζεται δεν είμαι εγώ.  Ξαναδιάβασε λοιπόν προσεκτικά ότι σου έγραψα στο αρχικό μήνυμα πραγματικής προϋπηρεσίας με ότι αυτό συνεπάγεται.  Αν δεν γνωρίζεις τι συνεπάγεται να σου απαντήσω και σε αυτό παρόλο που επιτίθεσαι λόγω άγνοιας και δεν εκτιμάς την οποία βοήθεια.
Αφού λες ότι ξέρεις τα ΜΣΔ απάντησε μου λίγο τι είναι ; Και ξαναλέω σε μια ενδεχόμενη μονιμοποίηση θα μου αναγνωριστούν εάν εγώ πάρω γονική άδεια; Εάν δεν θες μην απαντάς δεν είναι υποχρεωτικό βρε κοπέλα μου! Άσε κάποιον άλλον να μου απαντήσει καθαρά σαν βοήθεια ... δεν καταλαβαίνω γιατί κόλλησες τόσο πολύ στο ερώτημα μου... δεν σε εβαλα με το ζόρι να μου απαντήσεις!

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αφού λες ότι ξέρεις τα ΜΣΔ απάντησε μου λίγο τι είναι ; Και ξαναλέω σε μια ενδεχόμενη μονιμοποίηση θα μου αναγνωριστούν εάν εγώ πάρω γονική άδεια; Εάν δεν θες μην απαντάς δεν είναι υποχρεωτικό βρε κοπέλα μου! Άσε κάποιον άλλον να μου απαντήσει καθαρά σαν βοήθεια ... δεν καταλαβαίνω γιατί κόλλησες τόσο πολύ στο ερώτημα μου... δεν σε εβαλα με το ζόρι να μου απαντήσεις!

 Αφού ρωτάς αν ισχύουν τα μσδ ξέρεις και τι είναι.  Άρα να απαντήσω τι είναι τα μσδ ή  να απαντήσω τι είναι πραγματική προυπηρεσια; γιατί αν ξέρεις τι είναι τα μσδ τότε γιατί με ρωτάς;  για τεστ;  αν δεν ήξερες καν τι είναι  δεν θα έκανες ερώτηση για την ισχύ τους.

Επίσης,  διακρίνω μια έλλειψη υπομονής,  απορώ πως δεν το έχεις εξασκήσει όντας εκπαιδευτικος. 

Τελικά ξέρεις τι σημαίνει πραγματική προυπηρεσια; 

Και για να "υποχωρησω"  εγώ όπως θα έκανα και με ένα μαθητή μου σου λέω ότι πραγματική προυπηρεσια σημαίνει κανονικά όλα. 

Και δεν κόλλησα με το ερώτημα σου,  απλά δεν ξέρετε ακριβώς τι ρωτάτε τις περισσότερες φορές,  είτε λόγω άγνοιας είτε λόγω βαρεμάρας να διαβάσουμε νομοθεσία είτε λόγω δεν μπορούμε να κατανοήσουμε τι διαβάζουμε
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 11, 2022, 05:38:49 μμ από anti_08 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 320
Σύνολο: 332

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.184 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.