*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή αναπληρωτών ΕΣΠΑ  (Αναγνώστηκε 6154 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών ΕΣΠΑ
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 13, 2012, 08:32:09 πμ »
Καλημέρα! Θα ήθελα να διατυπώσω μια απορία μου. Ελπίζω να την έθεσα στο σωστό θέμα.
 Λοιπόν, γνωρίζει κανείς- καμία τι μισθό λαβαίνει ένας αναπληρωτης μειωμένου ωραρίου (15 ώρες) με μεταπτυχιακό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
τελικα μετραει το μεταπτυχιακο στην μισθδοοσια ΑμΩ ? ξερει κανεις?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών ΕΣΠΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:11:42 »

Αποσυνδεδεμένος millhaven

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών ΕΣΠΑ
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 27, 2014, 12:23:24 μμ »
Γεια Xαρά...
'Οποιος εργάζεται ως αναπληρωτής στη διεύθυνση Π.Ε ανατολικής Αττικής και θέλει να διαμαρτυρηθεί για τα όσα απαράδεκτα συμβαίνουν στην εν λόγω διεύθυνση, ας επικοινωνήσει, ώστε να οργανωθούμε.
Τα τελευταία νέα από υπεπθ και διεύθυνση είναι ότι ενώ η μισθοδοσία του Σεπτεμβρίου έχει κατατεθεί από την Παρασκευή, σήμερα λείπουν και οι δύο αρμόδιοι υπάλληλοι από τη διεύθυνση, και έτσι δεν μπορούμε να πληρωθούμε ούτε σήμερα, ούτε και αύριο βέβαια. Το έναντι του Οκτωβρίου (από Υπεπθ) είναι επίσης έτοιμο, αλλά δεν μπορεί να κατατεθεί πριν πιστωθεί στους λογαριασμούς ο Σεπτέμβρης.
Επειδή η καλή μέρα φάνηκε από νωρίς (βλ. ανάληψη υπηρεσίας, προσωρινές τοποθετήσεις κτλ...), και γνωρίζοντας τα κακώς κείμενα της συγκεκριμένης διευθ., θεωρώ ότι αν δεν αντιδράσουμε, όλη η χρονιά θα συνεχιστεί έτσι. Όποιος θέλει, ας μας πει αν έχει ενημερώσει σχετικά και τους συλλόγους. Εγώ φέτος ανήκω σε σύλλογο, που δεν γνωρίζω καθόλου, αλλά θα χρειαστεί μάλλον να τους απασχολήσω.
 Υ.Γ: Υπάρχει άλλη διεύθυνση στην οποία δεν έχουν κληθεί ακόμα οι αναπληρωτές, για να υπογράψουν σύμβαση εργασίας??? :o

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών ΕΣΠΑ
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 27, 2014, 03:02:24 μμ »
Από ότι καταλαβαίνω πάντως οι πληρωμές του ΕΣΠΑ είναι ένα μεγάλο μπ......λο. Πληρώνει η κάθε διευθυνση όπου γουστάρει, αργουν κάθε μήνα τα χρήματα, έχω άδικο;

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών ΕΣΠΑ
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 27, 2014, 04:07:06 μμ »
Στο προγραμμα δημοσιων επενδυσεων χρειαζονται παρουσιολογια οπως και στο εσπα ή οχι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών ΕΣΠΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:11:42 »

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών ΕΣΠΑ
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 27, 2014, 04:33:31 μμ »
Είμαι δημοσίων επενδύσεων και σήμερα μου είπε ο διευθυντής του σχολείου μου πως ήλθαν παρουσιολόγια για Σεπτέμβριο και Οκτώβριο ...
η πληρωμή όμως πως θα γίνει; όπως πέρυσι με ΕΣΠΑ που αν δεν ειχες 23 ώρες αλλά λιγότερες λάμβανες αναλογικά μισθό: π.χ 20/23; πληροφορούμαι πως για Δημοσίων επενδύσεων αν είναι πλήρους ωραρίου λαμβάνουν ''χιλιάρικο'' ακόμα κι αν έχουν λιγότερες από 23 ώρες γνωρίζει κανέις κάτι διαφορετικό;

Αποσυνδεδεμένος millhaven

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών ΕΣΠΑ
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 27, 2014, 04:39:14 μμ »
Οι πληρωμές του ΕΣΠΑ, ξεκίνησαν πολύ προβληματικά, πολλοί μάλιστα την πρώτη χρονιά είχαμε προχωρήσει και σε επίσχεση εργασίας εξαιτίας των καθυστερήσεων.  Από εκεί και πέρα, έστρωσαν κάπως τα πράγματα, αλλά όντως εξαρτώνται και πάλι σε μεγάλο βαθμό από το πώς δουλεύει κάθε διεύθυνση.
 Με λίγα λόγια, να έχεις τύχη να πέσεις σε σχετικά οργανωμένη διεύθυνση... όπως εγώ... ::) >:(

Στο προγραμμα δημοσιων επενδυσεων χρειαζονται παρουσιολογια οπως και στο εσπα ή οχι;

Απ' ό,τι ξέρω, χρειάζονται... Ελπίζω να μην ταλαιπωρηθείτε πολύ, αφού πλέον οι διευθύνσεις την ξέρουν τη διαδικασία...

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών ΕΣΠΑ
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 27, 2014, 05:48:43 μμ »
Παράθεση
Αναπληρωτής μειωμένου ωραρίου είναι όποιος έχει εβδομαδιαίο ωράριο από 5 έως και 15 ώρες. Πληρώνεται κάθε μήνα ενώ ο μισθός προκύπτει από τις ώρες που διδάσκει προς το πλήρες ωράριο. Δηλαδή αν κάποιος έχει 7 ώρες την εβδομάδα θα λαμβάνει τα 7/23 του μόνιμου εκπαιδευτικού.

Αναπληρωτές πλήρους ωραρίου είναι όσοι έχουν 16 ώρες και άνω. Αυτοί ακόμα και αν δεν έχουν 23 ώρες λαμβάνουν κάθε μήνα το μισθό τους στο ακέραιο

http://www.newsbeast.gr/greece/ekpaideusi/arthro/568980/odigies-gia-tous-anaplirotes-ekpaideutikous-/

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159811
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 445
Σύνολο: 451

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.