*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμές αναπληρωτών ΖΕΠ 2014-15  (Αναγνώστηκε 2989 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stef_Thess!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πληρωμές αναπληρωτών ΖΕΠ 2014-15
« στις: Ιανουάριος 03, 2015, 12:53:20 πμ »
Φαίνεται πως έχουν καθυστερήσει αρκετά να πληρωθούν οι συνάδελφοι τους μισθούς Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου. Μοναδική μνεία επί του θέματος γίνεται από τον Ζαχαρία Καψαλάκη στο e-mesara.gr: http://www.e-mesara.gr/index.php/2014-01-29-19-20-37/6657-mayra-xristoygenna-perasan-oi-aplirotoi-anaplirotes-zep.

Προσωπικά, ενώ ανελαβα υπηρεσία στις 25/11/2014 στη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του νομού Φθιώτιδας δεν έχουμε πληρωθεί ακόμα.

Είναι τελικά γενικευμένο το πρόβλημα ή περιορισμένης εμβέλειας? Ας μας πει παρακαλώ όποιος/α μπορεί τί γίνεται στη Πρωτοβάθμια που ανήκει για να αποκτήσουμε ολοκληρωμένη άποψη και να δούμε πώς μπορούμε να κινηθούμε! :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμές αναπληρωτών ΖΕΠ 2014-15
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:10:54 »

Αποσυνδεδεμένος puglover

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές αναπληρωτών ΖΕΠ 2014-15
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 04, 2015, 08:29:12 μμ »
Καλησπέρα, κι εγώ από πρωτοβάθμια Πειραιά είμαι απλήρωτη. απ όσο γνωρίζω ισχύει το ίδιο σε όλη την Ελλάδα. Πριν τις διακοπές των χριστουγεννων μιλησα με την πρωτοβάθμια και μου είπαν πως είναι γραφειοκρατικο το θέμα της καθυστέρησης αλλά δεν γνώριζαν καθόλου πότε μπορεί να πληρωθουμε. Από προχτές έχω κάνει μια προσπάθεια να επικοινωνήσω με την υπεύθυνη ζεπ στο υπουργείο. Βρήκα τα τηλέφωνα της αλλά δεν απαντάει κανένας. Η κοπέλα που μιλησα στο τηλεφωνικό κέντρο μου είπε ότι είναι η υπεύθυνη για ότι αφορά το ζεπ στον οικονομικό τομέα και ότι πιθανον απουσιάζει με άδεια (πράγμα που δεν καταλαβαίνω εφόσον αυτοδικαια λόγω εκλογών έπρεπε να είναι στη θέση της). Συνάδελφοι ελπίζω να λυθεί το θέμα μας το συντομότερο. Ας προσπαθήσει ο καθένας μας μια επικοινωνία στο υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος Stef_Thess!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές αναπληρωτών ΖΕΠ 2014-15
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 01:07:29 μμ »
Καλημέρα puglover, δοκίμασες να ξαναπάρεις σήμερα που είναι καθημερινή; Επίσης, μπορείς να μας πεις τα τηλέφωνα ώστε να προσπαθήσουμε να επικοινωνήσουμε και εμείς με το υπουργείο;

Αποσυνδεδεμένος puglover

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές αναπληρωτών ΖΕΠ 2014-15
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 01:34:50 μμ »
Σήμερα έλειπα απ το πρωί και δε δοκίμασα ακόμα . Θεωρητικά είναι έως τις 5μ.μ. Τα τηλέφωνα που έχω είναι. 2103443320, 2103442960, 2103442138 και η υπεύθυνη για το οικονομικό ζεπ ονομάζεται κα Καρακατσανη.  Πιστεύω όσοι ενδιαφερομαστε πρέπει να πάρουμε για να καταλάβουν ότι είναι πρόβλημα να είσαι απλήρωτους 40 μέρες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμές αναπληρωτών ΖΕΠ 2014-15
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:10:54 »

Αποσυνδεδεμένος puglover

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές αναπληρωτών ΖΕΠ 2014-15
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 01:45:40 μμ »
Καλεσα κι επιτέλους βρήκα μια κυρία η οποία μου είπε το εξής. Έχουν γίνει όλα οι απαραίτητες ενέργειες από το υπουργείο παιδεία ς και το θέμα πλέον είναι καθαρά να δώσει τα χρήματα το υπουργείο ανάπτυξης. Δηλαδή να εκταμιευσουν τα χρήματα από εκεί. Μου είπε να πάρω πάλι Πέμπτη η παρασκευή για κάποιο νεώτερο. Εγώ της εξήγησα πως έχει η κατάσταση και ότι πολλοί από εμάς ταξιδεύουν και είπε ότι οι εντολές πληρωμής έχουν γίνει προκαταβολικα και πως μόλις μπουν τα χρήματα θα τα εκταμιευσουν αμέσως να τα πάρουμε. Εγώ το συμπέρανα που έβγαλα είναι πιασ'τ'αβγο και κουρεφτο...

Αποσυνδεδεμένος Stef_Thess!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές αναπληρωτών ΖΕΠ 2014-15
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 03:54:01 μμ »
Καλεσα κι επιτέλους βρήκα μια κυρία η οποία μου είπε το εξής. Έχουν γίνει όλα οι απαραίτητες ενέργειες από το υπουργείο παιδεία ς και το θέμα πλέον είναι καθαρά να δώσει τα χρήματα το υπουργείο ανάπτυξης. Δηλαδή να εκταμιευσουν τα χρήματα από εκεί. Μου είπε να πάρω πάλι Πέμπτη η παρασκευή για κάποιο νεώτερο. Εγώ της εξήγησα πως έχει η κατάσταση και ότι πολλοί από εμάς ταξιδεύουν και είπε ότι οι εντολές πληρωμής έχουν γίνει προκαταβολικα και πως μόλις μπουν τα χρήματα θα τα εκταμιευσουν αμέσως να τα πάρουμε. Εγώ το συμπέρανα που έβγαλα είναι πιασ'τ'αβγο και κουρεφτο...

Ταιριάζει και το "εγώ το 'πα στον σκύλο μου κι ο σκύλος στην ουρά του"... Μπαλάκι του πινγκ-πονγκ έχει γίνει το θέμα. Ο ένας ρίχνει την ευθύνη στον άλλο μου φαίνεται. Επικοινώνησα και με τη Δ.Ο.Ε. και τους ανέφερα το πρόβλημα, μπας και το προωθήσουν προς τα "πάνω". Όλοι με δανεικά μου φαίνεται θα βγάλουμε την αρχή του έτους... Ας ελπίσουμε να έχει λυθεί το πρόβλημα τουλάχιστον μέχρι το τέλος της εβδομάδας. Σ' ευχαριστούμε πολύ puglover για τις πολύτιμες πληροφορίες! :)

Αποσυνδεδεμένος puglover

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές αναπληρωτών ΖΕΠ 2014-15
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 04:13:28 μμ »
Γιατί ως γνωστόν στην Ελλάδα δεν είναι κανένας υπεύθυνος και αρμοδιος για το θέμα.  :P ::)
Ας ελπίσουμε η ΔΟΕ να παρέμβει σχετικά άμεσα!

Αποσυνδεδεμένος chkiakou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές αναπληρωτών ΖΕΠ 2014-15
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 08:16:41 μμ »
Καλησπέρα και καλή χρονιά!!!! Αλλά όπως φαίνεται όλοι με ζόρια ξεκινήσαμε! Και από Θεσσαλονίκη τα ίδια νέα έχουμε...δυσάρεστα. Ελπίζω και εύχομαι γρήγορα να πληρωθούμε γιατί πλέον έχουν στερέψει όλες οι πηγές αλλά και τα αποθέματα υπομονής τόσο τα δικά μας όσο και των οικείων πιστωτών! Θα επικοινωνήσω και εγώ με υπεύθυνη από Τετάρτη και ας ελπίσουμε ότι μέχρι τέλος θα έχουμε θετικά νέα! Εκτός αυτού υπάρχει κάποιος κάποια που δεν του/της πιστώθηκε το δώρο από ΟΑΕΔ? Εμένα όχι, επικοινώνησα μαζί τους και αναμένω....Καταλαβαίνετε τι Χριστούγεννα περάσαμε!!!! Καλή επιστροφή στα πόστα μας και πάλι καλή χρονιά με υγεία!!!!!

Αποσυνδεδεμένος puglover

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμές αναπληρωτών ΖΕΠ 2014-15
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 07, 2015, 01:48:55 μμ »
Καλησπέρα και πάλι παιδιά, ο Μπρατης έγραψε στο fb πως σήμερα η αύριο θα πιστωθουν τα χρήματα στο λογαριασμό μας!!! Επιτέλους!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 753
Σύνολο: 755

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.