*

Αποστολέας Θέμα: Μόνιμοι Διορισμοί το2015.  (Αναγνώστηκε 29476 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι Διορισμοί το2015.
« Απάντηση #84 στις: Ιανουάριος 04, 2015, 09:41:11 μμ »
Για 20 μέρες ακόμη υπουργός ειναι ο λοβ... Όπως έγραψε και ο lasid "μηδένα προ του τελους μακάριζε"... Τα πραγματα δείχνουν να πηγαίνουν για αναβολή η και ματαίωση. Με αυτους όμως ποτε κανεις δε μπορεί να είναι σίγουρος...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόνιμοι Διορισμοί το2015.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:23:05 »

peris_PE19

  • Επισκέπτης
Απ: Μόνιμοι Διορισμοί το2015.
« Απάντηση #85 στις: Ιανουάριος 04, 2015, 11:15:07 μμ »
Για 20 μέρες ακόμη υπουργός ειναι ο λοβ... Όπως έγραψε και ο lasid "μηδένα προ του τελους μακάριζε"... Τα πραγματα δείχνουν να πηγαίνουν για αναβολή η και ματαίωση. Με αυτους όμως ποτε κανεις δε μπορεί να είναι σίγουρος...

Μάλλον δεν είστε Νηπιαγωγός, δάσκαλος, μαθηματικός, φυσικος ή φιλόλογος γιατί όπως ξέρετε οι μεγάλες ανάγκες υπάρχουν σε αυτές τις ειδικότητες. Αυτό΄σημαίνει ότι αν δεν ξεπεραστεί το 1/10 η εξάντληση αυτού του καταλόγου θα είναι βασανιστική. Αν παρακολουθούσατε το σύνολο των δηλώσεών μου ίσως αποφεύγατε προσβλητικές λέξεις όπως "κοροϊδία" κτλ.
 
 Απαντηση Λοβερδου σε συναδερφο διοριστεα.Ελα πουλακι μου στη Β Αθηνας να σε περιποιηθώ!

Νομίζω ότι οι προθέσεις του για τις επόμενες 20 ημέρες, είναι ξεκάθαρες...

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι Διορισμοί το2015.
« Απάντηση #86 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 12:20:57 πμ »
6 Χρονια................κουραστηκα και σωματικα να τρεχω απο εδω και απο κει για αναπληρωση ενω θα επρεπε να ειχα διοριστει, εργαζομενη απο το 2002,και ειδικα ψυχικα.Δεν αντεχω αλλοοοοοοοοοοο.ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.ΛΥΓΙΣΑ.
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι Διορισμοί το2015.
« Απάντηση #87 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 06:31:14 πμ »
Το θρεντ αφορά διοριστεους ή κάποιους που περιμένουν μόνιμο διορισμο το 2015 ,δεν πειράζει αν κάποιοι μας πολεμάνε απο υπουργείο ή εκτός εμείς πάλι τους ευχόμαστε καλη χρονια!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόνιμοι Διορισμοί το2015.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:23:05 »

Αποσυνδεδεμένος salingaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι Διορισμοί το2015.
« Απάντηση #88 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 11:35:35 πμ »
Το βέβαια είναι ότι οι εναπομείναντες διοριστέοι μπαίνουν κι εδώ κι ανταλλάσσουν μηνύματα με καλές προθέσεις. Αλληλοπληροφορούνται, αλληλοστηρίζονται (ψυχικά)... Το αν κάποιες πληροφορίες τελικά δεν ισχύουν θα σημαίνει πως κι αυτοί έπεσαν θύμα

+1

Αποσυνδεδεμένος Aiantas91

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 507
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι Διορισμοί το2015.
« Απάντηση #89 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 12:19:49 μμ »
... Η "έγκυρη" πληροφόρηση που είχα ήταν οι δηλώσεις Μητσοτάκη και τα ήξεις αφήξεις του υπουργού. Κάποιοι ευκολόπιστοι πλήρωσαν φροντιστήρια τα οποία αν δε γίνει ΑΣΕΠ σύντομα (που δε θα γίνει) είναι πεταμένα λεφτά. Κάποιοι άλλοι πάλι πίστευαν ότι οι πληροφοριοδότες τους (που απλά αναπαρήγαγαν την "αισιοδοξία" Λοβέρδου) είχαν πιο έγκυρη ενημέρωση από τον Μητσοτάκη. Είναι φανερό πια ότι το σενάριο ΑΣΕΠ ποτέ δεν έπαιζε σοβαρά. Ο καθένας μας μπορεί να ισχυριστεί ότι έχει πληροφορίες από το κολλητό του που δουλεύει σε θέση κλειδί και ας έρχονται σε σύγκρουση με τη πραγματικότητα. Καλώς ή κακώς αυτές οι πληροφορίες διαψεύστηκαν πανηγυρικά. ΑΣΕΠ αυτή τη σχολική χρονιά δε γίνεται. Η Λοβέρδος σε λίγο θα ναι και τυπικά παρελθόν κατά πάσα πιθανότητα. Το θέμα είναι τι θα κάνουν οι καινούργιοι που θα έρθουν. Φοβάμαι πως ούτε και αυτοί δε ξέρουν. Όταν δούμε τη καινούργια κυβέρνηση και τα καινούργια δεδομένα θα σχολιάσουμε. Καλή τύχη στους διοριστέους του 2008. Με το καινούργιο μισθό νεοδιόριστου δε ξέρω κατά πόσο θα ήθελα να διοριστώ. Καλή χρονιά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2015, 07:30:17 μμ από MARKOS »

Αποσυνδεδεμένος salingaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι Διορισμοί το2015.
« Απάντηση #90 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 12:33:52 μμ »
επειδή πολύς ντορος γίνετε για τους πληροφοριοδότες...
καλό ειναι να πάρουμε μια θέση

όσοι δεν έχουν φεκ δεν κατάλαβα  τι τους πείραξε και τι τους νοιάζει..
οταν εχεις ενα φεκ και 6 χρόνια  τωρα που οχι απλα δεν σε απορροφούν αλλά ουτε κανα αναπληρωτή σε καλούν η οποιαδήποτε πληροφορία απο τους γνωστούς πληροφοριοδότες σημαίνει πολλά...
αναδιοργάνωση όνειρα σχέδια κτλπ που αφορά την προσωπική ζωη του κάθε ενα απο εμάς...
και αν τελικά ηταν ολα μουφα...αυτοι που ενοχλήθηκαν αναστατώθηκαν ψυχοπλακώθηκαν ειναι οι έχοντες  φεκ....για ολους τους αλλους ηταν μια η αλλη μέρα μπαίνει μερα βγαίνει κτλπ...
φαίνετε και αλλου...
κλειδώνονται το ενα θέμα μετα το αλλο ...είτε για προσωπική αντιπαράθεση ...ειτε γιατί γράφονται οτιδήποτε αλλο εκτως απο το παρών θεμα....το εαν κλειδωθεί ενα θέμα βέβαια που αφορά τους φεκιτες και μονο δεν έχετε σκεφτεί ότι ...σε κάποιους στοιχίζει πολυ....σε καποιους αλλους ...καθολου....

με ενα φεκ λοιπον και εγω στα χερια που δεν χρειάζεται να πω που το εχω βάλει...
η εκπλήρωση της  υποχρέωσης του υπ.παιδειας απέναντι μου θα άλλαζε την ζωη μου και την ροη της καθημερινότητας μου αρκετα...ειναι ενα θεμα που αφορά ΑΜΜΕΣΑ εμενα την γυναίκα μου , το παιδι μου....οχι στο πως περιμένω να διοριστώ για να δέσω το γάιδαρο μου...αντιθετος μια χαρα τα καταφέρνουμε και τωρα για να παρεξηγούμε ότι θεωρώ και το διορισμό πανάκεια ....αλλα για τς αλλαγές που θα προκύψουν...
μπορεί να έκανα ονειρα αδίκως και να αναστατώθηκα με προγραμματισμούς ...αδίκως ....ομως..
...ομως...
ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΚΤΙΜΩ τα άτομα που οικιοθελώς μοιράστηκαν μια πληροφορία καπως να ξεπελαγωση το μυαλο μας...
Σε καμια περίπτωση δεν πιστεύω οτι τρολαρουν οτι παίζουν …και ποσο μάλλον φταίνε αυτοι?.....περνας προυπολογισμο και την επομένη ζητάς  εκλογες ?...αλλο ξέρω κάτι ...και αλλο κάνω τον μάντι να μυρίσω τα νυχια μου για να δουν τελικά τι θα κάνουν οι πολιτικαντζες που δεν ξέρουν τι θεος τους ζει...

ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΚΤΙΜΩ τα άτομα που θέλουν να με βοηθήσουν και ας μην με ξέρουν...
για ολους οσους χαίρονται οτι βγήκαν λάθος οι πληροφοριοδότες ....ας χαρουν ...δεν χρειάζεται να υπογραμμίζετε κατι...εν τέλει αυτος που δινει την πληροφορία ο μεσάζων δλδ ειναι αυτος που τα ακούει πάντα ...ειναι το άτομο που εκτίθεται και στις δυο πλευρες... παρόλα αυτα ήθελαν και είπαν κατι... γνωρίζοντας τον κυνδηνο του χλευασμού αργότερα...

το να ελπιζω σε διορισμό σήμερα ....ειναι σαν στρουθοκαμηλισμό
το να κάνω υπομονή ....δεν κανω...
όμως απο τη  θέση μου αυτη...το μονο που μπορω να κάνω είναι να δηλώσω μια ς και ανήκω στην κατηγορία φεκ
οτι ουδεν πρόβλημα εχω με τα ατομα που μου εχουν δώσει πληροφορίες...
αντιθετος τους ευχαριστω για ολα!...ειναι προφανές οτι δεν κουνούν τα νήματα ουτε μπορούν να γνωρίζουν τις κυκλοθυμικές ορέξεις καθε υπουργου.... όταν κατι γίνετε και το αποτελεσμα δεν είναι το αναμενόμενο καλο είναι να βάζεις ένα φιλτρο πριν κρίνεις… εγω αυτό βάζω ΚΑΙ ΜΟΥ  ΑΡΚΕΙ Η ΠΡΟΘΕΣΗ! γνωρίζω οτι εχουν οι πληροφοριοδότες και ειδικότερα ένας απο εδω μεσα θετική πρόθεση ...τον αν άλλα γίνονται δεν σημαίνει οτι φταίει αυτος...
τεσπα....μεγαλα παιδάκια είμαστε ...ο καθένας ας κανει τις επιλογές του....ειτε με το να αγνοεί ....ειτε με το να συμφωνεί....
ειρωνείες χλευασμοί ....αλλα κυρίως αλλα θεμτα εκτως απο αυτο των φεκ.... υπάρχουν ενα σωρό αλλα θρεντ που μπορούν να σας φιλοξενήσουν
καλημέρες...

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Μόνιμοι Διορισμοί το2015.
« Απάντηση #91 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 12:57:40 μμ »
Aυτο μας ελειπε να τα βαλουμε και με ανθρώπους που με καλη προθεση μας μεταφερουν τις πληροφοριες τους.
Σε οσους τους ταξουν διορισμο να μην τον δεχθουν,οσοι παλι περιμενουν αναδρομικη μισθολογικη τοποθετηση και βαθμολογικη καλως περιμενουν.Let go and let God.Αυτό θα πω.Επισης θα πω και get a life σε καποιους.

Αποσυνδεδεμένος greco1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι Διορισμοί το2015.
« Απάντηση #92 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 01:26:04 μμ »
Salingaros , αποκατάσταση διοριστεων και ΑΣΕΠ πήγαιναν χέρι χέρι μας έλεγαν. Γι' αυτό η αξιοπιστία των πληροφοριών αφορούσε και αφορά και όσους δεν έχουν φεκ.

Αποσυνδεδεμένος arty76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι Διορισμοί το2015.
« Απάντηση #93 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 03:16:48 μμ »
Τι ζόρι τραβούν μερικοί δεν καταλαβαίνω. Ο καθένας παραθέτει τις πληροφορίες που έχει και εμείς μεγάλα παιδιά είμαστε να τις αξιολογήσουμε. Σε όποιον δεν αρέσει απλώς ας μην διαβάζει! Το ότι οι πληροφορίες λέγανε από όλες τις μεριές ότι θα μας διορίσουν δεν είναι δεσμευτικό να μην αλλάξουν τα σχέδιά τους ακόμα και την τελευταία στιγμή. Αυτοί ψηφίζουν 50 νόμους τη νύχτα την ώρα που κοιμόστε, θα χαμπαριάσουν καμιά 500ριά αδιόριστους εκπαιδευτικούς; Ούτε που μας υπολογίζουν δυστυχώς. Όσο υπάρχουν αδιόριστοι εξυπηρετούνται όλοι αυτοί που θέλουν να διατηρήσουν το μπάχαλο στο παιδείας. Γι'αυτό κρατάει χρόνια αυτή η κολώνια...

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι Διορισμοί το2015.
« Απάντηση #94 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 04:27:13 μμ »
Κλείδωμα θέματος, μέχρι νεωτέρας.
Κάποια μέλη, δυστυχώς, θα χρειαστεί από δω και πέρα να  έχουν έγκριση για δημοσίευση μηνύματος.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι Διορισμοί το2015.
« Απάντηση #95 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 07:35:05 μμ »
Διαγράφηκαν κάποια μηνύματα, αλλά το τόπικ θα παραμείνει κλειδωμένο μέχρι να πραχθούν τα δέοντα.
Ετσι ή αλλιως δεν έχει νόημα να επαναλαμβανόμαστε και να έχουμε τα ίδια αποτελέσματα. Μέχρι λοιπόν να υπάρξει κάτι νεώτερο από επίσημη πηγή, το θεμα θα μείνει ως έχει.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση και ελπιζουμε στην συνεργασία σας.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159774
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 461
Σύνολο: 474

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.